2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ay ben gene ahiret sorusuyla geldim size 😂 şimdi ben herşeyi 0-3 ay aldım büyük büyük 😂 hastane çantasına o zıbınları tulumları falan yenidoğan koymam gerekio ama dimi ?? Kafam çok karıştı ya hiç yenidoğan yok ben de nerdeyse 😅
Yavru ceylanım. 0 3 ay büyük değil ki. 10 güne daha daha rahat giysirirsin onları. Ama çantaya ben hep hastane çıkışı setleri vardı ya onları koymuştum 3 er takım.2 şerini giydiler başka da giymediler
1er de tulum koymuştum yedek.
Senin hastane çıkışın vardıysa onlar olur yeter ki zaten

Kızlar memeye arada uçlara doğru ağrı sızlanma gibi bişe giriyormu sizde de 2 gündür var bende. Tam da tarif edemedim ama hiç böylr bişe olmuyordu. Sanki süt kanalları doluyor muş gibi. Yani öylr değil de anlatabşleyim diye. Varmı yaşayan bunu
İğnelenme sızlanma oluyo bende

Ayy kızım saatlerdir ağlıyor sustramadık acı çeke çeke ağladı çok yorucu bir gündü 2 den beri ağlıyor resmen. Dün aşı olmustu. Dr bişi olmaz dedi ama belli ki aşı huysuz yaptı. O dr u hiç sevmedm zatennn gıcık. Aile dr umuzu aradık az once hemen bi şurup verdi çocuk 30 sn içinde sustu ve uyudu yaa allah razı olsun valla. Şimdi oturdum dikişlerim ağrıdı bebişi taşımaktan. Dr bana dinlen oralara tekrar müdahale ettik dedi ama ne fayda anam düzelemedk valla 😅
Cnm ne aşısı oldu 1 aylıkken asi mi var🙄

Kızlar memeye arada uçlara doğru ağrı sızlanma gibi bişe giriyormu sizde de 2 gündür var bende. Tam da tarif edemedim ama hiç böylr bişe olmuyordu. Sanki süt kanalları doluyor muş gibi. Yani öylr değil de anlatabşleyim diye. Varmı yaşayan bunu
Evet bende iki gündür başladı o acaba sürüm mu kesiliyor dedim kendi kendime de neden oluyor acaba 🤔

Kızlar gündüz yıkandı kızım bugün yarı kirkimiz çıktı şükür 1 de mama verdim 30 CC o zattır uyuyo uyanmiyor acikmadi mı çok uyudu kafam takıldı uyansın diye birşeyler yapıyorum ama miziklaniyir memeyi almıyor ağzına uff panik oldum ya 😭gerçi 15 günden sonra bırakın uyuyan diyen Dr lar var aman ne bilim ya 😩🙄
Bırak uyusun kuzum kalkınca beslenir bir şey olmaz. Banyo rahatlatmıştır kuzuyu. Sarılık yoksa kaldırmaya gerek yok bence sadece ilk hafta belki alışana kadar. Endişe etme Yani.

Ay ben gene ahiret sorusuyla geldim size 😂 şimdi ben herşeyi 0-3 ay aldım büyük büyük 😂 hastane çantasına o zıbınları tulumları falan yenidoğan koymam gerekio ama dimi ?? Kafam çok karıştı ya hiç yenidoğan yok ben de nerdeyse 😅
Yenidogan olsa iyi olur aslında ben 4 takım almıştım çok rahat ettik 🙂

Bende yaşıyorum bazen sizlama sanırım kanallar yeni açılıyor iyiye işaret diye düşünüyorum 😂 kantaron yağı sürüyorum o biraz iyi geliyor

Bırak uyusun kuzum kalkınca beslenir bir şey olmaz. Banyo rahatlatmıştır kuzuyu. Sarılık yoksa kaldırmaya gerek yok bence sadece ilk hafta belki alışana kadar. Endişe etme Yani.
Saol cnm Inna ki içime su serptin gece zaten uykusuzuz gündüz uyuyunca panik oldum 🥰🥰😍çok şükür sariligimiz yok hamdolsun
Hepatit B
Bı dogdugu zaman yapıyorlar
Bırde 1 aylıkken
Ama bızede dedı dr ates vs yapmaz dıe
Anladım cnm bize demediler yarın sağlık ocagini arayayım bir sorayım kim yapıyor ☺️
Kızz bende mı alsam cok aglıyor sabah katıldıııı bezını actım hem kaka yapıyor hemde gozlerını actıı agla aglaa sancıdan kaskatı keısldı yavrum yaa
Ah kuzum ya ne yapcaz bu gazları bacakları topluyor ağlıyorlar elden biseyde gelmiyor🥺

Saol cnm Inna ki içime su serptin gece zaten uykusuzuz gündüz uyuyunca panik oldum 🥰🥰😍çok şükür sariligimiz yok hamdolsun

Anladım cnm bize demediler yarın sağlık ocagini arayayım bir sorayım kim yapıyor ☺️

Ah kuzum ya ne yapcaz bu gazları bacakları topluyor ağlıyorlar elden biseyde gelmiyor🥺
Vallaa caresını bulalım el bırlıgı ıle yaaa

Ben yaşıyorum canım. Genelde de sol meme ucumda oluyor. Baştan beri de soldan daha çok süt geliyor zaten. Görüntüde bir sıkıntı olmuyor ama bazen tek bir noktada acı hissettiriyor kendini. Krem veya kapak gerektirmeden geçiyor ama.

Ben de dün gece buna benzer bir gaz masajı gördüm YouTube'da. Daha ayrıntılı anlatmış, linki ekliyorum:

Ben oğlana sabah uyanır uyanmaz daha emzirmeden hemen uyguladım, zortlamalar başladı, peşine emzirdim. Ardından siling'e alıp evde kahvaltı hazırlarken gezdirdim. Eşim öğle arası gelmişti de onunla kahvaltıyı ederken bebek arabasına bıraktım. Önce biraz mızmızlandı, kucak istedi. Ama sonra birden uyku bastırdı bizim keratayı. Kahvaltının sonunda bir baktım, kendiliğinden uyudu. Aç diye kıyamayıp hemen kucağıma aldım emzirdim. Yatağına bıraktım. Baktım rahatça kaka yapıyor, peşine tekrar uyudu. Altını açmak için derin uykuya iyice geçmesini bekliyorum. Rahatçadan kasıt bağırmadan, sızlamadan öylece uzandığı yerde yaptı kakasını. İlk uyanmasıyla tekrar uyuması arası 2 saat geçti.

Belki tesadüf oldu bütün bunların tek seferde olması ama masajın faydasını ilk günden gördüğüme eminim. 😊

Kızlar ben bu mesajı daha yeni yazdım gönderdim ki benim oğlan uyandı 😂😂

Emmek istiyor. Emzireyim sonra altını değiştirip bir daha uyutmaya çalışacağım. Yeni sonucu sonra yazarım. 😆

Kızlar bugün bu paylaşımdan sonra sonucu yazarım demiştim, yazıyorum. 2 gibiydi, oğlan tekrar uyumayınca emzirip altını değiştirdim. Kakasını daha tam yapmamıştı, devam ediyordu. Onu da yapana kadar biraz gezdirdim evin içinde sling ile. O epey destek oldu ama uykusu hemen gelmedi yavrumun. Saat 4'e kadar sık sık emmek istedi. Tam emerken uyudu diyip yatağına koyuyorum yine uyanıyordu. Neyse ki 4 te uyudu ta 7'ye kadar. O 3 saatte eve biraz baktım. Dünden yemek vardı da tatlı yaptım. Akşam tam yemeğimizi yedik, ben tatlının son sosunu pişirdim soğumaya bıraktım ki oğlan uyandı. Önce bir tur emzirip eşime bıraktım, sonra namazımı kılıp tatlının sosunu döktüm ve bebişimizle beraber oturma odamızda oturup tatlımızı yedik. Akşam biraz iyi durdu ama çok terlemişti ve kötü kokuyordu. En son salı günü yıkamıştık yani 2 gün önce. Sanırım ondan çok husursuzlandı. Saat 21.30 gibi duşa soktuk, yıkadık. Yumuşacık oldu. Saat 11'e gelirken de gece uykusuna geçti.

Gündüz ne kadar erkenden tekrar uyuyamadı diye zorlansam da iyi ki uyumamış ki gece uyuyabiliyor çok şükür. 😊

Bu arada kızlar benim oğlan da ilk zamanlar gündüz akşama kadar uyuyup gece uyumuyordu, beni de uyumuyordu. Hatırlarsınız belki, burada da yazmıştım.

Biz daha sonra gündüz uykularını azaltmaya başladık. Gece daha iyi uyur oldu. Geceleri artık ya hiç uyanmıyor en azından saat 10'a kadar. Ya da en fazla 1 saat uyanık kalıp tekrar uyuyor o da 5-6 gibi oluyor. Namaz için tam iyi geliyor bana. ☺️

Sabah 10da beraber uyanıyoruz, bazen 12 bile oluyor. Gündüz oyalıyorum. Gündüz toplamda 3 ya da 5 saat uyuduysa uyandığında tekrar uyumaması için evde gezdiriyorum. Akşam biz otururken genelde uyumuyor zaten artık. Gece de 10 dan sonra uyutmaya çalışıyorum. Genelde 11dw uyumuş oluyor. Bir daha sabah 10a kadar uyuyor. Bakalım bu gece hiç uyanacak mı, uyanacaksa kaç saat sürecek. Gece uyanırsa yazarım. 😊

X