2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

A bu arada benim kv daha bugün gitti. Bu sabah biz bebemle 11. 30da uyanınca fark ettim, kv sabah erkenden kalkıp evi toparlamış, evdeki bütün çöpleri boşaltıp kapının önüne koymuş, yerine yeni poşetler bile geçirmiş. Sabah kahvaltı yapmış, bana da kahvaltı sofrasını hazır bırakmış. Ben bayağı şaşırdım ama en son gidişi süper yaptı. 😃

Şimdi bugün öğleden sonra bebemle ilk defa tektim. Doğum yaptığımdan beri hep yanımda biri vardı. Kv evi temiz bıraktığı için çok rahat ettim yine de. Dünden yemek de vardı diye bebemle ilgilenmek çok zorlamadı beni.

Bakalım yarına Allah Kerim. Bebeğin 40ı çıktıktan sonra sakinlemesi olayını yaşıyorum belki de. Sabahki masajın faydasını da esgeçmeyeyim. 😊

Kıslarrr napıyosunuz 🥰patoloji sonucu temız cıktı tahmn ettiğim gibi kanama da beklemiyorm dedi dr artık. O kitle için de patoloji bebeğin eşi diye yorum yapmış. Gelen kanama da dikişlerin altında olan damarsal birşeydenmiş. Bla bla blaa şuan sıkıntılar uçtu gitti inşallah 🥰 size de haber vereyim dedim 💕
Çok sevindim canım 😊
Rabbim birdahaa yasatmasin

Kızlar şimdi emzirme danışmanın eğitimini izledim. Sütü az gelenler ve mama takviyesi verenler için. Önce bir memeyi sonra diğer memeyi emzirin sonra mamasını verin dio 40 cc içti mama, bebek emip, uyuduktan bir saat sonra pompa yapın o sütü dışarda tutun dio, sonra bebek uyandı tekrar emzirin , bu sefer mamadan önce sağdığınız sütü verin 10 cc var mesela 30 cc de mama verin sonra tekrar uyudu, yine 1 saat sonra sağım yapın böyle bir rutin oluşturun kesinlikle faydasını görceksiniz böyle böyle mama hayatınızda çıkar asla pes etmeyin diyo. İçecek olarakta hoşaf kesinlikle öneriyo 1 kaşık şeker koyabilirsiniz sorun olmaz dio, uyku ve helva…Biraz karışık olabilir sorunuz olursa yanıtlıyım taze denenmiş onaylanmış bilgi bu 😅

Süpersin 😘

Güzel anneler sizden dua istiyoruz kizimizla birlikte , yarın bebisimiz ameliyat olacak belki hatırlarsınız kızlarımızın birini hastaydi doğumda kaybetmiştik. Saglikli olan kızımda Ayakları hafif içeri dönük olarak doğdu muhtemelen anne karnında sigamadilar. alçıya alındı ama doktorumuz tendom gevsetmesi olması için ameliyat dedi yarında ameliyat günümüz sizden dua istiyoruz hayırlısıyla güzel geçsin kızımızın ayakları düzelsin diye teyzeleri
Rabbim safi ismiyle şifalar versin 🤲

Ayy kızım saatlerdir ağlıyor sustramadık acı çeke çeke ağladı çok yorucu bir gündü 2 den beri ağlıyor resmen. Dün aşı olmustu. Dr bişi olmaz dedi ama belli ki aşı huysuz yaptı. O dr u hiç sevmedm zatennn gıcık. Aile dr umuzu aradık az once hemen bi şurup verdi çocuk 30 sn içinde sustu ve uyudu yaa allah razı olsun valla. Şimdi oturdum dikişlerim ağrıdı bebişi taşımaktan. Dr bana dinlen oralara tekrar müdahale ettik dedi ama ne fayda anam düzelemedk valla 😅

Ne şurubu canım, bizde dün aşı olduk , ateşi çıkarsa calpol verdi , reçetesinde 2 aydan önce kullsmnsyin yaziyo, ateşi çıkmadı şükür, ağrı kesici özelliği de var diye vereyim dedim ama vermedim

Aşıdan mi acaba
Galiba cunku yatmadan tekrsr parol ıctım atesım ancak ozaman düştü öglenden gece 23.00 a kadar asırıı baş agrısı vücud agrısı ve ates oldu ssuanda sadece ksrnım agrıyor ama sanki ya ishal ollucakmısım gıbı yada regl ollucakmısım gıbı neyse cok şükür yaa aksam bebegı emzırmek ustedım baygınlık gecıryordum aldılar benden süt vardı buzlukta kızımla eşim bakmmaya calıstılar işte hamılelıktenn kalma boll boll vıtamın de oldugu ııcn
Aksam aldım multıvutamın C vıtamın D vıtamın Kan sulandrıcı ıgne parol kahve hepsını yukledım sımdı bıraz daha ıyıyım şükür 🤲

Kızlar memeye arada uçlara doğru ağrı sızlanma gibi bişe giriyormu sizde de 2 gündür var bende. Tam da tarif edemedim ama hiç böylr bişe olmuyordu. Sanki süt kanalları doluyor muş gibi. Yani öylr değil de anlatabşleyim diye. Varmı yaşayan bunu
Ben 🖐 sızım sızım sızlıyor ayhhh yapıyorum hatta çütley geliyoo diyorm 😅

Kızz bende mı alsam cok aglıyor sabah katıldıııı bezını actım hem kaka yapıyor hemde gozlerını actıı agla aglaa sancıdan kaskatı keısldı yavrum yaa
Ben hamileyken bi arkadasıma gitmiştm 4 aylık bebesi vardı. Çocuk durmuyodu 2 dk uyumuyıdu flan hemen bi kaşık calpol verdi. Dedm hasta mı. Yoo dedi bir kaşık daha veriyimmi sence dedi. Dedm ne 😅 veriym de uyusn dedi 😅 2. Çocuguydu bıkkınlığına gülmüştüm 😅 valla yavrum ağrı kesici özelliği olan bi ilaç parol gibi düşün ama sennki gazdan mıydı onu bilemiyorum. Benmkinin ateşte çıkmaya başlıyordu

Kizlarrr4 kizlar biliyosunz bnm bebe emmiyor sagiyorum 3 saate bir.elimden geldikce ama sol meme de fena agri hassasiyet sislik olustu mastit mi oldum bn napicamm😭😭😭

Ben 🖐 sızım sızım sızlıyor ayhhh yapıyorum hatta çütley geliyoo diyorm 😅
Çütley mi geliyo öylr gerçektrn ki, ne bilim bu zamana kadar olmadı da. Ben de mememde Bi kitle farkettim. Ondan mı acaba diye düşündüm. Kitlenin ağrısı bişeyi yok da. Git de gidemem şuan duyacaklarımdan korkuma

Kizlarrr4 kizlar biliyosunz bnm bebe emmiyor sagiyorum 3 saate bir.elimden geldikce ama sol meme de fena agri hassasiyet sislik olustu mastit mi oldum bn napicamm😭😭😭
Sıcak duş al masaj yap duşta makina ile sağım yaparken de makina başlığına doğru elinle it sütleri çözülür büyük ihtimalle. Benim de sık sık oluyor makine kendi kendine sağsın dersen az süt çıkıyor böyle elinle it açılsın oralar.

Hayırlı sabahlar kızlar benim kızda meme reddi başladı, memeyi emiyo bi 5 dk sonra kafasını geriye itip bağırıyor 😐
Ne yapmak lazım, bi fikri olan var mı ?🙄
Diğer memeyi verir gibi ver reddettiği memeyi kuzum. Yastık al yanına bebeği koltuk altına yatırkafa diğer memeyi emdiği pozisyon da kalsın ben böyle çözdüm kısa sürdü zaten.

3 saat bekleme en gec 3 saatte bır
Ama hızlı dolum oluyorsa daha erken sagım yap
Sımdı tekrar tekrar sag mesela
Peki sence orda sagdigim sutu vermeli miyim
Sıcak duş al masaj yap duşta makina ile sağım yaparken de makina başlığına doğru elinle it sütleri çözülür büyük ihtimalle. Benim de sık sık oluyor makine kendi kendine sağsın dersen az süt çıkıyor böyle elinle it açılsın oralar.
Hic kendi haline birakmadm hep elimle tutuyorum oyle sagiyorm

X