2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Canım 27 Aralık akşamı doğum yaptım Günlerdir telefonu elime alamıyorum, gün nasıl başlıyo, nasıl bitiyo anlamıyorum Zaman kavramım kayboldu.
Kızz nerlerdesinnnn merak ettikkkk hadi hayırlı uğurlu olsın Allahım analı babalı büyütmeyi nasip etsinnn inşallah ikiniz de iyisinizdir, uygun olunca bekliyoruz hikayeni

Amin çok sagol.aslina bakarsan ultrasonda çok belli olmuyormuş net olarak açınca belli olur dediler başka bir dr da ultrasonda rahmin geride durmuyor sorun olmaz demişti dr lar Ihtimalleri söylüyorlar. insallah istediğin gibi sorunsuz bi doğum yaşarsın ben bu konuyu kafaya çok takmıştım ama boşa yıpratmışım kendimi bence rahat ol

Evet öyleymiş. Ben de sorduğumda bir şekilde halledilir demişti bakalım artık hayırlısı

Canım 27 Aralık akşamı doğum yaptım Günlerdir telefonu elime alamıyorum, gün nasıl başlıyo, nasıl bitiyo anlamıyorum Zaman kavramım kayboldu.
Allah analı babalı büyütsün telefonu almayı bırak WC gidemiyoruz an geliyor daama bu rutine alisiyoruz galiba büyüdükçe hepsi düzene girecek

Benim de sütüm ilk iki hafta değişkenliydi. Bir geliyordu bir kesiliyodu. Ara ara mama verdiğim oluyordu. Sonra süt artırıcı içecekler içtim, e bebekteki malt içeeceklerinden. O epey artırdı. Günde 2 içtim hatta. Sonra fazla arttığını fark ettim, birinden emzirirken diğerinden akmalar falan. İçecekleri bıraktım. 2 haftadır ekstra hiçbir şey kullanmadığım halde hâlâ sütüm fazla geliyor. Emzirirken diğer taraftan akanı geçtim, 2 saat emzirmeyeyim, iki mememden de kendiliğinden akma başlıyor. Bu yüzden sağıp dondurucuya atmalara başladım artık. Ama sağdıkça sanki daha da çok geliyor. Bir de yoğun geliyor hani. Bebek emerken sütün hızına yetişemiyor falan.

Hiperlaktoz diyorlarmış buna. Sütün gerekenden fazla gelmesi. Bebeğin emerken öksürmesine sebep oluyormuş, benim oğlanda da aynısı oluyor.

Yani sabırlı ol diyorum. Sen sağdıkça, emzirdikçe gelecek o süt. Ben neredeyse azaltma yollarını araştıracağım yani o derece.

Emzirmeden sonra altını değiştirince kusmuyormu. Ben önce altını değiştiriyorum sonra emziriyorum mecburen. o sırada da yıllardır aç bırakmışım gibi eldivenlerini flan yiyor
Doğrusu oymuş diyorlar. Önce alt değiştir sonra emzir şeklinde. Bebiş uykudaysa o dediğini yapıyorum ama bebek uyanıksa ve açlıktan ağlıyorsa bebişin altını, onu emzirmeden değiştirmem mümkün değil

Ayyy 4 ay mi
Allahım sen yardim et bize .
Rezene çayı, birde humana süt çayı içiyorum, pek bi faydasını göremedim yaaa.
Gaz için kimyon tohumu demişti RAAT
Faydası oldu mu acaba
Tane kimyon çayının gördüm faydasını evet. Şimdi daha rahat çıkarıyor gazını bebek. Ben de içiyorum, bebeğe de bir çay kaşığı içiriyorum malum. Bende bile gaz sorunu azaldı. Yine gazı oluyor tabii ama mesela derin uykudayken yani geceleri gazdan ötürü uyanmıyor. Daha uzun süre uyanmadan uyuyor. Artık ben 4 saati geçerse emzirmek için kucağıma alıyorum, onda bile emmesini sağlamak için epey uğraşıyorum. Tam uyanmasın ama emmeye de başlasın diye kılı kırk yarıyorum başarılı da oluyorum sonunda.

Bende beslenme takibi yapmıyorum canım. Sadece çook gazı çok belirgin olan yiyecekleri tüketmiyorum. Kuru fasulye, mercimek, bulgur falan. Onun dışında her şeyi yiyorum.

Aynısını ben gündüz gözüyle yaptım gülüm ya. Gece uyumayınca ben biraz daha uyuyayım diye bu sabah eşim kv. Ye vermek için aldı bebeği odadan çıkardı. Ben hâlâ bebeğin ağlama sesini ta oturma odasından duyup beşiğini sallıyorum uyusun diye

Kimyon cayi nasil demleniyordu RAAT
1 tatlı kaşığı tane kimyonu (tane olması önemli) 1 su bardağı suda haşlıyorsun. Ben kimyonu çay süzgecinin içinde önce bir yıkayıp sonra içme suyuyla kaynatıyorum bebek de içecek diye.

Kaynamaya başlayınca rengi de çıkmaya başlıyor. En fazla 5 dk. kaynattıktn sonra altını kapatıp yine çay süzgeci ile süzüyorum. Soğuyunca (hafif ılık da olur) 1 çay kaşığını bebeğe içirip kalanını kendim içiyorum. Bunu ben günde 1 yapıyorum ama 2 ye çıkarılbilir mi bilemiyorum. Çıkarılırsa kendin ikinci bardağı da içebilirsin de bebeğe 1 çay kaşığı günlük yeter bence.

Bu bebetolar bizim ayarlarımızı bozdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…