2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Büyük bir şey yapmalı artık yok anacım dedim ya bizim ki lohusa sanki görsen sudan çıkmış balık. Benim hediye almam gerekir ona
Al kız Allah aşkına utanır belki
Dur lohusalık falan bitsin ben alttan dokundurmalarını yaparım ona, kolay atlatmasın bu düşüncesizliği bi de doğumdan önce birimiz zümrüt takım birimiz sütlü kolye hayalleri kuruyoduk

Kilya
Benim de eşimin amca ve halası kv ile gönderdi. Ben yapamadım dedi. Haklıdr ona bişe diyemem eşimden dolayı bazı ödemeleri var. Annemler de künye taktılar. Ama bana bişe yok kız
Düşünceli insanlar iyi göndermişler bizde dışarıdan gelen bir şey yok henüz. Annemler bana almışlar tek hatıra o olacak heralde ilk hangisi evlenirse ben de gelinime veririm

Dur kız alacağım bir altın bilezik baba olman hayırlı olsun diyeyim. Demi yaa hayaller bir de diyor ki gittim baktım takım şu kadar para olmuş. Altın fırladı ya baya o ara. Neyse şimdi param yoktu sonra alırım dedim diyor. Yalan yani gitti o hevesim de kaçtı zaten. Dedim kalsın artık kuyumcuyu getirsen önemi yok. Zaten önemi kalmadığı için söylüyorum istemem dedim. Ani oldu diyor ya bir de en çok ona sinir oluyorum. Hamilelik dokuz gündü de ben mi bilmiyordum beşinci ayımda mı doğurdum ben nedir yani

Hamilelik 9 günmüş ona dediğin gibi
Sorma insann hevesi de kalmıyor Bi de söyleyince

Hayır onlar normalnkendılerının dıgurdugu gıbı bekliyorlar
Cunku bende 2 tane normal dogurudm tedavısız
Sımdı bu sekılde hamılelık yasıyacagım aklımın uucna gelemzdı
Onlar bızım nasıl sureclerden gevtıklerımızın fsrkında degıller

Benim kv ben şöyle büyüttüm böyle zordu diyip duruyor da ondan dedim yavrum haklısın ne ilaçlar ne tedavilerden geçtik

Aaa kız Kilya Bi soru daha geldi sayende aklıma bebelere takı hediye geldi mi sizlere
Babaanne dededen kızıma bilezik kendi babam abim ablam para verdi ama gene bana birşey veren alan yokalıştım artık kocam bile ekran fotosu kızıni yaptmis ben orda da yokum halim yaman o dostlar

Babaanne dededen kızıma bilezik kendi babam abim ablam para verdi ama gene bana birşey veren alan yokalıştım artık kocam bile ekran fotosu kızıni yaptmis ben orda da yokum halim yaman o dostlar
Ay sorma yaa. Ben de diyorum instada şükür bilmem ne diye paylaşım yaptın iki de hanımını ihya etseydin. Ama yoook nerde

Aynen kesnlkle anlıyorlar bence ama bu zmanlarda nasıl bi eğitim verilir onu bilmiyorm dönence mi alınmalı veya baska bişi. Çıngırak flan aldm renkli bakış açısına koyuyrum kitleniyor oraya bakıyor

Kızlar benim oğlan da gecenin bazı saatlerinde uyumaz oldu. İlk başlarda da oluyordu da yeni doğdu, alışır diye önemsemiyordum. Şimdi 40ına da az kaldı, hâlâ gecenin bir saati uyanıp tekrar uyumuyor. Mesela dün 4 ile 6 arası uyanıktı, 6'dan 8'e kadar uyudu, 8'de kv.ye verdim, öğleye kadar o baktı ben de uyudum.

Bugün de 6 ile 9 arası uyanıktı, 9da kv.ye verdim yine öğleye kadar uyudum.

Bebiş ben uyurken öğleye kadar ne yapıyor acaba diye kv.ye demin sordum da, ayağında sallarsa bir nebze durabiliyormuş yoksa öyle mışıl mışıl uyuması yokmuş. Ben en on öğlen uyandığımda emzirip bir uyutuyorum, bu kez de öğlene kadar deliksiz uyuyor. Bıraksak akşamdan gece yarısına kadar da uyumaya devam edecek ama bu kez de biz uyanık tutmaya çalışıyoruz en azından gece yarısı biz uyurken o da uyusun diye.

Yani diyorum şu öğlenden akşama olan uykusunu gecenin ikinci yarısında uyanacağına o zamab yapsa ne olur ki. Benim düzenim alt üst oldu. Öğlene kadar güya uyuyorum, saat başı emzirmek için gene uyanıyorum. Zaten kafam sarhoş oluyor, uyuduğumdan da tat alamıyorum.

Tüm bunları geçtim de kv gidince ne yapacağım onu düşünüyorum kara kara. Öğleye kadar uyanık kalırım, öğleden sonra oğlan uyuduğundan uyurum diyorum ama o zaman da ben öğleye kadar uyumadan nasıl dururum onu merak ediyorum. Öyle tatlı uykum geliyor ki

Neyse Allah büyük O'na sığındım. Sabrını verecek inşallah. Belki o zamana 40ı da çıkacağı için azıcık daha rahat uyur.

He bir de bugün artık kimyon çayına başlamayı düşünüyorum. Tecrübeli anne arkadaşım oğlunda onu içmiş de çok faydasını görmüş. Benim oğlanın hele gazı onunki kadar çok da değil. Onun oğlu gazdan göbek fıtığı olmuş o derece.

1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı tane kimyon atıp (tane önemli) rengi çıkana kadar kaynatıyoruz. Sonra süzüp soğuyunca içiyoruz. Bebeğe de 1 çay kaşığı veriyormuş arkadaşım ama ben önce sadece kendim içeceğim. Benim içmem yeterli olursa bebeğe içirmek istemem şahsen. Bakalım faydasını görecek miyiz?

Hatta şimdi getirdi eşim tane kimyonu. İlk dozumu kaynatmaya başlayayım.

Kolik bebekler öyle oluyormuş belli saati oluyormuş diye okudum ama kuzum benimkiler de birkaç gün hah diyorum bu saatlerde uyumuyorlar sonra bakıyorum değişmiş. Hiç belli olmuyor mesela
İnşallah düzene biner uyku adına hiç birşey yok bugün yine biri başladı biraz önce sakinledi

Çok geçmiş olsun kuzum Rabbim şifa versin inşallah biran önce toparlarsın

çıktığımda beni bekliyodu kapıda içeriyede bir ablayla haber gönderiyodu beraber aşağı inmiştik beraberde yukarı çıktık kızlardan birini görmüş onu anlattı hemşire uzaktan kaldırıp gösterdi dedi Kuzum bana sordu ne alayım ne istersin gerek yok bir kendimizi toparlayalım bana yeter belki sonradan isterim dedim ama Allah razı olsun zaten hastanede ikimizdik benim için yaptıkları bile herşeye değer benimkilerinde henüz dökülmedi babam geçen gün yavaş yavaş başlar dedi ama bilmiyorum birde benimkiler biraz erken geldiği için vücutlarında kıllar var onlar dökülmeye başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…