2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar takıdan sonra gündem değiştirip bişe sorcam. Bende önce idrar yanması başlamıştı. Ama böylr mesanede değil vaginal bölge tahriş olmuş gibi idrar yaparken nasıl yanıyordu. Şimdi de kaşıntı böyle çok afedersiniz tayır tayır kaşıyasım geliyo
Bende hiç öyle olmadı kuzum idrar yolu enfeksiyonu olmasın doktoruna sor istersen

Kızlar benim oğlan da gecenin bazı saatlerinde uyumaz oldu. İlk başlarda da oluyordu da yeni doğdu, alışır diye önemsemiyordum. Şimdi 40ına da az kaldı, hâlâ gecenin bir saati uyanıp tekrar uyumuyor. Mesela dün 4 ile 6 arası uyanıktı, 6'dan 8'e kadar uyudu, 8'de kv.ye verdim, öğleye kadar o baktı ben de uyudum.

Bugün de 6 ile 9 arası uyanıktı, 9da kv.ye verdim yine öğleye kadar uyudum.

Bebiş ben uyurken öğleye kadar ne yapıyor acaba diye kv.ye demin sordum da, ayağında sallarsa bir nebze durabiliyormuş yoksa öyle mışıl mışıl uyuması yokmuş. Ben en on öğlen uyandığımda emzirip bir uyutuyorum, bu kez de öğlene kadar deliksiz uyuyor. Bıraksak akşamdan gece yarısına kadar da uyumaya devam edecek ama bu kez de biz uyanık tutmaya çalışıyoruz en azından gece yarısı biz uyurken o da uyusun diye.

Yani diyorum şu öğlenden akşama olan uykusunu gecenin ikinci yarısında uyanacağına o zamab yapsa ne olur ki. Benim düzenim alt üst oldu. Öğlene kadar güya uyuyorum, saat başı emzirmek için gene uyanıyorum. Zaten kafam sarhoş oluyor, uyuduğumdan da tat alamıyorum.

Tüm bunları geçtim de kv gidince ne yapacağım onu düşünüyorum kara kara. Öğleye kadar uyanık kalırım, öğleden sonra oğlan uyuduğundan uyurum diyorum ama o zaman da ben öğleye kadar uyumadan nasıl dururum onu merak ediyorum. Öyle tatlı uykum geliyor ki 😁

Neyse Allah büyük O'na sığındım. Sabrını verecek inşallah. Belki o zamana 40ı da çıkacağı için azıcık daha rahat uyur.

He bir de bugün artık kimyon çayına başlamayı düşünüyorum. Tecrübeli anne arkadaşım oğlunda onu içmiş de çok faydasını görmüş. Benim oğlanın hele gazı onunki kadar çok da değil. Onun oğlu gazdan göbek fıtığı olmuş o derece.

1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı tane kimyon atıp (tane önemli) rengi çıkana kadar kaynatıyoruz. Sonra süzüp soğuyunca içiyoruz. Bebeğe de 1 çay kaşığı veriyormuş arkadaşım ama ben önce sadece kendim içeceğim. Benim içmem yeterli olursa bebeğe içirmek istemem şahsen. Bakalım faydasını görecek miyiz?

Hatta şimdi getirdi eşim tane kimyonu. İlk dozumu kaynatmaya başlayayım.
Uyku düzenleri oturmasi icin zaman lazım heleki ilk aylar alışma dönemi diye her saati deniyorlar sanki😃kimyon çayına ne zaman başlamak lazım bende ona göre başlayayım şimdi rezene çayı içiyorum ben ona göre düzene koyarım içeceğim caylari

Parol aldim baby dun gece ve bu sabah ondan herhalde asırı terliyorum böyle aycam vücuttan herhalde 🤷🏻‍♀️ Sabah kkb ye gittim o da nezle başlngıcı ve faranjit dedi ilaç vermem dedi 😂
Bende yarın ikinci dozumu olacam inşallah bir sıkıntı yaşamam 🤲🏻 Sıkıntı hamileyken ilaç kullanamamak inşallah çabucak atlatırsın kuzum ballı ılık su falan iç bari

Aynen kesnlkle anlıyorlar bence ama bu zmanlarda nasıl bi eğitim verilir onu bilmiyorm dönence mi alınmalı veya baska bişi. Çıngırak flan aldm renkli bakış açısına koyuyrum kitleniyor oraya bakıyor 💕
Ayy maşalllah yeirm onu bakmaz mı😍🧿Ya ben de bilmiyorum da. Bi kalıba bağlı kalmaya da gerek yokki zaten. Ben mesela daha çok küçükler diye çıngırak falan sallamıyodum. Ve genelde uyku yeme ağlama Bi örüntü şeklinde olduğu için öylr keyifli etkinlikli Bi zaman dilimi olmuyordu. Bi gün hem rahat hem uyumuyoken salladım çıngırağı dikkat kesildiler. Sağa götürdüm yavaş yavaş çala çala kafayı oraya çevirdi aynı şekilde sola da. Yani o küçücük şey bilr onlara aktiviteymiş anladım. Sonra başka Bi gün kitap aldım elime aldım kucağıma bunları mıkırdayan çocuklar duru erdi. Ve boool bol konuşmak lazım bence en önemlisi de o. Benim konuşmamı çok seviyorlar içerdeyken de alıştırmışım galiba 😍🤭

İnşallah kuzum valla az önce anneme dedim ben yatıyorum bittim. Gece yoğun geçti gündüz biri yine devam etti. Uyumayan bebek çok zor
Kesinlikle öyle kuzum birde bugğn doktor kontrolüm vardı gece eşimde bende uykusuz kaldık eve geldik açeşim diyorki biraz uyuyayım işe gidecem çocuklara ne anlatacam onuda düşünmedim diyor 😂 birde kuzını kucağına almış diyorki nolursun biraz uyu biz çok uykusuz kaldık bari biraz uyuyalım annenle arkasındanda diyorki sen şimdi uyursun annende uyur düşğnen beni düşünsün kıyamam dedim sana 😂😂😂

Kesinlikle öyle kuzum birde bugğn doktor kontrolüm vardı gece eşimde bende uykusuz kaldık eve geldik açeşim diyorki biraz uyuyayım işe gidecem çocuklara ne anlatacam onuda düşünmedim diyor 😂 birde kuzını kucağına almış diyorki nolursun biraz uyu biz çok uykusuz kaldık bari biraz uyuyalım annenle arkasındanda diyorki sen şimdi uyursun annende uyur düşğnen beni düşünsün kıyamam dedim sana 😂😂😂
Yaa benimkiler de uyumuyo anlatın derdiniz ne karnınız tok sırtınız pek diyorum yokk cevap da yok. Hikaye okudum kucağımda kapattılar gözleri yatağa koydum gözler çerçepil. Resmen inatlaşıyolar ay benle

Yaa benimkiler de uyumuyo anlatın derdiniz ne karnınız tok sırtınız pek diyorum yokk cevap da yok. Hikaye okudum kucağımda kapattılar gözleri yatağa koydum gözler çerçepil. Resmen inatlaşıyolar ay benle
Aynen senin gibi diyorum bende altınız temiz karnınız tok derdiniz ne diyorum öyle ağladıkçada içim gidiyor resmen kendilerini yiyorlar resmen 😔 Bir yerlerimi ağrıyor diyorum acaba doktora götürsem birşey yapmayacaklar ortalık zaten kötü kendimi bazen çok çaresiz hissediyorum

Aynen senin gibi diyorum bende altınız temiz karnınız tok derdiniz ne diyorum öyle ağladıkçada içim gidiyor resmen kendilerini yiyorlar resmen 😔 Bir yerlerimi ağrıyor diyorum acaba doktora götürsem birşey yapmayacaklar ortalık zaten kötü kendimi bazen çok çaresiz hissediyorum
Anlarsın ağrı var gibi mi ağlıyo mesela ben oğlanın sancı ağlamasını biliyorum artık belli acı çekiyo ozamn ben de senşn gibi çok üzülüyorum çaresiz hissediyorum gerçekten
Kızın da açlık ağlamasını biliyorum. Aslında anlarsın onu kuzum ya Bi gözlemle bakayım. Ama en olmadı götürürsün doktora tabi

Ayy maşalllah yeirm onu bakmaz mı😍🧿Ya ben de bilmiyorum da. Bi kalıba bağlı kalmaya da gerek yokki zaten. Ben mesela daha çok küçükler diye çıngırak falan sallamıyodum. Ve genelde uyku yeme ağlama Bi örüntü şeklinde olduğu için öylr keyifli etkinlikli Bi zaman dilimi olmuyordu. Bi gün hem rahat hem uyumuyoken salladım çıngırağı dikkat kesildiler. Sağa götürdüm yavaş yavaş çala çala kafayı oraya çevirdi aynı şekilde sola da. Yani o küçücük şey bilr onlara aktiviteymiş anladım. Sonra başka Bi gün kitap aldım elime aldım kucağıma bunları mıkırdayan çocuklar duru erdi. Ve boool bol konuşmak lazım bence en önemlisi de o. Benim konuşmamı çok seviyorlar içerdeyken de alıştırmışım galiba 😍🤭
Kızzz icerdeyken konusmalara alıştılarsa ben yandim hamilelegim kadir ezildi ve yaprak dökümüyle gecti benim cocugum ali riza beyle hayriye hanimin sesini duyunca mı susacak🤣🤣🤣

X