2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ne zaman isterlerse veriyorum ama en başlarda ortalama iki buçuk saatte bir veriyorduk canım. Sadece meme veriyorsan iki sadece mama veriyorsan üç saatte bir beslemek yeterli imiş kuzum. Şimdi artık onlar nasıl isterse öyle yapıyorum. Çünkü uykuları yok yavrularımın uykuya dalarlarsa uyanana kadar kaldırmıyorum ç
Anladım cnm mamayı kaç saat vercevimi kestirememistim çok saol😘
Kzlar dönence tarzı bişi alan varmı. Benm kızım uyumadıgı vakitlerde sıkılıyor bence bakıcak bişi arıyor duvarlar da boş bizim dümdüz 😅 ilgnsi çekecek bişi alsammı diyorm varmı kullanan
Bende daha almadım benim kızım daha küçük ama bazen bakıyor sağa sola o znda ben onunla göz teması kurarmis gibi yapıp konuşuyorum 😀
Benm kızım 15-20 dk emiyor sonra uyuyor ve tam 1 saat sonra kalkıyor emmek için. Eğer memeyi iterse tutmazsa ve memede doluluk hissetmezsem bi 40 cc mama yapıyorum lıkır lıkır içiyo mamdan sonra da bi 2 saat idare ediyo sonra yine acıkarak uyanıyor. Ama benm kız tok olsa da mamayı içiyo gibi geliyo bana. Ya da sütüm tam doyurmuyor bunu algılayamıyorum
Benimde sürüm yetmiyor hem az geliyor hemde doluluk hissi tam olmuyor ben mamayı iki defa veriyorum sabah ve akşam arada meme veriyorum ama yetmiyor mamayı çıkaracağım. 3_4 e bu gidişle 😃

Kzlar dönence tarzı bişi alan varmı. Benm kızım uyumadıgı vakitlerde sıkılıyor bence bakıcak bişi arıyor duvarlar da boş bizim dümdüz 😅 ilgnsi çekecek bişi alsammı diyorm varmı kullanan
Dönence sine pil takmadım daha kullanmadım da 😂
Biraz önce ikisini de kucağıma aldım önümüze renkli hikaye kitabı. Sayfaları göre göre seslendirerek okudum. Anlamıyorlar deme kuzum bence ilgileri algıları çok açık nasıl alıştırırsak da öyle gider. Mıkırdanıyolardı cam gibi bakıp dikkat kesildiler he anladıklarındn değil ama bir uyaran her zaman iyidir. Çıngırak la takip yaptır ara ara bir de. Şuan sesi takip edebilecekleri dönemdeler

Bende daha almadım benim kızım daha küçük ama bazen bakıyor sağa sola o znda ben onunla göz teması kurarmis gibi yapıp konuşuyorum 😀

Benimde sürüm yetmiyor hem az geliyor hemde doluluk hissi tam olmuyor ben mamayı iki defa veriyorum sabah ve akşam arada meme veriyorum ama yetmiyor mamayı çıkaracağım. 3_4 e bu gidişle 😃
Sağıyomusun peki kuzum

Benm kızım 15-20 dk emiyor sonra uyuyor ve tam 1 saat sonra kalkıyor emmek için. Eğer memeyi iterse tutmazsa ve memede doluluk hissetmezsem bi 40 cc mama yapıyorum lıkır lıkır içiyo mamdan sonra da bi 2 saat idare ediyo sonra yine acıkarak uyanıyor. Ama benm kız tok olsa da mamayı içiyo gibi geliyo bana. Ya da sütüm tam doyurmuyor bunu algılayamıyorum
40 cc nasıl ayarlıyorsun kuzum

Onla alakası yok sağa sola yatmasını engellemenin yani. O sanırım düz kafa olmasını engelliyor yalnızca hani şapşak oluyo ya arkası bazı bebelerin hep sırt üstü yatmaktan o yani
Büyük ihtimal dediğin gibi ama benim kızlardan birinin kafası şekillensin diye aldım şimdiden faydasını gördüm gibi

Sırt üstü çevirdim şimdi bende. Yine uykuda da olsa çeviriyolardı kafalarına sağına soluna bişeyler koydum başlarının🤭 biraz alışana kadar böylr yapiyim 🤭
Onuda yapıyorum 😂 ama dikkatli ol sürekli kontrol et geçen gün benimki nasıl becerdiyse yüzünü kapatmıştı çok korktum

Bizimkiler anaları gibi sağlıksız şeyleri seviyor sanırım ondan aptamili sevdiler hipp hiç sevmediler evolvia önce yediler şimdi yüz ekşitiyorlar ondan aptamil veriyorum mecburen bakalım normal mamaya geçersek belki başka şeyler denerim. Similac filan da önerenler var. Golden goat yine merak ettiğim bir mama bakacağız artık. İnşallah kabız olmazlar 🤲🏻 Zaten gazdan duramıyorlar çenelerini titrete titrete ağlıyorlar ☹️
Similacta güzelmiş kuzum bende duydum onu golden hoatıda kullanam var bayağı memnunlardı ondanda inşallah en yararlı olanı buluruz onlar için.
Benimkiler sekiz buçuktan beri uyanık ve bir dil üzerine ağladılar yeni uyudular 😔

Ben bıraktım sağa sola yatırmayı kendileri çeviriyor istediği yöne. Benim yatırdığım gibi durmuyorlar artık. Düz yatırıyorum onlar kafayı hemen sağa ya da sola çeviriyor kafaları arkaya uzun oldu seyahat yastığı ile bir kaç saat yatırıp düzelsin diye bakıyoruz 🙄
Benimde birinin öyle oldu kuzum o yüzden aldım bugün azda olsa toparlamış gibi geldi diğer kızım kendi kendine düzeltti gibi ya öyle görüncede üzülüyorum sonra diyorum sağlıkları yerinde ya önemli olan o

Similacta güzelmiş kuzum bende duydum onu golden hoatıda kullanam var bayağı memnunlardı ondanda inşallah en yararlı olanı buluruz onlar için.
Benimkiler sekiz buçuktan beri uyanık ve bir dil üzerine ağladılar yeni uyudular 😔
İnşallah canım. Bilirim o saatlerce uyutamama huzursuzluk halini bizim hemen hemen her gün yaşadığımız bir şey ama sorunumuz gaz aslında ondan yapıyor benimkiler sinirleniyorlar bir de😑

Benimde birinin öyle oldu kuzum o yüzden aldım bugün azda olsa toparlamış gibi geldi diğer kızım kendi kendine düzeltti gibi ya öyle görüncede üzülüyorum sonra diyorum sağlıkları yerinde ya önemli olan o
Öyle yavrum sağlıkları yerinde olsunda aslında yatırma filan değilde yapısal geliyor bana biraz bu işler. Mesela kardeşim kepçe idi bebekken büyüyünce düzeldi ergenlik döneminde kendiliğinden yüzü oturunca.

Hiç korkma kuzum inan en kolay aşaması o belki de bana göre en zoru çıktıktan sonra hareket edememek kendi başına yatıp kalkamamak ve wc ye çıkmak. Bebeklerle ilgilenmek istiyorsun ama o hareket kısıtı kendi can derdine kalmak psikolojik olarak yıpratıyor. Ameliyat Allah ın izni ile sıkıntısız geçer inşallah düşünmemeye çalış
Ayy aminn insallah güzel cesaretlendirdiniz valla cok tesekkür ederim hepinize de 🥰sonrasini hic dusubmuyorm kaynanam geldi an itibari ile odak noktam dagildi ya sabir cekiyorum😂😂😂

Ben doğum gunu genel yapcam diye gittim düşün 😅 ilk yatış yaptm gelen hemşireye dedm ki sizce genel mi spinal mi. Spinal dedi. 2. Gelen hemşireye sordm spinal dedi. 3. Gelene sordm spinal bence dedi. Anestezi dr u geldi ona da sordm spinal bence dedi 😂 tmm dedm seçtm spinal öyle karar verdm biri ters bişi dese direk genel yapıp pişman olcaktm o yuzden her anın tadını cıkar ipne vurulurken yatarken vs hepsi cok kıymetliydii 💜
Yaa iyi bari valla cok sagolun rahatladm biraz cok korkmustum yoksa🙈insallah sag salim hayirlisiyla gelir benimde minnosum

Bakılmaz mi ya😍😍
Eşim şimdiden başladı. arada karnıma bakıp bakıp gülüyor.şimdi 5 ay sonra bu evde bebek mi olacak diyor🤩🤩
Yaaa evet iste insan gözünden gözüne inanamıyor valla Allah ım hepimize de sag salim kavusmayi nasip etsin insallah ve tüm isteyenlere bu duyguyu yasamayı nasip etsinnn🥰🙏

İlk zmanlar önce emzirme arkasına mama veriyodum ben 2 saatte bir sarılık vardı kuzm. Yani günde 2 asla yetmezdi 😅

X