2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Altı aya kadar ayda bir götürecez canım doğum yaptığım hastanedeki dr öyle söyledi sonrasında orada tamamlayıcı sağlık sigortası geçmiyor ve muayeneleri biraz tuzlu diye başka bir doktora hastaneye geçtim
Tamamlayıcı sağlık sigortası ne onu bile bilmiyorum valla. Bakalım ben de muayene ücretleri ve doktorlar konusunda Bi araştrnaya girim

Merhaba bende yarım rahimim sol tüp sol rahim yok bende de..3.tup bebeğe basliycam ama doktorum rahimi kalınlaştirdi ilaçlarla ama rahim içinde sıvı birikintisi gördü..şu an antibiyotik verdi geçmezse histeroskopi yapalım dedi..sizin dediğiniz gibi embriyolarimiz tutmaz dedi..acaba sizinde mi rahim içine akıyordu sıvı..yada sıvı benimde mi tüpten akar ki..bende yillarca bu sıvıyı gördüler ama önemsiz dedi diğer doktorlar..bir de ara ara ilişki sırasında ağrı oluyor bu sebepten mi acaba
Merhaba, umarim tedaviniz basariliyla sonuclanir.
Rahimdeki sivinin oldugu adetinizin hangi gunu olculdu ya da estrofem kullanirken mi olcum yapildi acaba?
Hsg filminizde tuple ilgili sorun var miydi?

Maşallah kilosu gayet iyi kuzum
Bende ikinci ay kontrollerine gittiğimde kardiyolojiye göstercem birde kalça karın kafa ultrasyonu çektirecez
Bizde yogun bakımda ıken eko cekıldı kafadan usg cekıldı rop muane oldu
Gecen hafta kalca usg cektırıdk ama ceken dr kabul etmedı bu bebek erken mı dogdu dedı sımdı yenı dogmus 1 hafya lık bebek ayarında kalcası zamanı gelmemıs dedı 1 bucuk ay ıcın tekrar ıstedı

Ben artık evolvianın bir numarasını kullanmaya başladım memnunum ama sanki daha çabuk acıkıyorlar gibime geliyor. Aynen dediğin gibi drlar aradında fikir birliği yok kuzum artık onlar ne derse öyle yönleniyoruz
Bize dört kiloyu bekleyin dediği için aptamilden devam evolvia pek sevmediler. Ama bugün ikinci gün birinde kaka yok diğeri bugün yaptı. Normalde günde bir yaparlardı bakalım inşallah kabız yapmamıştır.

Kızlarr size anestezi muayenemi anlatmak istiyorum bayan bir doktordu yaklasimi korkutucu geldi bana ne istiyorsun spinal mi genel mi dedi bende genelde entübe olmaktan korkuyorm dedim muayene etti belime bakti %75 80 hallederiz gibi ama illa ilkte olacak diye bisey yok uyusmayabilirsn genele gecebilirz cekistirmeleri bastırmalari hissedeceksin dedi ayy yaklasimi kötü geldi dogum yapacak kadina öyle denir mi genele de bogazima bakti entubasyon icin boynun kısa dedi icimden dedim ben napim bn ölem o zaman😂😂

Bebelerinizi nasıl yatrıyosunuz kızlar. Ben Bi sağ bisola şeklinde hep şu dönemde mamayı kusmuğu aspire edebilir diye, ama şimdi sırt üstü yatmıyolar uyanıkken çok mu alıştı kafa şekilleri acaba

Tamamlayıcı sağlık sigortası ne onu bile bilmiyorum valla. Bakalım ben de muayene ücretleri ve doktorlar konusunda Bi araştrnaya girim
Bebeklere birde kendime yaptırdım kuzum sadece gidince 15 tl veriyorum gerisini sigorta karşılıyor özel sağlık sigortası yaptırcaktım doğum yaptığım hastanede devam etmek için sigorta bayağı bir fiyat çıkardı o yüzden tamamlayıcı yaptırdım

Bizde yogun bakımda ıken eko cekıldı kafadan usg cekıldı rop muane oldu
Gecen hafta kalca usg cektırıdk ama ceken dr kabul etmedı bu bebek erken mı dogdu dedı sımdı yenı dogmus 1 hafya lık bebek ayarında kalcası zamanı gelmemıs dedı 1 bucuk ay ıcın tekrar ıstedı
Bizim doktorumuzda kalça ultrasyonu için erken dedi ikinci ay geldiğinizde yaparız daha sağlıklı olur diye söyledi 24 ünde yine hastanedeyiz

Bize dört kiloyu bekleyin dediği için aptamilden devam evolvia pek sevmediler. Ama bugün ikinci gün birinde kaka yok diğeri bugün yaptı. Normalde günde bir yaparlardı bakalım inşallah kabız yapmamıştır.
Bizde aptamil kabız yaptı kuzum hatta biz birine prematüre kullanıyorduk sürekli diğerine gğnde iki sefer ceriyodul evolvianın prematüre mamasında hiç bir sıkıntı yaşamadık ama aptamilin prematüre mamasında yaşadık birde aptamili ikiside sevmedi dilleri ile itiyorlardı hippte biri sevmedi ama ondada bir sıkıntı yaşamadım ama evolviayı ikiside sevdi birde biri az yiyor biri ondan fazla yiyor aynı mama olsunki kalanı diğerine veririm diye düşündüm

Kızlarr size anestezi muayenemi anlatmak istiyorum bayan bir doktordu yaklasimi korkutucu geldi bana ne istiyorsun spinal mi genel mi dedi bende genelde entübe olmaktan korkuyorm dedim muayene etti belime bakti %75 80 hallederiz gibi ama illa ilkte olacak diye bisey yok uyusmayabilirsn genele gecebilirz cekistirmeleri bastırmalari hissedeceksin dedi ayy yaklasimi kötü geldi dogum yapacak kadina öyle denir mi genele de bogazima bakti entubasyon icin boynun kısa dedi icimden dedim ben napim bn ölem o zaman😂😂
Yaklaşımı çok yanlış olmuş zaten tedirginiz birde öyle yaklaşınca insan dahada geriliyor sinşr oldum kadına 😡 kuzum şöyle söyleyeyim doktorum banada sordu spinal mi genel mi diye hani düşün benim anesteziciyle görüşme gibi bir fırsatım olmadı dediğim şey benim panik atak geçirme ihtimalim var dedim onun üzerine onu sıkıntı yapma bana dedi çok şükğr bir sıkıntıda yaşamadım hatta ameliyathaneye indim ilk iğneyi yaptılar o kadarki hafif acıdı ama birşeyler yanlış mı yapıldı bilmiyorum biraz daha yukarı yapmam gerekiyo dedi oraya anestezi uygulayamayacam dedi biraz ağrır ama ağrımadı öyle yani o yüzden kendini hiç kasma onun söylediği şeyleride hiç düşünme ☺️

Bebelerinizi nasıl yatrıyosunuz kızlar. Ben Bi sağ bisola şeklinde hep şu dönemde mamayı kusmuğu aspire edebilir diye, ama şimdi sırt üstü yatmıyolar uyanıkken çok mu alıştı kafa şekilleri acaba
besledikten sonra ya sağa ya sola yatırıyorum sonrada sırt üstü yatırıyorum hatta birine düz kafa yastığı aldım kafası şekillensin diye diğer kızımda kendi kendine kafasını dönderiyor sağa sola düz yatıyo

Yaklaşımı çok yanlış olmuş zaten tedirginiz birde öyle yaklaşınca insan dahada geriliyor sinşr oldum kadına 😡 kuzum şöyle söyleyeyim doktorum banada sordu spinal mi genel mi diye hani düşün benim anesteziciyle görüşm e gibi bir fırsatım olmadı dediğim şey benim panik atak geçirme ihtimalim var dedim onun üzerine onu sıkıntı yapma bana dedi çok şükğr bir sıkıntıda yaşamadım hatta ameliyathaneye indim ilk iğneyi yaptılar o kadarki hafif acıdı ama birşeyler yanlış mı yapıldı bilmiyorum biraz daha yukarı yapmam gerekiyo dedi oraya anestezi uygulayamayacam dedi biraz ağrır ama ağrımadı öyle yani o yüzden kendini hiç kasma onun söylediği şeyleride hiç düşünme ☺️
Yaa bunlarinduymaya ihtiyacim var iste tesekkür ederim🥰dedigi gibi cekistirme bastırma mi oluyor yani bende heycan yaparm tasikardik olurum korkarm cok sarsıyor mu

Yaa bunlarinduymaya ihtiyacim var iste tesekkür ederim🥰dedigi gibi cekistirme bastırma mi oluyor yani bende heycan yaparm tasikardik olurum korkarm cok sarsıyor mu
Ben kendi adıma söyleyeyim kuzum ben çok birşey hissetmedim bunu seni rahatlatmak için söylemiyorum gerçekten öyle sadece bir ara başım dönüyo sandım o çds çok çok hafif hani meğerse bebeği çıkarmak için çekiştiriyorlarmış başımda duran anestezici öyle söyledi 😂 ama mesela ben onu bile çok hafif hissettim onun dışında hiç birşey hissetmedim ne bastırmalarını ne çekiştirmelerini nede başka birşey ☺️ Sadece odaya çıkınca gelip bastırıyorlar orada biraz acı duyabilirsin o kadar. Sonrasında bide birkaç gün oturman kalkman sıkıntı destekli yapabiliyorsun ama bunlarda olabilecek şeyler o yüzden içini ferah tut 🥰

Yok be yavrum hiç takılma ben boşuna panik olmuşum dedim bastırmalar çekiştirmeler çok kötü bi his değil anestezi doktoru ile aramda 5 cm vardı yüzüme öyle yaklastı elimi öyle sıkı tuttu ki hiçbişi anlamadm 😅 dr tam doğuma baslıcak dediki hazırmısn dedm korkuyorm canm acıcakmı 😅 herşeyi hissediceksin birazdan ama acı olmicak dedi. Yani doğum esnasında da bu söylenmez bee doktor 😅 ama hiç sıfır müthiş geçti doğum bebek çıkarken bi tık şey oluyo ama anlk yani o da hemen geciyo arkasından bebek geldiği için. Bir de baskılardan sonra midem şiddetli bulanmaya başladı kuscam dedim. Zaten anestezi dr uyarmıstı birazdan bulantın olcak olursa söyle diye hemen söyledm bi ilaç yaptılar 5 sn de geçti herşey o kdr hızlı oluyoki. Doğum bitti allahmm bu kdrmıydı dedim. Sana şükürler olsn dedim 10 dk sonraymış meğer benm eziyetim 😅 ne olursa olsn hepsi geçiyo be zeyno gerçekten asla korkma diyebilirm çnkü spinal mucizevi bişi çok memnun kaldm ben

X