2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Şuan bezler kakalı. Zamanla niye azalıyor kii
Şimdi bak şöyle hesaplayım ben 3 saatte bir altını değiştiriyorum her ikisinin her açtığımda zaten kupkuru bulduğum çoook nadir ya çiş ya kaka muhakkak var. Yapıyormu sana bir bebeğin günlük 8 ×2 olunca da günlük 16 bez. Bazen hele ki Bi ara daha çoktu alıyorum peşine sıçıyo onun içinde ortalama 4 ekleyip günlük 20 beze yuvarladım gitti. Yapıyo mu sana ayda 600 bez. Hadi olsun 500.bende durumlar böyle valla
Nasıl yani sen ne kullanıyosun ben yanlış mı kullanıyomuşum ay aydınlat beni. Ben aptamil 1 numara kullandım hep

Belki sen işin gereği daha alışkın olduğun içindir kuzum ama ben tek bakamaz mahvolurdum. Ya da benim bebeler sürekli ağladığı içindir bilmiyorum başkası ile zorda tekte olmuyor
Hayır eşim de diyor. Allah beterinden korusun elbette daha kötü dert vermesin ama. Aşkım ikisinin de oğlan gibi olduğunu düşün napardık ozamn diyo. Benim de oğlan kolik biliyosun.
Ben evet gerçekten Allahın izni ile üstesinden geliyorum. Ha ben de insanım uykusuzluk bel ağrıaı bilek ağrısı sabrım benim de çok sınanıyor çok ağlıyorum ama sonra aferin kız sana helal diyip kendimi gazlıyorum. Ama ikisi de sancılı zor bebekler olsaydı gerçekten benim de halim haraptı.
Bu arada bebeğin kulağına ayetel kürsi nas Felak oku ağrıları dinsin diye dua et yavrum ben hamdolsun onun faydasını da gördüm sanki

biraz daha iyi canım ama halen küvezde biraz sarılıkta var o yüzdende kalıyor artık emzirmeye çağırıyorlar ama çok güzel emmiyor biberona emziğe alışmış
Sağlıklı olsun da cnm herşey hallolur..
En kısa sürede çıkar inşallah

Benm de tek bildiğim işitme testi yapıldı baska bi bilgi vermediler 1 aylık olnca kalça muayenesine gelin dediler

Valla hiç hesap yapmadım benim bebeler ilk haftalar gibi yapmıyor kuzum ikinci haftada günde bir kereye düştü kenarından bakıyorum açmıyorum üç saatte bir varsa açıyorum yoksa ellemiyorum. Biz prematüre maması kullanıyoruz doktor öyle dedi. Ama doktorlar arasında fikir birliği yok mesela tiny miracle iki buçuk kilo olana kadar kullan prematüre mama demiş bana dört kilo olana kadar kullan dedi. 2100 ve 2300 doğdular benim bebetolar işte dört kilo olmasını bekliyoruz ki normal mamalara geçiş yapalım. Yani doğru yok ki yanlış olsun yavrum

İlla ki asla kolay değil bebek bakımı ama huysuz bebetolar olunca kat kat zor oluyor. Yetersiz hissediyorsun. Üzülüyorsun filan. Okumaya gayret ediyorum ama sesli okumuyorum okuyayım bari

Kızlarr hastaneden geldık
Elektırk gelmemıs
Evın derecesı suanda 23 saat 18.00 a gelecek dıe beklıyrouz oyuzden anneme felan gecmedım bebegımde yoruldu uyudu uyku tulumları felan gıydırdım sardım yatırıdm
Dr umuzun muanesı guzel gectı
2 haftada 620 grm. Almıs
Yıne bana alt sevıyeden gıdıyor dedı
Anlamıyorum yıne oyle dıo
Goz akıntısı ııcn rop muanesı olmustu ama premature oldugu ıcın 6 aylıkken kontrol tavsıye edılmıstı o zaman gotur dedı
Goz damlası verdı
Gobek fıtıgı 1 degıl 2 tane dedı
Sorudm cerraha randevu aldık goturelum mı dıe
Sımdı hıc mudahale etmezler 5 ayına kadar gecmezsı beklenır dedı
Yukarı dogru kalkıyor gobegı oda 5 cm olursa ozaman mudahale ediliyor dedı
Gelısım olarak az sa kılo o zaman anne sütüne takviye ekleyelım mı dıe tekrar sordum dıger gıttıgımde sordugum gıbı gerek yok sımdılık dedı
3 haftada 960 gr almıs
1 ayda en az 500 ve 1 kılo kadarına kadar beklerız dedı
Bu bebek 1 kıloyu gecer dedı
Anne sütü koymustum bıberona beslerken yakasına bısey almamsıım
Islanmıs bırde acemılık yapmısım
Araba da klıma yanıyorken uzerıne degsıtırıp oyle eve gırıdm yaa off sınir bzoucu oldu artık bu elektrik işi
Bu arada 2. Asımızı olduk HB asısı ates yapmaz dedı
Kızarıklık yaparsa bol kolonya ıle ovun dedı
Dıger rotavırus ve menenjit asısılarını da öneriyor
Veremasısı ıcın saglık ocagına gitmen lazım o burda olmuyor dedı
Benden bu kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…