2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar bebekleri hangi sıklıkla doktora götürüyosunuz bi de doktorunuzu falan yeni mi ayarlafınız doğum yaptığınız yerdeki mi
Doğum yaptıgım yerde bakan dr a gitmiştk bi ara her gün sarılık var diye çağırmıştı. Sonra 15 günlkken komtrole gelin dedi gitmedm ben. Çnkü aynı zmanda prof. Aile dostumuz var her gün bişi sorabildiğimz bir de benm doğdugum andan itibaren bana bakan cocuk doktorumuz var o da cok değerli bir dr dur. 3 dr eşliğinde büyüyor bebiş şimdi 1 aylıkken doğum yaptgm yerdeki dr a gidicez onun da sonuclarnı takibini vs bizm 2 dr umuz yapıcak. Hastanedki dr u tahliller için vs hastane kaydı olsun diye gidyoruz yani

Kızlar bu arada mustela pişk kreminden memnun kalmadım hiç kullanmama rağmen pişik olmuştu bebiş. Aile dostmz olan prof bepanthol baby yi önerdi 1 günde pişiği geçti. Bir de altını deiştrken küçük kurutma makinesi vardı onnla kurutuyorum ıslak kalmasın diye çok faydasnı gördm

Ayy cok sevindim ben bepanthol almistm insallah bizim bebiste de olmaz biraz onlarn cildine göre degisiyor bu durum galiba

Hey Maşallah
Ya ben doğum yaptığım hastanedeki çocuk doktoruna gitmiştim kontrole. O gittiğimizde genel muayenesini yaptı. Tartılarını aldı. Sonra işitme testine gittik oğlanın geçti kızın nemli imiş kulak içi algılamadı. Sonrası için tekrar çağırdı.
Doktor maflor ve decavit yazdı bebeklere damla. Kızım satılık değerine bakıldı sıkıntı yok dedi. Hepsi bu kadar. Hani şu zaman tekrar gelin demedi. Mesela doğum sonrası bu bebelere hangi muayeneleri yaptılar bilmiyorum. Oğlanın testis muayenesi yapıldımı bilmiyorum. Bi de 38 haftadan önce doğan bebeklerde göze rop muayenesi var o yapılmadı muhtemelen ne olacak bilmiyorum. Senin kontrol detaylarında neler vardı mesela

Kızlar ben yine sleepy 210lu 1 numara sipariş verdim. Dahaca 2 numaraya geçmeyiz diye umarım doğru yapmışımdır
210 çok gibi geldi kuzum senin bebişlerin kilosu iyiydi ikiye geçebilirsiniz sanki bilmiyorum yine de. Bu arada şu ana kadar sleepy den memnun kaldım ben. Onunla devam ederim sanırım. Benimde bir numara bitmek üzere alayım diyorum indirim görürseniz bana da yazın

biraz daha iyi canım ama halen küvezde biraz sarılıkta var o yüzdende kalıyor artık emzirmeye çağırıyorlar ama çok güzel emmiyor biberona emziğe alışmış
Kuzum emzirmeye çağırdıklarına göre kavuşma yakın demektir inşallah alışır memeye de zamanla biraz uğraştırır ama sütün varsa emme refleksi iyiyse bir şekilde tutar

Eminim uygun bir tonda söylemişsindir bir şey yok bunda bir şey olmaz düzelir canım. Benim kardeşimin yüzü yara olmuştu öpme nedeniyle hatırlıyorum doktor öpmesinler demişti. Maşallah çok tatlı bir bebekti biz de öpüyorduk yalan değil ama öyle cildi kötü olunca bıraktık bıraktırdık bu sağlık sonuçta

Ayy gerçekten çok mu yaa. 20 günde bittiyse dedim yine çok aldım o yüzden
Yok anacım indirim mindirim yaa nolcak böyle memleketin hali.
Bez ıslak mendil Bi de süt saklama poşeti 3 parça 370 lira bu ne yahuu

Heh, bunu okudum ben de sabah canım.
Dediğim gibi çok bilgim yok ama okuyunca mantıklı geldi.
Fotoğraf zaten çok açıklayıcı.
Ben bebeklerde bizzat görüyorum meme reddi birinde oldu red değil aslında biberon uzun ya meme ağzında ama biberon gibi uzun olsun istiyor emmeye başlamak için. Memeye alışınca da biberonu meme gibi çekmeye kalkıyor şap ediyor ağzında. Ama bazı bebekler bilincinde oluyor yani farklı davranması gerektiği bilinci oluyor. Emme refleksi düşük ise işte o zaman aslında meme reddi oluyor kolay aksın istiyor

Ayy gerçekten çok mu yaa. 20 günde bittiyse dedim yine çok aldım o yüzden
Yok anacım indirim mindirim yaa nolcak böyle memleketin hali.
Bez ıslak mendil Bi de süt saklama poşeti 3 parça 370 lira bu ne yahuu
İlerledikçe bez eskisi kadar çok gitmiyor ama şöyle mesela bizim bebekler günde bir ya da gün aşırı kaka yapıyor ilk günler dört beş defa yapıyordu ortalama bez çok gidiyordu. Sizinkilerin performansına bağlı biraz da Hiç sorma her şey ateş pahası bir de prematüre mama aptamil prematil kullanıyoruz ya Türkiye ye satmayacakmış. Bugün depolar eczaneler kaç yere sorduk da bulduk aklınızda bulunsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…