2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kizlarr fikrinize ihtiyacım var ben simdi burdaki doktorun kontrolune geldim carsamba alalim dedi persembe de benim kendi doktorum alalim dedi persembe olan acıbadem burası yerel bir özel hastane doktor daha ilgili benimki anca bisey olursa orda dogur diyor siz olsaniz napardiniz
hayrunnisa85 hayrunnisa85 haklı bu konuda canım. Hastane ciddi anlamda önem arzediyo.
Mesela bak benim hemşirelik hayatımda duymadığım Bi ilaç takmışlar bana kan ürünü gibi ellerinde varmış pahalı Bi ilaç ama toparlamış yine sorsan bilmiyorum ismini de. Ekibin toplanması biraraya gelmesi, ne bilim acil kan durumlarında kan bankalarının tedarikli davranması falan birsürü şey var. Tabiki Allah hiç birini göstermesin ihtiyaç duyulmasın

Yani canımcım ben olsam kendi doktoruma giderim açıkçası benim fikrim böyle yakınımda bir sürü hastane var ama, diyorum ya istanbul içinde bile 1,5 saat uzaklığımız var hastaneye Allah korusun ama sen sancıyla gitsen bile o doktorun eşşek gibi gelmek zorunda yarinda olsa obur gun de olsa yanii gelmek zorunda sen takibindesin dava acmaya bile hakkin olur gelmezse, para almayı biliyolar.. yani sozun ozu icin hangisinde rahat ediyosa orda dogum yap 🤷🏻‍♀️😅
Canım kendi doktorum tercihim ama buranin yollarini istambul gibo düsünme karayollari sabah buzu bile acmamis oluyor daha otoban degil eski yol yani😅ama yarin konusucam 1 gün erkene ceksin o zaman sorun olmaz persembe olur carsamba da burda sancim tutarsa burdaki doktora cok ayip olur yani

hayrunnisa85 hayrunnisa85 haklı bu konuda canım. Hastane ciddi anlamda önem arzediyo.
Mesela bak benim hemşirelik hayatımda duymadığım Bi ilaç takmışlar bana kan ürünü gibi ellerinde varmış pahalı Bi ilaç ama toparlamış yine sorsan bilmiyorum ismini de. Ekibin toplanması biraraya gelmesi, ne bilim acil kan durumlarında kan bankalarının tedarikli davranması falan birsürü şey var. Tabiki Allah hiç birini göstermesin ihtiyaç duyulmasın
Valla sizi dusunuyorum zaten insan ogluyuz hepimizin basina gelebilir onu dusununce acibadem daha mantikli geliyor yarin konuscm bir gün erkene ceksin o zaman sorun olmaz diye dusunuyorm kontrol icinde sorun olmadigi surece yavas yavas yine gideriz napalim

Valla sizi dusunuyorum zaten insan ogluyuz hepimizin basina gelebilir onu dusununce acibadem daha mantikli geliyor yarin konuscm bir gün erkene ceksin o zaman sorun olmaz diye dusunuyorm kontrol icinde sorun olmadigi surece yavas yavas yine gideriz napalim
İnşallah hayırlsı olsun en sağlıklı karar verilir inşallah canım

Kızlar göbrkler iniz ne alemde. Kız benimki posur posur mayalanmaya bırakılmış hamur gibi. Belli bir göbek var 3 4 aylık gibi, acaba diyorum bu benim hamile kalmadan önceki göbeğim mi🤭
Koyu kayve çizgi oluşmuştu yukarıdan aşağı o duruyo göbek deliği kararmıştı o duruyo. Çatlak kremini falan süren varmı

Canım kendi doktorum tercihim ama buranin yollarini istambul gibo düsünme karayollari sabah buzu bile acmamis oluyor daha otoban degil eski yol yani😅ama yarin konusucam 1 gün erkene ceksin o zaman sorun olmaz persembe olur carsamba da burda sancim tutarsa burdaki doktora cok ayip olur yani
Yani kuzum herkes alcagi paraya bakio bence ayip olur diye dusunme burdaki doktorun icin diyorum, diger doktor killik yapabilir yani tarihi o soyluyo sonucta 😅 yol olarak siz daha iyi bilirsiniz tabi diyorum ya bisey diyemem kuzum 🤷🏻‍♀️

Bulundugum ildeki özel hastane ekipman cok cok iyi degil diye dusunuyorm tek guvencem kendi calistigimiz hastane en kotü durumda orda mudahale edecek cok tanidigimiz var bilemiyorm kaldm arada
Anladım cnm gerçekten karar vermek zor.kendi doktorunla da bir görüş ona göre kararını verirsin zaten..

Kızlar göbrkler iniz ne alemde. Kız benimki posur posur mayalanmaya bırakılmış hamur gibi. Belli bir göbek var 3 4 aylık gibi, acaba diyorum bu benim hamile kalmadan önceki göbeğim mi🤭
Koyu kayve çizgi oluşmuştu yukarıdan aşağı o duruyo göbek deliği kararmıştı o duruyo. Çatlak kremini falan süren varmı
Benimde öyle aynını anneme dedim göbek deliğim düzelecek mi etrafı siyah daha doğrusu içi dışına çıkmıştı ya ondan çizgi duruyor çatlaklar zaten malum onda gidiş beklemiyoruz 😬 göbek kavun gibi duruyor ben sizin gibi kilo da almadım vermemişim de 60 ile hamile kalmıştım 61 deyim şu an. Aşırı tatlı tüketiyorum ondan sanırım aldım ben bu bir aylık sürede. Sürekli tatlı şeyler ama sütüme de tatlı iyi geliyor neyse gazdan dolayı da her şey yemiyorum kış sebzelerinin hepsi gaz yapıyor bakliyat gaz yapıyor çikolata gaz yapıyor kış meyveleri gaz yapıyor süt ürünleri gaz yapıyor patates çiğ soğan gaz yapıyor vs vs sadece hamur işi basit şeker tüketiyorum resmen et ve yumurtadan ben bıktım yumurta da alerjik gerçi neyse öyle yani bende durumlar hiç rahatlamadı

Yani kuzum herkes alcagi paraya bakio bence ayip olur diye dusunme burdaki doktorun icin diyorum, diger doktor killik yapabilir yani tarihi o soyluyo sonucta 😅 yol olarak siz daha iyi bilirsiniz tabi diyorum ya bisey diyemem kuzum 🤷🏻‍♀️
Kiz yaptirir gitsem eminim ama adam o kadar tatlı ki ben utanırım🤣ne desem tamam sen nasil istersen öyle olsn diyor gidiyorm düsün ucret almiyor takipli hastam sadece nst ye girecek diyor adamın bu iyiligine de kendimi cok nankör hissediyorum🤣digeri kılllık yaparsa bak ona yaparm bide sikayet ederim üstüne🤣🤣

Benim doktorum yoğun bakıma göre çok karar verme neresi boş ise orası kabul ediyor yasa gereği havuz sistemi varmış yani. Doğurduğun an o hastanede boşluk olmayabilir. Beni doğuma almaya karar verdiler ya işte ilk yoğun bakımı ayarlamaya çalıştılar ayarlayıp sonra ameliyathaneyi ayarladılar. Neyse ben gittim o arada acil bir hasta yatışı oldu 26 haftalık ve ciddi açılması var doğum başlamış dolayısıyla onu aldılar ve yoğun bakımın bana ayrılan bir yatağı ona verildi. Ve Allah korusun bebeklerde ihtiyaç olsaydı ayıracaklardı biri orada diğeri başka yere gönderilecekti. Yani cidden nasip işi belli olmuyor. ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555
Tabi tabi orası öyle eşimin kuzeninin kızı öyle Rize’den taaa Giresun’a gitmişti.ben biraz ondan korkuyorum siz büyük şehir desiniz elbet şehir içinde başka bir hastane bulunur..evet gerçekten nasip işi planlarsın ama hiç belli olmaz yaşayıp göreceğiz☺️

Benim göbek de seninki gibi şişlik de çizgi de devam ediyor ama azalmalar aon 1 haftadır başladı gibi. Ama keşke en baştan çatlak kremine devam etseydim dediğim oldu. Doğum anına kadar 1 cm bile çatlamayan karnım doğumdan hemen sonra çatladı çünkü. Gerçi rengi çok kalmadı, o da düzeliyor yavaş yavaş. Ama bir anda şişen göbeğe çatlamasın diye krem sürmeyi akıl eden ben, doğumdan sonra bir anda şişi inen göbeğe sürmeyi nasıl akıl edemedim ona şaşırıyorum 😁

Gobege simdilik bisey diyemem de catlakla ilgili bi arkadasm 2.ye hamileydi dedim ne kullanaym ya dedi 1 de neler yapmadm heryerim catlak 2.de kullanmiycam hayat daha ne yapabilir bana🤣3 kutu lierac bitirdm 3.ayda basladm ekstra yaglandm yok bacim belimin arkasindan tut göbegime kadar harita gibiyim dogumdan sonra bana bu hayat daha napabilir kullanmiyorm🤣🤣yeminle sadece sezaryen yeri bos esime diyorum ki buraya da insaf etmis zaten kesi yeri oda ona kalsin diye diyorm🤣🤣

Aymı anlattığın seklım 🤣

Benimde öyle aynını anneme dedim göbek deliğim düzelecek mi etrafı siyah daha doğrusu içi dışına çıkmıştı ya ondan çizgi duruyor çatlaklar zaten malum onda gidiş beklemiyoruz 😬 göbek kavun gibi duruyor ben sizin gibi kilo da almadım vermemişim de 60 ile hamile kalmıştım 61 deyim şu an. Aşırı tatlı tüketiyorum ondan sanırım aldım ben bu bir aylık sürede. Sürekli tatlı şeyler ama sütüme de tatlı iyi geliyor neyse gazdan dolayı da her şey yemiyorum kış sebzelerinin hepsi gaz yapıyor bakliyat gaz yapıyor çikolata gaz yapıyor kış meyveleri gaz yapıyor süt ürünleri gaz yapıyor patates çiğ soğan gaz yapıyor vs vs sadece hamur işi basit şeker tüketiyorum resmen et ve yumurtadan ben bıktım yumurta da alerjik gerçi neyse öyle yani bende durumlar hiç rahatlamadı
Ben de tam 61im 😊bakalım o pörsüklükler toparlar inşallah. Ben de anneme sormuştum da. Kızım 4 tane doğurdum ben görmüyon mu deri gerik zamanla olcak o dedi. (gerik derken kilo ve göbek var tabi ama bendeki gibi yaşlı derisi gibi değil 😁
Aman ye gitsin tatlı nolcak kuzum valla hele ki önüne geliyo yapılıyorsa😁
Valla baştan beri öyle düzen oluştu öğlen kahvaltı yapıyoz biz bi de akşam yemeği. 2 öğün yiyorum. Arada atıltırdıklarımı saymıyorum tabi de. Kv le hep öyle. Aman arada bişe yapim vereyim dur demeden komposto kaynatayım yok. İlerde Allah nasip ederse kızımın doğumunda gül gibi besliycem onu hiç bişe istemeden yapıcam. Zaten bana benzerse o da ağzını eğip bişe istemez kimseden

Benim göbek de seninki gibi şişlik de çizgi de devam ediyor ama azalmalar aon 1 haftadır başladı gibi. Ama keşke en baştan çatlak kremine devam etseydim dediğim oldu. Doğum anına kadar 1 cm bile çatlamayan karnım doğumdan hemen sonra çatladı çünkü. Gerçi rengi çok kalmadı, o da düzeliyor yavaş yavaş. Ama bir anda şişen göbeğe çatlamasın diye krem sürmeyi akıl eden ben, doğumdan sonra bir anda şişi inen göbeğe sürmeyi nasıl akıl edemedim ona şaşırıyorum 😁
Ya baştan düşünemiyoruz ki herşeyin şoku adaptasyon süreci falan. Ben daha göbeğim ve dikişime yeni baktım 😂
Bakalım ne kadar nasıl toplayabilcez vücudu. Gerçi benim rahim bile toplamamıştı kendini vücut hiç toplamaz 😂

Gobege simdilik bisey diyemem de catlakla ilgili bi arkadasm 2.ye hamileydi dedim ne kullanaym ya dedi 1 de neler yapmadm heryerim catlak 2.de kullanmiycam hayat daha ne yapabilir bana🤣3 kutu lierac bitirdm 3.ayda basladm ekstra yaglandm yok bacim belimin arkasindan tut göbegime kadar harita gibiyim dogumdan sonra bana bu hayat daha napabilir kullanmiyorm🤣🤣yeminle sadece sezaryen yeri bos esime diyorum ki buraya da insaf etmis zaten kesi yeri oda ona kalsin diye diyorm🤣🤣
Yaaa 🤣🤣
Valla ben de yapısal olduğuna iyice kanaat getirdim artık yok anacım vücut toplaması da çatlaklar da yapısal napalım öff yapacak bişe yok, 😁😂

Yaaa 🤣🤣
Valla ben de yapısal olduğuna iyice kanaat getirdim artık yok anacım vücut toplaması da çatlaklar da yapısal napalım öff yapacak bişe yok, 😁😂
Valla oyle millet 20 30 kilo alıyor hic catlak yok yani bu is kesinlikle genetikle alakalı annemde masallah 100 kilo kaderimi degistirmem lazim anca sporla felan gider o göbek onun icinde iyice iyilesmek lazim ki amca zorlayasn bi 6 ayı cıkardm gözden😅

X