2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Bakım filan bizde de yok ve dört günde bir banyo planımız çünkü üşüyorlar hissediyorsun bir de hiç sevmiyor benimkiler banyoyu

Hey Allah ım kücücük bebeler bunları nerden huy ediniyorlar biliyorlar ya cok ilginc vallabakalim biz neler görücez valla o kadar heyecanliyim ki

Estf kuzum. Bende yetersiz hissediyorum canım aynı endişeler var. Benim bebeler iştahsız bir de yani elden bir şey gelmiyor fazla olunca kusuyor bu kez. Bebeklere göre davran kilo alıyorsa sorun yok demektir
Kaç günde bir muayeneye gidiyorsunuz kilo takibi için kuzum peki. Keske bizde goguslerimizi verip yeterli diyebilseydik çocukları aç birakiyo gibi hissediyorum yetemiyomuşuz hissi kaç kg oldu senin bebislerin kuzum

Kızlar termos aldınızmı ya bana aşırı lazım oluyor doktora giderken mamasını yapabilmek için. Aldıysanız ne marka aldınız küçücük termoslar o kdr pahalı ki
Ay pahalı demişkenn şurda 10 gündür kalorifer ful açık doğalgaz faturasına şok geçiriyoruz evde şuan. Eşim de diyorki bunu hapis cezasına çevirebilirmiyiz acaba yatar çıkarım

Bakım filan bizde de yok ve dört günde bir banyo planımız çünkü üşüyorlar hissediyorsun bir de hiç sevmiyor benimkiler banyoyu
Şuan savaştan çıkmış gibiyim delircem
Benim oğlan kolik aç mememde çırpınıyo önden mama veriyorum tutuyo tuttuğunu 5 dakka anca tutuyo sonra mamaya devam. Hadi besleme bitti ağlaması sancısı durmuyo. Kiraz çekirdeğini koyuyorum bu sefer rahatlıyo sma yediğini okadar ağlamaya yakıyo olsa gerek deli gibi aranıyor. Ve bu sefer kız da uydu ona mızmızlandı iyice. Bazı aralarda oğlanı bazılarında kızı göğsüme yatırıp yatıyorum orda uyuyorlar. Temas sıcaklık da istiyorlar heralde oğlan sancılı diye daha çok onu alıyordum kız da istedi resmen koyar koymaz huzura erdi. Ben napıcam yaa çok bunaldımmm

Benim bazen 30 uda bulmuyo kuzum eşime dün söyledim biz ikimiz beraberken beslenme düzenimiz daha iyiydi diye askında annemler bizdeykende öyleydi ve çok rahattım kv düzen delisi gibi birşey benimde düzenli olmaya ne vaktim var ne halim var ve benden birşeyler beklenince daha sinir oluyorum birşey yapmıyorum oda ayrı mesele biran önce kendi düzenime dönmek istiyorum yada annemlerin gelip rahat takılmayı cidden çok bunaldım bazen sinirlerim tavan yapıyo

Benimkilerde öyle kim önce kalkarsa onu göğsümde uyutuyorum bu sefer diğerini alıyorum doktor ten temasıda önemli demişti küçük doğdukları için kucağada alışırlarsa ne yaparım bilmiyorum

Kızlar bu arada doktorumuz bugün rvs aşısını önerdi yaptırmamız için prematüre doğan bebekler için rapor çıkartılıyormuş ücretsiz yapılıyormul pahalı bir aşıymış
Aranızda doktoru bu aşıyı öneren var mı?

Canım benim oğlan asla 30 cc ile doymuyor ta baştan beri. 45 ile başladık, şu an 60 hatta 70 i bile tek seferde lıkır lıkır içiyor. Zaten bebeklerin kilosu ile orantılı olarak tek öğünde alabilecekleri maksimum süt miktarı hesaplanabiliyor. 30xkilo olarak. Mesela benim bebiş şu an en az 4,5 kilo (en son 11 gün önce 4170 g idi), 30x4 dersem 120 cc'ye kadar tek öğünde verebiliyoruz. Benimki 120'ye henüz çıkmadı ama 80 belki de 90a kadar çıkmışlığı var. Ne kadar uyanık kalırsa veya ne kadar yorulursa o kadar çok acıktığını fark ettim.

Rota aşısı diil mi? Ben kitapta okumuştum, yapılmasının faydalı olduğunu yazıyordu çocuk doktoru Görkem astarcıoğlu.
3 doz veya 2 doz şeklinde satılıyormuş. Eğer ücretsizse yaptır tabi.

Çok hurafeli bu ya. Sevemedim ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…