2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ben gitmiştim canım doktorum detaylıdan sonra görüp değerlendirmek istedi
Canım ben de bu duruma çok zor karar verdim. İlk gün memeyi sıktm ve kolostrm gelmeye baskamıstı hemen bebeğimi emzirmeye başladım o da hemen tutmuştu çekiyordu. Her mıkırdandığında memeyi verdim emiyordu cok cok diye. Hastaneden çıkacagımız günün önceki gecesi yapılan tstlerde sarılıgı yüksek dediler meme + mama olarak devam edin beslenmesi yetersiz olmasın kilo kaybı olmasın dedi doktor. O gün hastanede mamaya başladık eve geldiğimizde artık memeyi itmeye başladı 2 saatte bir uyandırıp 30 cc mama verdik. Öncesinde de emziriyordm ama pek emdiği söylenemez 5-10 dk o da zorla idi. Memeyi almayınca da 30 cc mamadan sonra eğer hala aranıyor ve ağlıyorsa 30 daha yapıyorduk onun d bazen 10 unu bazen 20 sini içiyordu. Bu sırada da memeyi neden almıor diye üzülüyordum kendime bakmaya basladım sütü arttırmak için. Aroğlunun anne çayını sipariş verdim. Rezene çayı aldım. Hurma, kayısı, incir, ceviz, komposto, bol su, boza, kıvırcık, roka, taze soğan, dereotu, ılık ballı süt. Bunlardan tüketmeye başladım ve sütümü sağmaya başladm baktm ki az az gelen süt artmaya basladı. Süt artınca da bebeğin emme duygusu arttı. Çünkğ bebek 10 dk emiyordu sonra süt az az gelince emip yorulmak istemiyordu ve bırakıp ağlıyordu. Şuanda bi memeyi 20 dk dan fazla emiyor. Öbir memeyi veriyorum ve devam ediyor. Durum böyle olunca mamayı da azalttık baya eğer hala ağlıyorsa huzursuzsa herşeyi de yapmışsam hala susmamışsa hemen mama yapıyorum içiyor ve uyuyor. Yani kısacası memede süt azsa 2 saatte bir 30 veya 40 cc mama(sarılık olduugndan 2 saat yoksa 3 saat yapardım) memede süt varsa da ağladıgı zaman mama. Bazen 60-70 cc mama verdiğim de oldu sür az gelince. Yani bebeğe göre davranıyorum. Ağlıyorsa kesin aç diyorum ve gercekten mamayı hızlıca bitiriyor. Şuanda da hala 2 saatte bir uyandırıp besliyorum. Dün gece mesela saat başı kendi uyandı hepsinde emzirdim ve uykuya daldı. Uyuyunca da toktur dedim mama vermedim. Ama yine 5 dk emseydi mama verirdim. 20 şer dk emdi diye mama vermedim. Sabah 7 gibi susmadı 60 cc mama verdik hemen hepsini içti. Emzirme konsuunds saatim yok ama her boş bulduugmda memeyi veriyorum bazen arası 10 dk bile oluyor ve çekiyor böyle böyle sütümü de arttırır hiçbir sğım makinesi bebek kadsr güçlü çekmezmiş çnkü. Yani umarım anlatabilmişimdir cnku grcekten karışık kafam da yaptıklarım da

Daha iyiyim ufak ufak sancım var sadece canim dinleniyorm
Sıkılmış gibisinsahsen benim annemgil kesin bana sormaz onlar yaptirir

Hemen yaptırdık gece düştü ikiside sabaha yaptırdık annem yaptırdı ben cesaret edemedim. Sudan korktular çok kasıldılar birde benimkiler minikti seninkiler daha ele gelir belki kendin yapabilirsin canım

Yaaa seni yicemmm kız bırak yapsınlar öğren ilk sen de sonra hep sen yapcan zate

Dikkat et hep yar kuzu. Zaten artık psikolojik olarak da hazırla kendini doğumun geldi herşey güzel olacak. Sonra emzirirken allahım şu kokuyu kavanoza koyup saklasam diceksin

Hemen yaptırdık gece düştü ikiside sabaha yaptırdık annem yaptırdı ben cesaret edemedim. Sudan korktular çok kasıldılar birde benimkiler minikti seninkiler daha ele gelir belki kendin yapabilirsin canım
Kızımın düştükten sonra biraz nemliydi de o yüzden bekleyelim dedim ben. Ekstra ısıtıcı yaktınız dimi yanına.
Ya ben yaparım diyorum da bu kadınlar herşeye alınıyor sanki onlar lohusa Bi değişikler ya laf ederlerse sonra diyorum. Bi yandan ilk banyosu ben yaptırayım diyorum

Benimkiler de öylr olabilir ay töbe ne sıkılması. Maşallah şuan koyduğum gibi kaldılar da. Aklımdaydı da bu soru size sorcam sorcam. İki sohbet edemiyoruz ki artık

Ben daha yıkamadım çünkü sarılık olduğu için doktor sarılık geçtikten sonra yıkayın dedi ama ilk banyolarında kesinlikle bana müsade etmezler. Kv Şimdiden diyor kış bebeği olduğu için asla yıkamıcaz sık sık birkaç kere yıkarız yeter

Eyvaaah kız bunlar neden biz yokmuşuz gibi konuşuyo sor bakim ana ne diyo

Eyvaaah kız bunlar neden biz yokmuşuz gibi konuşuyo sor bakim ana ne diyo
Annem de sarılıp geçsin de babaannesi yıkasın onu diyor açıkçası ben de yıkamalarını istiyorum çünkü ne bileyim en azından bir göreyim nasıl yıkayacaklar. Bu konuda sanırım ilk ben atlamayacağım çünkü çıplakken ürküyorum çok kasılıyor Annem de son bir hafta ben işe döneceğim diyor canım iyice sıkkın o dönerse kv ler gelir. Benim de kafama Taktığım şey şu ismi lazm değil biri bebeği severken dibine dibine giriyor nefesini üstüne veriyor yapışıyor sinirim bozuluyor. Bu koronada virüste

Isıtıcı kullandık canım üşüyorlar ben döktüm su annem yıkadı öyle yaptık.

Dikkat et hep yar kuzu. Zaten artık psikolojik olarak da hazırla kendini doğumun geldi herşey güzel olacak. Sonra emzirirken allahım şu kokuyu kavanoza koyup saklasam diceksin
Ayy insallah gelsin o günler inan bekledikce daralıyorum kendi doktoruma yetisemiycem diye adamda inat etti 38+3 diyo baska bisey demiyo üstüne magnezyum ve fitile devam ediyorum sanki onlar durduruyor gibi geliyor bana
Benimkiler de öylr olabilir ay töbe ne sıkılması. Maşallah şuan koyduğum gibi kaldılar da. Aklımdaydı da bu soru size sorcam sorcam. İki sohbet edemiyoruz ki artık
Valla eski sohbetler bitti heralde cocuklarin düznei oturana kadar böyle kalir garibim bi hazel tupa bn variz aktif

Kızlar ben doğum yaptım kızım yanımda emzirmeye çalışıyorum aynı baana benziyor pamuk gibi Allah'ım sırayla hepinize de yaşatsın bu duygu ağrılarım dinsin ayrı yılı yazarim
Ayy canım gözünaydınn biri doğum yapınca hemen gözlerim doluyor dünyanın en güzel duygusuuuu yaaa şükür kavuşturana isteyen herkese nasip etsin rabbim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…