2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kuzucum ben 18+5 te gitmişim bana detaylıya git demişti 22+0 da detaylıya gittim dr ye mesaj attım sadece o raporu görmüş zaten, sonra bi daha 26+0 da gittim
Yani bence de mantıklı olan perinatolog gördü mü o ay gitmeye gerek yok ama belki kendide aylık takip yapmak istiyor..doktor gel dedi el mecbur gideceğiz

Kuzum anlayamadım tam olarak kusura bakma tek sefer de 30 40 cc anne sütü 30 40 cc mama mi alıyorlardı 10 günlük civarında 3 saatte bir kaç cc mama veriyodun acaba kusura bakma çok soru sordum ama

Ben de buna istinaden sorayım. Ben sizin verdiğiniz ml lerin yanından bile geçmiyorum. Şuan 20 şer ml mama ile besliyorum bazan 25 fazlasını almıyorlar.
Anne sütü için memeyi max 10 dakika alıyorlar. Ben de ne yapıcam bilmiyorum sizlere de bakaraktan ben çok yetersiz besliyorum

Benimle aynı seyler biliyo musun çok kötü bir sezeryan gecirdim yoğun bakımda yattım gerizekali emzirme hemşiresi ben gidene kadar mama vermemeye kalkisinca bebeklerden biri kan şekeri çok düşmüş o dur bu dur o olaydan korkuyorum bebeklerden biri 15 20 alırken diğeri 5 10 aliyodu sonra diğeri 25 alırken o 15 almaya başladı sonra sonra 30 lara geçtik ve bugün itibariyle 30 cc yi gördük ve doymadığını farkettim anne sütü çok çok az aliyolar sağıp veriyorum o şekilde aliyolar ama yetersiz kaldığımı düşünüyorum ne yapacağımı şaşırdım

Ben de sizin yazdığınıza yazmıştım. Sanırım bu konuda hepimiz toy ve tecrübesiziz
Hemde çok acemiyiz dün gece çok agladi biri onunla bende ağlayacak gibi oldum daha şimdiden yetememeye başladım sanırım kaç saatte bir kaç cc mama veriyosun kuzum

Canim bu arada geceleri beslerken uyandırıyor musun sarılık ihtimali yüzünden uyandırıp yapiyodum ama uyumakta çok zorlanıyorlar acaba artık uyandırmasam mi diyorum

Kuzum son bir soru sorcam geceleri beslerken uyandırıyor muydun acaba ben uyandirdigimda uykuya dalmalari çok uzun sürüyor uyandırmalımıyım sence

Kuzum anlayamadım tam olarak kusura bakma tek sefer de 30 40 cc anne sütü 30 40 cc mama mi alıyorlardı 10 günlük civarında 3 saatte bir kaç cc mama veriyodun acaba kusura bakma çok soru sordum ama
Estf kuzum 10 günlük iken sütüm azdı baya inan bilmiyorum ne kadar emiyorlardı ben 30 cc mama hazırlıyordum bazen bitiriyor bazen bitirmiyorlardı. Mama verdiğim için üç saatte bir kaldırıyordum sadece süt veriyorsan iki saatte bir kaldırman gerekiyormuş. Genelde 30 cc o zamanlarda aldıkları mama miktarı bazı bebekler daha fazla bile alıyor. Doktorun söylediği kilo alımları iyiyse kendine yeteni alıyordur biz 30 cc diyoruz ama daha az alıp çişi kakası iyiyse kilo da alıyorsa sorun yok demişti. Benimkiler az alıyorlardı diğer bebeklere göre mamayı. Üzülüyordum ama şükür sarılığı da atlattılar kilo alımları da normal dedi doktoru. Biraz bebek kendi belirliyor sende 30 cc yap canım ilk olarak durumunu gözle daha fazla istiyor mu istemiyor mu. Ben çok aşırı kurallı gitmedim bebeklere göre hareket ettim ilk zamanlar uykudan uyandırmak dışında. Sarılık yüksekken uyku yapıyordu ayılmıyorlardı. Oradan da anlayabilirsin biraz. Zaten 10 günlük iken uykudan sık sık kendileri kalktılar. Kalktıkları zaman meme teklif ediyorum aralık çok kısa değilse atıyorum yarım saat sonra uyandı ise almıyor da. Öyle yani kuzum

Hemde çok acemiyiz dün gece çok agladi biri onunla bende ağlayacak gibi oldum daha şimdiden yetememeye başladım sanırım kaç saatte bir kaç cc mama veriyosun kuzum
3 saatte bir meme peşine 20 ml canım. Ama işte bilmiyorum Bi ara 30 alıyordu biri kusmaları çoğalınca 20 25 e düşürdüm. Ama bilmiyorum bu konuda çok düzen oturtamıyorum

Canim bu arada geceleri beslerken uyandırıyor musun sarılık ihtimali yüzünden uyandırıp yapiyodum ama uyumakta çok zorlanıyorlar acaba artık uyandırmasam mi diyorum
Ben uyandırıyorum canım rutin 3 saati geçmiyor nadir diyelim ki çok zor ve geç daldılar 4 saat ellemiyorum ozamn.uyandırmayınca da emmiyolar sürekli uyaran vererek uyandırmaya çalışıyorum o da uzun sürüyor bu sefer. O yüzden her 3 saatte bir alt bakımlarını yapar peşine beslerim altını açtığımda uyanıyorlar zaten

Kuzum son bir soru sorcam geceleri beslerken uyandırıyor muydun acaba ben uyandirdigimda uykuya dalmalari çok uzun sürüyor uyandırmalımıyım sence
Canım sarılık değeri yüksekse hala uyandır. Ben düşmeye başlayınca uyandırmayı bıraktım kendileri çok sık kalkıyorlar uzun uyuyorsa da ellemiyorum o yüzden

İnşallah değildir kuzum hiç kötüyü düşünme benimde göğüslerim çok ağrıyor ama dolululuktan kaynaklı değil benim minikler emince sütüm daha iyi geliyo emmeyince sağıyorum o kadar çok gelmiyo sma bir türlü memeye alıştıramadım hiç alışacağa da benzemiyorlar sanki günde belki bşr yada iki sefer ancak emiyorlar hatta biri bir kaç çekiyo bırakıyo dahada tutmuyo

Detaylıya gittiğim günün ertesi günü gittim kuzum bende.ondan sonraki 15 günde gittiğimde kontrol olarak geçtiler ücret vermedim

Benim biri tutuyor diğeri bırakmıştı yine tutmaya başladı ama sadece akanı alıyor kuvvet harcayıp kalanı çekmek istemiyor bazen komple itiyor yapmayın diyorlar ama ısrarla kafasını basıyorum hemşirenin gösterdiği gibi tabii ısrar edince biraz tutup çekiyor. Ben her beslemede inatla cebelleştim yarım saat hiç emmeden uğraşıp bıraktığım oluyordu. İyi değil belki ama öyle öyle tuttu yeniden

Hıc bısey kuzumm bana kımse gelmıyor ustkattaakı ablam harıcı
Bunuda oyle hatıra dıe resımledım
Normal zamana denk gelseydi 40 ucurmaya da cıkardık ama napalım
Bizede ablamlar dışında kimse gelmiyor kuzum Ama kırkında bir tanıdığımız var evde onlar için Kuran okunsun diye çağıracam bizlerde biliyoruz ama yüksek sesle okuyamıyoruz Akşamıda teyzoşlarına götürecem kırk uçurmaya şimdiden sepetlerini hazırlayın dedim banyo suyuna neler bıraktın canım ç?

Yasamademek123 yazdı mı görmedim ama kırk banyosuna böyle yapmış blogger bi kız paylaşmış içerikleri siz de bakın isterseniz

Kuzum en az inan yarım saat uğraşıyorum tutmaları için ama işte bazen alıyo bazen almıyo bu seferde çok üzülüyorum daha çok mama destekli gidiyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…