2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Wvet yaa bilmedigimiz icin farazi konusuyoruzz
Valla hepsi kulaktan dolma fikirler baska sayfalardan okudugum ama bence mantiklida yani kendimde olsa dus almayi denerdm sonrada sagardm geliyorsa demekki süttendir galiba normalde kapak almamistm ben valla herkes yaziyor sirf korkudan dün gittim kalkan aldm

ZEYNEPP5555 kiz napiosun iyimisin nasil kasintinn ?? Ben nisan a hazirlaniyorum cok moralim bozuk cok cirkinim ayakkabilarim olmuo spor ayakkabi giyip gitcem yani o moddayim
Yaaa hic cirkinim felan deme olur mu öyle sey en güzel melegi tasiyorsun annesi sen tabi ki vucut olarak evrim gecirdik ama canimiz sagolsun hic takilma valla ne kaldi surdabnm kasinti gece basliyor kuzu anlamadm baska bisey bu bence sabirla pzt yi bekliyorum gece deli gibi kasınıyorm

Tecrübe olmayinca da bilemiyorum valla sirf fikir olsun diye yaziyorum herkes en basta acıyor diyor ya zaten galiba birazcık katlanman gerekecek kuzu☹sagdiktan sonra yagla kapagini kapat bnce dusta rahatlatabilir bu arada masajla
Aynen öyle yaptım şuan zeytinyağı sürdüm kapattım. Emzirme saatleri geldiği için tel göğsü verdim ama şimdi. Bi de sıcak kompres iyi diyolar sanki

Aynen öyle yaptım şuan zeytinyağı sürdüm kapattım. Emzirme saatleri geldiği için tel göğsü verdim ama şimdi. Bi de sıcak kompres iyi diyolar sanki
Aynen hatta dusta masaj felan iyi geliyor diyorlardı insallah cabucak düzene girer canım benim ama gögüsü de sırayla vermeyi unutma da aman

nurselek kuzum hemen ertesi gun boyke doluluk ben bılmedıgım ıcın yorum yapıp bıseyı ya lıs yönlendirmek ıstemem kuzum dr una sormayı ihmal etme
Hanı 4.5 gunluk olsan bebeklerını emzıremesen doluluktann mı dıcem ama
Bende de oluyor ben sagıyorum fazkasını tutmuyorum goguste hastalanmamak ıcın
Ama normal ben emzırıyorum kanallar aktıf calıısyor
Senınkı gıbı yasamadım canım ıhmal etme eve gecınce basına iş cıkarmasın

Kızlar benım kızı kontrole goturdum
1 haftada 325 gr almıs
Ama dr umuz eh iste fena degıl dedı
Bende anne sutune proteın destek verelım ozaman dedım
Yok cok alt sınırda degıl eger ılerleyen zaman da gerekırse ozanan destek verırız dedı
Cok memnunmus gıbj konusmadı cok içim rahat etmedı anlayamadım
Bırde nurtopu gıbı bır gobek fıtıgımız varmıs
4.5 aya kadar gecer
Gecmezse tekrar gosterırsın dedı
Bırde bebeklı anneler
Gozunden ben akıntı geldıgını soyleıdm
Kaynatılmıs ılık su ile tek seferlık silim yapıyorum
Dr umuz göz kanalın en basına hafıf masaj yapmamı onerdı
Sızınde aklınızda olsun
Boyu da 4 cm uzamıs 1 ayda
Bızde gelısım eler bu sekılde
Herkese Rabbım kolaylık versin

Neyse biraz makyaj yapinca geldim kendime saol kuzum destegin icin off ya sor bakalim pazartesi neden olurmus acaba

Valla okuyosundur herkese soruyom nasik korudunuz ne yaotiniz die herkes kalkan diince bende hep likeladim alcam icime sineni sen de iyi yapmissin ise yarar insallah

Gümüş Kapaktan cok memnunum ben yaa bi iki gün çok canm yandı cunku kullanmadım kapağı sütyen takmam gerekiyordu veya emzrme atleti giymem gerekiyordu. Harekt edersem canım cok yanacak diye hiç öyle şeyler giymek istememiştm. Sonra kv ye telefon geldi gümüş kapak aldnzmı diye sordu kadın almadyssnz kesin alın çok iyi demiş. Kv dedi o ne ya gümüş kapak. O sırada ben de kaş göz yaptm bende var diye. Sonra dedi nerden biliyosn böyle şeyleri valla helal olsun öyle aklıma geldi de çıkarıp taktm daha emzrmeye basladgm gibi takmıs olsaydm hiç canm yanmazmış. ama şuan hiç acımıyor kapaksız zaten meme ucunun bi yere değmesi zulüm gibi oluyordu. Yine ufacık bilgi vereyim derken çok fazla detaya girdim anlatımımda özetle gümüş kapak + emzirme sütyeni ikisi efsane rahat.

Çocuk Dr u öyle söyledi kuzum keşke emzirebilsem kolostrum makinaya gelmiyor
Kuzum süt pompasıyla sağmaya çalış yine de benm 5. Gün hala ağız geliyor sapsarı. ama ilk 2 gün damla damlaydın3. Günde o da artmaya basladı baya dün 4. Gün sağdım mesela 40 cc kadar ağız çıktı. Yani bebek emdikçe artıyor. Pompanın masaj bölmuyle veya sağımıyla arttır bence bebişle kavuşana kadar kuzum. Ben de dört gözle sütü bekliyorum hala ağız Bebişim sarılık ve bu ağız şifa oluyormuş ona belki de herşey olması gerektiği gibidir diyorum

Yok valla keyifle okuyorum bütün ayrıntılara ihtiyacimiz var inan gözüm korkuyor cünkü napıcam diyeyani diyosun ki ilk andan itibaren acımasa bile kapak kullan sütyeni tak sonra bütün gün mü duruyor mu peki bide kac gun sonra bıraktn kullanmayi

Cnm geçmiş olsun fıtıığın biran önce geçer inşallah..
Gün geçtikçe alacaktır cnm stres etme doktor da söylemiş çok alt sınır değilmiş..

canım gözünaydın Allah analı babalı büyütsün inşallah bi an önce iyileşip kucağına alırsın

canım inşallah herşey yolundadır sağlıkla kavuşmuşsundur yavruna

Oyy kiyamam sana yaa evet hatirliorum sen fizik tedaviye falan goturuodun esini dimi saglikla dogurda insallah kuzum burnundan getirirsin sende intikam soguk yenen bi yemek
Allah yardımcın olsun kuzum
Zaten bebek haberi aldığımızda başladı bel ve diz ağrıları biraz pabucu dama atılmış hissetti, ilgi görmek istedi sürekli etrafında pervane gibi dolaşayım istiyo ama benim de halim yok
yarın da işten yöneticisine gidelim diye plan yapmıştık, ama adamın karısı hastaymış, pcr testi vermiş ama bi şey çıkmamış. Onlara gidelim diyo, kadın hastayken iş çıkarmayalım, hem bak ben de oturamıyorum, uzanmam lazım dedim ama nafile 20 dk uğrar geliriz diyo yok benim sözüm hiç geçmiyo

Canım iyi bakmışsın Maşallah sütün yaramış. Gelişimi iyi aslında. Ben emzirme danışmanlarını dinliyorum, bebeğin günde 20-30 gr alması gerekir diyolar, buna göre bi haftada en fazla 210 gram alması lazım ki seninki 325 gram almış, neyini beğenmedi anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…