2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar sütünüz nasıl geldi. Benm hala kolustrm denen o ağız geliyor bugn 5. Gün. Normal sütüm gelirmi ne zmn gelir acaba bilemedm

Gözunuz aydın olsun canımm

Kiz sen yazmistin diye sormadim senin halin baska sormadan anlatiyosun kuzucum yaaa kiyamam bunyedwn bunyeye degisiklik gosterio demekki toparlanir insallah hic sagiyomusun makineyle falan ? Bir de hangi gumus kapak al sana soru annenle iyimisiniz simdii gelmis gece kiyamamis yerimmm uzmeyin kadiniii benim de basima gelebilor boyle bisey bu arada

Rabbim bebeklerinle sağlıklı uzun ömürler versin canım. Maşallah kuzulara da. Süt gelmiyor maalesef hemen. İnşallah birkaç güne gelmeye başlayacaktır kendini toparlamaya çalış şimdi sen.. Tekrar gelmiş geçmiş olsun

Krem kullanıyorsan gümüş kapak kullanma kuzum. Gümüş kapakla zeytinyağı kullandım bende Lansinoh dan daha iyi etki yaptı. Resmen kremleri boşa almış oldum diyebilirim. Her emzirmeden sonra gümüş kapak kapamadan zeytinyağı sür. Bir dene. Benim kanıyordu resmen. Bebeğim emmiyor şimdi çok üzülüyorum acısında emsin yeter ki diyorum. Acısıyla emzirirken de bir an önce emsin bıraksın diyordum. Çok kötü bir acı o.

Gelebilir dikkat et annem eşime düşman kesildi şuan ama ya ikis arasnds denge kurmak zor olcak gibi ekmek alırmısn gelirken dedim anneme ben sana tuzsuz aldım başka yiyecek varsa alsın yazmış eşime de böyle laf ettirmem kimseye de mecburum susuyorum şuan işte ya sabır.

Bunu almıştm ben. Hiç sağımm yapmadm bugun niyetim var birazdan denicem sanırm

Ay kuzum gercekten çok kötü bi acıymış. Şimdi mamaya başlattı dr sarılıktan dolayı çok beslensin çiş kakayla atsın diye. Mamaya alıştı biberondan mememle ugrasmak zor geliyo sinir yapıyor nasıl kıstıryo mememi çok bişey gelmeynce sonrası zaten ciyak ciyak ağlama

Canımm cok cok gecmis olsun simdi iyisin cok sukur zaten atoniden korkuyordun sen ne deyim olacagı varmis Allah a sükur toparlamissin bari yavas yavas daha da iyi olacaksn insallah bebislerde iyo cok sukur bundan sonrasi toparlanma sürevi insallah kendine de cok iyi bak beslenmene felan ihmal etma aman

İlk 2 gün bende de oldu o soyulma, emzirirken yaraya tuz basma acısı falan. Aynı şekilde devam et yağlamalara ve gümüş kapağa. Sonrasında düzelecek. Emzirmeye devam et, acısa bile iyileşecek o yaralar. Tecrübeyle sabittir.

Canım gelmiş geçmiş olsun çok büyük badire atlatmışsınız. Ama çok şükür hemen müdahale edilmiş, çok şükür eşin yanında, yine çok şükür evlatların sağlıklı. Allah sana güç kuvvet versin, bi an önce toparlanırsın inşallah

Ah bizimkiler de ondan bıraktı sanırım Biberon meme karmaşası yaşadılar diye ama mecburum biberona da işte hayırlısı bakalım

Kızlar sütünüz nasıl geldi. Benm hala kolustrm denen o ağız geliyor bugn 5. Gün. Normal sütüm gelirmi ne zmn gelir acaba bilemedm
Banyo yaptın mı? Ben 3. gün hastaneden eve geldiğimde şöyle sıcak bir duş almıştım, göğüslerimi de özellikle ovalaya ovalaya yıkamıştım. Birkaç saat sonra iki göğsüm de davul gibi şişmişti, asıl sütüm o zaman geldi ve daha gitmedi.

Dün akşam annem de eşime kızdı yüzüne değil de bana söyledi bebekler durmuyor çığlık kıyamet annem sallayalım dedi eşime şöyle tut diyor o hala nefes alır mı böyle filan diye sürekli annemi darladı. Annem işte ben zarar verecek bir şey yapar mıyım hem bilmiyor bir şeyden anladığı yok hem bana karışıyor sinirlerimi tepeme çıkardı filan diye bebekler ağlarken gelip onları sevmeye çalışıyor filan ya da onlar uyurken annem de kızıyor çocuklar sancıdan kıvranıyor bu gelmiş aman da aman diye sevmeye çalışıyor biz ne dertteyiz bu ne dertte diye bende sinir oluyorum eşime öyle yapınca da annem kızınca üzülüyorum. Valla oluyor yavrum maalesef. Eşim acayip acemi balık azar işitecek en sonunda istemiyorum ama. Anneler kendileri doğurmuş gibi davranıyor yani.

Kiz annenin evladi oda niye laf etsin off amann zor isler benimde gozum korkmuuo degil bebegi gectik bide bunla ugras dene kuzum belki iyi gelir oda vallahi ne desem bos denemeden hicbisey diyemem insallah bol bol gelsin kizcen lok lok icsin sutleri

Canım çok çok geçmiş olsun zor bişey yaşamışsın şükürki bebeklerin ve sen şimdi iyisiniz dahada toparlanırsın inşallah sağlıkla evinize dönersiniz

Canım çok geçmiş olsun Zor olmuş ama Çok şükür bebeklerde sen de iyisiniz. Bir kaç güne toparlarsın inşallah. Allah Analı Babalı Büyütsün inşallah

Oyyy masallah sizeee Allahim daha cok guzel gunler gostersin tecrubelerini anlatsana dogum nasildiiii agrin sizin oldu muu var miii gogsunu nasil koruyosunnb

Kuzum suyumun gelmesiyle, çok hafif bi sancıyla hastaneye gittim
Ta kiii gerçek sancıları yaşayana kadar herşey güzeldi
Cunartesi Saat 19 15 gibi Suyum geldi ben şoka girdim , ağlamaya başladım, neyse eşim de şok ,
Hastaneyi aradım ebeyle görüştüm doğum olacak gibi gek dedi.
valizi kapatmamıştık, hemen bi duşa girdim , çıktım depend imi taktım, valizi kontrol edip kapattık, 1 2 eşya posetledik evden ciktik ,hastaneye saat 21 de vardık az az sancim vardı
1-2 cm açılma varmış ebe doğum başladı, bekleğeceğiz dedi.
Sonra nst , açılma kontrol , plates topunu verdi hareket yapayim diye , biraz yaptim .
Sancılar sıklasamaya başladı, çok fenaaa
Sanci gelince kalkıp kendini bir yerden atmak istiyorsun.Sancilar gitgide artıyo toplamda 5 6 kez açılma kontrol edildi
Bi ara nst de bebek hareketleri azaldı, ebe doktora haber vericem , heran sezeryana alabiliriz dedi. Neyseki doktor bekleyelim dedi , sonraki nst iyi geldi .Sancilar gelince bağırıyordum, birkaç saat sonra artık bağırmayı bıraktım, tesellisi düştü derler ya
Neyse saat oldu 3 son kez bakıldı 7 8 cm açılma vardı. Doktoru arayıp uykudan uyandırdık geldi , doktor geldiğinde ben çatalda hazır şekilde bekliyordum, sonrası ıkın ıkın
Ikınma esnası da baya zordu , gözlerini kapatıp artık ölurcesine tuvaletini yapma hissi diyeyim .
Çok farklı birşey
Haaa doktor gelmeden idrar torbası boşaltıldı
Agrıliydi
Dikiş ler yapılırken biraz ağrı oldu .
Kabız olma dedi maalesef dün ve bugün kabız oldum dikkat etmeme rağmen duphslac içtim şükür rahatladım biraz.
Dikişlerim için 40 gün sonra gel kontrole .
Gogsum için aventin şeffaf kapaklarından kullanıyorum çok memnunum , ağrı sızı oluyo biraz , şimdilik iyi.
Depend i çok beğendim mutlaka alin derim , doğum sonrası hasta bezi takmışlardı pijamama falan hep bulaşmıştı. Hatta depend in içine ped takılıp sık sık değiştirilebilir .

Canım mamayı kaşıkla verebilirsin , ben kaşıkla mamayı verdim , şimdide gogsumden emmek istemeyince sütü sagip onuda kaşıkla veriyorum

Canim inşallah tez zamanda duzelirsin, atoni benim de dogumda en korktugum sey ve senden saatlerce ses çıkmayınca acaba mi acaba mi dedim durdum hep seni de bulmus atoni neyse ki cok sukur doktorlarin iyiymis hamdolsun tıp gelisti. Once sen saglikli ol ki cocuklarina bakabilesin, anneler hızlı iyilesir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…