2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Arkadaşlar hikayelerinizi yazarken başa keşke hassas yazsanız ben de iyi mutlu hikaye diye okuyorum bilsem okumazdım bazıları gerçekten insanı korkutuyor.ya başıma gelirse diye düşünmeden edemiyor insan.şimdi kolaysa kafadan sil ..keşke daha hassas olsak bu konuda.Allah hepimize sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin
Okurken üzülüyoruz vah tüh diyoruz nasıl dayanmışta diyoruz ama Allah vermesin başına gelince o anları yaşarken korkmuyorsun bir aylıkta olsa yaşadığın bir anlık gibi geçiyor hayatında yaşadığın kötü tecrübe 🙁 hepimizin var ama seninde başına gelecek anlamına gelmez. İyi düşünelim iyi olsun

Arkadaşlar hikayelerinizi yazarken başa keşke hassas yazsanız ben de iyi mutlu hikaye diye okuyorum bilsem okumazdım bazıları gerçekten insanı korkutuyor.ya başıma gelirse diye düşünmeden edemiyor insan.şimdi kolaysa kafadan sil ..keşke daha hassas olsak bu konuda.Allah hepimize sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin
Olumlama süper bişey. Bence herkesin süreci harika geçecek. Yaşanan anda kalıyor ki o anları bile çok mutlu anımsıyor insan. Rahat ol ve hep güzel olacagini düşün neden mi çünkü ben öyle yapıyorum 👍 nacizane tavsiyemdir☺️

Yani gelipte bir öpmez 😂😂 akşam olunca derim bugün yine hiç öpmedin 😂 diğeri de akşama kadar gider gelir öper kızar annecim annecim sarılır küçük fena en çok ona kızarım oda yanından ayrılmaz 😂
Ya masallah, 😍 kucugunde yapısı işte düşinünce ıksııde erkek dimi :) eşimde diyor mesela biz kucukken annem yalvarırdı yıne abım öpturmezdı diye 😁
Kız cocuklarında sanki bu senin ılk cocuk gıbı oluyor yada benım gordugum kızlar hep öyle denk gelmiş :)
Senin büyük oglanın eşi şanslı ileride 😁

Haklisin öyle düşünmemiştim hiç. Inşallah sağlıklı ve hızlıca geçer bu süreç

Bence yanlış düşünüyorsun herkesin hikayesi yaşadıkları kendine özel sende aynilari olacak diye birşey yok ki olsa bile hepsi geçip gidiyor evladına kavuşmak unutturuyor herşeyi. Bol dua herşeyin hayırlısını istemek bizi telkin eden şeyler.
Tecrübeli olanlar bu konuda rahat olabilir ama ilk olanlar bence daha iyi anlar beni.tabiki hayırlısını istemek dua etmek içi rahatlatıyor.ama ben yazılardan etkilenen biriyim beni üzecek şeyleri hiç okumam.ama pat diye karşıma çıkınca üzüldüm ve korktum keşke başta yazılsa dedim
Kimse basından gecen kötü şeyleri yazmadıki 🙂 yazsak o zaman kötü etki yaratırdı evet. Hepimiz bu yola girerken zaten yasayacagımız en zor ama en guzel duygu oldugunuda biliyoruz. Amin
Siz bebeğin doğarken beynine oksijen gitmeyip hasta doğmasını en güzel duygu olarak nitelendiriyorsanız bilemem ama benim için üzücü.siz korkmazsınız zaten ilk doğumunuz olmuştur ama benim ilkimdir etkilenirim normal.ya da okuduklarından etkilenen biri değilsinizdir ben öyleyimdir yani görüş meselesi
Okurken üzülüyoruz vah tüh diyoruz nasıl dayanmışta diyoruz ama Allah vermesin başına gelince o anları yaşarken korkmuyorsun bir aylıkta olsa yaşadığın bir anlık gibi geçiyor hayatında yaşadığın kötü tecrübe 🙁 hepimizin var ama seninde başına gelecek anlamına gelmez. İyi düşünelim iyi olsun
ben de öyle iyi düşünmeye iyi şeyler okumaya çalışıyorum çok çabuk üzülen biriyim
Olumlama süper bişey. Bence herkesin süreci harika geçecek. Yaşanan anda kalıyor ki o anları bile çok mutlu anımsıyor insan. Rahat ol ve hep güzel olacagini düşün neden mi çünkü ben öyle yapıyorum 👍 nacizane tavsiyemdir☺️
ben de olumlu biriyim ve hep olumlu olmak için olumlu şeyler okumaya çalışıyorum o yüzden dedim.teşekkür ederim inşallah hepimizin süreci güzel geçer 💕

Sezeryan denediniz mi acıyormu
Yok canım bir kızım var oda benım zorumla normal oldu deli cesareti işte😁 ama benim şöyle birşey var normal diye zorlama sebebşm ben yaramı görünce başım falan döner 😐 parmagım kesılse bakınca dünyam döner yani 😁sezeryanda pansuman ıcın kesıgı gordukce kendımden gecersem diye korktum 😁 ama normal dogumu yasadıktan sonra insan acılara daha direncli oluyor sanki şimdilerde bu konuda daha iyiyim 🤭 doktor catın dar normal dogum zor ama deneyelım dıyınce akraba eş dost sezeryan konusunda anılarını anlattılar sagolsunlar :) ikiz dogum yapan bile sezeryandan sonra çok kolay gectıgını hıc anlatıldıgı gıbı zorlamadıgını söyledi 🙂 kendi istedıgi ile dogum yapan arkadasımda iyiki sezeryan diyordu. Fakat bunun dısında cevreden duyuyor ınsan sezeryan sonrası zor ayaklandım dıyende var bacak uyusmam gecmedı dıyende sanırım bünye yada doktor ile alakalı 🙂 aynı şekilde normal dogumdan yıllar sonra bile dikiş sancısı çeken arkadasım var 😐
Ben lisede cocuk gelısımı okudum orada ögretmenımız istanbulda bir hastanede ebeydi o şey demişti dogum sancısı için öyle bir acı ki orayı kesecekler ama siz sancıdan o acıyı hissetmeyeceksınız demişti haklıymıs 😁 o örnegını hiç unutmadım. Yav yazarken içim titremeye basladı kızlar benim şuan dogum zamanı gelmiş gibiyim 😁

Yok canım 🙂 sen düşünüyormusun

Kız ben yukarıda yazarken kendımden gectim 😁 kendı yasadıklarımı yazmadım kasılmayalım 😁 ama aklımdan o gun gecti ya o bana yetti 🤭 ıkıncı cocuktan dogum ıcın vazgecıyordum aslında ama ıkıncı bır tık kolay olur dıye yazı okudum inşallah kandırılmamısımdır 😐

Yaa cok guzel heycanlar cinsiyet tam netlesmedi bizim eger kız olursa bir cok şey var erkek olursada uyacaklar var ayırırız 😁 çok çok alma canım birde tavsıyem sadece 0-3 ve 3-6 al 🙂 hep dıyolar ya 0-3 2 hafta bile giyemıyor falan diye benım kızım mınnaktı yaklasık 4 ay giydigi 0-3 ler oldu 🙂 o yuzden bebege göre degısıyor daha buyuk ayları duruma gore alırsın yazık giyemeden kuculur mevsımı gecer. Heves oluyor ınsanda ama minnosların eksık bitmiyor zaten cok alıcaz daha ınsallah 🙂

Amin 🙂 yetmez diyorsun yani 😁

[/QUOTE]

Sezeryanda birsey hissetmiyorsunuz aci yok his yok , bebeğinizi gorme ani harika bir duygu....benim tüm cevrem sezeryandan sonra hemen ayaklandı ama benim kalkmam iki haftayı buldu benim vucudumlami alakalı dr hatasını bilemiyorum. Su anda kuzenlerimin cok memnun kaldığı dra gidiyorum. Sezeryan ani degil sonrası korkutuyor beni
[/QUOTE]
Ya bende onu merak edıuorum kimi inanılmaz sezeryan tavsiye edıyor kımı yardımsız adım atamıyor doktordan mı kişinin bünyeden mi merak ediyorum 😐 gercekten hangı sekılde dogum yapıcaz bılmıyorum ana ınsallah kolay ve saglıklı olur.
[/QUOTE]

Galiba sezeryana dönme ihtimalinden. Benım catı dar oldugundan o ıhtımal vardı aksam yedıgım yemekle sonrakı gun oglen dogumdna sonraya kadar damla su veemedıler yemekte.

Masallah canım ya 😍😍

Ahaha işte uykusuz bebiş annesi 😁
Hem de nasıl iki yasini geçmişti uyumaya basladigindao_O

Sezeryanda birsey hissetmiyorsunuz aci yok his yok , bebeğinizi gorme ani harika bir duygu....benim tüm cevrem sezeryandan sonra hemen ayaklandı ama benim kalkmam iki haftayı buldu benim vucudumlami alakalı dr hatasını bilemiyorum. Su anda kuzenlerimin cok memnun kaldığı dra gidiyorum. Sezeryan ani degil sonrası korkutuyor beni
[/QUOTE]
Haklısın canım ilk yürüyüş zor diyolar sonda dan korkuyorum birde
[/QUOTE]

Sizi endişelendirmek istemem ama fazla su içmeyi şekerle bağdaştırıyor doktorlar. Hiç baktırdınız mı açlık tokluk şekerinize?
Hep normal çıkıyordu şekerim. Yalniz son gittiğimde tokluk şekerim 54 cikti dusuk. Doktoruma daha göstermedim bakalim ne diyecek umarim sorun cikmaz
Dışarıda kalmıştı ve kokusu değişmişti ☹️
doktoruma derdimi anlattım olabilir dedi zehirlenme için, buraya yazdıktan sonra iki kez daha fenalaştım ama şimdi iyiyim sanki

yazan herkese teşekkürler 🙏🏻
Cok geçmiş olsun. Kisir nasil bozulmus bir günde bende anlamadim. Demek ki daha dikkatli olmak lazim
3. Benimki çocukların biri doğuma yakın 11 diğeri 7 yaşına girecek onlar benden hevesli hele büyük oğlum inşallah kızdır anne diyor her gittiğimde soruyor 🥰🥰🥰 6 aylık 1 yaşındaki çocuklar çok tatlı oluyor 🥰🥰
Aynen cok tatli oluyorlar orasi ayri...ama cok da zor..ben iki sene uykusuz gezdim zor günlerdi. Ins pasam ablası gbi olmaz uykuyu sever ins

Kızlar geçen gün konuşuluyordu sanki suwen den alan varmi lohusa pijamasi. Ben aldım ama S beden aldım. Ya ben şuan 55 kiloyum boyum 1.58 kızımda doğuma 68 kilo ile gittim diye hatırlıyorum bundada 65 falan olsam diye düşünerek S beden aldım pijama takımını zaten bol oluyor kalıpları diye umarım sıkmaz.
Bide emzirme atleti almak istiyorum siz hangi bedeni tercih ettiniz kalıpları nasıl bol mu

Tecrübeli olanlar bu konuda rahat olabilir ama ilk olanlar bence daha iyi anlar beni.tabiki hayırlısını istemek dua etmek içi rahatlatıyor.ama ben yazılardan etkilenen biriyim beni üzecek şeyleri hiç okumam.ama pat diye karşıma çıkınca üzüldüm ve korktum keşke başta yazılsa dedim

Siz bebeğin doğarken beynine oksijen gitmeyip hasta doğmasını en güzel duygu olarak nitelendiriyorsanız bilemem ama benim için üzücü.siz korkmazsınız zaten ilk doğumunuz olmuştur ama benim ilkimdir etkilenirim normal.ya da okuduklarından etkilenen biri değilsinizdir ben öyleyimdir yani görüş meselesi

ben de öyle iyi düşünmeye iyi şeyler okumaya çalışıyorum çok çabuk üzülen biriyim

ben de olumlu biriyim ve hep olumlu olmak için olumlu şeyler okumaya çalışıyorum o yüzden dedim.teşekkür ederim inşallah hepimizin süreci güzel geçer 💕
Ben yazmıstım ılk dogumuma korkusuz gittim şuna göre 🙂 şimdi tecrübeliyim ve o günü düşününce çok kötü oluyorum. Emin ol yasayarak tecrubeli gitmek daha kötü. Arkadasımız çok zor ve agır şeyler yasamıs o anlatmasa biz bunları bilmiyormuyduk biliyorduk 🙂 okudun mu bilmiyorum ögretmenımız ebeydı normal dogumda yasanan şeyleri bize anlatıyordu Allah razı olsun iyiki anlatmıs. Normal dogumda ıkınmaya baslayınca yarıda kesmemın bebegıme verebilecegı zararları bilmiyor olacaktım söylemeseydi. Bazende duydugumuz kötü şeyler bize bilmedigimiz serüvende tecrube katabiliyor öyle düşünüyorum.
Hangimiz evlat acısı ile sınanmak isteriz Allah ım hiç birimize yasatmasın.
Benim cok sevdigim arkadaslarımın oldugu bir evlilik grubum var burada mesela orada arkadssım ben hamıleyken basından gecen kötü sezeryan anısını anlattı. Çok korktum fakat bunu aklıma kazıdım tecrube olarak aldım. Yazmasaydı aklıma gelmezdi. Şimdi ne oldugunu yazarsam kötü etkilenebilirsin ama aslında bilmekte fayda olan durum bana göre 🙂 Pozitif olmakta aslında herseyı bilip yine umutla bakabilmek.

Sibelim84 Sibelim84 umarım atlatıgım birşey yoktur alıntılar karısmıs 🙂
Ah evet bende bende 🤷‍♀️ hala aksam olunca uyumakta zorlanıyoruz biliyormusun 🙂yavrum uyumaya karşı, 🤷‍♀️ ama anasına cekmiş 😁

Kızlar geçen gün konuşuluyordu sanki suwen den alan varmi lohusa pijamasi. Ben aldım ama S beden aldım. Ya ben şuan 55 kiloyum boyum 1.58 kızımda doğuma 68 kilo ile gittim diye hatırlıyorum bundada 65 falan olsam diye düşünerek S beden aldım pijama takımını zaten bol oluyor kalıpları diye umarım sıkmaz.
Bide emzirme atleti almak istiyorum siz hangi bedeni tercih ettiniz kalıpları nasıl bol mu
Canım ben yeni özel olarak almam diye düşünüyorum pijama. Bir takım kızımdan var birde normal pijama koyarım yanıma. O kadar az kullandım ki kızımda o pijamayı 🤷‍♀️ umarım durdugu yerde zarar görmemiştir 😐 ama bendekinın altı belden ayarlamalıydı öyle hatırlıyorum. Üstüde bol oluyor zaten rahatca olur sana diye düşünüyorum.

Canım ben yeni özel olarak almam diye düşünüyorum pijama. Bir takım kızımdan var birde normal pijama koyarım yanıma. O kadar az kullandım ki kızımda o pijamayı 🤷‍♀️ umarım durdugu yerde zarar görmemiştir 😐 ama bendekinın altı belden ayarlamalıydı öyle hatırlıyorum. Üstüde bol oluyor zaten rahatca olur sana diye düşünüyorum.
Aynen altı belden ayarlamalıymış baktım da ozaman rahat olur diye düşünüyorum üstü de hamilelere göre bol zaten. Omzu küçük biriyim o yüzden S düşündüm olur inşallah ya bakalım. Benimde kızımda pembe pijama takimi almıştım onu giymistim hep. Bide beyaz gecelik takımı almıştım hiç giymedim onuda giyerim şimdi diye düşündüm.

Ben gecelik ve sabahlık aldım.Bende kendi bedenimi aldım canım zaten doğumdan sonra şuanki halimize dönüyoruz hemen hemen .Emzirme atleti bende düşünüyorum ama onu sona doğru alırım heralde .Gecelikleri indirimde yakalayınca dayanamadım ,İyi ki de dayanamamışım o kadar güzeller ki sağlıkla giymek nasip olsun inşallah😍

Ben yazmıstım ılk dogumuma korkusuz gittim şuna göre 🙂 şimdi tecrübeliyim ve o günü düşününce çok kötü oluyorum. Emin ol yasayarak tecrubeli gitmek daha kötü. Arkadasımız çok zor ve agır şeyler yasamıs o anlatmasa biz bunları bilmiyormuyduk biliyorduk 🙂 okudun mu bilmiyorum ögretmenımız ebeydı normal dogumda yasanan şeyleri bize anlatıyordu Allah razı olsun iyiki anlatmıs. Normal dogumda ıkınmaya baslayınca yarıda kesmemın bebegıme verebilecegı zararları bilmiyor olacaktım söylemeseydi. Bazende duydugumuz kötü şeyler bize bilmedigimiz serüvende tecrube katabiliyor öyle düşünüyorum.
Hangimiz evlat acısı ile sınanmak isteriz Allah ım hiç birimize yasatmasın.
Benim cok sevdigim arkadaslarımın oldugu bir evlilik grubum var burada mesela orada arkadssım ben hamıleyken basından gecen kötü sezeryan anısını anlattı. Çok korktum fakat bunu aklıma kazıdım tecrube olarak aldım. Yazmasaydı aklıma gelmezdi. Şimdi ne oldugunu yazarsam kötü etkilenebilirsin ama aslında bilmekte fayda olan durum bana göre 🙂 Pozitif olmakta aslında herseyı bilip yine umutla bakabilmek.
Amin kimseye yaşatmasın 🤲🏻 Güzel dille anlattığınız için teşekkür ederim.o anlatmasa ben böyle bir şey olcağı aklımın ucuna gelmezdi.ben bu konularda kimseden olumsuz bir şey dinlemedim o yüzden yaşanan olumsuzlukları bilmiyorum.tabiki tecrübe katması güzel ama tecrübenin yanında korku da katıyor.siz güçlü birisiniz anladığım kadarıyla.ben korkularla yüzleşcek kadar güçlü olduğumu düşünmüyorum.her şeyi bilmeden pozitif olmak kolay bilip de pozitif olanı tebrik etmek lazım.bence her yiğidin harcı değil.ben en azından öyle olduğumu düşünmüyorum keşke olsam ama bu konuda çok şey bilmek beni karamsarlığa düşürür.

Aynen altı belden ayarlamalıymış baktım da ozaman rahat olur diye düşünüyorumrsde hamilelere göre bol zaten. Omzu küçük biriyim o yüzden S düşündüm olur inşallah ya bakalım. Benimde kızımda pembe pijama takimi almıştım onu giymistim hep. Bide beyaz gecelik takımı almıştım hiç giymedim onuda giyerim şimdi diye düşündüm.
Olur canım gayet guzel giyersin 😍 baska birşeyler aldın mı? Bizim hiç aldıgımız birşey yok henuz 5.ay itibarı ile ındırımlerı takibe baslarım diyorum 😍 kızımdayken ne cok pijama aramıstım 😐 uygun fiyatlı olsun, süslü olmasın sade olsun, iç göstermesin 🤷‍♀️ şimdi olsa al 2 pijama tamam 😁

Amin kimseye yaşatmasın 🤲🏻 Güzel dille anlattığınız için teşekkür ederim.o anlatmasa ben böyle bir şey olcağı aklımın ucuna gelmezdi.ben bu konularda kimseden olumsuz bir şey dinlemedim o yüzden yaşanan olumsuzlukları bilmiyorum.tabiki tecrübe katması güzel ama tecrübenin yanında korku da katıyor.siz güçlü birisiniz anladığım kadarıyla.ben korkularla yüzleşcek kadar güçlü olduğumu düşünmüyorum.her şeyi bilmeden pozitif olmak kolay bilip de pozitif olanı tebrik etmek lazım.bence her yiğidin harcı değil.ben en azından öyle olduğumu düşünmüyorum keşke olsam ama bu konuda çok şey bilmek beni karamsarlığa düşürür.
Anne olduktan sonra bir tık degişim olacak sende de 🙂 bu dedigimi unutma sende farkedeceksin inşallah 😍 bilmiyorum ya herşeyde tek basıma oldugumdan belkide anne olduktan sonra kendimi daha güçlü hissetmeye basladım 😍 birşey degişmedi hala civcivden dahi korkuyorum 🤷‍♀️

Ben gecelik ve sabahlık aldım.Bende kendi bedenimi aldım canım zaten doğumdan sonra şuanki halimize dönüyoruz hemen hemen .Emzirme atleti bende düşünüyorum ama onu sona doğru alırım heralde .Gecelikleri indirimde yakalayınca dayanamadım ,İyi ki de dayanamamışım o kadar güzeller ki sağlıkla giymek nasip olsun inşallah😍
Amin inşallah sağlıkla mutlulukla giyeriz inşallah. Doğumdan sonra karnın sönmüş balon gibi oluyor o yüzden olur diye düşünüyorum su andaki bedenim
Olur canım gayet guzel giyersin 😍 baska birşeyler aldın mı? Bizim hiç aldıgımız birşey yok henuz 5.ay itibarı ile ındırımlerı takibe baslarım diyorum 😍 kızımdayken ne cok pijama aramıstım 😐 uygun fiyatlı olsun, süslü olmasın sade olsun, iç göstermesin 🤷‍♀️ şimdi olsa al 2 pijama tamam 😁

Anne olduktan sonra bir tık degişim olacak sende de 🙂 bu dedigimi unutma sende farkedeceksin inşallah 😍 bilmiyorum ya herşeyde tek basıma oldugumdan belkide anne olduktan sonra kendimi daha güçlü hissetmeye basladım 😍 birşey degişmedi hala civcivden dahi korkuyorum 🤷‍♀️

Bende kızımda çok aramıştım sade güzel birşey. Emzirme atleti 50 lira olunca uygun geldi ama bedenine karar veremedim. Emzirme sütyenide almam lazım. Atlet kesinlikle giymek gerekiyor başlarda bir terliyorsun bir üşüyorsun vücut değişik tepki veriyor. Bebeğe çok az şey alicam kızımdan kalan bir sürü şeyi var zaten

Sanırım benim yazdıklarımdan dolayı kötü oldunuz özür dilerim aslında benim amacım sadece doğum hikayemi anlatmaktı şuan doğumda yaşadıklarından kendim rahatsız olmadığım için sanırım anlatmakta zarar görmedim elbette oğlumun engelli.olması kötü birşey yapamadıklarını görmek ama onun bir gülümsemesi ömrüme ömür katıyor hayatımı güzelleştiriyor ayrıca kendim ve eşim özel eğitim öğretmenimiz hayatımız bu çocuklarla geçti ömrümün sonuna kadar da geçecek yapılan hataları görmenizi de istedim ama haklısın keşke anlatmasaydım

İnşallah teşekkür ederim hepimiz güçlü anneler olalım ❤️😘
Sanırım benim yazdıklarımdan dolayı kötü oldunuz özür dilerim aslında benim amacım sadece doğum hikayemi anlatmaktı şuan doğumda yaşadıklarından kendim rahatsız olmadığım için sanırım anlatmakta zarar görmedim elbette oğlumun engelli.olması kötü birşey yapamadıklarını görmek ama onun bir gülümsemesi ömrüme ömür katıyor hayatımı güzelleştiriyor ayrıca kendim ve eşim özel eğitim öğretmenimiz hayatımız bu çocuklarla geçti ömrümün sonuna kadar da geçecek yapılan hataları görmenizi de istedim ama haklısın keşke anlatmasaydım
ben de kırdıysam özür dilerim bu konularda tecrübesiz ve bilgisiz olduğumdan fazla hassasım sanırım.Allah evladınızı size bağışlasın bir ömür gülümsesin hep ❤️

X