2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Allah iyi etsin seni niye su içirmiyolar ki evde yemek yiyip 2 saat sonra normal doğum yapan da var acaba sezaryen ihtimali de olduğu için mi yasaklıyolar bir de içtiğin su zarar etti mı sana bi sorun olmadı di mi

Ben normal doğum yaptım ama maşallah diyeyim çok güzel hatırlıyorum hala. Açılmam vardı kendi sancılarımı bekledim ama yok gelmedi bir türlü daha doğrusu yalancı sancı oldu devamı bir türlü gelmemişti. 39+2 de doktor bebek de iki hafta boyunca hiç kilo almayınca sürekli sancin var ama doğumu başlatamiyor vücudun istersen suni verelim dedi 2 gibi bağlandı suni 9.40 da doğum oldu. Beni tek zorlayan saatte bir nst ye bağlamaları ve açıklık kontrolu icin kocaman doğum sandalyesi gibi bi site çıkarmaları oldu. Oraya çıkmak bir zulüm du. Inşallah buda normal olur sonrası o kadar rahat oluyor ki. Ama illa normal olsun diyen biri değilim bebeğim için benim için en iyisi ne olacaksa o olsun

Allah iyi etsin seni niye su içirmiyolar ki evde yemek yiyip 2 saat sonra normal doğum yapan da var acaba sezaryen ihtimali de olduğu için mi yasaklıyolar bir de içtiğin su zarar etti mı sana bi sorun olmadı di mi
Belkide dediğin gibi sezeryan içinse bilmiyorum ha yok hiç dokunmadı bile ne kadar susuz kalmışsam

İllaki hayırlı doğumlar olsun inşallah kızlar gibş bende çabucak gelsin istiyorum kasım

İllaki hayırlı doğumlar olsun inşallah kızlar gibş bende çabucak gelsin istiyorum kasım

Ilk bebek mi...bence tutabildigimiz kadar icerde tutalim benim ikinci bebek...ilk yilin ne kadar zor olduğunu biliyorum...tabi ki dünyanın en güzel şeyi ama cok da zor...mümkünse iki yaşında cikmalilar anne karnindan

Dogum işi kolay degil ya
İyi bak minnoş olmuş
Sezeryan denediniz mi acıyormu
[/QUOTE]
Yok canım bir kızım var oda benım zorumla normal oldu deli cesareti işte ama benim şöyle birşey var normal diye zorlama sebebşm ben yaramı görünce başım falan döner parmagım kesılse bakınca dünyam döner yani sezeryanda pansuman ıcın kesıgı gordukce kendımden gecersem diye korktum ama normal dogumu yasadıktan sonra insan acılara daha direncli oluyor sanki şimdilerde bu konuda daha iyiyim doktor catın dar normal dogum zor ama deneyelım dıyınce akraba eş dost sezeryan konusunda anılarını anlattılar sagolsunlar :) ikiz dogum yapan bile sezeryandan sonra çok kolay gectıgını hıc anlatıldıgı gıbı zorlamadıgını söyledi kendi istedıgi ile dogum yapan arkadasımda iyiki sezeryan diyordu. Fakat bunun dısında cevreden duyuyor ınsan sezeryan sonrası zor ayaklandım dıyende var bacak uyusmam gecmedı dıyende sanırım bünye yada doktor ile alakalı aynı şekilde normal dogumdan yıllar sonra bile dikiş sancısı çeken arkadasım var
Ben lisede cocuk gelısımı okudum orada ögretmenımız istanbulda bir hastanede ebeydi o şey demişti dogum sancısı için öyle bir acı ki orayı kesecekler ama siz sancıdan o acıyı hissetmeyeceksınız demişti haklıymıs o örnegını hiç unutmadım. Yav yazarken içim titremeye basladı kızlar benim şuan dogum zamanı gelmiş gibiyim

Cinsiyet partisi düşünüyormusunuz balon patlatcanız mı

Yok canım sen düşünüyormusun
Kız ben yukarıda yazarken kendımden gectim kendı yasadıklarımı yazmadım kasılmayalım ama aklımdan o gun gecti ya o bana yetti ıkıncı cocuktan dogum ıcın vazgecıyordum aslında ama ıkıncı bır tık kolay olur dıye yazı okudum inşallah kandırılmamısımdır

Kızlar bebek için alışverişlere başlayanınız var mı? Benim ilk bebek o yüzden her bişeyini yeni alacağız ve çok deneyimsizim bi liste gibi bir şey yapan var mı neler almak lazım?
Yaa cok guzel heycanlar cinsiyet tam netlesmedi bizim eger kız olursa bir cok şey var erkek olursada uyacaklar var ayırırız çok çok alma canım birde tavsıyem sadece 0-3 ve 3-6 al hep dıyolar ya 0-3 2 hafta bile giyemıyor falan diye benım kızım mınnaktı yaklasık 4 ay giydigi 0-3 ler oldu o yuzden bebege göre degısıyor daha buyuk ayları duruma gore alırsın yazık giyemeden kuculur mevsımı gecer. Heves oluyor ınsanda ama minnosların eksık bitmiyor zaten cok alıcaz daha ınsallah

Amin yetmez diyorsun yani

Dogum işi kolay degil ya
İyi bak minnoş olmuş

[/QUOTE]

Sezeryanda birsey hissetmiyorsunuz aci yok his yok , bebeğinizi gorme ani harika bir duygu....benim tüm cevrem sezeryandan sonra hemen ayaklandı ama benim kalkmam iki haftayı buldu benim vucudumlami alakalı dr hatasını bilemiyorum. Su anda kuzenlerimin cok memnun kaldığı dra gidiyorum. Sezeryan ani degil sonrası korkutuyor beni
[/QUOTE]
Ya bende onu merak edıuorum kimi inanılmaz sezeryan tavsiye edıyor kımı yardımsız adım atamıyor doktordan mı kişinin bünyeden mi merak ediyorum gercekten hangı sekılde dogum yapıcaz bılmıyorum ana ınsallah kolay ve saglıklı olur.

Galiba sezeryana dönme ihtimalinden. Benım catı dar oldugundan o ıhtımal vardı aksam yedıgım yemekle sonrakı gun oglen dogumdna sonraya kadar damla su veemedıler yemekte.

Masallah canım ya

Ilk bebek mi...bence tutabildigimiz kadar icerde tutalim benim ikinci bebek...ilk yilin ne kadar zor olduğunu biliyorum...tabi ki dünyanın en güzel şeyi ama cok da zor...mümkünse iki yaşında cikmalilar anne karnindan
Ahaha işte uykusuz bebiş annesi

Kızlar acil yardım edin
Perişan oldum...
Dünden kalan kısırı yemiştim ara öğünde yedikten sonra bozuk olduğunu fark ettim. Sanırım şuan gıda zehirlenmesi yaşıyorum midem bomboş kalana kadar üç kere kustum. İnanılmaz bi karın ağrım var. Doktoruma sordum ateşlenmediğin sürece sorun yok. Ateşlendiğin an acile git dedi.

ateşim yok şükür.
İki tane özel hastahane gezdim gebelere müdahale etmiyoruz dedi. Serum yemek için devlet hastahanesinde sabahlamak istemedim. Daha önce gebeyken gıda zehirlenmesi yaşadınız mı??? Ne yapmalıyım sizce?

Aaaay çok geçmiş olsun, konuyla ilgili bir bilgim yok

Geçmiş olsun 1 günde bozulmaz ama tabi dolaptaysa çünkü 2 gündür bende yiyorum acaba farkında olmadan bişeyinden mi tiksindin.İnşallah zehirlenme değildir.

Geçmiş olsun 1 günde bozulmaz ama tabi dolaptaysa çünkü 2 gündür bende yiyorum acaba farkında olmadan bişeyinden mi tiksindin.İnşallah zehirlenme değildir.
Bende onu yazacaktım bildigimiz kısır aslında bozulmaz ki o kadar kısa sürede ondan olduguna eminmisin yada kesın zehirlenme oldugunu söyledımı doktor? Bende bu donemde 2 kez cıg köfte yedıgımde aşırı rahatsızlık hissettim acaba tam pişmediginden rahatsızlık vermiş olmasın

Dogum işi kolay degil ya
İyi bak minnoş olmuş

[/QUOTE]

Sezeryanda birsey hissetmiyorsunuz aci yok his yok , bebeğinizi gorme ani harika bir duygu....benim tüm cevrem sezeryandan sonra hemen ayaklandı ama benim kalkmam iki haftayı buldu benim vucudumlami alakalı dr hatasını bilemiyorum. Su anda kuzenlerimin cok memnun kaldığı dra gidiyorum. Sezeryan ani degil sonrası korkutuyor beni
[/QUOTE]
Haklısın canım ilk yürüyüş zor diyolar sonda dan korkuyorum birde

Spinal Sezeryan mı nasıl geçti acıdımı
Spinaldi evet.Ameliyat esnasında acı hissetmiyorsun zaten.Sonrasında rahim kendini topladığı için ağrın oluyor onuda ağrı kesicilerle dindiriyorlar.3-4 saat sonra ayağa kalkıp yürütüyorlar.Bi 10 gün kesik acısı çektim ben yürürken ama o da zamanla geçti.Onun haricinde bi sıkıntı yaşamadım çok şükür

sondadan korktuğunu söylemişsin ama sondayı ameliyatta uyuşturduktan sonra takıyorlar zaten duymuyorsun Yani.İlk yürüme de evet acılı biraz ama aman aman değil ..Şöyle düşün bebeğine kavuşacaksın o yanında olacak acı hissetmezsin bile belki

Cinsiyet partisi tuhaf geliyo salak yapıp kız çıkıyo seviniyo oğlan çıksa ağlıcak sanki oğlan çıkıyo seviniyo saçma geliyo biraz duygusal yapılabilinir hepsi evlat

Nasıl motive oldum bi bilsen sağolasın canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…