2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
O zaman benden de gelsin bir doğum hikayesi ..
Ben ilk başta 3 üzlere gebeydim doktor taşıyamazsın 3 ünü de kaybederiz dediler ve bu iğrenç ikilemde 3 hafta yaşadım isyanbulda bir perinatologa gittim Bursa'dan . O da aynısını söyledi birini sonlandırmamız lazım dedi.o an içimden tek geçen nolur birisi sağlıklı olmasın sağlıklı bir bebeğe kıyamam filan derken 1 bebekte kalp damarları sıkıntılı göründü onu sonlandırdılar bir iğne ile hayatımın en kötü anlarından biriydi diğer ikisine kavuşabilmek için bunu yapmak bile çok çok zordu. 12. Haftasonu. 16. Haftada tahim ağzı yetmezliği görüldü acil ameliyata alındım serklaj yapıldı ve ben yatağa bağlandım ne banyo ne tuvalet asla kalkmadan 29 haftaya geldim biraz akıntının arttığını hissettim turnusol kağıdı bulup koyduk renk değişimi bebek suyu diyordu ama sabah doktorum değil suları çok iyi bebeklerin dedi eve döndük 2 saat sonra eşofman tamamen ıslandı hemen gittik hastaneye yatış ciğer geliştirici vuruldu sürekli nst bağlı. Ertesi gün oldu tekrar ciğer geliştirici öğleden sonra 6 gibi sancılar başladı ama ekranda çıkmıyor hemşireler ekranda olmadığı için umursamadılar yemek yedim ve asıl önemlisi kan sulandırıcı iğnemi vurdular saat 10 da iyice coştu sancılar artık doktora haber verdiler o geldi çatı muayenesi filan. Sonra kan sulandırıcı öğrenince acil kan tahlilleri anestezi uzmanı son 10 dk dedi anneyi kaybederiz apartopar ameliyathane gerisi yok zaten . Asansörde eşimi gördüm bebekler kiveze gitmişler iyiler mi dedim iyiler dedi kime benziyor demişim ikisi de bana benziyor diyince tüh demişim sonra da niye tüh diyorsam ben seni severek aldım demişim 14 hafta yatınca ilk günden yürüdüm oturdum herbiley yaptım bebekler küvezde 1 ay kaldılar ama demirim doğumu başlatan doğumda baygın doğdu sanırım anestezide etkilendi beyin oksijensiz kalmış selebral palsy li paşam herkesin hayırlı doğumları olsun inşallah sıkıntısız

Off ne badireler atlatmışsın bacım herşey bizler için Allah evladımızla gerçekten sınamasın çekemicemiz dert vermesin çok zor şeyler var hayatta şükürler olsun sağ salim atlattınız bi şekilde kayıplarınada Allah diğerlerine ömür yazılsın sizlere bağışlasın

Cok zor zamanlar gecirmişsin hele bir bebegi alıcaz demeleri Allah evlatlarına saglık versin ve inşallah bu sefer bu süreclerden gecmek durumunda kalmazsın

Sevim koş koş doğum konuşuyorlar
Anlatınca ben bile heyecanlandım oğlumda suyum geldi hiç açılma olmadı suyu da azdı zaten sıkıntıya girdi. Sezeryana aldılar bunda da muhtemelen sezeryan olur

Diyorum ya 19 lt damacana 2.5 gun gdyor butun gun evdeyim.esim aksamdan aksama neredeyse hiç su icmez bide kizim var 8 yasinda. Kalani ben iciyorum gunde 5 litre iciyorumdur
Sizi endişelendirmek istemem ama fazla su içmeyi şekerle bağdaştırıyor doktorlar. Hiç baktırdınız mı açlık tokluk şekerinize?

Sevim koş koş doğum konuşuyorlar
Anlatınca ben bile heyecanlandım oğlumda suyum geldi hiç açılma olmadı suyu da azdı zaten sıkıntıya girdi. Sezeryana aldılar bunda da muhtemelen sezeryan olur
İlk dogum sezeryan olunca ıkıncı normal bana daha korkunc gelıyor ya ıkınma anında ben kulaklarımın %100 bi daha duymayacagını düşündüm ıkınırken ses sıfırlanmıstı o kadar zorlandım sezeryan olsam sanki o dikişte patlarmıs gıbı geliyor destekleyen doktorda emın olmamak ile birlikte azınlıkta sanki dimi

Yani herşey yolunda olsa en azından sancimi ya da suyu beklemek isterdim ama şuan göbek fıtığım var ve bebeğin plesantasi rahim ağzına yakın normal doğum büyük risk şu durumda. Ama sezeryan sonrası normal i destekleyen doktorda çok yok gercekten. Yapan arkadaslarim var. Tabi risklerini doktoru anlatmış. Sezeryan ya da vajinal sağlıkla bebek anne süreci tamamladıktan sonra gerisi öyle önemsiz ki. Herşey geçiyor iyilesiyor geriye uykusuz geceler ponçik ayaklar kalıyor

Dimi sonuc aynı en saglıklı yolla gelsınler inşallah

Sonra insan özlüyor tekme attığı zamanları karnının kocaman halini. Ilk gebelikte hemen geçsin kızıma kavuşayım istiyordum bu yavaş geçsin istiyorum

Benim tedirginliğim, özlemimi bastırıyor. O yüzden ben hamilelik sürecini hooop atlamak isterim elimde olsa.

Sezeryan denediniz mi acıyormu
Yok canım bir kızım var oda benım zorumla normal oldu deli cesareti işte ama benim şöyle birşey var normal diye zorlama sebebşm ben yaramı görünce başım falan döner parmagım kesılse bakınca dünyam döner yani sezeryanda pansuman ıcın kesıgı gordukce kendımden gecersem diye korktum ama normal dogumu yasadıktan sonra insan acılara daha direncli oluyor sanki şimdilerde bu konuda daha iyiyim doktor catın dar normal dogum zor ama deneyelım dıyınce akraba eş dost sezeryan konusunda anılarını anlattılar sagolsunlar :) ikiz dogum yapan bile sezeryandan sonra çok kolay gectıgını hıc anlatıldıgı gıbı zorlamadıgını söyledi kendi istedıgi ile dogum yapan arkadasımda iyiki sezeryan diyordu. Fakat bunun dısında cevreden duyuyor ınsan sezeryan sonrası zor ayaklandım dıyende var bacak uyusmam gecmedı dıyende sanırım bünye yada doktor ile alakalı aynı şekilde normal dogumdan yıllar sonra bile dikiş sancısı çeken arkadasım var
Ben lisede cocuk gelısımı okudum orada ögretmenımız istanbulda bir hastanede ebeydi o şey demişti dogum sancısı için öyle bir acı ki orayı kesecekler ama siz sancıdan o acıyı hissetmeyeceksınız demişti haklıymıs o örnegını hiç unutmadım. Yav yazarken içim titremeye basladı kızlar benim şuan dogum zamanı gelmiş gibiyim

Yok canım sen düşünüyormusun

Kız ben yukarıda yazarken kendımden gectim kendı yasadıklarımı yazmadım kasılmayalım ama aklımdan o gun gecti ya o bana yetti ıkıncı cocuktan dogum ıcın vazgecıyordum aslında ama ıkıncı bır tık kolay olur dıye yazı okudum inşallah kandırılmamısımdır

Yaa cok guzel heycanlar cinsiyet tam netlesmedi bizim eger kız olursa bir cok şey var erkek olursada uyacaklar var ayırırız çok çok alma canım birde tavsıyem sadece 0-3 ve 3-6 al hep dıyolar ya 0-3 2 hafta bile giyemıyor falan diye benım kızım mınnaktı yaklasık 4 ay giydigi 0-3 ler oldu o yuzden bebege göre degısıyor daha buyuk ayları duruma gore alırsın yazık giyemeden kuculur mevsımı gecer. Heves oluyor ınsanda ama minnosların eksık bitmiyor zaten cok alıcaz daha ınsallah

Amin yetmez diyorsun yani

Sezeryan denediniz mi acıyormu
[/QUOTE]

Sezeryanda birsey hissetmiyorsunuz aci yok his yok , bebeğinizi gorme ani harika bir duygu....benim tüm cevrem sezeryandan sonra hemen ayaklandı ama benim kalkmam iki haftayı buldu benim vucudumlami alakalı dr hatasını bilemiyorum. Su anda kuzenlerimin cok memnun kaldığı dra gidiyorum. Sezeryan ani degil sonrası korkutuyor beni
[/QUOTE]
Ya bende onu merak edıuorum kimi inanılmaz sezeryan tavsiye edıyor kımı yardımsız adım atamıyor doktordan mı kişinin bünyeden mi merak ediyorum gercekten hangı sekılde dogum yapıcaz bılmıyorum ana ınsallah kolay ve saglıklı olur.
[/QUOTE]
Haklsn rahim alışıyor daha çabuk açılma oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…