2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Arkadaşlar merhaba 🙋🏻‍♀️ Benim bugün ikili tarama testim vardı. Öğretmen olduğum için aşı hakkım var. Doktorum yaptırmamı tavsiye etti ama içim rahat etmedi... Aranızda covid aşısı olan var mı?
Ben olmadım ama benim doktorum yaptırabilirsiniz diyor. Bir de biontech’in gebelerle yapılmış çalışmaları yayınlanmaya başladı.

iyi akşamlar hanımlar bugün bende kontrole gittim uygulamalarda son adet tarihine göre 12+0 görünüyoruz doktor hesapladığında 10+4, ultrason ölçümünde 11+0 dedi ayrıntılı ultrason ikili tarama için bayram sonrasına karar verdi sanırım 19 mayısa kadar tatil uzayabilirmiş 20 sine randevuyu zor buldum :anneadayı::KK200:

Ben araştırdığım kadarıyla şöyle görmüştüm. Bu tarz riskli çıkan durumlarda direk nifty teste yönlendiriyor doktorlar. Bu testin güvenilirliği yüzde 99larda çünkü. Fakat bu test sonucunda da risk bulunursa bu bebeğin alınması için son karar olmuyor. Nihai karardan önce amniyosentez yaptırmak gerekiyor, çünkü ammiyosentez yüzde yüz doğruluk payı olan tek test maalesef ama maalesef de invasive olarak tanımlanan bir test. Ben ammiyosentezden önce bir adım (genetik test) atlanmış size tavsiyede gibi hissettim 😞 İnşallah her şeyden güzel sonuçlar çıkar 🙏🏻
Merhaba doktorum Nipt testini de uzun uzun anlattı ama bizde risk yüksek olduğu içi o yüzde 1 Lik yanılma payı bile önemli olacaktır dedi. Tercihi bize bıraktı

Arkadaşlar ben geçen hafta cuma günü ikili test verdim bayramdan sonra çıkar dediler neden bu kadar geç çıkıyor?
Sonuç 4 güne çıkıyor da bizim doktorlar gamsız olduğundan bayram sonrasına bırakıyor.beni de bayram sonrası yokmuş sonraki hafta çağırdı.saçma sapan işler işte

Kizlar zayifliyrm arada çarpıntı halsizlik nefes darlığı oluyor diye tiroit baktırdım hipertiroidi olmuşum inşaallah bhcg düşmeye başladıkça ilaçsız düzelir yoksa preeklamsi,erken doğum,bebeğin anne karnında ölümü gibi riskler varmış

Merhaba bu teori tam olarak nedir kaçla kaç arası kız hangisi erkek oluyor? Benim kısmetse aralık başı cinsiyet merakımda yoktu ama bu teorileri merak ediyorum 🤭
İkili testte kan veriyoruz ya orda beta HCG değeri 50000 altı ise erkek üstü çıkarsa kız deniliyor. Benim 40000 çıktı erkek mesela

X