2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bu başka olur belki annesi nerden biliyorsun hemencecik dur bakalım😅 Allah hayırlı evlat versin 🙏🏼

İnşallah canım🙏🏼 Seni tanıyorum ben önceden,(hiç konuşmamışızdır ama)aynı aya denk geldiğimize de sevinmiştim tanıdık birileri var diye 😅 Allah sağlıkla kucağımıza almayı, her aşamasını mutlulukla huzurla tamamlamayı nasip etsin🙏🏼

Bana da tanımlanmış dün ve kesinlikle olmayı düşünmüyorum.
En başta hamilelere kesinlikle vurulmamalı diyorlardı şimdi ne oldu da işler değişti 🤷🏻‍♀️ hiç güven duymuyorum..

Yine de herkesin kişisel kararı elbette ,saygı duyarım. Kimseye böyle bir dönemde yaptır ya da yaptırma denilemez. Herkesin kendi bedeni üstünde hakkı var umarım bu hakkı böyle bir dönemde hiç etmezler,korkum o.😊
Bugün gittiğim perinatolog kesinlikle öneriyorum dedi

Ben gece su içmeye kalkmıyorum ama tuvalete ve yön değiştirmeye çok uyanıyorum..

Aaay ne denir ki valla 🥺 Allah kolaylık versin canım.

yarı yarıya mı? 🙄🙄 ilk kez duydum bu teoriyi 🙈
Demek herkesin ortak derdiymis canim🤦🏽‍♀️ neyse yapacak bir sey yok🤗
Bugün gittiğim perinatolog kesinlikle öneriyorum dedi
Benim doktorum da öneriyorum dedi cnm.

Bu başka olur belki annesi nerden biliyorsun hemencecik dur bakalım😅 Allah hayırlı evlat versin 🙏🏼

İnşallah canım🙏🏼 Seni tanıyorum ben önceden,(hiç konuşmamışızdır ama)aynı aya denk geldiğimize de sevinmiştim tanıdık birileri var diye 😅 Allah sağlıkla kucağımıza almayı, her aşamasını mutlulukla huzurla tamamlamayı nasip etsin🙏🏼

Bana da tanımlanmış dün ve kesinlikle olmayı düşünmüyorum.
En başta hamilelere kesinlikle vurulmamalı diyorlardı şimdi ne oldu da işler değişti 🤷🏻‍♀️ hiç güven duymuyorum..

Yine de herkesin kişisel kararı elbette ,saygı duyarım. Kimseye böyle bir dönemde yaptır ya da yaptırma denilemez. Herkesin kendi bedeni üstünde hakkı var umarım bu hakkı böyle bir dönemde hiç etmezler,korkum o.😊
Evetttttt tanışmıyoruz ama sen de bana tanıdık geldin sevindim 🤗 İnşallah herşey güzel olur 🤲🏻💖💖💖💖💖

Kızlar henüz erken ama bilindik bir markanın lohusa gecelik vs baya iyi indirimde sizede söyleyeyim dedim.Marka yazamadım korkudan banlanırım diye ama S ile başlayan iyi bir marka 😅😅

Kızlar şu beta hcg testine baktım da benim 127. Bin cıktı. Yani kız. Ama 50 bin nere 120 bin nere .. Neden o kadar fark oluyor ki

Kızlar şu beta hcg testine baktım da benim 127. Bin cıktı. Yani kız. Ama 50 bin nere 120 bin nere .. Neden o kadar fark oluyor ki
Sanırım kişiden kişiye değişiyor erken veya geç döllenme sebebiyle olabilir haftanıza göre uyumluysa sorun yok

9 ila 12. hafta: 25.700 ila 288.000
13 ila 16. hafta: 13.300 ila 254.000
Değer aralığı normal Diye görmüştüm internette

Sanırım kişiden kişiye değişiyor erken veya geç döllenme sebebiyle olabilir haftanıza göre uyumluysa sorun yok

9 ila 12. hafta: 25.700 ila 288.000
13 ila 16. hafta: 13.300 ila 254.000
Değer aralığı normal Diye görmüştüm internette
Bi arkadaş yazmış ya ikili testin sonucuna göre cınsiyet belirleme , o yüzden fark cok geldi :)

Tek kesin tanı yöntemi amniyosentezdir dedi. Nipt testini zaten 34 yaşında olduğum için düşünüyorduk ama risk çok yüksek olduğu için her türlü amniyosentez yapılmalı dedi. Başka bir perinatolog tan daha görüş alcaz ama amniyosentez kaçınılmaz gibi duruyo 😔
Ben araştırdığım kadarıyla şöyle görmüştüm. Bu tarz riskli çıkan durumlarda direk nifty teste yönlendiriyor doktorlar. Bu testin güvenilirliği yüzde 99larda çünkü. Fakat bu test sonucunda da risk bulunursa bu bebeğin alınması için son karar olmuyor. Nihai karardan önce amniyosentez yaptırmak gerekiyor, çünkü ammiyosentez yüzde yüz doğruluk payı olan tek test maalesef ama maalesef de invasive olarak tanımlanan bir test. Ben ammiyosentezden önce bir adım (genetik test) atlanmış size tavsiyede gibi hissettim 😞 İnşallah her şeyden güzel sonuçlar çıkar 🙏🏻

Bi arkadaş yazmış ya ikili testin sonucuna göre cınsiyet belirleme , o yüzden fark cok geldi :)
Öyle diyorlar evet Benim 66 bin çıktı kız görünüyor betaya göre ama Nub teorisine ve Çin takvimine göre falan da erkek 😁 bakalım hangisi tutacak

X