2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Rabbim şifa versin sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin evlatlarımızı❤

Şükür ki ikiniz de iyisiniz inşallah birkaç güne toparlarsın sen de 😔

O da zorla yaptı balkonu süpürmedi görürlermiş onu temizlik yaparken diye 🤭😂

Allahım inşallah bişey olmaz çok dikkat et hiç kalkma 😔kendiminmiş gibi üzülüyorum kötü şeyler duyunca dualarım senle ve hepimizle allah yardımcımız olsun ❤

Psikolojim bozuk zaten ancak kahkaha atabildim bu tam kapanma haberine inşallah sağ salim geçer şu 18 gün ne diyelim herşey sağlık için umarım değer bu kadar evde kalmaya
InsAllah canim sağol

Kızlar bulantılarım bayağı azaldı artık akşamları yoğun oluyor sadece gündüzleride karnım acıkmaya başlayınca gösteriyor kendini hemen bşyler yiyip engelliyorum ama tükürükle başım dertle son 2 gündür aşırı tükürük birikiyor ağzımda yutarsam bulantı yapıyor sürekli tükürmem gerekiyor sanki çok değişik bşy başına böyle bşy gelen Var mı
Bnmde öyle uykumda bile akar oldu bulantılardanmış

Bulantı azaldı derken şimdi bu çıktı Sürekli tükürüyorum 🤦🏼‍♀️ Geçiyor mu peki nasıl azalıyormuş bi çare bulabildiniz mi
Kötü geçiyo ruhlar alemindeyim artık yönünü şaşırdı burnumdan çıkıyo ekşi ekşi boğazım acımsı yıldım 🤮😑 evden tiksiniyorum dışarda oturmak istiyorum

Ödem çok büyük ve önemli bir sorun tansiyonunuzu arada ölçün bol su için ödem olayını dr mutlaka söyleyin
Ödem tansiyon yüksekliği ve idrarda proteğin kaçağı gebelik zehirlenmesi belirtileri dikkat edin.
Tansiyonum dusuk cok sukur 9-6, 10-6 falan cikiyor genelde. Her gittigimde doktor idrar alip cubuk test ile bakiyor bir sikinti varmi diye. Bu hafta persembe kontrolum var soyleyecegim doktora.

Cok su icmiyorum ve gercekten tuzlu tuketiyorum :KK43: ya resmen tatsiz geliyor yemekler tuzu az olunca.

Kardesimin bebegi 33. Haftada gebelik zehirlenmesi nedeniyle erken dogdu. 1.5 ay kuvezde kaldi kuzum. Bir de doktor olumsuz konusmustu, ne cok uzulmustuk. Allah kimseye vermesin.

Zor olacak ama elimden geldigince tuzu azaltacagim.

Ödem için erken tuza ve su içmeye çok dikkat et zor bişey benim oğlumda doğuma iki hafta falan kala oldu o da çok değil hafif bı ödem oldu şükür ama arkadaşlarımda çok oldu ayaklar yuruyemeicek kadar şişen falan şimdiden dikkatli olmakta fayda var
Su en fazla 1.5 litre icebiliyorum. 😑 yavas yavas arttirmaya calisacagim. Bir de tuzu cok tuketiyorum. Bugun az tuzlu yiyeyim dedim hic zevk alamadim yedigimden 😒 Ama yapacak bir sey yok. 3 aylikken boyle odem oluyorsa son haftalari dusununce gozum korktu. Dikkat edecegim insallah.

Tansiyonum dusuk cok sukur 9-6, 10-6 falan cikiyor genelde. Her gittigimde doktor idrar alip cubuk test ile bakiyor bir sikinti varmi diye. Bu hafta persembe kontrolum var soyleyecegim doktora.

Cok su icmiyorum ve gercekten tuzlu tuketiyorum :KK43: ya resmen tatsiz geliyor yemekler tuzu az olunca.

Kardesimin bebegi 33. Haftada gebelik zehirlenmesi nedeniyle erken dogdu. 1.5 ay kuvezde kaldi kuzum. Bir de doktor olumsuz konusmustu, ne cok uzulmustuk. Allah kimseye vermesin.

Zor olacak ama elimden geldigince tuzu azaltacagim.
Mutlaka üstelik ailede de varmş benim de annemde var bende de protein kaçağı olunca tansiyon takibi yaptm bi süre ve ödem de olursa bu üçlü bir araya gelirse tehlikeli demişti dr ama tansiyonlar hep düşük seyretti ve hiç ödem olmadı tuzsuz yemedim bol su içtim tuzsuz yiyemezdim zaten tansiyonum yerlerdeydi hep 🙂

Arkadaslar dünden beri perişanım 😭dün sabah öyle şiddetli kustum ki çene kemiğim yerinden cıktı bogulacaktim ağzımdan burnumdan fışkırdı acile gittik doktor şaşırdı nasıl şiddetli bulantı bu dedi orda müdahale ettiler çene kemiğini düzelttiler bandaj taktılar korktum birde kadın doğuma gittim çok şükür bebek iyi ama ben baya yoruldum😔

Aaay okurken bile kötü hissettim 😦 Çok çok geçmiş olsun, bidaha olmasın inşallah. Niye böyle bişey olmuş ki?

Kızlar akşam üstü yoğun kanamam oldu. Doktora gittim kesenin etrafında da kanama var düşük tehlikem varmış. Hala kanamam dev ediyor bana da dua edin lütfen. İğne vuruldum ve progestan verdiler

İnşallah miniğin tutunur sana annesi. İnşallah bir şey olmaz. Dualarımız seninle olsun 🤲🏻

Kızlar tam kapanma oldu ama hastaneye gidebiliriz değil mi randevu zamanı

Yasakların olduğu h.sonuna randevu denk geldiğinde de gidebiliyorduk zaten. Hastane ya mesaj atıyo ya mail. Atmazsa da talep edebiliyosun. Yolda çeviren olursa da onu gösteriyosun. Gerçi kaç kez h.sonu denk geldi gittim, ne soran ne çeviren var 🤷‍♀️

Ilk gebeliginiz mi...bence tutabildigimiz kadar icerde tutalım:)))) zira ilk 6 ay anamizdan emdigimiz süt burnumuzdan geliyor:) o gazdır mamaydi uykusuzluktu cok zor surecler

İlk tecrübe yaşayacakları korkutma kız 😃 Çocuktan çocuğa değişiyo o durum. Benim oğlumun hiç uyku problemi olmadı, gece hep uyuduk biz. Gaz ilk 3 ay oldu sadece. Rahat bi çocuktu yani 😃

Su en fazla 1.5 litre icebiliyorum. 😑 yavas yavas arttirmaya calisacagim. Bir de tuzu cok tuketiyorum. Bugun az tuzlu yiyeyim dedim hic zevk alamadim yedigimden 😒 Ama yapacak bir sey yok. 3 aylikken boyle odem oluyorsa son haftalari dusununce gozum korktu. Dikkat edecegim insallah.
Ben yemeklerimi normal yemiştim her zamanki gibi yani ama çok su içiyordum suya doyamiyordum resmen. Günde 5 litre su içiyorum en az 3.4 o yüzden ödemin olmamış olabilir toplamda 9 kilo almıştım. Az tuzlu yemeye çalış en azından bol su ile birlikte

öyle tabi 😊 çok düşünmeyince geçiyor gün ama elde değil 🙈😄 onca hafta geçmiş 3 günde geçer elbette 😊

kalmaz inşallah 😊 gebelik güzelleştirir diyorlar ilerde o güzelleşmeyi görücez bence 🙈

teşekkür ederim inşallah 😊🌼 o zaman son aylarda takip ediyim 🙈
aynen oyle canım, Allahtan yoğunum yoksa zor gecer🤦🏽‍♀️🤣🤣

X