2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ben zaten suyu cok seven insandım simdi daha da fazla iciyorum. 19 lt damacana 4 gun zor gdyo. Esim içmez. Ben gece bir sürahi su koyup sabaha onu bitiriyorum. Sonrada her saat tuvalet:KK43:
Maşallah bende öyleyim hatta ikinci hamileliğimde baya problem oldu doktor kızdı, aynı senin gibi geceden sürahiye su koyuyordum sabaha kadar iç babam iç 😂😂😂 normalde çok severim zaten sabah kahvaltıya kadar en az 5-6 bardak ☺️

Slm herkese İkili tarama testi yaptım degerler normaldi ama bilateral uterin arterlerde yuksek direncli akim formu mevcuttur diye bisey cıktı ilerde tansiyonla ilgili sikinti olabilir veya bebek zehirleyebilir diye coraspin başlattı 34 haftalıga kadar boyle bir durumla karşılaşan varmi
Merhaba ben de bugün perinatologda ayrıntılı ultrason çektirdim. Doktor herşey normal demişken rapor sonucunda benzer bir ifade gördüm uterin arterse bilateral diyastelik notch . Kendi doktoruma sorduğumda asprin kullanmaya başlamalıyız, yüksek tansiyon dedi ama neden böyle oldu acaba ? Başka tehlikesi var mı bilmiyorum

İlk gebeliğimde vardı 32 ye kadar kan sulandırıcı kullandım merak etme tansiyon normal gitti-i sürece sorun teşkil etmiyor sadece bebek ufak doğuyor biraz 2570 doğurdum o yüzden hep sol tarafa yatıp protrin ağırlıklı beslen bebeğe ne kilo aldırır o tarz şeyler ye tabi tuza dikkat ve bol su iç ödemde tansiyonu tetikler geçmiş olsun dikkat edilecek ama korkulacak birşey deil 🥰
Duyduğumdan beri ağlıyorum , gebelik zehirlenmesi, gelişim geriliği, yüksek tansiyon o kadar çok şey yazıyor ki 😔

Merhaba ben de bugün perinatologda ayrıntılı ultrason çektirdim. Doktor herşey normal demişken rapor sonucunda benzer bir ifade gördüm uterin arterse bilateral diyastelik notch . Kendi doktoruma sorduğumda asprin kullanmaya başlamalıyız, yüksek tansiyon dedi ama neden böyle oldu acaba ? Başka tehlikesi var mı bilmiyorum
Anlamadığım şey perinatolog böyle önemli bişey var madem neden bilgilendirmedi ki seni..Benim bildiğim 40-45 dk uzun uzun inceliyorlar ve anlatıyorlar her ayrıntıyı

Duyduğumdan beri ağlıyorum , gebelik zehirlenmesi, gelişim geriliği, yüksek tansiyon o kadar çok şey yazıyor ki 😔
Evet ama çok ileri aşama bunlar bakın gebelik zehirlenmesi geçirmeniz için
1)yüksek tansiyon
2)ödem
3)idrarda protein kaçağı gereklidir
Tek damarda mı sizin çiftmi bilmiyorum benim tekti ve kan sulandırıcı kullandığınız süre boyunca bebek normal kilo alıyor ancak bırakmanız gerekecek 32-34 haftada çünkü kullanmaya devam ederseniz bebeğin kalbi etkilenir. Bırakınca az kilo alımı oluyor ama zaten 32 ye kadar bebek 2 kilonun üzerine çıkmş oluyor sonralarda benim dr um günde bir litre süt içeceksin demişti bebeği besleyecek ne varsa yedim içtim.
Siz kötü seçeneklere odaklanmayın çünkü stres zaten herşeyin başlangıcı oluyor.
Ben iki gebeliğimde de yaşadım ilkinde tek damarda direnç 2.sinde idrarda protein kaçağı hep düzenli takip ettik.. Tansiyon yükselmedi ödem gelişmedi hamdolsun sizde kendinizi rahatlatın ve inanın bana küçük doğan bebek daha hızlı toparlıyor kilo alıyor gelişiyor 37. Haftada doğum yaptım birini diğerini 38+3 🥰

1)yüksek tansiyon
2)ödem
Tek damarda mı sizin çiftmi bilmiyorum benim tekti ve kan sulandırıcı kullandığınız süre boyunca bebek normal kilo alıyor ancak bırakmanız gerekecek 32-34 haftada çünkü kullanmaya devam ederseniz bebeğin kalbi etkilenir. Bırakınca az kilo alımı oluyor ama zaten 32 ye kadar bebek 2 kilonun üzerine çıkmş oluyor sonralarda benim dr um günde bir litre süt içeceksin demişti bebeği besleyecek ne varsa yedim içtim.
Ben iki gebeliğimde de yaşadım ilkinde tek damarda direnç 2.sinde idrarda protein kaçağı hep düzenli takip ettik.. Tansiyon yükselmedi ödem gelişmedi hamdolsun sizde kendinizi rahatlatın ve inanın bana küçük doğan bebek daha hızlı toparlıyor kilo alıyor gelişiyor 37. Haftada doğum yaptım birini diğerini 38+3 🥰
Benim komşum iki hamileliğindede tansiyon yüksekliğiyle karşılaştı ,normalde tansiyon hastası değil ama gebeliğe bağlı gelişiyor .İki çocuğuda maşallah çok sağlıklılar şuan önlemini alıp doktorunu dinledi sorunsuz doğurdu,endişelenmeyin inşallah sağlıkla kavuşuruz hepimiz 🙏🏻🌸

Benim komşum iki hamileliğindede tansiyon yüksekliğiyle karşılaştı ,normalde tansiyon hastası değil ama gebeliğe bağlı gelişiyor .İki çocuğuda maşallah çok sağlıklılar şuan önlemini alıp doktorunu dinledi sorunsuz doğurdu,endişelenmeyin inşallah sağlıkla kavuşuruz hepimiz 🙏🏻🌸
Amin bende henüz böyle bir sorun yok ben arkadaşın içini ferahlatmak için anlattım 🙂 hepimiz sağlıkla kavuşalım inşallah ❤️

Anlamadığım şey perinatolog böyle önemli bişey var madem neden bilgilendirmedi ki seni..Benim bildiğim 40-45 dk uzun uzun inceliyorlar ve anlatıyorlar her ayrıntıyı
Evet çok uzun kaldım ben de . Herşey güzel bebeğin gelişimi iyi dedi. Bunu nasıl açıklamadı ben de bilmiyorum . Çözemedim de kızgınım o yüzden .

1)yüksek tansiyon
2)ödem
Amin inşallah ben de sorun yaşamadan atlatırım. Ben sanırım doktor açıklamayınca direk nette gördüklerime odaklandım ve kötü oldum. Bu açıklama yapmayan doktorlara gıcık oluyorum . Üstelik ayrıntılı ultrason diye gitmişken bu şekilde olmamalıydı .2 buçuk litreye yakın su içiyordum zaten arttırırım. Tuzu da azaltırım inş bebişle sorun yaşamadan geçiririz.

Evet çok uzun kaldım ben de . Herşey güzel bebeğin gelişimi iyi dedi. Bunu nasıl açıklamadı ben de bilmiyorum . Çözemedim de kızgınım o yüzden .
Acaba çok sık görülen birşey mi 🙄 Ondan mı söylemedi🙄 ya da dereceleri vardır belki hafiftir sizdeki..Ben de bugün gideceğim merak ettim şimdi..

Benim de normalde tansiyon problemim yok hatta düşük tansiyonluyum normalde . Şuanda da 10 7 çıkıyor . İleri dönemde gelişme ihtimalini engellemek için elimden geleni yapacağım inş başarırım 🙏

Merhaba hanimlar, dun doktora gittim, usttrn bakti keseden baska bisey goremedi. Vajinal bakinca sanki gordum dedi 6haftalikmis. En azindan alttan gozukmesi gerekmezmiydi cok uzuldum. Sizinkiler kacta gözüktü

Acaba çok sık görülen birşey mi 🙄 Ondan mı söylemedi🙄 ya da dereceleri vardır belki hafiftir sizdeki..Ben de bugün gideceğim merak ettim şimdi..
Bilmiyorum ama inş siz de hiç görmez hiç kimsede de görülmez 🙏Daha önce sorun yaşamışlardandınız siz de . En ufak bir aksilik trawma yaşatıyor gibi sanki . Ama bebiş çok tatlıydı sürekli eli ağzında gözünde başta oynadı sonra uyudu sanırım 🤗

X