2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kizlar korona hakkinda olumsuz hikayeleri burada paylasmazsak bence daha iyi olur. Cunku aramizda suan pozitif olan arkadaslar var. Hamileyken viruse yakalanan ve sonrasinda saglikli bebek dunyaya getiren tanidiklarim var. Hastaliga her yakalanan Illa agir gecirecek diye bir sey yok.
Kesinlikle benim doktorum daha dün covidli anneye doğum yaptırmış ikiside sağlıklı şuan çok şükür.Hepimiz korkuyoruz ama yapacak bişey yok kötü örnekleri düşünecek olursak ohoooo

Ben cin asisinin tamamen cop oldugunu dusunmuyorum. Cunku Sinovac in 2. Dozundan belli bir sure sonra antikor seviyesi gayet iyi degerlere ulasan kisiler var. Benim de tanidiklarimdan sinovac olup koronaya yakalananlar var.
Ama 1. Asiyi oluyorlar ya da 2. asidan sonra artik asiliyim diye dikkat etmiyorlar, haliyle 2. Dozun uzerinden 2 hafta gecmedigi icin henuz bagisiklik tam olarak gelismemis oluyor o sekilde agir atlatiyorlar.

Zaten ne biontech ne sinovac enfekte olmamizi engellemiyor. Sadece hastaligi agir gecirmemizi onluyor. Sanirim boyle giderse asiya bagimli olacagiz. Biontech asisini gelistirenler koruyuculugunun devami icin her yil bu asiyi yaptirmamiz gerektigini soyluyor..

Eski ozgur gunleri ozledim yaa :KK43:
Aynen ben de çok özledim dün 23 nisanda oğluma çok üzüldüm pencereden belediyenin geçit törenini izledik nerde o eski bayramlar dedim 😄 kuzenim doktor filyasyon ekibinde çalışıyor sinovac için o kadar kötü konuştu ki.. kendisi de vuruldu ama hiçbir işe yaramadığını söyledi ama tabi ki aşısızlıktan iyidir. Tercih hakkı sunarlarsa ben biontech olmayı yeğlerim o yüzden. Eşim de sağlıkçı o da aşısızlıktan iyidir diyip sinovac vuruldu. Zaten biontch için sıra bize ne zaman gelir allah bilir 😬

Kızlar benim aşı hakkım var. Kronik hastalığım vardı o yüzden erken geldi sıra. Ama doktorum önermedi.İlk 3 ay zaten önermem, sonra da hastalığın ciddiyetine bağlı dedi. Korkuyorum ama bebek varken de aşı konusunda karar vermek zor🙄

Kızlar, ben ki uykusu agir biriyim ama bu aralar geceleri sıkça uyanıp düzgün sekilde uyku pozisyonu bulup rahatla uykuya dalamiyorum, bel, karın agrisi gibi ağrı oluyor ince ince, bacagimi nasil koysam diye şaşırıyorum. En sonunda bu gece dön dön olmadi salondan hafif dar uzun yastigi aldim bacak arama koyup yattim o zaman dalip rahat uyudum. Daha erken sanki ama yasayan var mi bunu? Gebelik yastigindan alsam mi? Yuzustu yatmaya alışık olduğum icin de yasiyor olabilirim bunu, bilmiyorum. Saga sola dönüp uygun mod olmyor bir turlu, hep bi huzursuzluk.

Kızlar, ben ki uykusu agir biriyim ama bu aralar geceleri sıkça uyanıp düzgün sekilde uyku pozisyonu bulup rahatla uykuya dalamiyorum, bel, karın agrisi gibi ağrı oluyor ince ince, bacagimi nasil koysam diye şaşırıyorum. En sonunda bu gece dön dön olmadi salondan hafif dar uzun yastigi aldim bacak arama koyup yattim o zaman dalip rahat uyudum. Daha erken sanki ama yasayan var mi bunu? Gebelik yastigindan alsam mi? Yuzustu yatmaya alışık olduğum icin de yasiyor olabilirim bunu, bilmiyorum. Saga sola dönüp uygun mod olmyor bir turlu, hep bi huzursuzluk.

Hamilelikte en zorlandığım şey, uyku pozisyonu diyebilirim 😬 sırt üstü ya da yan kesinlikle uyuyamam ben, ille bir kolum yastığın altında ve yüz üstü olucak. O yüzden bende rahat uykuya dalma konusunda yatış pozisyonu + sık vc’ye kalkmadan dolayı sorun yaşıyorum. Ama uyku sever biri olduğum için uyumam uzun sürmüyor 😅

Hamilelikte en zorlandığım şey, uyku pozisyonu diyebilirim 😬 sırt üstü ya da yan kesinlikle uyuyamam ben, ille bir kolum yastığın altında ve yüz üstü olucak. O yüzden bende rahat uykuya dalma konusunda yatış pozisyonu + sık vc’ye kalkmadan dolayı sorun yaşıyorum. Ama uyku sever biri olduğum için uyumam uzun sürmüyor 😅
Ya ben de hemen dalarim normalde, uykum da agirdir ama ince ince agri olyo belimde karnimda vs, ondan bir turlu vücut keyfi yerine gelip de uyuyamıyorum 😬 bakalım olmadi alayim yastiktan erken filan demeden🤷🏽‍♀️

Hamileleri çok etkilediğine inanmıyorum. Ben de covid geçirdim, bugün karantinamın son günü, ama ben sıradan bir nezleden daha hafif atlattım, sadece 1 gün belirtim oldu o kadar.
Bence bağışıklığı zaten zayıf olan hamileler sıkıntı yaşamıştı; hamile olmayanlar gibi. Doktorumun hastaları arasında da çok covid olan olmuş, hepsi ayakta geçirmiş hastalığı. Vitaminlerinizi, özellikle complex vitaminleri almayı atlamayın.
Ben maalesef biraz ağır geçirdim. FMF hastasıyım ama riskli grupta sayılmıyorum. Yine de etkisi olmuş olabilir. Annem ve eşim evde yatarak geçirdiler 1 hafta kadar ve belirtiler gün gün zorladı onları da. Ben ise hastanelik oldum, allahtan ciğere çok fazla inmemiş ki yatmadan bir günde taburcu ettiler ama onun öncesinde 2-3 gün yarı baygın yattım evde. Acil sağlık ekibi geldi tansiyonumu ölçemediler çünkü çok fazla düşmüş, makine görmedi kaç kez mesela. O yuzden çok gerilmemek lazım ama çok da nasılsa rahat geçer diye de düşünmemek lazım diye düşünüyorum ben. Hayatımın en kötü günlerindendi.

Çok sevdiğiniz şeylerden tiksindiğiniz oldu mu ben günde 3 -4 fincan türk kahvesi içerken hatta çok içiyorum diyip kendini durdurmaya çalışırken kahveden tiksindim kokusundan görünüşünden yanımda birinin içmesine bile tahammülüm yok 😐
Olma mı ? Kahve, kırmızı et, yumurta, salatalık, fazla salçalı yemekler, çay, çikolata... bunlardan kırmızı et, yumurta pişerken kokuyor kaçıyorum ama yerken nefesimi tutup falan yiyebiliyorum. çay renksize yakın ve limonlu ise içebiliyorum, bugun de ilk defa kahve içebildim normalde kahve kokusu soğan kokusu gibi geliyordu. Bunun dışında buzdolabı, mutfak lavabosu temizken bile, sürdüğüm güneş kremi , ağzımı ne kadar yıkasam da kendi ağzım hersey bööğ yaptırıyor. tam hunilik. Evde de 2,5 yaşında çocuk var yemekleri dengeli yapmaya çalışıyorum ama işkence. :anneadayı: :deli::deli:

bende uyurken bacağımı çok atmaktan tedirgin oluyorum bacak arasına yastıkla uyuduğumda artık psikolojik mi daha sakin uyudum işe yaradı

Benimde maalesef uykum cok hafif ,zor dalarım zor uyurum.Bende hafif yuzustu yatmaya devam ediyorum daha kucuk diye rahatım ama zamanla zorlayacaktir.Suan bile stres oluyorum sonra daha kucuk birsey olmaz diye kendimi sakinlestiriyorum.Hafif bir bacagimi karnima dogru cekip tam yatmayi engelliyorum tabi.Ama uyku yastigi işe yarayabilir.Belki bende alirim

Son düzenleme:
11+6 dan herkese merhaba güzel anneler 😍 bugün 2li testimizi olduk çok şükür ense kalınlığı iyi çıktı burun kemiğide oluşmuş kan sonuçlarımızda inşallah güzel çıkar beklemedeyiz ☺️ Doktorum folik asiti kesti onun yerine I Mom omega başlıcaz artık beslenmene dikkat edeceğin döneme geldik dedi uyuma pozisyonuyla ilgili istediğin gibi yatabilirsin bebeği ezme gibi bi durumun yok dedi 😂 aklımda bi sürü soru vardı yazmadığım için yine unuttum tabiki bebişi görünce kıpır kıpırdı eliyle bize selam verdi parmakları minicik 😍 16.haftada 4lü test var ama arada bebişi görmek istersen gelebilirsin dedi hepimiz için herşey çok yolunda olur inşallah 😍

bende uyurken bacağımı çok atmaktan tedirgin oluyorum bacak arasına yastıkla uyuduğumda artık psikolojik mi daha sakin uyudum işe yaradı
Valla ben de rahatladim gece, cok iyi geldi. Simdilik oyle devam edeceğim ben de, yastık alip da gelene kadar☺️
Benimde maalesef uykum cok hafif ,zor dalarım zor uyurum.Bende hafif yuzustu yatmaya devam ediyorum daha kucuk diye rahatım ama zamanla zorlayacaktir.Suan bile stres oluyorum sonra daha kucuk birsey olmaz diye kendimi sakinlestiriyorum.Hafif bir bacagimi karnima dogru cekip tam yatmayi engelliyorum tabi.Ama uyku yastigi işe yarayabilir.Belki bende alirim
Ben tam yatiyorum yattigim zaman, onu yapamıyorum, o yüzden baştan degistireym dedim ama zorlanıyorum 🤦🏽‍♀️ degisecek illa ki, doğumdan sonra nasıl dönüş yaparim belli değil ☺️☺️

11+6 dan herkese merhaba güzel anneler 😍 bugün 2li testimizi olduk çok şükür ense kalınlığı iyi çıktı burun kemiğide oluşmuş kan sonuçlarımızda inşallah güzel çıkar beklemedeyiz ☺️ Doktorum folik asiti kesti onun yerine I Mom omega başlıcaz artık beslenmene dikkat edeceğin döneme geldik dedi uyuma pozisyonuyla ilgili istediğin gibi yatabilirsin bebeği ezme gibi bi durumun yok dedi 😂 aklımda bi sürü soru vardı yazmadığım için yine unuttum tabiki bebişi görünce kıpır kıpırdı eliyle bize selam verdi parmakları minicik 😍 16.haftada 4lü test var ama arada bebişi görmek istersen gelebilirsin dedi hepimiz için herşey çok yolunda olur inşallah 😍
Maasallahhh, insallah hep boyle harika gecsin kontroller☺️☺️☺️❤️ bizden de selam tatli bebise❤️🥰

X