2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Diğer hamileliklerimde kullanmadım o yüzden şaşırdım. Belki de tablet şeklinde kullanmışımdır hatırlamıyorum

Çok garip yaaa.. sanki üzerine yıllaaaar yıllaaaaar geçmiş gibi ikinci deneyimim olmasına rağmen hamilelik ve doğuma kadar ki süreçle ilgili hiçbişey hatırlamıyorum 🙈

Ya bu ilaç meseleleri benimde çok aklıma takılıyor Demir ilacımın içinde 500 mcg folikasit, decavit vitaminin içinde 800 mcg folikasit var doktora ısrarla fazla değilmi ikisi diyorum doktorda ısrarla iç dıor 😂😂 benim gibi olan varmııı

Merhaba bayanlar benim de merak ettiğim bir konu var 11+5 olduğumdq perşembe dr gideceğim en son 6.haftada gitmiştim. 3 çocuğuma da 2li test yaptrmadım ama buna hamile kalmadan bir ay öncesine kadar radyasyon tedavisi gördüm o yüzden riskli gebelik dr isterse yaptıracağım sanırım 11+5 uygun olur? Bir de cinsiyet tahmini yapar mı acaba? 2 çocuğumu 15 birini 13. Haftada öğrenmiştim.
Ben kizimi 11 haftada öğrenmiştim. Doktora ısrar ettim hatta şöyle saçma bir cümle kullandım heyecandan. Bari yüzde 50 ihtimali söyleyin dedim :)) sanki başka bir ihtimal var gbi. Oda o zaman yüzde 50 kiz dedi kızdan yana kullanıyorum dedi sukur kizim oldu
Kızlar doktorun verdiği ilaçları aldım. D-3 ve demir ilacı vermiş şişede içilenlerden. Kan değerlerime bakmadan neden verdi ki anlamadım🙄
Demire ihtiyacımız oluyor çünkü doğrusu zaten kullanmak
Arkadaslar sizlere de arada titreme oluyor mu benim ara ara üşüme titreme geliyor neden oluyor ki
Gebeliğin basindan beri cok üşüyorum üstelik kan degerlerim cok iyi

Acalys Acalys canım Instagram da paylaştığın hikayedeki sen misiin, ben takip ediyorum seni görünce foto şaşırdım birden, aa dedim isme bakınca 🤭❣️

Ben hele? 🤣 dedektif gibi kendi hesabını bulup, hatta orda yazan “Arya’s mom” ı çocuğu sanmıştım. Kedisi çıktı sonradan 🙈 Çok pis iz sürdüm 😂

Ya bu ilaç meseleleri benimde çok aklıma takılıyor Demir ilacımın içinde 500 mcg folikasit, decavit vitaminin içinde 800 mcg folikasit var doktora ısrarla fazla değilmi ikisi diyorum doktorda ısrarla iç dıor 😂😂 benim gibi olan varmııı
Folik asiti fazlasi zarar doktorlar bunu göz ardı ediyor. Bakalim benim dr ne verecek
Bu hafta değiştirecek ilacı.

Canım bana en başta doktorum 800 mcg verdi prof ve baya iyi bir doktordu, sorun olmaz dedi. Şimdiki doktorum da sorun yok devam et aynı şekilde, otizm filan çok çok yüksek alanlar için tehlike olabilir bu normal bir doz dedi. Ben burada okuduklarımdan etkilendim sanırım. Bazen 400 bazen 800 aldım. Tam ortaya karışık oldu 🙄

Ben
Canım bana en başta doktorum 800 mcg verdi prof ve baya iyi bir doktordu, sorun olmaz dedi. Şimdiki doktorum da sorun yok devam et aynı şekilde, otizm filan çok çok yüksek alanlar için tehlike olabilir bu normal bir doz dedi. Ben burada okuduklarımdan etkilendim sanırım. Bazen 400 bazen 800 aldım. Tam ortaya karışık oldu 🙄
Benım aslında direkt folikasitte değil sadece içlerinde folikasitte var oyuzden mecbur alıyorum okuyorum diğer topikleri folbiol alanlar var 5 mg baya yüksek yani o da normal demekki 🤷‍♀️ 5000 mcg yapıooo

Bebek hareketlerini hissedenler var mı? Bir kaç gündür bişeyler hissediyorum ama elimi koyunca bişey yok 🙈 internetten baktım 12. Hafta gibi hissedilir yazıyor. Benim gibi başkası var mı merak ettim 😊

Bizim daha erken o sebepten anlayamıyorum ama bazen böyle baloncuk gibi bişi patlıyor gibi ama bağırsak hareketi mi anlayamıyorum ne güzel senin adına sevindim ♥️🧿🙏darısı başımıza
Bebek hareketlerini hissedenler var mı? Bir kaç gündür bişeyler hissediyorum ama elimi koyunca bişey yok 🙈 internetten baktım 12. Hafta gibi hissedilir yazıyor. Benim gibi başkası var mı merak ettim 😊

Bizim daha erken o sebepten anlayamıyorum ama bazen böyle baloncuk gibi bişi patlıyor gibi ama bağırsak hareketi mi anlayamıyorum ne güzel senin adına sevindim ♥️🧿🙏darısı başımıza
Arada seğirme gibi oluyor. Sürekli değil tabi genelde bu saatlerde oluyor 😊 üçüncü gebelik olunca daha erken hissediliyor sanırım.

Kızlar benim bu gün bulantım yoktu fakat şimdi gene başladı bi sıkıntı yoktur dimi böyle midem dönüyor kusmalı değil de iç döndürmeli normaldir dimi gündüz olmuyor da bazen gece oluyor 🙏

Arada seğirme gibi oluyor. Sürekli değil tabi genelde bu saatlerde oluyor 😊 üçüncü gebelik olunca daha erken hissediliyor sanırım.
O zaman normal canım ben kabızlık sorunu da çekiyorum bazen gaz sorunu da o sebepten çok anlayamıyorum ne güzel ya artık hissedip rahatlamak istiyorum bende aklım hep bebekte bişi olur die çok korkuyorum bulantı oluyor bazen gündüzden bazen sadece gece sık idrar çıkma var ve meme hasssiyeti herşey yolundadır dimi ilaçlarımı saatı saatine alıyorum 7 Mayıs randevum geçmiyor zaman 😔🙏🧿

Bende hissediyorum üç gündür küçük segirmeler şeklinde tabi bu ikinci bebeğim belki o yüzden fark edebiliyorumdur. Kızımda 15. Haftada hissetmistim ilk pit pitlari

Ben maalesef biraz ağır geçirdim. FMF hastasıyım ama riskli grupta sayılmıyorum. Yine de etkisi olmuş olabilir. Annem ve eşim evde yatarak geçirdiler 1 hafta kadar ve belirtiler gün gün zorladı onları da. Ben ise hastanelik oldum, allahtan ciğere çok fazla inmemiş ki yatmadan bir günde taburcu ettiler ama onun öncesinde 2-3 gün yarı baygın yattım evde. Acil sağlık ekibi geldi tansiyonumu ölçemediler çünkü çok fazla düşmüş, makine görmedi kaç kez mesela. O yuzden çok gerilmemek lazım ama çok da nasılsa rahat geçer diye de düşünmemek lazım diye düşünüyorum ben. Hayatımın en kötü günlerindendi.
Çok farklı birşey söylemedim zaten ben de. Ağır geçiren hamile yok demedim, ağır geçirenlerin ya bağışıklığı zayıftır ya da sizin gibi kronik rahatsızlıkları vardır, Covid olucam diye anksiyete ile yaşayan çok insan var çevremde, bence bu çok anlamsız. Hele de hamile bir kadın için çok sağlıksız. Önlem alın, ona rağmen hasta olursanız da “eyvah ölecek miyim” paniğine kapılmayın diyorum.
Biz 8 haftalıkken doktor kontrolünde, çift maske & dezenfektan ile gittiğimiz hastaneden kaptık mesela (muhtemelen tuvaletten), başka hiçbir yere çıkmamıştık çünkü. Bu korkuyla doktora bile giderken panik olan insanlar var ve bu sağlıklı bir davranış değil.

X