2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canım basın sağolsun çok üzüldüm. Kendini çok üzme bebeğin için elinde değil biliyorum ama güçlü olmaya çalış ❤️

Mesajınız içime su serpti resmen.. kaç haftalıkken geçirdiniz covid i? Doktorum şöyle bişey de demişti bana vücudunuz bebeğine göre çalışıyor onu korumak için siper oluşturmuş gibi dışaridan gelen her şeye karşı bebeği korumaya almış o yüzden bebeğin için endişelenme. Moral alabileceğin en iyi tedavi yöntemidir
11+1 de pozitif çıktım, dediğim gibi sorun yaşamadım. Doktorum da bu konuda çok rahattı, sadece vitaminlere yönlendirdi, içini rahat tut dedi.

Canım böyle bi resim gordum sağ altta anormal diyor benim ultrason goruntusune baktım ordada öyle 10+5 bebeğim burda anormal olan yere benzettim kafama takıldı doktora sordum hayır değil ona bakma zamanımız zaten şimdi değil dedi ama işte bana anlat gelde 😢
Kiz korkutma beni benimde resmde oyle,bide ben hic bir test vermedim,zaten tedavisi yok,Allahin verdiyi cana kiyamam diye.inşâAllah bi sorun olmaz.kaçinci haftalatda ensesi duzleniyor bilen var mi acaba,o haftalara kadar bekleyelim bari

Hamileleri çok etkilediğine inanmıyorum. Ben de covid geçirdim, bugün karantinamın son günü, ama ben sıradan bir nezleden daha hafif atlattım, sadece 1 gün belirtim oldu o kadar.
Bence bağışıklığı zaten zayıf olan hamileler sıkıntı yaşamıştı; hamile olmayanlar gibi. Doktorumun hastaları arasında da çok covid olan olmuş, hepsi ayakta geçirmiş hastalığı. Vitaminlerinizi, özellikle complex vitaminleri almayı atlamayın.
Hayır ama yeni mutasyondan bahsediyorum ben bu arada çok geçmiş olsun

Bununla ilgili dün sosyal medyada bunu gördüm adam doktor galiba çin aşısı beyne giden damarlarda pıhtılaşma yapabiliyormuş alerji oranı yüksekmiş
Ben olucam inş sinovac düşünüyorum ama şuan sinovac yok randevu alamadım

Evet klasik asilarin bile yan etkileri oluyor malesef ama yine de bana sinovac en guvenlisiymis gibi geliyor suan icin.
Ben gecen yil tetanos asisi oldum, hala yan etkileri suruyor. Asilarin nadir de olsa yan etkileri var ama asi ayni zamanda hayat kurtariyor, mecbur yaptiriyoruz.

Annem sinovac'in asisini oldu tansiyon 20 ye seker 300 e firladi. Oyle korktum ki, zaten uzaktayim. Ama annemde bir suru hastalik var. Tansiyon, seker, kalp damarlari tikali. Ameliyat olmasi gerek olmuyor. Boyle etki etmesi belki de normal.

Rahmetli babamin bir arkadasi corona asisi oldu, ertesi gun adami yataginda ölu buldular. Hangi asiyi oldu hic bilmiyorum. Pihti atmis :KK43:

Bana ve esime asi davetiyesi geldi, esim olmayi dusunuyor ama ben sicak bakmiyorum. Cunku bulundugumuz ulkede 2-3 cesit asi var ama malesef sinovac yok.
Aile doktorumuz sen hamilesin diye sana biontech vururlar, mutlaka ol dedi. Ama bu asi cok yeni bir sistem ile uretilmis, uzun vadede yan etkileri olur mu, olursa ne olur bilinmiyor. Hatta kagit imzalatiyorlarmis bununla ilgili.

Bir yandan da hastaliga yakalanirsam pisman olurmuyum asi olmadigim icin diyorum. Cunku risk grubundayim ben :KK43: cidden iki arada bir deredeyim suan..

günaydın herkese 💜 dünden beri herhalde 20 saat uyudum noluyo ya 😂😂 bugün de canım ekşi çekerek uyandım sabah sabah 😂
Gunaydin, benim de basim uykuyla dertte. 😅Normalde uyuyamam, 6 saat uyudummu uyanirim hemen.
Ama simdi durmadan esniyorum. Gunduz hayatta uyuyamazdim, gunduz bile uyuyorum.
Aslinda vucudumun ihtiyaci varmis uykuya onu fark ettim.. Oyle dinlenmis uyaniyorum ki ohh miss 😆

Buzdolabındaysa bişey olmaz canım
İnşallah bi kaynatıp baksam anlasılır mı acaba

Bu konuda fikrim yok ama dısardan süt onerilmiyor gebelikte , pastörize olması gerekiyor.bende artık şise süt alip o sekilde yapiyorum yogurtlarimi.

Buna bende bakmıstım iki farklı yorumda gördüm canım bu şekilde devam ediyorum bakalım :/

Evet klasik asilarin bile yan etkileri oluyor malesef ama yine de bana sinovac en guvenlisiymis gibi geliyor suan icin.
Ben gecen yil tetanos asisi oldum, hala yan etkileri suruyor. Asilarin nadir de olsa yan etkileri var ama asi ayni zamanda hayat kurtariyor, mecbur yaptiriyoruz.

Annem sinovac'in asisini oldu tansiyon 20 ye seker 300 e firladi. Oyle korktum ki, zaten uzaktayim. Ama annemde bir suru hastalik var. Tansiyon, seker, kalp damarlari tikali. Ameliyat olmasi gerek olmuyor. Boyle etki etmesi belki de normal.

Rahmetli babamin bir arkadasi corona asisi oldu, ertesi gun adami yataginda ölu buldular. Hangi asiyi oldu hic bilmiyorum. Pihti atmis :KK43:

Bana ve esime asi davetiyesi geldi, esim olmayi dusunuyor ama ben sicak bakmiyorum. Cunku bulundugumuz ulkede 2-3 cesit asi var ama malesef sinovac yok.
Aile doktorumuz sen hamilesin diye sana biontech vururlar, mutlaka ol dedi. Ama bu asi cok yeni bir sistem ile uretilmis, uzun vadede yan etkileri olur mu, olursa ne olur bilinmiyor. Hatta kagit imzalatiyorlarmis bununla ilgili.

Bir yandan da hastaliga yakalanirsam pisman olurmuyum asi olmadigim icin diyorum. Cunku risk grubundayim ben :KK43: cidden iki arada bir deredeyim suan..
Işte herkesin bünyesi farklı nasıl tepki verir bilemiyoruz :KK43:

haritalandırma var.haritadan izlediğim de yok robota da baktığım da atladığını gördüm.ama tek bir odaya kapatınca her yerin üstünden tekrar tekrar geçtiğinden olsa gerek ufacık bir toz bile bırakmıyor cillop gibi yapıyor .tüm evi gezince saç ya da toz bırakabiliyor.ben uzun süre gözlemleyip arkadaşa olumlu olumsuz yönünü anlattım :) her ürünün olumlu olumsuz yönü vardır satılan sayfanın yorum kısmında benimle aynı yorumda onlarca yorum görebilir. başında baya durdum gözümle gördüm.gerisi ona kalmış.belki üst modellerde böyle bir şey yoktur yine de tavsiye ederim oda oda temizletmek bile büyük kolaylık insana
Bilmem ki canim belki model farkidir. Ben hic atladigina denk gelmedim. Benimkinde uygulamadan odalari tek tek ayirdim. 1 odayi 3 kereye kadar temizletebiliyorum ama gerek olmuyor genelde. 1 kere yetiyor, ozellikle her gun actiysam.

Merhaba randevuyu perinatologa mi aldınız. Ben doktoruma sordum normal kadın doğumdan al randevu o seni yönlendirecek dedi. Bende öyle yaptım. İkili tarama için benimde hiç bir fikrim yok çarşamba randevum var hayırlısı artık
merhaba yok ben de kadın doğuma aldım dediğiniz gibi yönlendirir dediler. benim de hiçbir fikrim yok pazartesi gidince öğrenicez haberdar ederim sizi de

X