2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim önerim soğuk sıkım organik Hindistan cevizi yağı. Nemlendirme özelliği çok başarılı. İsterseniz içine başka yağlarda ekleyebilirsiniz hatta. ama hangi marka olursa olsun hamilelikte kremlere çok güvenmiyorum. İçeriklerine bakarsanız en temizinde bile bir sürü kimyasal oluyor.
Reklâm için demiyorum da ben geçen yıl duymuştum sinoz un çatlak kreminin çok iyi olduğunu 2 tane almıştım şimdi kullanıyorum başladım kullanmaya hamileler de kullanıyormuş bitkiselmiş kimyasal içermiyomuş

Canım ben bu koku hassasiyeti ve bulantılardan gerçekten bezmiş durumdayım. Prılam ben dün akşam başladım ama maalesef öyle kokulara pek faydası olmadı. Kusma kesiyor bulantıyı bıraz engelliyor ama benı gündüz 2 ye kadar idare etti sonra aynıyım ama maalesef ☺️
Anladim canim ben tiksinmeyi engellemesini isterdim açıkçası bundan çok zor durumdayim😓

Benim önerim soğuk sıkım organik Hindistan cevizi yağı. Nemlendirme özelliği çok başarılı. İsterseniz içine başka yağlarda ekleyebilirsiniz hatta. ama hangi marka olursa olsun hamilelikte kremlere çok güvenmiyorum. İçeriklerine bakarsanız en temizinde bile bir sürü kimyasal oluyor.
Bi arkadaşımda Hindistan cevizi yağı önerdi hiç çatlamamış sayesinde 👍👍

Kızlar eltm kontrole gitti bugün şimdi bana foto attı kesesi muz şeklinde var mı öyle olan ?

Son düzenleme:
Selam güzel anneler bayadır yazamadım buraya. Doktoruma haftaya gideceğim tekrar 10. haftada olucam, doktor testleri konuşalım dedi. Genetik testi, ikili vs. Bu genetik testi nifty testi mi oluyor ve yaptıranlar ne kadar ödediniz acaba?
Evet nifyt ,nipt,fetal dna bircok ismi var.3 bin ve üzeri canım
ben epıdural sezeryan oldum ama ck panık yapınca bayılttılar ck rahattı bas agrımda olmadı bursada pembe mavi hastanesınde yapmıstı doktrum kendısı dısarıdan gelıyor ama bır kurtaj gecrdım onuda o hastanede oldum yıne bayttılar 2 dede cok memnun kaldım bence epıdural rahat oluyor
Bende aynı durumda oldum ,kendimi iyi hissetmeyince uyutun beni dedim :KK48: Bu sefer nasipse direk genel anestezi
Benimde göğüs ucu yaralarım çok kötüydü iki ay sürdü. Ama eşim sağolsun çok ilgiliydi geceleri uyanıp oğluma bakiyordu ben uyuyabileyim diye hep destekçim oldu yani öyle bir sorun yaşamadım ama yara oldu yani emzirirken hemen hemen herkeste de oluyor diye biliyorum kimin kısa sürüyor bı iki hafta iyileşti diyende duydum 6 ay da iyilesmedi diyenide duydum. Çok zor ama Allah tüm annelere yardım etsin..
Canım profil resmini degistirince bu kim dedim bi an 😍 bu arada hep sorucam sorucam asil tutku oğlunun ismi mi 🥰
Kızlar iyi akşamlar kontrol günümüzde bebeğim 10+1 olacak yani 11. Haftadan 1 gün almış olacak ense kalınlığı vs bakılır mı sizce? Hangi zamanlarda bakılıyor?
Canım 10. Haftalar erken 11. Hafta bitince belki ama en iyi tarih 12 ler oluyor bu testte

Eklentiler

• IMG_20210419_192643.jpg
    IMG_20210419_192643.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 80
Reklâm için demiyorum da ben geçen yıl duymuştum sinoz un çatlak kreminin çok iyi olduğunu 2 tane almıştım şimdi kullanıyorum başladım kullanmaya hamileler de kullanıyormuş bitkiselmiş kimyasal içermiyomuş
Hamileler kullanabiliyor ama paketli hiç bir krem kimyasalsız olmaz. Lütfen Paketin arkasında içindekiler kısmına bakarsanız görebilirsiniz. Kimyasal içeriyor . Sizin için buldum hatta Google da resim. Tabiki kullanın istiyorsanız hamilelere de öneriliyor ama ben hamileyken tamamen doğal içerikten yanayım.

Eklentiler

• EE6C9FA2-5066-40A2-821C-C4B9E61A8441.png
    EE6C9FA2-5066-40A2-821C-C4B9E61A8441.png
    439,8 KB · Görüntüleme: 75
Hamileler kullanabiliyor ama paketli hiç bir krem kimyasalsız olmaz. Lütfen Paketin arkasında içindekiler kısmına bakarsanız görebilirsiniz. Kimyasal içeriyor . Sizin için buldum hatta Google da resim. Tabiki kullanın istiyorsanız hamilelere de öneriliyor ama ben hamileyken tamamen doğal içerikten yanayım.
Bende onlar var diye ayrıntılı araştırmadım hiç az önce baktım da doğrudur doğal yağ kullanmak daha mantıklı geldi bana da
Susam yağı badem yağı buğday yağı kayısı yağı jajoba yağı ve kakao yağı öneren çok kişi var okuduğum kadarıyla

10+larda bakılmıyor canım 11in sonunda bakıyor 11+4 11+5 gibi
Teşekkürler canım❤️
Evet nifyt ,nipt,fetal dna bircok ismi var.3 bin ve üzeri canım

Bende aynı durumda oldum ,kendimi iyi hissetmeyince uyutun beni dedim :KK48: Bu sefer nasipse direk genel anestezi

Canım profil resmini degistirince bu kim dedim bi an 😍 bu arada hep sorucam sorucam asil tutku oğlunun ismi mi 🥰

Canım 10. Haftalar erken 11. Hafta bitince belki ama en iyi tarih 12 ler oluyor bu testte
Teşekkür ederimmm ❤️

Kızlar iyi akşamlar kontrol günümüzde bebeğim 10+1 olacak yani 11. Haftadan 1 gün almış olacak ense kalınlığı vs bakılır mı sizce? Hangi zamanlarda bakılıyor?
Bunu bende merak ediyorum doktorum 11. hafta gel dedi ama 10+lar da mi gitsem 11+larda mi gitsem bilemedim. 5 sene önce oğlumun geçmiş ultrason ve tahlillerine baktım 12+4 de gitmişim 2li tarama testine

bilinçaltı ıle ılgılı seylere ılgım var benım bıraz kıtap falan okur takıp ederım gögus ucu yaraları anne dogumdan sonra esınden ıstedıgı ılgıyı alamayınca oluomus benım ck fecıydı dusundugumde o surecte esımle cok catısmıtım benıme ılgılenecegıne annesıyle ılgılenmıstı falan merak ettım sızın nasıldı bu teorı dogru mu acaba
Benim bu teorinin dışında kalıyor 6 ay göğüs yarası çektim eşim çok ilgiliydi herşeye yardım ederdi çocuğa ev işine..
Kızlar eltm kontrole gitti bugün şimdi bana foto attı kesesi muz şeklinde var mı öyle olan ?
Benimkine baktımda benimkide parça pizza gibiymiş 🤣

X