2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benimki de cok mizmizlandi bi de meme emmek istemedi sende ne durumda?uyudu simdi gece boyu nöbet bekliyor beni...
Ah benimki 7 de uyudu ki uyumaması lazımdı 7.30 da kalktı. Şimdi mizmiz. Kanguruda geziyoruz, sırtım belim koptu..bu arada evet az az emdi bıraktı, nöbette bizde varız 🤦‍♀️

Masallah anne sütünü tamamen bıraktınız mı,meme reddiniz vardi sanirim...Neden sebze değil de meyve ve yoğurt?

Evet malesef aşamadık meme reddi olayını emmeyi tamamen bıraktı. Biberonla bile hep bi savaş hâlinde gerçi içerken.

Bizim doktor önce yoğurt, sonra meyveyle başlatıyor hep. 8 sene evvel ilk oğlumda da öyle başlatmıştı 😊 sebzeler 6.ayda dedi

Ah benimki 7 de uyudu ki uyumaması lazımdı 7.30 da kalktı. Şimdi mizmiz. Kanguruda geziyoruz, sırtım belim koptu..bu arada evet az az emdi bıraktı, nöbette bizde varız 🤦‍♀️
Benimki 7.30 da gece uykusuna geçti ilk yarım saatte uyanıp emip tekrar uyudu...seninki şekerleme uykusumu emin misin.. geceye geçiş olmasın ...bubarada burun aspiratöru kullanan sendin sanırım cevap yazmadin cnm serum suyu sıkıp aspiratorle çekiyorsun değil mi..kanadı demiştin ordan aklimda kaldi

Evet malesef aşamadık meme reddi olayını emmeyi tamamen bıraktı. Biberonla bile hep bi savaş hâlinde gerçi içerken.

Bizim doktor önce yoğurt, sonra meyveyle başlatıyor hep. 8 sene evvel ilk oğlumda da öyle başlatmıştı 😊 sebzeler 6.ayda dedi
Sağlık olsun,her bebek farklı onlar seçiyor sanirim.Hadi bakalım bol istahlı günler diliyorum.Ben 8 Mayis itibariyle başlayacağım...

Bende deliricem kizlar az once huni alip cikma konusunda ciddiydim 😒 ev bi ara duzenlenmisti nasil olmustu oyle bilmiyorum. Ev hem daginik hem bildiginiz pis. Camlar feryat ediyor 😧 perdeler artik bizi yika, halilar hadi artik bizi yikamaya gonder diye agliyorlar 😬
Bunun disinda 5,5 yasindaki kizima artik duzenli olmayi nasil ogretebilirim. Biz daginik oldukca o daha cok dagitiyor. Mesela yeni acilan pastel boyalar neden en fazla iki gun sonra aylarca kullanilmis gibi kirik ve eksik olabilir 😧 neden kagitlar parca parca edilir. Boyalari onunden alayim diyorum ama ben emzirirken cok sikiliyor ve resim yapmayi cok seviyor kaldiramiyorum haliyle. Ogretmeni cok disiplinli ogretiyor suphe yok ben diyorum kizim bak soyle yap boyle yap ama yok 😮 mesela cikolata istedi verdim diyelim onu yer paketini atar gider etrafa 🥺 sadece cani istediginde cok guzel yapar yetiskin gibi toplar ama genel anlamda boyle 🤦‍♀️ biri hem uykusuz hem daginik. Biri suanlik sadece uykusuz bakalim o nasil olacak 🥺
Yani gercekten bana inatci bir cocugu nasil duzenli olmayi ogretecegim konusunda yardimci olurmusunuz ?
Benim 7 yaşındaki oğlumda aynı odasıni temizliyorum akşamına kalem açmış kağıt yirtmis boyalarını rendelemis:)ben dün eşyalarını dış kapının önüne fırlattım git ordan al dedim gitti aldı odasını da topladı anne sen iyce temizlik hastası oldn diyor . Dün biraz temizlik yapayım dedim döktüm yatak odasını ama küçük durmadı evimde tam olarak aynı durumda:KK43:

Benimki 7.30 da gece uykusuna geçti ilk yarım saatte uyanıp emip tekrar uyudu...seninki şekerleme uykusumu emin misin.. geceye geçiş olmasın ...bubarada burun aspiratöru kullanan sendin sanırım cevap yazmadin cnm serum suyu sıkıp aspiratorle çekiyorsun değil mi..kanadı demiştin ordan aklimda kaldi
Yok kuzum eğer uyumasaydı 8.30 9 a doğru gece uykusuna alıştırmıştım, uyandı 7.30 da, 2 saat takıldık, 9.30 gibi uyudu.. inş ağrısı sizisi olmazsa uyur gider yoksa nöbet 🤦‍♀️
Ben kullanıyorum dediğin gibi hemen her gün yapıyorum, serumu çok skmiyorum az sıkıp ters çevirip sırtına vuruyorum sonra aspire ediyorum sonra diğer burun deliğine geçiyorum.. kanadı diyen ben değildim galiba, hiç kanama yaşamadım ama bi kez sümüğü kırmızı tondaydi😂
Bu arada maşallah çok erken geçiyor gece uykusuna, bozulmasın ins🙏

Yok kuzum eğer uyumasaydı 8.30 9 a doğru gece uykusuna alıştırmıştım, uyandı 7.30 da, 2 saat takıldık, 9.30 gibi uyudu.. inş ağrısı sizisi olmazsa uyur gider yoksa nöbet 🤦‍♀️
Ben kullanıyorum dediğin gibi hemen her gün yapıyorum, serumu çok skmiyorum az sıkıp ters çevirip sırtına vuruyorum sonra aspire ediyorum sonra diğer burun deliğine geçiyorum.. kanadı diyen ben değildim galiba, hiç kanama yaşamadım ama bi kez sümüğü kırmızı tondaydi😂
Benim yavrucum da 20.30 da uyudu yatırdım geri kalkti 21.40 tekrar daldı.Normalde 20 21 arası uyumuş oluyor.Gece cok kalkacak ama benim de saat kurmam lazım ateş falan olur kalkıp bakarim.

Sabah 6 da dikilmez insallah😄Benimk bugun 7 de kalkti resmen.

Benim yavrucum da 20.30 da uyudu yatırdım geri kalkti 21.40 tekrar daldı.Normalde 20 21 arası uyumuş oluyor.Gece cok kalkacak ama benim de saat kurmam lazım ateş falan olur kalkıp bakarim.
Bu geceyi atlatsak yarına rahatız inş 🙏
Biz sabahları 7 de kalkıyorsak oh ne ala❤ genelde 5.30 -6- 6.30🤣

2 CC siringadan yetiyor bende senin gbi uyguluyorum aynen
6.30 da kalksa yeter 7 de zaten uyanıyorum. Bugün öğlen iki bucuktan yedibucukta kadar ayaktaydı. Yedi buçukta uyududa noldu 4 kere uyandi şu an memede. Delircem

Ama dr cok diyor 🤣 yelek filan.olunca
Çok biliyor 😅 dışarda kalın hırkasının içine yelek giydirmiyorum.çocuk terlemediği sürece sıkıntı yok 🙈
İnşallah 🤲 yediğim her şeyin içeriğine bakıyorum aslında hiç aklıma gelmeyecek şeylerde bile süt ürünü çıkıyor. Çokta dikkat ediyorum. Eskisine göre döküntü baya azaldı arada oluyor ama mukus hiç geçmedi
Aaa tam aynı şeyleri yaşıyoruz banada azıcık ye bir şey olmaz diyenler var
Alerji anneleri olarak kader ortağıyız hiç halden anlamıyorlar 🙈 dikkat edildiği halde devam ediyorsa et ya da tavuktandır sanırım.umarım yakında tamamen düzelir.sizin en azından kan olmuyormuş çok şükür 🤲🏻
Yok akrep 😁 oh sursun ya ne guzel ayni yastalarmiydi benimki 2016 li.
Super yapmissin ellerine saglik 🤩 mis oldu desene. Oyle oluyor insan fazla esya sadece is yuku. Benim verdigim cok sey oldu bir kismini anneme geri verdim ama mesela kocaman bir yorgan var agirda bir tarafi altin rengi saten 🤣 anneme bu sefer geldiginde koltugun ustune onu sereyim dedim yazik olur dedi. Hayir ne zaman kullanicam 8 senedir sadece 1 kez kullandim oda o dedigim gun bisey olmqz dedim oyle sonraki gun kiyamadi annem yerine koydu. Lazim olur o ileride diyo. Ben ustume hazir yorgan ortuyorum ee baska iki yorgan daha var 😮 bir koca battaniyede var oda hic acilmadi 😑 cift kisilik baza alti sikis sikis dusununce ceyrek kismi anca gercekten ihtiyacim olanlar 😐 İnsan gercekten kullanmadigini verince mutlu oluyor 😁 o degilde bebek esyalarini napicam ben onu dusunuyorum mesela reflu yatagi ortada duruyor suan verecek biride yok 😮
Geri vermekle çok iyi yapmışsın.benim yatağın altına o kadar çok eşya ve yer yatağı koymuşlar ki evliliğimin ilk yılında yatağın ayağı çöktü.mobilyacıya göndermeye utandım sanki bir şeyler oldu da yatağı çökerttik gibi anlaşılır diye 🙈 şimdi yere sıfır kullanıyorum tam rezillik..gardropların üstlerinde beyaz hurçlar var içine ne koydularsa kapak kapanmıyor.çıkartmaya üşendiğimden bıraktım öyle.bir gün merdivenle çıkıp indirip bakıcam

Çok biliyor 😅 dışarda kalın hırkasının içine yelek giydirmiyorum.çocuk terlemediği sürece sıkıntı yok 🙈

Alerji anneleri olarak kader ortağıyız hiç halden anlamıyorlar 🙈 dikkat edildiği halde devam ediyorsa et ya da tavuktandır sanırım.umarım yakında tamamen düzelir.sizin en azından kan olmuyormuş çok şükür 🤲🏻

Geri vermekle çok iyi yapmışsın.benim yatağın altına o kadar çok eşya ve yer yatağı koymuşlar ki evliliğimin ilk yılında yatağın ayağı çöktü.mobilyacıya göndermeye utandım sanki bir şeyler oldu da yatağı çökerttik gibi anlaşılır diye 🙈 şimdi yere sıfır kullanıyorum tam rezillik..gardropların üstlerinde beyaz hurçlar var içine ne koydularsa kapak kapanmıyor.çıkartmaya üşendiğimden bıraktım öyle.bir gün merdivenle çıkıp indirip bakıcam
Aynen öyle evlatlarımız iyi olsunlar da gerisi hiç önemli değil. Bende ikisinden birinin olduğunu düşünüyorum daha çok etten şüpheleniyorum. Diyet yaptığımdan beri sadece 3 kere çok az kan gördüm

Minik kavanozlarin her gün yarısını verebilirsin...o küçük mama kavanozlarindan sanirim. Gece uykusuna 2.30 damı geçti nasıl oluyo öyle.peki bir önceki uykusu kaçta bitti....benimkide çok sık uyaniyo ama uyuyor 8 gbi sabah 7 gbi kalkıyor...son gündüz uykusu 5 gbi bitiyor..senin anlattigin çok anormal cnm 3 saat gece uykusumu olur🤔
Okadar karışıkki uykusu öğlen 12 de uyanıyor bir türlü değiştiremiyorum. 1 saat 1 saat hergün öne çekeyim diyorum daha beter oluyor. Bak şimdi 1 de uyudu 2 de uyandı uyumuyor memede şuan 1,5 saat oldu sallıyorum ayağımda yok

Elimde patlayan beşiği sattım birde romanlarımi. İkisininde iki günde sattım cnm
İyi satmissin besigi bende 6-7 parca sattim hepsini asiri ucuz vermeme ragmen sinir oldum. Habire sorulan sorular pazarliklar gelicem diyip gelmemeler. Ben neysede esim kendi telefonunu verme diyo esimide habire ariyorlar bu sefer satma birsey at cope diyo 😧
Orasi daha soguktur ya
Benim 7 yaşındaki oğlumda aynı odasıni temizliyorum akşamına kalem açmış kağıt yirtmis boyalarını rendelemis:)ben dün eşyalarını dış kapının önüne fırlattım git ordan al dedim gitti aldı odasını da topladı anne sen iyce temizlik hastası oldn diyor . Dün biraz temizlik yapayım dedim döktüm yatak odasını ama küçük durmadı evimde tam olarak aynı durumda:KK43:
Ahaha boya rendelemek tek bizde var saniyordum 🤣 kalemtrasla aciyor bizimki yerlere atiyor ve hali 2 gunde mutlaka kirlenir bizde 😧 iyi yapmissin ya birde temizlik hastasi diyor he 🤭 doktugunle kaliyor dimi 😐 ben dun mama sandalyesini yikayayim diye cikardim oturma yerini vakit bulamadimda hic daginik degilmis gibi birde o daginik evde simdi 😅

İlahi 😅aklina nede gelmis🤣 kiz acip bak bir ara dusunsene adetlere gore oraya tam altin koyuyolarmis ve senin yillardir haberin yok 🤭 sahi kac yillik evlisin ? Ben 8 ve cocukla birlikte esyalar cogaliyor gercekten buyuk tavsiye oyuncak alirken her onune geleni alma 🤔 benim aldigim oyuncaklar hep kaliteli ve ise yarar oyuncaklar ama annemler genelde doldurdular oyuncakla. O kadar cok oyuncak var ki hele cay setleri. Bir takim annemlere goturup biraktigim halde iki kiz cocugu fazla fazla oynar yani annemle babam baya mutfak dizer gibi aldilar 🤦‍♀️ kiz cocugu olmasina ragmen baya araba bile var 🤭 ve bunlarin hepsi bir yuk daha cunku cocuk icin bu kadar oyuncak fazla. Bu satirlari yazarken kafami bir kaldirdim acik kalan dolapta nevresimler bana bakiyor niye almisim bunlari bu kadar 😧 hele bir altinda duran nisanligim ve kina gece abiyem ikiside abiye bir daha hic giymedim. Uzun giymezsem bile kestirir kisa giydiririm diye 8 senedir sakliyorum aslinda onlari satmak lazim ama deneyecegi yok denedik olmadi vs derler giyerler sinir olurum diye ugrasmamak icin satamiyorum ama sadece toz kaynagi 🤦‍♀️

X