2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Amin canim insallah bari oradan gulsun yuzumuz tadim kisimlarini baya ilerletelimde insallah

Yoğurdu mayaladık küçük kavanozlara koyduk ne kadar sürede saklayabiliriz uzun gider mi 5 küçük kavan
Minik kavanozlarin her gün yarısını verebilirsin...o küçük mama kavanozlarindan sanirim. Gece uykusuna 2.30 damı geçti nasıl oluyo öyle.peki bir önceki uykusu kaçta bitti....benimkide çok sık uyaniyo ama uyuyor 8 gbi sabah 7 gbi kalkıyor...son gündüz uykusu 5 gbi bitiyor..senin anlattigin çok anormal cnm 3 saat gece uykusumu olur

Nazar mı var acaba okuyun müzikle mi uyuyo desteğiniz nasıl iyice doyurun uyutun bnm bebiş ayağımda sallıyom YouTube ta pedagogların önerdiği ninni melodisi var yan yatan bebek onda hemen uyuyo

Aa arkadasim tek basina gitme once hunilerimizi alalim gel beraber cikalim

Bende deliricem kizlar az once huni alip cikma konusunda ciddiydim ev bi ara duzenlenmisti nasil olmustu oyle bilmiyorum. Ev hem daginik hem bildiginiz pis. Camlar feryat ediyor perdeler artik bizi yika, halilar hadi artik bizi yikamaya gonder diye agliyorlar
Bunun disinda 5,5 yasindaki kizima artik duzenli olmayi nasil ogretebilirim. Biz daginik oldukca o daha cok dagitiyor. Mesela yeni acilan pastel boyalar neden en fazla iki gun sonra aylarca kullanilmis gibi kirik ve eksik olabilir neden kagitlar parca parca edilir. Boyalari onunden alayim diyorum ama ben emzirirken cok sikiliyor ve resim yapmayi cok seviyor kaldiramiyorum haliyle. Ogretmeni cok disiplinli ogretiyor suphe yok ben diyorum kizim bak soyle yap boyle yap ama yok mesela cikolata istedi verdim diyelim onu yer paketini atar gider etrafa sadece cani istediginde cok guzel yapar yetiskin gibi toplar ama genel anlamda boyle biri hem uykusuz hem daginik. Biri suanlik sadece uykusuz bakalim o nasil olacak
Yani gercekten bana inatci bir cocugu nasil duzenli olmayi ogretecegim konusunda yardimci olurmusunuz ?

Bir derdi var bence bu kadar az uyumak normal değil bizimki 9 da uyuyor ama kaç defa kalkıyor belli değil sabah 7 ayakta
Ya benim oglan da seninki gibi uyuyor ama sizin gunduz uykuları nasil bizimki 40 dk geçmiyor uzatamiyorum asla ya...
Canim benim ev de temizlik diye haykırıyor sadece günlü yapıyorum düzenli tutmaya çalışıyorum surekli topluyorum,kadin alacağım detaylı temizliğe asla cam silemem çünkü ben hali perde de öyle yıkanır artik bayram sonrasına kaldı,benim kızım da çok seviyor boyama ben mutlaka toplatiyorum bazen ben topluyorum ama,yediği şeyin paketini çöpe at diyorum falan ama iki çocuklu hayat fena yani hepimiz öyleyiz bu konuda gerilme hiç,temizliğe elinden geliyorsa kadin al sen nereden yapacaksın iki çocukla.En azindan rahat edersin.

amin canım amin.

Bizimkinin de öyle bu aralar daha sulu normalden galiba dediğin gibi diştendir

Şükür bugün yaptı inşallah artık yapar çok fark ediyo uykusu yemesi daha verimli oluyo
Kıvamı daha iyi ama çok huzursuzdu bugün deli gibi yumrugunu yiyo saat başı kalktı sahurdan sonra bu zamana kadarki tek kötü günümdü 5 aylık oldu bugün

Benim oğlanda böyle ben biraz kararlı olmaya başladım yediğinin çöpünü attırıyorum.Tabağını kaldırıyor falan. Oyuncakların hepsini kaldırdık oynamak istemiyor çünkü.Bisiklet aldık sürüp geldiği her kıyafet yağ içinde.Eşofmanlar köpek kovalamış gibi paramparça ben şok. Ama çok sevdi bisiklet sürmeyi o yüzden devam edecek bakalım.Biz uyuyunca uyuyor bizimki de 11 di dün mesela uyuduğu saat.Bebeklikten beri uykuya yemeğe düşkün değildir oyun her zaman önce gelir onun içinde.Okuldan geliyor bi bakıyorum üzeri hep çamur park alanında oynatıyorlar ama bizimki dikkat etmez yerlere halı varmış gibi atar kendini.Sürekli kıyafet değiştiriyoruz yada yıkıyorum evde çamaşır işi hiç bitmiyor.

Bende bayramdan sonra diyeti açıcam. İnşallah geçmiştir bebeklerimizin alerjisi ama ara ara ciltte döküntüsü oluyor bide mukus hiç düzelmedi.
Döküntü ve mukus varsa başka bir şey dokunuyordur belki.olduğu günden önce ne yediğinizi takip edin isterseniz.inşallah geçmiş olur Bize doktor sadece süt diyeti verdi 2 hafta içinde geçmezse gel demişti geçmedi yakında gidicez başka diyetlerde verecek büyük ihtimal.yumurta ve dana eti dokunuyor.dün yumurta yedim bugün yine kan oldu.uzun bir süre yemicem.anlaşılan bizim yaşında geçecek ümidim kalmadı artık..

Ev konusunda yalnız değilsin, geçen haftalarda temizledim dip köşe, yağmurlar bastırdı pencereler pert..mayis sonu gibi halıları vericem yıkamaya evde o ara mini tadilat olacak, o zmn yaparım temizliği
Kızın konusunda belki kardeşini kıskandığı için ilgiyi çekmek için yapıyordur, belki yaşı gereği öyledir, tamamen fikir yürütüyorum cnm, ams uyarabilirsin, söyle yap annecim bak bu böyle daha güzel annecim filan

Selam hanımlar, bizde bugün tam 5 aylık olduk, şükür geçen aya göre bu ay bi tik daha fazla kilo almış, Imom latte kullanıyordum süt kalitesini artırıyor diyolardi belki bi etkendir. Ek gıdaya 6.Ayda başlıcaz o gün konuşacaz nasıl ilerleyeceğini..
Rota ve menenjit 2.dozları olduk, off yine yıktı ortalığı yavrum, nefret ediyorum bu aşı günlerinden
Bide ben galiba cocugu kat kat giydiriyirum kizdi dr

Biz de bugün menenjit olacağız ya,kaç gr almis canim bu aylar az alıyor artik

Aa arkadasim tek basina gitme once hunilerimizi alalim gel beraber cikalim
Beni de alsaniza aranıza ..az önce yürüyüş yapayım dedim çok severim yürümeyi öyle kilo vermiştim...15 dakika geçti ağlamaya başladı susmayinca kucağıma aldım bı elimde bebek arabası bı elimde sipa geri döndüm
Benim evde hep öyle..sana tavsiyem henüz kızım küçük toplamasi konusunu mutlaka öğret..al benim cadı 8 yaşında yok olmuyo ne kadar kızsam da ben yaptım onu böyle. .keşke sert ciksaymisim az küçükken... bu arada ben de istediği kadar izin verirdim oynamasina ki bence öyle olmalı zaten
Uyanıyor ama geri uyutuyorum maksimum 1.5 saat uyuyodur ama benimkide akşam 5 ten sonra çok huysuz uyuyasiya kadar böyle
Kıvamı daha iyi ama çok huzursuzdu bugün deli gibi yumrugunu yiyo saat başı kalktı sahurdan sonra bu zamana kadarki tek kötü günümdü 5 aylık oldu bugün
İlk defa yapıyorsa distir muhtemelen baktın mi
Kaç kat giydiriyorsun ki ben içine uzun kollu zıbın dışına uzun kollu penye içi pamuklu yünlü olmayan kazak evde bu kadar bazen yelek

Duzenli tutmak bile super ya ben gecenlerde iyiydim bu konuda ne kadar sevinmistim sonra nasil boyle olduk aklim almiyo. Ne kadar ucret oluyor bende hic istemezdim ama sabah aklima geldi istanbul icin ne kadar normal acaba ? Az once mesela bir iki gorev vereyim dedim soylemekten bunaldim artik hadi kizim hadi yap hadi hadi hadi o kadar yorucu ki. Evi daginik gordukce iyice cop ev haline getiriyor
Bisiklet surmeye kimle cikiyor canim ? Bizimki zavallim ben neredeysem orada olmak durumunda eski usul yama yaparsin ay zamaninda rahmetli babaanem benim kiyafetime yapti diye nasil kizmistim bizimde ne yazik ki koz cocuk oldugundan mi bilmem surekli ama surekli ust degistiriiyor cikardigini yere atiyor derken camasir hiiic bitmiyor ya ama masallah insallah seninki boyle toplamaya devam eder
Ah yagmurdan dolayi batsaydi keske esime diyorum komple evi ve esyalari birakip tasinsak keske. Sifirdan ev kursam varya asiri asiri minimal bir ev olurdu boyle makine doldugunda raflarin bombos kalacagi kadar tabak surekli dolap bosalacak kadar kiyafet o zaman dagilmaz sanki sanada Allah kolaylik versin tadilat zor minik demissin gerci ama
Yok kuzum ya bizimkinin karakteri. Emeklemeye basladigi andan itibaren boyle olacagi belliydi. 2 dakika ayrilirdim salona bi girerdim cekmece ve dolaplarda ne varsa inan yerde ben orayi toplayim katliyim duzenliyom derken misal yatak odasina giderdi orada ne varsa ben gelene kadar ne dagitabilirse. Bu aksama kadar boyleydi ciss demeyin diyolar dedim bari demeyeyim guzellikle olmaz kizim vs asla anlamadi. Kilit taktim dolaplara cok kisa zaman sonra onlarida acmayi ogrendi yani hep dagitmak hosuna gidiyor

Gel gel hunini al ama
Pek umudum yok aslinda.. ama cok yordu onlar iyi olsun derken ne hale geldik. Ama ayni seyleri uygulayip basarili olan anneler olduguna gore bizimkilerin karakterlerinden boyle

İnşallah en kısa sürede geçer Aslında yediğim şeyler pek değişmiyor hep aynı şeyler bana da süt ve yumurta diyeti verdi. Et ,tavuk yediğim için onlara da var diye düşünüyorum . Aslında doktor mukusu önemseme demişti ama 3 aydır diyet yaptığım için mukusunda düzelmesini bekliyordum

Ah ne güzel olurdu öyle ev ama malesef bi ton eşya alıyoruz
Yaa senin kıza ne denir böyle durumda inş büyüyünce düzelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…