2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
dayler dayler dayler dayler canım evde hakiki zeytinyağı ve karanfil var yazdığın tarifi sevdim inş. işe yarar.Abim diş ağrısı için karanfil kullanırdı zeytinyağında bazen acıyı alsın diye sürülen birşey.Deneyeceğim bakalım işe yararsa yazacağım hem doğal bi tarif içim rahat uygularım.☺

Kaşık mamalarında süt ürünleri var mı acaba🤔 ben de gece tok tutsun diye ek gıdaya geçince vermeyi düşünüyorum.
Sütlü meyveli tahıllı diye çeşitleri var yani içeriğinde süt ürünleri var maalesef. Sizde süt alerjisi vardı değil mi bizde de vardı çok şükür geçti inşallah sizinkide geçer

Ayy hiç sorma önce daha fazla uzuyor gibiydi 2 aydır 1,-1,5cm uzuyor 65,5 cm güncel boy 😅 ay İnşaAllah valla çok ağladı dayanamadım
Maşallah kızlar bi tık daha kısa olabiliyor erkek bebişlere göre öyle biliyorum.Bizim kız ilk ay 2 cm sonraki ayda 2cm boy atmıştı ben şok.😅😁 Çünkü oğlum her ay 5 cm atardı.Çok şaşırmıştım ama genetik olduğu için boy durumuda herhalde toparlak bi fiziği olacak diye düşündüm.Bi sonraki ayda o da atağa geçti arkadaşlar yazınca görüyordum kısaydık bayağ neyseki arkadaşlarına yetişmiş maşallah.Normal o da şuan 62 cm di sanırım.😅

Canım benim çok teşekkür ederim 😍😘
Güzel bilgiler için sadece anne sütü alıyo hiç mama kullanmadım ilk göğüs acısında verdik pirinç unu gibi şeyden zaman çok acımasız valla ne çabuk geçti😢
Valla yakında yaşını kutlayacagiz anlamadan 🥰 rica ederim, ise yarasın yeter ki ☺️🙏
Arkadaşlar günaydın biz bugün 6 ay aşılarımızı ve menenjit aşımızı olduk şükür bu ay daha iyi kilo almışız 750 gr 😅
Oyy maasallah kuzuya, cok iyi kilo alimi bu ay bence 🥰 ben de 6.ayda mi yaptirsam acaba ya menenjiti, cok kafam karisti. Ya da 7-9 seklinde mi gitsem..
Tetagil i bende biliyorum ekran görüntüsü almıştım hatta memnun kalanlar çok.Sadece benim bebiş küçük olduğu için kullanabilir miyim diye şüphelenmiştim.Jelin zararlarını duymuştum ama emin değildim yanlış kulaktan dolma bilgiler olabilir diye düşünmüştüm ama vazgeçtim diş çok önemli cidden.Arkadaşım eline havuç veriyordu belki sürtündükçe etleri rahatlasın diye. Ek gıdada ufak tadımlar yaptım ama benim kız ya hazır değil yada ilk günlerdi hiçbir şey beğenmedi gibi beni üzdü bu durum biraz.Alerjik mamamız var onu da denedim beğenmiyor maalesef.Sütüm de artık büyüdüğü için yetmiyor gibi.Ama ek gıda da sorun yaşadık zorlamak istemedim çok yavaştan denemeler yapmayı düşündüm.Biraz kafam karışık aç mı diye düşünmeye başladım.😕
Benim bebiş de küçüktü cnm 4bucuk aydi cikardiginda dişleri, ben de araştırdım ama kullanılabiliyormus. 4.aydan itibaren kullanabilir dedi hatta bir doktor da. İlk gunler diye oyledir zamanla begenebilir, bazen ilk etapta yadirgayabiliyorlar. Uzulme, zorlamadan ara ara dene bakalım sevmediklerini de. İlla ki sevecegi bir şeyler çıkacaktır bu donemde. Alisinca devami gelir insallah ☺️
Disler icin havuc pırasa taze sogan da oneriliyor. Hatta soganla da bir karisim var zeytinyagli sanrm o da ama onu bilmiyorum.
dayler dayler dayler dayler canım evde hakiki zeytinyağı ve karanfil var yazdığın tarifi sevdim inş. işe yarar.Abim diş ağrısı için karanfil kullanırdı zeytinyağında bazen acıyı alsın diye sürülen birşey.Deneyeceğim bakalım işe yararsa yazacağım hem doğal bi tarif içim rahat uygularım.☺
Aynen oyle, uyusturucu etkisi var karanfilin. Zeytinyagi da onerilen bir sey ztn, ikisi guzel etki yapar bence de 😍 insallah ise yarar cnm 🥰🥰

Sütlü meyveli tahıllı diye çeşitleri var yani içeriğinde süt ürünleri var maalesef. Sizde süt alerjisi vardı değil mi bizde de vardı çok şükür geçti inşallah sizinkide geçer
Amin en kısa sürede inş.geçsin bu alerji.Maşallah canım nasıl geçti peki geçtiğini nasıl anladınız? :)Bizim kusma devam ettiği için dr.diyete devam dedi ama kusma olmasaydı sana diyet yaptırmazdım demişti.Fakat benim oğlumun reflüsü vardı kızımın da reflüsü var.Sebep reflü olabilir bunun için sadece diyet yapmak bana zor geliyor.

Valla yakında yaşını kutlayacagiz anlamadan 🥰 rica ederim, ise yarasın yeter ki ☺️🙏

Oyy maasallah kuzuya, cok iyi kilo alimi bu ay bence 🥰 ben de 6.ayda mi yaptirsam acaba ya menenjiti, cok kafam karisti. Ya da 7-9 seklinde mi gitsem..

Benim bebiş de küçüktü cnm 4bucuk aydi cikardiginda dişleri, ben de araştırdım ama kullanılabiliyormus. 4.aydan itibaren kullanabilir dedi hatta bir doktor da. İlk gunler diye oyledir zamanla begenebilir, bazen ilk etapta yadirgayabiliyorlar. Uzulme, zorlamadan ara ara dene bakalım sevmediklerini de. İlla ki sevecegi bir şeyler çıkacaktır bu donemde. Alisinca devami gelir insallah ☺️
Disler icin havuc pırasa taze sogan da oneriliyor. Hatta soganla da bir karisim var zeytinyagli sanrm o da ama onu bilmiyorum.

Aynen oyle, uyusturucu etkisi var karanfilin. Zeytinyagi da onerilen bir sey ztn, ikisi guzel etki yapar bence de 😍 insallah ise yarar cnm 🥰🥰
Çabucak patlatır inş.bayağ huzursuzluk var uyku problemide hat safhada.😐 Domates alerjik bi besin biliyorum ama azıcık ağzına sürdüm bi onu beğendi istiyordu ama korktum.Bikaç ay sonra domates çorbası verebilirim belki. Taze soğanı da biliyorum kokmasın sonra süt kokusu iyiydi🤣🤣 Ben de bir adet iştahsız bi yavru var korkum bundan sanırım😅 İştahlı bi çocuğum olsun hep istemişimdir travma kaldı ondandır.İlk günler diye öyle diyip kendimi motive edeyim tekrar ufak ufak denemeler yapayım bakalım n' yapacağız umarım severek yer anası gibi😉😁

Çabucak patlatır inş.bayağ huzursuzluk var uyku problemide hat safhada.😐 Domates alerjik bi besin biliyorum ama azıcık ağzına sürdüm bi onu beğendi istiyordu ama korktum.Bikaç ay sonra domates çorbası verebilirim belki. Taze soğanı da biliyorum kokmasın sonra süt kokusu iyiydi🤣🤣 Ben de bir adet iştahsız bi yavru var korkum bundan sanırım😅 İştahlı bi çocuğum olsun hep istemişimdir travma kaldı ondandır.İlk günler diye öyle diyip kendimi motive edeyim tekrar ufak ufak denemeler yapayım bakalım n' yapacağız umarım severek yer anası gibi😉😁
Bak simdi sana yazinca merak edip baktim soğan jeli 6aydan kucuklere onerilmiyormus mesela. Sogani cam rendede rendeleyip dolapta bekletip o sekilde dislere suruyormussun. Bilmiyordum nasil yapildigini ☺️ ama dedigin gibi kokar tabii 🤭 gerci ise yarasin yeter ki de, kokarsa koksun napalim 🤣🤣
Evet motivasyon önemli, yiyecek senin minnos annesi aaaaa, deme oyle 🤣🤣 insallah guzel güzel yer yavru kus 🥰

Maşallah kızlar bi tık daha kısa olabiliyor erkek bebişlere göre öyle biliyorum.Bizim kız ilk ay 2 cm sonraki ayda 2cm boy atmıştı ben şok.😅😁 Çünkü oğlum her ay 5 cm atardı.Çok şaşırmıştım ama genetik olduğu için boy durumuda herhalde toparlak bi fiziği olacak diye düşündüm.Bi sonraki ayda o da atağa geçti arkadaşlar yazınca görüyordum kısaydık bayağ neyseki arkadaşlarına yetişmiş maşallah.Normal o da şuan 62 cm di sanırım.😅
Valla bizim 49cm doğdu 😅 6.ayda 65,5 İnşaAllah uzar iki aydır değişik uzama 😅

Valla çok sevindim çünkü geçen ay üzmüştü beni 😅 bize doktor 6. Ayda yaptıralım başlayalım dedi. İki canlı aşı aynı anda ya da bir ay arayla yapılırmış

Valla bizim 49cm doğdu 😅 6.ayda 65,5 İnşaAllah uzar iki aydır değişik uzama 😅

Valla çok sevindim çünkü geçen ay üzmüştü beni 😅 bize doktor 6. Ayda yaptıralım başlayalım dedi. İki canlı aşı aynı anda ya da bir ay arayla yapılırmış
Evet 21 gun ara ya da aynı dedi benim de doktor. Bana 5. Ay kontrolunde yapalim demişti doktor, ben beklemediğimiz icin bi arastiralim dedim. Belki 6da ya da 7de başlatrm ben de bakalim.

Evet 21 gun ara ya da aynı dedi benim de doktor. Bana 5. Ay kontrolunde yapalim demişti doktor, ben beklemediğimiz icin bi arastiralim dedim. Belki 6da ya da 7de başlatrm ben de bakalim.
Sizinki kaç aşı dedi? Bizimki iki farklı aşıyıda yapalım dedi hep öyle mi bilmiyorum

Merhaba serum sıkıp aspire ettikten sonra açılıyor mu? Benim bebeğimin doğduğundan beri tıkanık bir kaç doktora danışmıştım ilk zamanlar normal bol bol burnunu yıkayın demişti ama fayda etmiyordu yıkadığım halde burnu tıkalı gibi sürekli hırıltılı nefes alıyordu. 5 aylık oldu hala aynı şekilde gece gündüz hırıltılı kendi çocuk doktorumuz laringomalazi den şüphelendi yani gırtlak gevşekliği takip edelim dedi. Emin olmak için kulak burun boğaz doktoruna gittik şuanda öyle birşey görünmüyor ama takip edelim dedi inşallah değildir ama sizinde aklınızda bulunsun
Serum sıkıp çektikten sonra açılıyor cnm
Çorbaya ekmek ufalama ne zaman başlar 1e doğru mu
7 ayda yapabiliriz
Arkadaşlar günaydın biz bugün 6 ay aşılarımızı ve menenjit aşımızı olduk şükür bu ay daha iyi kilo almışız 750 gr 😅
O maşallah darısı başımıza. Benim oğlanın boyu geçen ay 70 cm di . 6 ay bebek boyunu geçti sipa. Babamız 2 metre bende uzunum normal o yuzden

7 ayda yapabiliriz

O maşallah darısı başımıza. Benim oğlanın boyu geçen ay 70 cm di . 6 ay bebek boyunu geçti sipa. Babamız 2 metre bende uzunum normal o yuzden
Aa biz ufağız çok büyük değiliz 😅😅😅normal bize göre 😅😅

7 ayda yapabiliriz

Bizde ben 1.58im esim de uzun sayilmaz ama bizimki de 5 ay kontrolunde 70cm çıktı. Abimler uzun, bir de esimin dedesi dayilari uzun, ondan olabilir. Bir şekilde genetik etkiliyor ortalamasini oyle ya da böyle.

Canım araştırdım ben bu süreçte, hatta jel alacaktim ben de bi bildigim oydu, granül vs gördüğüm olmustu ama nedir ne degildir bilmyodum. Ama arastirinca jellerin pek onerilmedigi, icindeki birkac maddeden dolayi zararli oldugu, dislerin çıkmasını engelledigi, dislerin erken curumesine sebebiyet verebilecegi vs vs birsuru sey çıktı, hemsire arkadaşlarim da o sekilde soyledi. Bu sebeple ya bu granüller (tetagil-osanit gibi dogal icerikli olanlar) ya da hakiki zeytinyaginin icine 8-10 karanfil dövülerek konacak, 1 gun oda sıcaklığında bekletilip buzdolabina konarak 1 hafta boyunca ihtiyaç duyuldukca parmakla diş etlerine uygulanacak, 1 hafta sonra yenilenecek. Ben onu da yaptim ama tetagil olunca uygulama gereği olmadi. Tetagil de gunde 6ya kdr kullanilabiliyor 2 saat araliklarla. Ama biz max 3 tane filan kullandik, cok asiri ihtiyac olmadi. Kayınvalidem de karanfilden uygulamis 1-2 kere o da iyiydi sevdi ve rahatlatti diyor ben bilmiyorum okuldaydim o esnada.

3 gun kurali ile tadimlara başla, yogurt, patates, havuc, avokado, bal kabagi gibi urunlerden teker teker dene. 1. Gun 1 ogun cay kasigi, 2. Gun 1 ogun tatlı kasigi, 3.gun 1 ogun yemek kasigi miktarinca verebilirsin. Diyelim havucu denedin vücut 3 gun boyunca tepki vermedi, 2. Sefer yogurdu denedin tekrar tepki vermedi, o urunleri karıştırabiliyorsun artik. Yiyeceklerin aylara gore verilebilme durumlarina bakarsın internetten filan. Misal ispanak 8.aydan once verilmemeli, tuz seker bal 1 yaşından once verilmemeli, bakla 2 yasindan once verilmemeli gibi detaylara bakarsin. Verecegin şeyleri sürekli püre halinde verme. Cam rende ile rendele veya catalla ez. Su yerine buharda haşlama yap. Birden fazla yuklenip miktarlari cok verme. Yiyeceklerine cok az miktarda hakiki zeytinyağı katabilirsin. Benim arastirdigim bunlar. Yine aklina takılan olursa etiketleyip sor, biliyorsam anlatirm ❤️
sağolasın 😘 tetagili duymuştum onu kullanırım artık 👍🏻 Sapasağlam dişleri olsun kuzucuklarımızın ❤️
Merhaba serum sıkıp aspire ettikten sonra açılıyor mu? Benim bebeğimin doğduğundan beri tıkanık bir kaç doktora danışmıştım ilk zamanlar normal bol bol burnunu yıkayın demişti ama fayda etmiyordu yıkadığım halde burnu tıkalı gibi sürekli hırıltılı nefes alıyordu. 5 aylık oldu hala aynı şekilde gece gündüz hırıltılı kendi çocuk doktorumuz laringomalazi den şüphelendi yani gırtlak gevşekliği takip edelim dedi. Emin olmak için kulak burun boğaz doktoruna gittik şuanda öyle birşey görünmüyor ama takip edelim dedi inşallah değildir ama sizinde aklınızda bulunsun
Bence evham yaptırmış doktor.hırıltımız doğduğundan beri olduğu için iki üç doktora sordum hepsi de burun yapıları,kıkırdak ufak olduğu için oluyor büyüdükçe geçer dediler.genelde yaşında geçiyormuş
Süt olması için yemen lazım zaten kuzum boşver her türlü verilir kilo.😊 Ablam çok zayıftı ne yapsa alamazdı almak vermekten daha zordur.Hem bilemiyorum kiloyla problemim olmadığı için mi bilemiyorum ama benim kiloyla sorunum yok balık etli beğeniyorum.😊 Göbek sevmiyorum o da sezeryandan belli süre geçince toparlıyor.Kız kardeşim tam olmuşsun diyor ama ben bi kaç kilo almak istiyorum.😅
Boyun kilon kaçtı? Sıfır beden için kilonun boydan 5 kilo az olması lazım sanırım.benim için bir hayal 😄 Kilo almak daha kolay değil mi gece yatmadan önce yemek ya da gece uyanıp yemek işe yarayabilir 😅 tabi bünye meselesi sanırım hiç öyle tanıdığım olmadı herkes balık etli 😂 göbek ben de sevmiyorum ama sezaryenden mi bilmiyorum artık yemek yediğim an bir an da önden çıkıyor.sanki bağırsaklarım tek bir yere toplanmış gibi.umarım geçicidir 😬

sağolasın 😘 tetagili duymuştum onu kullanırım artık 👍🏻 Sapasağlam dişleri olsun kuzucuklarımızın ❤️

Bence evham yaptırmış doktor.hırıltımız doğduğundan beri olduğu için iki üç doktora sordum hepsi de burun yapıları,kıkırdak ufak olduğu için oluyor büyüdükçe geçer dediler.genelde yaşında geçiyormuş

Boyun kilon kaçtı? Sıfır beden için kilonun boydan 5 kilo az olması lazım sanırım.benim için bir hayal 😄 Kilo almak daha kolay değil mi gece yatmadan önce yemek ya da gece uyanıp yemek işe yarayabilir 😅 tabi bünye meselesi sanırım hiç öyle tanıdığım olmadı herkes balık etli 😂 göbek ben de sevmiyorum ama sezaryenden mi bilmiyorum artık yemek yediğim an bir an da önden çıkıyor.sanki bağırsaklarım tek bir yere toplanmış gibi.umarım geçicidir 😬
Biz tetagil kullanıyoruz iyi en azından elimizi ağzına değdirmiyoruz 😅

Yok kuzum nerde, ben 165 im,kilo 58. Gayet 36 38 bedenim🤣🤣🤣 ah göbek bendede kaldı ama sezaryenden değil, kızım doğdu doğalı her gün çikolatanın tatlının dibine vurduğum icin🤣🤣🤣

1.64 canım kilom 56 çıktı en son.☺ Sıfır bedeni yanlış biliyorsun sanırım benim kilo endeksime göre 56, 57 olmam idealim.Ama bence benim ideal kilom hep 61😁 kemiklerim ağır😂😂 Kilo almak isteyen biriyle karşılaşırsan sorarsın emin ol almak daha zor.☺ Yıllarca uğraşan biliyorum ben.Kuzenlerim hepimiz inceyiz, toparlıdır fiziklerimiz genetik tamamen.Soyadım bile ona göre katılmış ilk soyadı kanunu çıktığında dedemlere öyle verilmiş yani.😊Oğlan bana çekmiş kızımda sanki eşime daha toparlak bi fiziği var gibi ileride nasıl olur bilemiyorum.Kızım bana çeksin isterdim tam tersi oldu.😁 Korse kullandın mı işe yarıyor bayağ ben bi ara tekrar kullanmak istiyorum buralar sıcaktan cayır cayır yanmadan önce.🤣

X