2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
akrep anası olcam kızlar Allah nasıp ederse beni ne bekliyorr
Çocuktan çocuğa değişir elbette ama maşallah benim kız baya uslu millet nazar değdirecek diye ödüm kopuyor. Gören bu nası çocuk diyo güler yüzlü sadece acıkınca ve altı pisse ağlar gündüz uykusu düzenli gece de en az 6 saat aralıksız uyuyor. 6 aydır her ay asımız vardı bır kerecık ates oldu onda da huysuz bile değildi sadece biz korkudan nöbet tuttuk o kadar. Güzel enerji yolla bebişe o da seni güzel karşılasın Dokuz ay tüm üzüntülerimde onunla konuşup seninle bir ilgisi yok diye açıklama yaptım hâlâ da devam ediyorum mutlu bir bebek kendisi. Darısı başına

maşallllaaaahhh sağlıklı olsun tabiki ama kız çok istiyorum eşimdee :) bende eşimde bebekken uysal ve usluymuşuz bakalım bizimki nasıl olacak :) teşekkür ederimm <3

Suyu dene canım ben de bi kaç gün şüphelendim ve su verdim.
Gece yazip sabah unuttum farkli marka siparis edicem onun icin. Denicem bakalim ek gidayada bir hafta sonra baslasam mi dedim bir hafta once yani senin su verince degisen bisey oldu mu ? Demir damlasindan sonra cok kusmaya basladi oda bir acaba dedirtti.
Benim ikiside akrep bende simdi saglik ocagina gitmistim buyuk icin sordum hemsireye bazi bebekler oluyor boyle doktor 6.ay tahlil dediyse oyle yap dedi. Bayram sonrasi kan tahlili yapilacak normalde 8.ayda yapiliyormus. He birde doktorun asistanindan cevap geldi doktor bir saat beklesin sagmaya gerek yok emzirebilir demis. Ben 2-3 saat beklerim sanirim zaten 1 saat discide gecer sonra yol falan anca geliriz eve.
Benim ikiside akrep bu 5 ayda ortak ozellikleri ikiside uyku dusmani, ikiside ilgi odagi olmayi seviyor ve cidden akrep cocugu bebegi pek kandirilmiyor. Benimde yukselen akrep saglikla kucagina al insallah. Belkide akrep olmaz

11.11.2022 gözüküyor bilmiyorumkii

Cok teşekkür ederim canim, ne guzel şeyler yazmışsın yine hep destek verici sözler yazdın bana, cok mutlu oldum her seferinde, cok sag ol evet, belli ki mizacla alakali bu durum. Illa ki bsyleri yanlis yapmis da olabilirim bilemiyorum ama ben elimden geleni yaptigima inanıyorum. Demek ki böyle olmalıydı, surekli bunu düşünüp anı kacirmak istemiyorum. Bebegimle ikimizin psikolojisi de oldukca onemli oldugu için, ona odaklanmaya çalışıyorum, anın tadini çıkarıyorum olabildiğince. Tum yavrucuklar saglikli olsun yeter ki, gerisi oluyor geciyor iste, dogdu dogacak derken 5 aylik oldular bile

Sodanın içinde mineraller var onlarda anne sütünden var zaten gaz olayı normal bi süreç ben iki oğlumda da bağırsak masajı yapıyordum gazı olmadı diyebilirim çok rahattım

Kizlar şimdi ek gıda yaklasiyo yarın bı alisveris yapicam ama bu bebe neyle su içecek benimki biberon kullanmiyo suluk nasıl almamz gerekiyo bu konuda bı bilgim yok pipetli filan mı oluyo

Rica ederim canım.. Senin yazdıklarını hep okumaya çalışıyorum genelde. Kimse mükemmel değildir zaten yanlışıyla doğrusuyla en iyisini yapmaya çalışıyoruz inş.

2 haftalık bi program benim uygulayacağım, normalde de sürekli ağladığı için bakalım girdik bi yola
Hadi bakalım güzel haberler bekliyoruz
Kizlar şimdi ek gıda yaklasiyo yarın bı alisveris yapicam ama bu bebe neyle su içecek benimki biberon kullanmiyo suluk nasıl almamz gerekiyo bu konuda bı bilgim yok pipetli filan mı oluyo
Suluk bardaklar oluyor cnm iki tarafı kulplu ..onlardan alacağız ama tadımlık günler geçtikten sonra .gerçek anlamda ek gıdaya geçince yani..tadımlık günlerde kaşıkla icirmen yeterli,...... Ya kizlar petekler artık yanmıyor ama gece gene benim oğlanın burnu tıkanıyor sizlerde durum ne

Pipete bir kac ay sonra anca alistirirsin canim. Simdi alistirma bardagi alabilirsin. Ben ilk kizimda da ilk phlips aventin alostirma bardagini almistim. Suyu cekiste cok zorlamiyor daha rahat iciyor bebekler, tutma yerleri falan daha kaliteli donmuyor sabit tutmasini kolaylastiriyor. Damlatmiyor fakat zamanla danlatmaya basliyor. Yikarken sanirim dikkat etmek gerekir benim ilkinde bir sure sonra damlatmaya baslamisti. He birde koku problemi olmuyor. Sonrasinda baska markalarda almistim ama pahali diye avent almamistim yoksa gonuller ondan yanaydi

Benim de yarın diş çekimim var 3 tane birden çocuk doktoruna sordum 12 saat emzirme o sürede sağ at dedi

Ben mamajoo aldım ilk birkaç gün kaşıkla verdim, sonra bi deniyim dedim kendim tuttum çok güzel içti. Artık kendisine tutturuyorum. Yalnız suyu sevmekten mi ihtiyaçtan mı bilmem elinden alınca ağlıyor bayıla bayıla su içiyor resmen

Şimdi ufak olduğundan ben de bilmiyorum nasıl bir karakterde olduğunu şimdilik annesini üzmeyen bir kız.inşallah ilerde de öyle olur Sizinde Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin
geçmiş olsun şimdiden ben de gidersem öyle yapayım 2 3 saat bekliyim.şimdilik dayanıyorum gittiği yere kadar
Normalde 8de tahlil yapılıyorsa neden 6 diyor damla kullanılmadığı takdirde mi 6?

Dişleri çıktı mı bebeklerin kızlar? Benim kızımın 2 tane alt dişi çıktı ısırıyo ve çok canım yanıyo
Bizimde aynı altta iki diş var hatta geçen yara yaptı ısırdı iki gün silikon göğüs ucuyla verdim iyileşince normal devam ettim
Geçmiş olsun ben bekarken ameliyatla aldırmıştım çok zor yirmilik diş ameliyatı bugün de dolgu yaptırdım doktora sordum emzirme konusunda sıkıntı olmaz dedi yinede 3 saat sonra emzirdim ben şimdilik Bi sorunumuz yok
Bizim küçücük Bi suluğumuz var onunla içiyo ilk başlarda sevmedi tadını suyun şimdi atılıyo gördüğü zaman gün içinde Bi sefer veriyorum

Benim de yarın diş çekimim var 3 tane birden çocuk doktoruna sordum 12 saat emzirme o sürede sağ at dedi
Yaa cok gecmis olsun her doktor farkli soyluyor cok karisik. Sadece vir mantikli yorum vardi bir doktor yazmis sezeryan olan hic bir anne o zaman emzirmemeli demis
Sagol canim. Bana doktor ben kimseye demir damlasi vermiyorum 6.ayda tahlil yapiyorum eger gerekiyorsa o zaman veriyorum dedi. Ama ben yok herkes veriyo vermeliyim dedim ama sonucc. Bugunde saglik ocaginda soyledim testi orada yaptirmak istiyorum cunku taman o zaman yapalim 8. Ayda yapmayiz dedi. Gecerli olur o dedi

DusunceBulutu ya bir tane doktorun yazisinda en fazla bebek o gun fazla uyur demis. Merak ediyorum benimkine etki eder mi

Rica ederim canım.. Senin yazdıklarını hep okumaya çalışıyorum genelde. Kimse mükemmel değildir zaten yanlışıyla doğrusuyla en iyisini yapmaya çalışıyoruz inş.
Herkes kendi bebeginin en tatlis annesi dimi ama oyy yakinda burda dogum gunlerini kutlayacagiz resmen beybikolarimizin

Değişen birşey olmadı canım.Ama denemekte fayda var bence. Siz zaten 6 aylık oluyorsunuz sanırım tadımlara başlayacaksınız.Ben az biraz deniyorum sebzelerden sadece tadtırdım. İlaç kusturuyorsa ben olsam vermezdim miğdesi almıyor yada yan etki yapıyordur.Yalnız bizim burada nem çok sıcağı epey susatıyor bu yüzden mayısta hergün su vermem gerekecek tamamen başlarız bizde.Biz çeşmeden içiyoruz ama bebişe hazır su alıp kaynatıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…