2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar kızımdan önce benim dişim çıktı şaka gibi.20lik dişim ucu gözüküyor ama sıkışmış gibi çıkacak yer yok çok ağrı yapıyor.yanağıma doğru şişlik var yamuk çıkacak sanırım.Dişçiye gidenler vardı aranızda.o gün emzirebildiniz mi? Emziremem diye gitmek de istemiyorum ama böyle de ne kadar dayanırım bilmiyorum

Eve gelip uyutsa anca o zaman makbule gecer
Asidi kaçmış oluyomuş 1 çay kaşığı veriyorlarmış zaten işe de yarıyormuş valla bunda çok gaz sorunu yaşadım 2.ye yapicam ben
Sen bilirsin canim fakat zaten mideleri kiraz kadar
Cekerken anlamiyor ama sonra bi anda araniyor bakiyor agiz bos ya geri yapisiyir yada aciyor gozunu. Yatirma olayinimi ayarlayamiyirum anlamadim gitti. Her yolu deniyorum. Benim kesin aksma 7 den sonra acmam kalmam etkilemis olabilir. Zaten biliyorsun hep uykusuzdu ama iyice is cigirindan cikti

Ben ameliyatla aldırmıştım. Dayanabiliyorsan dayan keza ameliyattan sonra yüzüm mosmordu çenem çok acıyodu ağzımı açıp kapatamıyodum. Izdırap gibiydi hiç birşey yiyememiştim 1 hafta boyunca

Ben gecen burda da sordum ama hala gitmeidm cumartesi gidebilirim. Bo doktor 24 saat emzirme dedi biri ilk sutu sag tamandir dedi. Biri sagmaya gerek yok dedi. İlkinde gitmistim az daha buyuktu o ama hic sagip atmamistin sanki bir kac saat sonra emzirmistim gibi animsiyorum.

Evet senin de imtihanın bu uykusuzluktan tam öyle uykulu emerken yavaşça çekip emzik vermeyi denedin mi? 7de 6da yersem 11de acıkıyorum.geç yatıyorsundur yatana kadar eritirsin boşver ye
Ben ameliyatla aldırmıştım. Dayanabiliyorsan dayan keza ameliyattan sonra yüzüm mosmordu çenem çok acıyodu ağzımı açıp kapatamıyodum. Izdırap gibiydi hiç birşey yiyememiştim 1 hafta boyunca
Geçmiş olsun gözüm korktu şimdilik dayanıyorum bazen karanfil koyuyorum gittiği yere kadar dayanıyım o zaman
nette 3 saat sonra biraz sağdıktan sonra emzirilebilir yazıyor.bir şey olmaz herhalde.24 saat çok fazla.gidersen bana da yaz

Simdi baska bir doktorun asistanina sordum artik o ne derse inancam canim.cevap gelince yqzarim sana. Bu arada sen demir damlasini ne yaptin ?
Denedim hic pes etmeden ara ara deniyorum olmuyo hemen ayirt ediyo ve aciyo gozlerini sinirle. Hayir herseyi agzina goturuyo bi emzigi goturmuyo

İyi de o mamaların içinde ölçü kabı bulunuyor. Onu kullanmiyor musun Bizim ki tam cahillik mi desem aptallık mi ilk bebek tecrubesizligi diyeyim bari
Yok yok olcu kabi bulunyor da, 5 kasik konacak mesela, hafif los ışıkta o telasla kostur kostur mamayi koyarken dokuluyor vs. Ama mama kaplarina direkt 5 kasik 5 kasik koyuyorsun, sonra zamani gelince doğrudan kaptan boşaltıyosun.
Valla emzirsen bile degdiriyorlar merak etme ben neler çektim ilk cocukta bu defa sutun yok lafları aslinda gece baba kalkması güzel olaymış keske bizde de meme verebilse
Hahaah keske ya onu ben de dedim bu cektigim stresi niye siz cekmyorsunuz diye
Dişleri çıktı mı bebeklerin kızlar? Benim kızımın 2 tane alt dişi çıktı ısırıyo ve çok canım yanıyo
Cikti bizimkinin de 2 tane, ama emme durumu olmadigi için isirma olmuyor tabii

Ben infant hobyden katlanan oyun matı aldım. Ölçüleri 150x200. İyi ki almışım bebeğim üzerinde çok özgür. Dönüyor yan yatıyor sürünmeye çalışıyor. Temizlenmesi kolay. Halı koltuk battaniye gibi şeylerde toz kıl derdi çok oluyor ne kadar dikkat etsek de. O yüzden çok çok memnunum hijyen açısından da. Ve belli bir süreliğine değil yıllarca kullanırız. Aktiviteleri üzerinde yaparız, boya su leke derdi yok. O yüzden kesinlikle tavsiye ediyorum

Suyu dene canım ben de bi kaç gün şüphelendim ve su verdim.

Akrep bebeleri fena oluyormuş cidden cin gibi mübarekler ben demir damlası vermicem yazmıştım geçen.sağlık ocağınınkini verdiğim gün sabaha kadar kıvrandı uyumadı.başka markaları da denemek istemiyorum.herkesin kendi fikri ama ben gerekli görmüyorum.eksiklikten değil depolansın diye doktor dedi.ileri de hergün pekmez veririm üzüm ezip yediririm depolandırırım.benim üzüm hoşafı ve pekmezle bir ayda kan değerlerim fırladı.en güzeli doğal beslenmek.ilerde halsizliği vesaire olursa tahlil yaptırıp ona göre ilaca başlarım.

Ben seni çok iyi anlıyorum canım ne güzel bilinçli bi annesin maşallah sana.☺ Kilo konusunda süt konusunda bazen yorumlar yapılıyor etraftada hiç kimse bi anneden daha çok bebeğini düşünemez.Her bebeğin mizacı farklı hatta büyüdüğünde göreceksin tamamen mizaç ile alakalı.Sen sütünü sağmaya devam et ne güzel anne sütü de alıyor yarasın inş.bol sütleri olsun paşanın.

Başarılı sonuçlanırsa ben de denicem paylaşırsın bizimle ben 2 buçuk aylıkken başladım ama 4.ay sağolsun pes ettim
En erken 5.aydan sonra eğitim verin diyorlar, ben kendi başıma anında pes ederim tabiki inş o günleri görürüm ve heycanla anlatırım sizlere

3 hafta sürüyormuş genelde..çok uzun bence...insan kıyamaz ki...ins aglatmadan başarılı olursun da bize de yol gösterirsin cnm

Aşırı kabardı ama bir türlü cikmiyor
2 haftalık bi program benim uygulayacağım, normalde de sürekli ağladığı için bakalım girdik bi yola

Uyku eğitimine karşı çok psikolog var ya ben veremem o eğitimi hem o kadar dayanamam ağlarsa falan diye,hangisi ile iletişimden Summerwinter baldan anne irlandali anne?
Benim kız gündüzleri nerdeyse hiç uyumuyor uyusada aglayarak uyabiyir surekli, en cok bunum icin ıstiyorum. Melodiuyku canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…