2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bazi yerlerde 6. Ay diyorlar ama 5 te iki katına çıkması gayet iyi demisti benim doktor da sağlıklı olduğunu gösteriyormuş.
Evet
İnsallah Rabbim korusun yavrularimizi
Çok şükür temiz çıkmasına sevindim size de geçmiş olsun Biz detaylıya girmedik umarım sıkıntı yoktur
İnsallah. Sende bi goster insallah icin rahatlasin

Birsey sorucam ben simdi oceani actim tadina baktim bu cok sekerli ya sidefer nasil ? Bende o dusunceyle almamistim. Arastirirken sideferin buzdolabinda saklanmasi gerektigini okumustum. Sekerli bir tat yoksa bir sonrakini sidefer alabilirim
Çok şekerli değil canım bana normal geldi öyle hani (normalde de şekerli şeyleri pek sevmem ben.)
ocean buzdolabı istemiyor mu çok şaşırdım hepsi aynı sanıyordum. Ben de bir sonrakini ocean alayım bari oraya buraya götürürken napacağız? Bir de açıldıktan sonra 1 ay içinde tüketiniz diyor ocean da öyle mi?
Sanırım içinde paraben vs olmadığı doğala yakın olduğu için bozuluyor ondan koyuluyor
Ben ilk iki gün tuttum canım ben de endişe etmiştim ama iyi beslendim şükür sütüm aynıydı bebek etkilenmedi ben de çok zorlanmadım. Ama hep dinlendim. Şu iki gün de tutmadım. Sürekli tutmayı düşünmüyorum böyle ara ara tutacağım inş yarı yarıya gibi. Ben de adet olmadım daha hiç kilo da veremedim
Kizlar 4.5 aylık benim oğlan kilo alımı iyice azaldı 15 günde 200 gr almış
Benim de öyle canım nerdeyse. 3 haftada 300 gram almış görünüyor ben de üzüldüm açıkçası çok hareketli de görünmüyor halbuki
Ilk gün buzdolabına koydum çok soğuk oldu. Şimdi kilerde saklıyorum ışık almayan bi yerde. O şekilde veriyorum
Ya bi de bozulur filan öyle yapma bence canım.: sonuçta koruyucu yok içinde. Dolaba koy damlalığa Çek vereceğin miktarı oda ısısına gelince ver ağzına ben öyle çözüm buldum

Ya bi de bozulur filan öyle yapma bence canım.: sonuçta koruyucu yok içinde. Dolaba koy damlalığa Çek vereceğin miktarı oda ısısına gelince ver ağzına ben öyle çözüm buldum
Mantıklı öyle yapayım bende canim❣ zaten havalar ısınıyor çok sağlıklı olmaz dediğin gibi

Dr a gitmedik daha

Benim oğlan 1300 1500 1000 700 aldı bu ay en fazla 400 alacağa benziyor
Cok benziyoruz ilk iki ay 1500 sonra 1000 sonra 750 sonra 500 bizimde
Merhaba hanımlar geçmişi okuyarak geldim. Ana kucağı kullanan var mı? Memnun olanlar markasını yazabilir mi ablam sipariş vermek istiyor ama pek bi fikri yok.
E bebekten aldım ana kucagi...ama sallanan oyuncak yeri çabuk koptu...bide ilk günler işime yaramadi pek ileri geri sallanan değil de yana doğru sallananlari oluyormus besik gbi onlardan alsin
Ayyyy kiyamam ya...burnunda birsey yok dimi..cok geçmiş olsun...benimkide sürünüyor halıda bırakıp parkede aliyorum maşallah nasıl gayret ediyor emeklemesi yakındır diye dusunuyorum. Nasipse gorcez inşallah
Saglik ocagi 1 saat sonra ver verdikten sonrada 1 saat emzirme dedi ama oğlan çok sık emiyor olmuyor genelde

Yaa geçmiş olsun canım şükür ki ciddi birşey olmamış.

İlk gün oruç tuttum ben bi şekilde dayandım tutabilirdim ama sütüm normal günde de zaten zor yetiyo oruç tutunca öğleden sonra yetmiyo uyumuyo huysuzluk yapıyo bezini de çiş doldurmuyo fazla o yüzden tutmuyorum ama çok tutmak istedim sonradan zor olmasın diye neyse sağlık olsun napim
Ben de düşer diye gözümü ayırmıyorum uyanınca beşikte yüz üstü dönüyo kenarlara tutunmaya çalışıyo yakında kaldırır kendini alçaltıcam beşiğini yuvarlanmalar başladı yakında sürünür çabalıyo maşallah büyüyorlar yaa gerçekten her günün tadını çıkarmak lazım
Kızlar benim kızım 4 ay 20 günlük ama dönmüyor şuan.Sizin bebeler nasıl? Bizim gibi olan var mı? Biliyorum her bebek bir değil sadece merak ediyorum öteki bebişlerde durum nasıl?
Bizimki 1 hafta sonra 5 aylık oluyo şuan yuvarlanıyo 3 4 gündür

Ben çıkarıp veriyorum hemen, azar azar veriyorum, dillerinde ısınıyor bence. Bilemedim
Kizlar 4.5 aylık benim oğlan kilo alımı iyice azaldı 15 günde 200 gr almış
Normal bu aylardan sonra cnm, oyle diyorlar.
Merhaba hanımlar geçmişi okuyarak geldim. Ana kucağı kullanan var mı? Memnun olanlar markasını yazabilir mi ablam sipariş vermek istiyor ama pek bi fikri yok.
Ben fisher price kullaniyorum, memnunum
Yaa kıyamam kuzuya, bsy olmamistir annesi cok esnek onlar bizimkini de ortalara bırakıyorum, kendi yatagimizda degistiriyorum, anında yer yön degistiriyor zottiri
Kızlar benim kızım 4 ay 20 günlük ama dönmüyor şuan.Sizin bebeler nasıl? Bizim gibi olan var mı? Biliyorum her bebek bir değil sadece merak ediyorum öteki bebişlerde durum nasıl?
Tam 360 donmuyor ama yarim donuyor canim, endiselenme genel hareketlerinde sorun yoksa, suphe duydugun baska bir durum yoksa bazi bebisler daha geç döner, zaten henuz gec de değil.

Benim sütüm çok değil dolu dolu 3 bez oluyor 4 numara bez sürekli bez degismiyorum kaka olursa extra degisiyrm

Yok oda sicakliginda kalmasi gerektigi yaziyor ustunde. Oceanin ustunde oyle birsey yazmiyo. Eczaciya sordum oda bitir dedi.parapen yok ama oceanda koruyucu var
Bizde de imkansiz az emiyo birakiyo sonra tekrar emiyo
Bu gece uyudum mu yoksa uyumadım mi bilmiyorum
Ben ben ben. Gaz yapmaz herhalde fedim dun kuru fasulye yedim bu gece birde ciglik atmayi ogrenmis abartsiz sabah kadar cigliklarlaydik sabirim uyumadik biz

Resmen yarım saatte bir 9ldu bu gece anlamıyorum da açlık mı acaba desem her uyandığında emiyor bezi çiş dolu uyandığında diş ağrısı mı atak bitmesi lazım artık yani anlamadım iyi ki yan yana yatıyoruz yoksa ben ayakta geçirecegim geceyi valla bezdim artik

Hala gaz mı oluyor ben sanmıyorum cnm artık hareketli dönüyorda değil mi gazdan değildir bence...Ah bir dertlerini anlasak
Benimkide yatağımda benimle 5.6 sefer uyanıyor.. Bir sağa geçip emziriyorum bir sola...bende pes ettim artık yatağına koymuyorum bile....babamız salonda

Hanımlar günlerdir kaka yapılmayan ciddi kabızlık durumunda sadece anne sütü alan bebeğe nasıl müdahale edilebilir? Fitil denedim nerdeyse 1 kova dışkı yaptı biranda yaptı ama sonra yine devam etti o fitiller de sürekli yapılamıyor bağırsak florası bozulmasın diye. Probiyotik ve gaz damlası da alıyoruz. Bu arada demire başlayınca böyle oldu, şimdilik bıraktım ama almamız da gerekiyor. Yaşayan çözümünü bilen var mıdır

Kullandığınız demirin markasi ile ilgili olabilir. Bize saglik ocagi yazmisti bir tane, markasini bilmiyorum cunku onu almadim, ama 'kabizlik yapabilir, kaka rengi cok degisebilir, rahatsiz edebilir biraz, eger sorun olursa baska marka deneyecegiz, demir deneye yanila cocuktan cocuga degisiyor' vs gibi seyler söylemişti. Ben onu almayip sidefer aldim, hicbir sorun yaşamadık, cok memnunum. Markayi degistirmeni oneririm, Sanırım ocean da kullananlar memnun.

Bu gece uyudum mu yoksa uyumadım mi bilmiyorum
Al benden de o kadar
1 aylık olduktan sonra bizde oldu yapamama durumu doktor da sen uyararak yaptır geçmezse 5. Ayında çocuk cerrahına götürürsün dedi öyle yaptım ben de 4.aydan itibaren arada kendi yapıyo bazen yapamadığı oluyo mecbur ben yaptırıyorum yine anal çubukla lavman yaptılar 1 defa ondan sonra sanki daha iyi yapmaya başladı ama bazen de yapamıyo
Demir ilacını da bu yüzden vermedim hiç ocean aldım 2 gündür veriyorum ondan mı bilmiyorum ama gaz yapıyo heralde veya kaç aydır mercimek yememiştim yedim belki ondan da olur biraz daha kullanıp bakıcam
Bu arada sadece anne sütü veriyorum ve biogaia kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…