2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Hadi ya 😧 bu alerji durumu gercekten cok zor Allah yardimcin olsun insallah tez zamanda gecer. Baska yedigin farkli birsey var mi ondan olmasin
amin sağolasın 💜gerçekten zor kan gördükçe sinirlerim bozuluyor.farklı bir tek hazır kemalpaşa tatlısı alıp şerbetlemiştim onun yapacağını sanmam.neyse şimdilik geçti.daha da olmaz umarım..
Aslında en mantiklisini sizin dr yapıyor bence

Enfeksiyon o zaman geçmiş olsun kuzuya

Beyaz gürültü için büyüdüler bence artık ninni zamanlari. Ben ninni açıp uyutuyorum salliyorsam..Su anda mesela😀
ben de şevval sam ın nartanem nurtanem ninnisini açıyorum seviyor ☺️
Hanımlar merhaba. Dün 4 ay aşılarını olduk
Ateşi var dünden beri birde İshal oldu. Ateş normal ama ishal olması normal mi? Bu durumu yaşayan var mı?
Biz dün aşı olduk.sabah uyanınca ishal gibi yarım saatte 3 kere kaka yaptı.ateş düşürücü dün vermiştim ama bugün de huzursuzluk devam etti.aşıdan herhalde alerjimizi bile tetikledi..bu arada bizim de kaka günde 4 5 yapıyor normal
Yıllar önce englishome 'dan almıştık 50 tl ye🙈 çokta güzel ama iç minderi alacağım ama.E bebekten bakacağım inş.
Baya baya uyguna gelmiş 😮 burda avm yok bakayım netten.iç mindersiz kayar dimi

alerjik bebe anneleri için söylüyorum, biz ek gıdaya başlıyoruz. Yani tadımlara. Bir 10-12 gün kadar sebze tadımı yapacağız, heyecanlıyım😅
Kaç aylık peki şuan.☺Biz 4 aylık olduk sanırım 5.ayda bende başlarım inş. Ek gıdaya geçişte bende çok heyecanlı oluyorum.

benim kıza geçen aylarda aşı vurulunca dudak kenarı morarıyor kalbini dinletin demişlerdi.çocuk doktoruna söylemedim ama dinledi bir sıkıntı yoktur diye düşündüm.bu ayda aşı sonrası yine aynısını dediler farklı bir çocuk doktoruna randevu aldım ayrıntılı dinleticem inşallah bir şey çıkmaz 🤲🏻

amin sağolasın 💜gerçekten zor kan gördükçe sinirlerim bozuluyor.farklı bir tek hazır kemalpaşa tatlısı alıp şerbetlemiştim onun yapacağını sanmam.neyse şimdilik geçti.daha da olmaz umarım..

Biz dün aşı olduk.sabah uyanınca ishal gibi yarım saatte 3 kere kaka yaptı.ateş düşürücü dün vermiştim ama bugün de huzursuzluk devam etti.aşıdan herhalde alerjimizi bile tetikledi..bu arada bizim de kaka günde 4 5 yapıyor normal

Yok hiç kayma yapmazdı ama rahat olmaz öyle.Bime geliyordu sanırım.Ikeanın mama sandalyesinede güzel diyolar.Nasıl gidiyor diyetin? Birşeyler yedin mi denemeler nasıl gidiyor?☺

Teşekkür ederim cevap için. Aynı seyleri yaşıyoruz içim rahatladı normal olmasına sevindim

Yok hiç kayma yapmazdı ama rahat olmaz öyle.Bime geliyordu sanırım.Ikeanın mama sandalyesinede güzel diyolar.Nasıl gidiyor diyetin? Birşeyler yedin mi denemeler nasıl gidiyor?☺
Ben 3 hafta sonunda bozdum arada kaçak olmuştu kanama da olmuştu o yüzden şimdi 1 haftadır yiyorum çok şükür sıfır kan 1 ayda alerjisi geçti yani inşaallah bı daha kanamaz

benim kıza geçen aylarda aşı vurulunca dudak kenarı morarıyor kalbini dinletin demişlerdi.çocuk doktoruna söylemedim ama dinledi bir sıkıntı yoktur diye düşündüm.bu ayda aşı sonrası yine aynısını dediler farklı bir çocuk doktoruna randevu aldım ayrıntılı dinleticem inşallah bir şey çıkmaz 🤲🏻
Canm inşallah hic bsyi yoktur kuzucugun. Bizim doktor da 3. Ay kontrolunde biraz üfürüm duymustu, cok cocukta duyuluyor ve bsy cikmiyor, acelesi de yok ama cocuk kardiyologuna bi gösterin icimiz rahat etsin demişti. Hala gitmedik gerci ama, sen de bir çocuk kardiyologu mu baksan acaba garanti olsun diye.

İcinde yumurta varmidir acaba o yapar mi

Ufurum mu ne o mu canim ? Doktor bize birsey dememisti ama.saglik ocagindaki doktor soyledi. Ama merak etme genelde bebeklerde olur sonra gecer dedi

İyi geceler arkadaşlar bebeklerinizin uyku düzeni oturdu mu benim kızın asla oturmadı bir de iki diş çıkarıyor iyice bozuldu instagramda uyku eğitimi veren kişilerin paylaştığı uyku saatlerini gördüm ben şok akşam 6da falan uyutmalar hayatta o saattr uyuyup sabaha kadar uyumaz benim kız

Yıllar önce englishome 'dan almıştık 50 tl ye🙈 çokta güzel ama iç minderi alacağım ama.E bebekten bakacağım inş.
Ne o merak ettim
Birsey yoktur bence ama götür tabi ki için rahat etsin
Canım ben kullanıyorum benim dr her kilo başı 1 damla dedi bende öyle kullaniyorum
Teşekkürler cnm. 8 kilosa günde 8 damla yani.Tek seferde mi vericez
İyi geceler arkadaşlar bebeklerinizin uyku düzeni oturdu mu benim kızın asla oturmadı bir de iki diş çıkarıyor iyice bozuldu instagramda uyku eğitimi veren kişilerin paylaştığı uyku saatlerini gördüm ben şok akşam 6da falan uyutmalar hayatta o saattr uyuyup sabaha kadar uyumaz benim kız
Gündüz oturdu da gece malesef çok uyanıyor ama saatleri belli aşağı yukarı...akşam 20.30 gbi uyuyor sabah 7.30 gbi ayakta..daha uyuyacak aslinda ama ablası okula gdyor herkes ayakta uyanıyor haliyle...
6 cok erken zaten

Kaç aylık peki şuan.☺Biz 4 aylık olduk sanırım 5.ayda bende başlarım inş. Ek gıdaya geçişte bende çok heyecanlı oluyorum.
4 ay 20 günlük, bugün başlayabildik. Yanağında egzama vardı biraz o kurusun öyle başlayın ki anlayalım alerji yapıp yapmadığını dedi doktoru o yüzden birkaç gün bekledimz☺️

Bizim 20.30-21.00 gibi başlıyor gece uykusu. Sabah 06.00-07.30 arasında uyuyor. Ortalama 2 saatte bir emmeye kalkıyor, max 3-4 dk ama emme de 🤷‍♀️ Gündüz de 2şer saatten 2 uyku yapıyor. Ama normalde emmeye kalkar uyurdu kendş kendine, son birkaç gündür 03.00 gibi kalkıp bir buçuk iki saat uyanık kalıyor🥺 birez korkuyorum açıkcası alışkanlığa dönüşür diye. Bu durumu yaşayan var mı?

Ne o merak ettim

Gündüz oturdu da gece malesef çok uyanıyor ama saatleri belli aşağı yukarı...akşam 20.30 gbi uyuyor sabah 7.30 gbi ayakta..daha uyuyacak aslinda ama ablası okula gdyor herkes ayakta uyanıyor haliyle...
6 cok erken zaten

Bizim 20.30-21.00 gibi başlıyor gece uykusu. Sabah 06.00-07.30 arasında uyuyor. Ortalama 2 saatte bir emmeye kalkıyor, max 3-4 dk ama emme de 🤷‍♀️ Gündüz de 2şer saatten 2 uyku yapıyor. Ama normalde emmeye kalkar uyurdu kendş kendine, son birkaç gündür 03.00 gibi kalkıp bir buçuk iki saat uyanık kalıyor🥺 birez korkuyorum açıkcası alışkanlığa dönüşür diye. Bu durumu yaşayan var mı?
Benim kız da akşamları en erken 10.30da zorla uyutuyorum sabah 10a kadar uyuyor ama şöyle sabah 7.30dan sonra sürekli emmek istiyor o şekilde gece uyanmaz öyle ben uyanıp emzirip yatırıyorum. Sizin saatlere göre erken yatıp erken kalkıyor benim kızın ki normal mi? Erken uyusa gerçekten çok isterim ama şuan uyku eğitimide veremiyorum dişler yüzünden ama durum bu şekilde

Bim i takip edeyim gelirse sen de yaz sabahtan alayım 🙈 İkeanınkini de çok duydum bakayım.diyeti bıraktım artık her şeyden yiyorum ama peynir ve yoğurt az yiyorum hatta hiç yemiyorum ayranda aynı şekilde.nokta ya da noktalar kadar kan geliyor önemsemiyorum ama bu sabah her şey aynı yemişken kan arttı aşı ya da şurup etkiledi sanırım sonraki bezlerde geçti.yaş pastada kötü etkilemişti onu da yemeyi kestim.yersem birkaç çatal alıyorum.senin diyet nasıl gidiyor? istersen sen de az yiyerek dene demiştim ama yazılar arasında kaynadı
Teşekkür ederim cevap için. Aynı seyleri yaşıyoruz içim rahatladı normal olmasına sevindim
Rica ederim Allah esirgesin yavrularımızı ❤️
Canm inşallah hic bsyi yoktur kuzucugun. Bizim doktor da 3. Ay kontrolunde biraz üfürüm duymustu, cok cocukta duyuluyor ve bsy cikmiyor, acelesi de yok ama cocuk kardiyologuna bi gösterin icimiz rahat etsin demişti. Hala gitmedik gerci ama, sen de bir çocuk kardiyologu mu baksan acaba garanti olsun diye.
inşallah canım çok sağol size de geçmiş olsun inşallah sizinde geçmiştir.evet üfürümden bir şey çıkmıyormuş genelde. Ben kardiyoloğa direk alcaktım ama aklımda çocuk doktoru yönlendirmeden gidilmiyor diye kalmış.bir gösteriyim de olmadı ona da gidicem aynen içimiz rahat etsin en azından
Ufurum mu ne o mu canim ? Doktor bize birsey dememisti ama.saglik ocagindaki doktor soyledi. Ama merak etme genelde bebeklerde olur sonra gecer dedi
Yumurta etkilemiyor artık ama bilemedim.sağlık ocağı kalbi dinlemedi sadece aşı olduğunda hep dudak kenarı morarıyormuş ben kafamı çevirdiğimden görmedim tabi.üfürüm de demediler.inşallah bir şey yoktur gidince öğrenicez artık
Ne o merak ettim

6 cok erken zaten
inşallah

Benim kızın uykusu da geri çekildi 9-9 buçuk arası uyuyor sizler yatarırken çoraplarını çıkarıyor musunuz? Kan dolaşımı için çıkarmak istiyorum ama bir yandan üşütür diye korkuyorum.gündüz zaten ne yapıp edip çıkarıyor

X