2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
İnşallah.Sen de bırakırsın zamanla..İstanbula kar geç geldi bu hafta son olur umarım 😬

İnşallah 🤲🏻

benim de yumak yumak dökülüyor belime kadar uzatmıştım saç kalmadı.değerlerim de sıkıntı yok hormonal herhalde
İnsallah 😒 kizim bak kar yagiyo diyorum cocuk camdan bakmıyor bile 😒onceden kosuyordu sıkıldi artık 😁
4.ay kontrolünden geldik gelişimi normal çok şükür ❤️ Aşımızı da olduk ateş yavaş yavaş çıkmaya başlayınca calpol verdim.Bu arada biz demeden sağlık ocağı kan damlası verdi MutluBulut_ MutluBulut_ emzirmeden 1 saat önce veya 1 saat sonra 4 damla şeklindeymiş.vegaferon ama kabızlık olursa burdaki arkadaşların önerisiyle sidefer alırım sanırım
Ya banada onu verdi verme zamanini soylemedi ama icerigi temiz olmadigi icin kullanmak istemiyorum onu. Ya sidefer ya ocean alicam ama hangisi bilmiyorum
Aynen sürekli mızmız uyumuyordu. Enfeksiyon da çıkmıştı. Şükür şimdi uykusu düzeldi
Umarim bizimde kullaninca duzelir 😐

Ocean mikrofiber kan damlasını biz yaklaşık 1 aydır kullaniorux içindeki damlalikta 0.5 işaret var 2 kere ondan vermemizi söyledi doktor biz 4 aylık olacağız 4 gün sonra
Canm kaç kg bebeğin bende ondan aldım ama ebe ben bilmiyorum kaç damla olduğunu dedi ben sadece 0.5 kadar veriyodm

Sidefer i ilk oğlumda kullandım içinde sut aroması var diye alerjik olanlara vermiyorlar ama aroma farklı bişey değil mi süt ürünü sayılmaz bence
Himm hic bilmiyorum canım, sut aromasi da sacma niye aroma koyuyolarsa 🙈🤣 suan icin alerjik belirti gostermedi ama bilemiyorum tabii sonra nolur.
Biz de lipofix veriyoruz damlalikla 7 damla ayarlayip sıkıyoruz ağzına tadi iyi yutuyor hemen
Bazilarini begenmiyomus bu zottiriler 🤭
Canim kac damla veriyorsun buda kiloya gore mi yoksa belirli bir sayisi var mi ?
Bana saglik ocagindaki hemsire yazdigi demir icin 9 damla ile başlayacağız demişti. Sonra biz onu almayip sideferi alınca eczaci arkadas kilosuna göre verilir kilosu kac dedi, 7bucuk kilo bizimki, 8damla verin dedi oyle yapiyoruz smdilik bakalim.
Demir ilacına başlamadım daha internetten sipariş verdim ocean marka bizim zaten kaka sorunu var kabız yapmayandan istiyorum gelince başlıcam bir de sidefer kullananlar var o da temiz içerikliymiş
Ya isin ilginci tesaduf mu bilmiyorum ama 2 gece verdim daha ama kakasini cok rahat yapmaya basladi. Kivami ve rengi cok iyi. Hatta az once uykusunda yapmış anlamadan. Normalde yaparken anlasiliyor yani, bazen zorlandigi da oluyor. İlk kez uykusunda yapti. Ama dedigim gibi tamamen tesadüf olabilir. Daha net yorum yapabilmek icin cok erken. Sidefer veriyoruz bu arada.

Himm hic bilmiyorum canım, sut aromasi da sacma niye aroma koyuyolarsa 🙈🤣 suan icin alerjik belirti gostermedi ama bilemiyorum tabii sonra nolur.

Bana saglik ocagindaki hemsire yazdigi demir icin 9 damla ile başlayacağız demişti. Sonra biz onu almayip sideferi alınca eczaci arkadas kilosuna göre verilir kilosu kac dedi, 7bucuk kilo bizimki, 8damla verin dedi oyle yapiyoruz smdilik bakalim.

Ya isin ilginci tesaduf mu bilmiyorum ama 2 gece verdim daha ama kakasini cok rahat yapmaya basladi. Kivami ve rengi cok iyi. Hatta az once uykusunda yapmış anlamadan. Normalde yaparken anlasiliyor yani, bazen zorlandigi da oluyor. İlk kez uykusunda yapti. Ama dedigim gibi tamamen tesadüf olabilir. Daha net yorum yapabilmek icin cok erken. Sidefer veriyoruz bu arada.
Taman canim cok sagol o zaman iki markaninda kullanimi ayni demek ki 🥰

Merhabalar saçları dökülenler arasına alın beni tutam tutam geliyor benim ki neyse de bebeğimin saçları o kadar çoktu ki nasıl dökülüyor anlatamam 🤦‍♀️🤦‍♀️ Ama normal miş büyüme evresinde olurmuş neyse 😌 2 aydır ya sallayarak yada emzirirken uyuyordu bu arada yarın 4 aylık olacağız günde her uyumada 20 dakka anca gün içinde 3-4 kez uyuyordu 4 gündür sadece emip öpüp koklayıp beyaz gürültü açıyorum hafif ağlayıp mırıldanmalar çok çok ağlarsa alıp sakinleştirip tekrar yatıyorduk kendi kendine daha uzun uyumaya başladı hatta uyanıyorsa tekrar uyuyor umarım daim olur 👍 çok araştırdım nette çünkü gece uykularım hep düzenliydi ama gündüzleri uykuya dalamadığı için çok yoruluyordum ☺️

4.ay kontrolünden geldik gelişimi normal çok şükür ❤️ Aşımızı da olduk ateş yavaş yavaş çıkmaya başlayınca calpol verdim.Bu arada biz demeden sağlık ocağı kan damlası verdi MutluBulut_ MutluBulut_ emzirmeden 1 saat önce veya 1 saat sonra 4 damla şeklindeymiş.vegaferon ama kabızlık olursa burdaki arkadaşların önerisiyle sidefer alırım sanırım
Ohh maasallah yavruya 🥰🥰🙏 bizi 2 gun yordu biraz aşılar ya, 2. Ay asilarinda bu kdr olmamisti anlamadım. Ama gecti tabii 😍
Taman canim cok sagol o zaman iki markaninda kullanimi ayni demek ki 🥰
Rica ederm cnm 🤗

İnsallah 😒 kizim bak kar yagiyo diyorum cocuk camdan bakmıyor bile 😒onceden kosuyordu artık 😁

Ya banada onu verdi verme zamanini soylemedi ama icerigi temiz olmadigi icin kullanmak istemiyorum onu. Ya sidefer ya ocean alicam ama hangisi bilmiyorum

Umarim bizimde kullaninca duzelir
İzmirliler kara hasret kıymetini bilin 😅
İçeriğinin temiz olmadığını yeni duydum.devlet bebeklere dağıtıyor sonuçta bilemedim ki 😬
Ohh maasallah yavruya 🥰🥰🙏 bizi 2 gun yordu biraz aşılar ya, 2. Ay asilarinda bu kdr olmamisti anlamadım. Ama gecti tabii 😍

Rica ederm cnm 🤗
Teşekkür ederiz ❤️ calpol olmasa bizi de yorar.çok fena kıvrandırıyor.yarına kalmaz inşallah 😬

İçeriğinin temiz olmadığını yeni duydum.devlet bebeklere dağıtıyor sonuçta bilemedim ki 😬

Teşekkür ederiz ❤️ calpol olmasa bizi de yorar.çok fena kıvrandırıyor.yarına kalmaz inşallah 😬
Biz de parol verdik ama yine de mizmizlik oldu, agrilari yogundu herhalde pek kesmedi. Ama 6 saatte bir vermedim, olabildigince araligi acmaya calistim biraz ondan da olabilir tabii bilmiyorum. Neyse geçti sukur, darisi 6 aylik asilara 🤣

Takipteyim bilgilendirirsin beni bakayım ocean iyi gelmezse ona göre sidefer e geçerim

Biz de parol verdik ama yine de mizmizlik oldu, agrilari yogundu herhalde pek kesmedi. Ama 6 saatte bir vermedim, olabildigince araligi acmaya calistim biraz ondan da olabilir tabii bilmiyorum. Neyse geçti sukur, darisi 6 aylik asilara 🤣
Beni de 2.ay aşısı çok zorlamıştı hem ağlamalar hem ateş 37.9 a kadar çıkmıştı uyuyunca düşmüştü o zaman korkuyodum uyuyunca daha çok çıkar diye şimdi 4.ay aşısında daha tecrübeli oldum mızmızlık yaptı ateşi de çıkmaya başlamıştı 37 ye kadar çıktı ama zar zor bi şekilde uyutmaya çalıştım uyuyunca yine ateşi düştü bir de emzirmek ikisi ateşi düşürüyo bence

Ondan olabilir çünkü 6 saat geçince direk kötü oldu kıyameti kopardı ilacı verince rahatladı.aynen geçti şükür darısı 6 aya 🙈

Bebesinde tırnak batması olan var mı ya doktor krem verdi ama iyi gelmedi ayak baş parmağı kızarık
Bizim vardı geçti şimdi elinde tırnak batmış baya kızardı iltihap toplamış doktora götürmedim annem topluiğneyi dezenfekte edip batırdı iltihapı akıttı sonra antibiyotik krem sürüp yara bandı sardım Bi kaç saate geçmişti

Beyaz gürültünün zararlı olduğunu söylüyorlar siz ne düşünüyorsunuz kızıma açıyorum ama içim rahat değil
AA hiç duymadım ne gibi zararı var acaba ben doğduğundan beri mızmızlandığında onu açıp uyuturum baya kurtarıcım benim

İlkinde de kullanmadim ben ama o zaman hangisini aldigimi hatirlamiyorum.

İlkinde de kullanmadim ben ama o zaman hangisini aldigimi hatirlamiyorum.
Kafam çok karıştı bilmiyorum ne yapsam.bugün zaten aşıdan huzursuzdu başlatmadım.yarın bakayım
Yok ya benimkine 2 saat bile fayda etmedi, hep biraz ates bi de huzursuzluk vardı o surecte. Acaba parol verdim diye mi, bi dahakine Calpol deneyeyim bakalım 🙈
Kıyamam :KK43: parolun etkisi daha kısa sürüyor demek.calpol baya etkili, ağrısını aldı yoksa susturamazdım.tavsiye ederim

X