2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Genelde öyle diyolar ben de aynı fikirdeyim hem de annem yardımcı oluyo onun sağlığında da kolaylık olur
Ya arayı kısa tutacaksın yada 7-8 hatta 9 yaş gibi açacaksın uzun zamandan sonra bu da zor olur İnan en iyisi 1’er yaş olmalı İnan bebek bakmak daha kolay büyük çocuklar çok sorunlu oluyor okuldu aktivite derken küçükler eziliyor bu sefer

Kızlarrr grupta özel sigorta yaptıran oldumu artık çok ihtiyaç var 2 çocukla şart artık bilgi verebilecek kimse varmı bu konuda
Eşim yaptırmış bize de valla çok iyi olduğunu düşünüyorum kızımın ayağından dolayı fazla gittik diğer ay röntgen çekilecek bir de zaten muayene ücretleri fazla artık

Arkadaşlar ben sabah saçlarım çok aşırı döküldüğü için doktora gideceğim yoksa kel kalacağım acaba kan ister mi en son iki hafta önce sağlık ocağında verdim sadece b12için vasatın bi tık üstü dedi bişey vermemişti. Konya da sağlık ocağındaki tahlilleri e nabızda göstermiyorda

Biz yaptırdık ailecek:) bebeğimin alerjisi olduğundan rutinden fazla gittiğimiz oluyor o yüzden yaptırmaya karar verdik
Hadi hayırlı olsun inş sadece kontrol için kullanılır hastalık olmasın da
Bana detaylı bilgi verirmisin ailecek derken nasıl oluyor benim 2 tane oğlum var geçen ay 1500 verdim doktorumuzun kendi kliniği var 3 senedir hep ona gidiyoruz sigorta yaptırmaya geç bile kaldım

Eşim yaptırmış bize de valla çok iyi olduğunu düşünüyorum kızımın ayağından dolayı fazla gittik diğer ay röntgen çekilecek bir de zaten muayene ücretleri fazla artık
Çok geçmiş olsun bana müsait olduğunda detaylı bilgi verir misin 2 çocukla şart artık tahlillerle beraber fazla tutuyor gerçekten

Bende bugün duşta şok oldum avuç dolusu geldi doğumdan sonra vitaminleri gün aşırı kullanmak gerekirdi.
İlk doğumdan sonra kullanmıştım saç kaybı pek olmadı ama bu doğumdan sonra kullanmadım fena başladı

Çok geçmiş olsun bana müsait olduğunda detaylı bilgi verir misin 2 çocukla şart artık tahlillerle beraber fazla tutuyor gerçekten
Tabii merak ettiklerinizi sorabilirsiniz yanıtlarım. Biz kızımla bana 2600 ödemiş eşim 10 muayene+1 check up var içinde

Ne vitamini vaar ki bana sadece kan ilacına devam dediler

Kinaye yapmışsın anlamadım tabi en azından 6 ay olsun kabızlık neden oluyormuş sordunuz mu bizim kakalı bez sayımızda azaldı
Ayni paranoyaklik bende de başladı ama ben spiral ya da hap kullanmak istemiyorum doktorda es korunmasıni önerdi ama insanda bi korku oluyor yine de
Eş korunması olsa da riskli anlıyorum seni hap aldım ama kullanmak istemedim azda olsa bebeğe etki eder diye.en mantıklısı korunaklısı spiral geldi ama adet gelmeden takılıyor mu bilmiyorum böyle beklemek korkutucu daha bebeler büyümeden 2022 ekim annelerine geçiyormuşuz

Öncelikle kendi doktorunuzda geçip geçmediğini öğrenin, hangi sigortayla çalışıyor tamamlayıcı geçiyor mu vs. Bizim doktorumuzun kendi muayenehanesinde genel sağlık sigortası geçiyordu ve daha pahalı biliyorsunuzdur. Şuan için ona gerek duymadığımızdan tamamlayacı sağlık sigortası yaptırdık, ve Medicana, medicalpark, memoriallarda geçerli. Ailecek derken eşim ben ve bebeğimize yaptırdık. Üçüne 7bin tl verdik yanlış hatırlamıyorsam. Çoğu sigorta şirketi sadece bebeğe/çocuğa yapmıyor bu arada yanında bir ebeveyn de istiyor. Biz kendimize de yaptırdık ama sadece çocuğa yaptıran bir sigorta şirketi var, ve yanlış bilmiyorsam tek. Siz bir araştırın anlayacaksınız ne demek istediğimi. Eğer ihtiyaç duyarsanız numarasını paylaşırım

Ben geçen kan değerlerime baktirdim hepsi normal düzeyde, ama dediğiniz gibi çok dökülmeye başladı, hamilelikte hem dökülmüyor hem yağlanması durmuştu . Şimdi tavan yaptı bu ikisi

Ben geçen kan değerlerime baktirdim hepsi normal düzeyde, ama dediğiniz gibi çok dökülmeye başladı, hamilelikte hem dökülmüyor hem yağlanması durmuştu . Şimdi tavan yaptı bu ikisi
Benim de saçlarım ince telli hep yağlanır yani 1 gün duş almasam. Ama hamilelikte resmen yağlanmıyordu bayılmıştım bu duruma ancak şimdi yine eskiye döndü şuan için dökülme yok bende ama bakalım

Bu arada sadece bebeğe 2300e yaptırdı komşum yakın zamanda, zaten muayeneler en az 300 tl 10 muayane 3000 tl yapıyor burdan bile fazlasıyla çıkıyor parası. Kan, idrar tahlilleri ultrasonlar gerekirse en azından ücretsiz. Yani bebekli çocuklu her eve gerekli diye düşünüyorum özel sağlık sigortası

Bizde hep var..

benimde 5 gün önce pembe leke geldi hamile miyim diye düşündüm 1 defayla geri çekilmeyle kalınmaz herhalde pişman oldum reglinin 2.günü sprial takılıyormuş gelse de taktırsam
Peki hiriltiyi dra sordunuz mu
Kizlar 3 aylık olduğunda kilo alımı azaldı mı Sizinde bizim 15 günde az kilo almış önce aya göre
Ilk iki ay 1.5 kilo aldı sonra 25 günde 750 gram aldı. Azaldı ama normal sınırda hala önemli olan o
Benim sipa 52 cnm doğdu 3.ay kontrolunde 66 cm di masallah kilonuzla 7.5

Ben baglatmayi da dusunmeliydim aslinda ama 2. Bebegimi kaybedince korktum şimdi 3 sezeryanliyim 4. Zor okur artik bana yüzden iyi korunmam lazim

Aslında kendi kendine 3 günde 1 yapıyodu sonra yapamamaya başladı ben de sadece anne sütü alıyor diye bekledim ama rahatsız ediyodu uyku uyuyamıyodu 2 3 defa uyardım öyle yaptırdım zeytinyağı az bişey verdim ama bunlar geçici olarak yaptırdı kendisi yapamıyo doktora götürdük mega kolon hastalığından şüphelendi cerraha yönlendirdi cerrah ta 2 3 ay daha bekleyin geçmezse araştırma hastanesine götürün dedi darlık veya çatlak yokmuş anal çubuk verdi bununla 2 günde 1 poposuna masaj yap dedi ben de yaptım kendisi yapmaya başladı diye bıraktım tekrar yapamadı yine başladım o çubukla masaj yapmaya yani bi sıkıntımız o gaz da çıkarıyodu ama ilacını değiştim biogaia kullanıyodum maflor kabızlığa çok iyi dediler ona geçtim alttan gaz çıkarması da zorlaştı sab simplex te kullanıyorum ayrıca ama anlamadım neden böyle oluyo perşembe günü 3 ay dolacak doktora tekrar söylicem bi çare arıyorum ama bulamıyorum benim de hamilelikten beri kabızlığım var 3 günde 1 falan tuvalete çıkıyorum kolaylıkla o da etkiler dediler bebeği ona da çok bunalıyorum böyle sıkıntı çekmese 2.yi seve seve hemen yapmak isterim de bu sıkıntılar beni yıpratıyo bi gaz çıkarıp kaka yapınca ben rahatlıyorum sanki

Gecmis olsun canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…