2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Böyle şeylere takılma oğlum ilk ay 6 cm ikinci ay 5 cm uzadı ama babamız 2 metre ben 173. Azda uzasa önemli olan sağlığı.kilo daha önemli beslenmesini gösteriyor cunku
Benim ilk oğlum emmedi çocuk Dr u devam sütü verdirtmedi çok pişmanım keşke verseydim kilo almadı boyu çok az uzadı bu oğlum emiyor ben 160 baba 180 cm bebek 2 aylık 10 cm uzamış iki ayda kilo alımı da güzel çok şükür ilk oğlum gibi aç kalmıyor kalırsa devam sütü vereceğim bu sefer yanlış Dr sectm ilk oglanda bilincsizlik

Öyle yaptım valla gece boyu emzirme işindeydik zor ama yeter ki kilo alsın
Gece uyumayı seviyorsa bir iki kere ver uyku düzenini bozma bence.gündüz de saat başı versen olur.gece senin de dinlenmeye ihtiyacın var uyku sütü arttırıyormuş.merak etme birkaç haftaya istediğin gibi alır.ilk ay benimki de öyleydi bende üzülmüştüm sonradan almaya başladı sende üzme kendini
Bir sonraki emme isteği ne zaman geliyor? Aç olsa bırakmaz arkadaşların dediği gibi gazı mı var acaba.ya da mamayla doyduğu için mi istemiyor? benim de süt akması durdu terbiye oldu diye düşünüyorum.sende kötü düşünme

Hava yutunca yapıyı benim oğlan emmek istiyo ama ememiyo ittiriyo ben ağzına sokmaya çalışınca midesi bulaniyo gegirtene kadar kucağımda sırtına vuruyrm gaz çıkınca emiyor geri

Maşallah kuzuna❤ ama zaten gittikçe az almaya başlayacaklar.Bebeğin huzuru en önemlisi uyuyup huzurlaysa ne güzel.Benim ki hep huzursuz acaba bi yerimi ağrıyor diye düşünüyorum üzülüyorum bazen.

Maşallah kuzuna❤ ama zaten gittikçe az almaya başlayacaklar.Bebeğin huzuru en önemlisi uyuyup huzurlaysa ne güzel.Benim ki hep huzursuz acaba bi yerimi ağrıyor diye düşünüyorum üzülüyorum bazen.
Benimki iyi öyle uzun ağlamalar yok acıkınca agliyo o an isim varsa mesela wc deysem elim bulasiktaysa ben gidene kadar agliyo çok agliyo sanki etini koparmisim memeyi verdiğim an hırslı hırslı emiyo sanki hiç emmemis yam yam gibi

Bendede tam tersi kafama göre mamaya başlamıştım dr da oylemi al bu mamaları diye numune veriyordu elime. Halbuki sütüm iyiydi taş gibiydi goguslerim ama daha çok mamaya besledim. O doktora hakkımı helal etmiyorum tecrubesizdim bilincsizdim. Simdi oğlum emdikce kizima haksızlık ettiğimi düşünüyorum
O yüzden annelere diyorum tabiki kilo alımı azsa mama verin ama lütfen kafanıza göre bu çocuk aç deyip mamaya başlamayın.boy konusu için yapabileceğimiz birsey yok genetik bu isler. Sağlıklı olsunlar yeter

Bu arada kizlar çorap iz yapıyor benim bebiste. Biraz tombik masallah.Patikli giydiriyorum mecbur ama büyüdükçe patikli alt zor bulacağım.iz yapmayan çorap var mı şunu al diyeceginiz

İlk iki ay iyiydi kilo alımı sarılıktan sonra baya düzelmişti şimdi böyle olunca şaşırdım

Benim Oğlum idrar yapmiyordu yapsa çok az turuncu renk kilo alımı yoktu sütüm yok diyordum psikolojik deyip yolladı her gitmemde emmiyordu guzel Kesildi 2 aydan sonra çorap konusunda benimki de tombiş yanlarını kesiyrm lastik yerlerini

Ben rotayı 3. Ayda yaptırdım dünkü kontrolde. Geçen ay fazla ağır gelir diye düşündüm zaten 14.haftaya kadar ilk rota yapılıyormuş ben ikili olandan yaptırdım ikinci aşısı martta olacak
Ben ilk oğlumda yaptırmadım bunda da yaptırmam yaptıran arkadaşların çocukları rota oldu hastanede yatti

Arkadaşlar bende de belirtiler başladı testim de pozitif çıktı zaten.
Maalesef aşım da yoktu hep ileri tarihe attım olurum olurum diye şimdi pişmanım eşim hafif atlayo sanki ben daha ağır geçiriyorum oğlum da çok huzursuz ateşini takip ediyorum ara ara öksürüyo hapşuruyo inşallah sütüm yarar da iyileşir
Çok dikkat edin benim eşim iş yerinden muhtemelen getirdi ama bundan sonra misafire vs de göz yummayacağım

Kilo alımı her bebeğe göre değişiyor bence bir de doğum kilosu da önemli.Anne sütü alan bebeklerde 500 gr da normal 1.5 kg da her anne fazla alsin ister tabi ama mama olayı bence kesinlikle sütü azaltan bir sey kafaya göre vermemek lazım...genel olarak kilo alımları nasıl kizlar sizde ? Bizde ilk 1200 ikinci Ay 1000 bu ay daha az olacak çünkü hastalık geçirdik

Geçmiş olsun genelde erkekler daha güçlü bence benim zamanında aşı yoktu eşim hafif atlattı ben ağır atlattım hastanede yattım hamile değildim o zaman oğluma bulaşmasın diye çift maske taktım sana tavsiye maskeni sık değiştir ve temiz hava al iştahın olmasa da zorla bol su iç vitamin al

Çok geçmiş olsun rabbim şifa versin

Bizde sadece anne sütü ile devam ediyoruz geçen ayda bu ayda 1 kilo almış, çok kilolu değil bebeğim ama doktor normal dediği için yeterli. Hiç takmıyorum kiloyu

Lastiklerini kesiyorum çorapların canim ister istemez kesiyor bacakları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…