2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar valla Allah sizden razı olsun bir kaç seferdir yüzüstü uyutmaya denemiştim çok başarılı olmadı bugün bir kez daha denedim tam 48 dakikadır uyuyor ilk defa rahat kahvaltı ettik eşimle
Ben de gün içinde uyutuyorum gece hariç yoksa uyumuyor. Sibelim84 bak pes etme diyorum sende bi denemelisin arkadaşım.

Kızlar dün akşam bir emzirme danışmanıyla online eğitimdeydim . Bildiğim bir sürü yanlış olduğunu gördüm .Benim bebeğimde ara ara memeyi çekiştiriyor ağlayarak bırakıyordu ben zorluyordum tekrar tekrar .Zorlamamam gerektiğini o an alıp kucağıma sakinleştirmem gerektiğini söyledi .Evi güzelce ısıt ikinizde çıplak olun ten tene emzir hiç olmadı dedi . Normalde emzirirken ağlarsa kıvranırsa karnına hemen sıcak havlu koy emzirmeye devam eder dedi . Bazı bebeklerinin sindirimi ağızda başlarmış ağzına süt değdiği an karnı ağrımaya başlar ,o da çekiştirmeye sebep olurmuş sıcak havlu koymak işe yaradı bizde . Sık sık emzir dedi memelerim dolsun diye beklemek yanlışmış ,emzirdikçe süt dolar dedi.Ben katı diyette olduğum için sütüm azalır diye endişeliydim Afrika’daki anneleri ve mevsimlik işçileri örnek verdi ,yemeyle alakası yok moral ve bol bol emzirmek sütü artırır dedi ..
Emzirirken uyuyan bebişler içinde memede uyuyunca gazını çıkarın sonra tekrar memeye alın iki üç fırt çeksin tekrar dalar ,o zaman yatağa koyun dedi .
Bide memede ağlama çekiştirme olayına o kriz anında kendi serçe parmağınızı ağzına sokun bebeğin biraz emsin ,hemen ardından memeyi sokun dedi bunuda deneyeceğim daha denemedim .

Aa ha ha ha canım dün gece ben de aynı şeyleri okudum araştırdım meme red ediyor diye.Bugün uygulayacaktım böyle böyle çözeceğiz bebişlerimizi annelik meğersem bi öğrenme serüveniymiş.

Babaanem et çok yer etsiz yemeğe yemek demez sarımsak soğan yer sadece tereyağı yer o da ev tereyağı ev yoğurdu meyve felan bide sigara içmemiş hiç

Bizim daha çok 1.053 lira çocuk odası ve salon yanmıyor ona rağmen mutfağı kapattım faturayı görünce

Kızlar valla Allah sizden razı olsun bir kaç seferdir yüzüstü uyutmaya denemiştim çok başarılı olmadı bugün bir kez daha denedim tam 48 dakikadır uyuyor ilk defa rahat kahvaltı ettik eşimle
Canım sevindim adına ben artk öyle uyutuyrm diğer türlü eli durmuyo yuzuyle oynuyo uyandiruyo kendini yüz üstü baya uyuyor gece ben ara ara uyaniyrm 4 saat olduysa emziriyrm uyanmadan uykuya devam ediyo alitini da gece degismiyorum uyanmasin diye

Banada 920 TL gelmiş rezillik resmen şaşırdılar artık herşeye zam zam zam

Dün benim evlat kaka yapmıştı değiştireyim dedim bi baktım taşmış heryeri …. götürüyo
Sonra analık işte incelim şu bezi dedim,full mukus şok oldum benim yediğim birşeydenmi oldu acep ne dersiniz

Babaanem et çok yer etsiz yemeğe yemek demez sarımsak soğan yer sadece tereyağı yer o da ev tereyağı ev yoğurdu meyve felan bide sigara içmemiş hiç
Ne güzel kendine bakıyor Biz hergün nerde et yicez ateş pahası her şey iki kişi çalışsak belki
Bizim daha çok 1.053 lira çocuk odası ve salon yanmıyor ona rağmen mutfağı kapattım faturayı görünce
Abooo rahatladım biraz yalnız değilmişiz acaba biz mi çok yaktık diye düşündüm ama 23 derece normal bir ısı.bebek yokken 20 21 idare ediyorduk..aynen bizimde salon yanmıyor orayı ıstmak zor diye küçük odayı kullanıyoruz buna rağmen böyle geldi.mutfağı ben de mi kapatsam acaba aslında bu ayda idare etsek martta ısınmaz mı o zaman düşürürüz
Banada 920 TL gelmiş rezillik resmen şaşırdılar artık herşeye zam zam zam
tamamen rezillik.az zam her ülkede olur da böyle iki katı zam nerde görülmüş.şuan zar zor idare ediyoruz ama olmayan ne yapacak.ilerde yakmayıp battaniye ile otururuz artık.
belki ondandır belki balgamı varsa onu atmıştır.her gün olmasında alerjimiz var bizim her gün mukuslu

Bizim oturma odaları normalden büyük 3+1 ama büyük bi ev oturma odası salon gibi salon konferans salonu gibi abarttım salonu büyük ama ev isitmak için mecbur yakıyoruz mutfak şuan soğudu çünkü dışarı eksi bilmem kaç derece

Bizede gaz 700 kusur gelmis bebisin altini değiştirirken.yada banyo.sirasinda elektrikli ocak yakıyorum elektrikte 400 kusur geldi.. ben bu ay ucretsize ayrilcagim bide, sonumuz hayrolo

Battaniyemi abowww dikkat et tekrar istemesin

Cnm 3 aylik olmuş nerdeyse...hareketidir bacakları felan ...o kadar gaz olmamali sanki..belki distir huysuzlugu
Bu ay çok fazla olur dedi doktorumuz..diş için daha erken dedi. Zaten 2 aydır böyleyiz..

Bizim de 3+1 ama iki odayı bir salon yapmışlar 3 petekli ısıtmak için hepsini yakmak lazım. o odayı kullansak 2bin lira öderiz muhtemelen kız 1 yaşına gelince oraya geçeceğiz o zaman yandık mutfağı biz kapamadık orda yemek yiyoruz kızı da ana kucağına koyuyoruz üşütmeyelim şimdi
Bizede gaz 700 kusur gelmis bebisin altini değiştirirken.yada banyo.sirasinda elektrikli ocak yakıyorum elektrikte 400 kusur geldi.. ben bu ay ucretsize ayrilcagim bide, sonumuz hayrolo
Amin amin Allah yardımcımız olsun doğalgaz iyi de size de elektrik fazla gelmiş.bizim 260dı bir ay sonra çok gelir eşim akvaryum sayısını ikiye çıkardı ikisinde de ısıtıcı var.kendimizi ısıttık bir de balıklarımız kaldı

Ne güzel ben denedim bastı yaygarayi
Ben de gün içinde uyutuyorum gece hariç yoksa uyumuyor. Sibelim84 bak pes etme diyorum sende bi denemelisin arkadaşım.
Deniyom cnm basiyo yaygarayi sadece bazen yan çeviriyorum rahat ediyi
Bu ay çok fazla olur dedi doktorumuz..diş için daha erken dedi. Zaten 2 aydır böyleyiz..
Halla halla 3 aylıkken mi gaz cok olurmuş çok garip. Dise belli olmaz kardeşim ucbucuk aylıkken cikarmus oncesindede huysuzlugu başlıyor zaten cnm salya ve tükürükle belli ediyor

Ben memeler artık akmıyor diye üzülüyordum. Meğer bu iyi bişeymiş Oooh bari iyi, içim rahatladı en azından. Emme esnasındaki gaz çıkarmayı sürekli yapıyorum, meme değiştirme ve oyalayıp bidaha emzirme hepsini deniyorum ama çözüm olmadı henüz hiç biri.

Benimde öyle arada yapıyor yine ,bı akşam instagramdan bi eğitime katılıcam işe yarar umarım

Aaay hadi inşallah

Ay evet memenin akmaması meğer iyi bişeymiş Gazını çıkartıp emxşrmeye devam etmeyi çok sık yapıyorum aslında ama çözüm olmadı o bizde. Bi kez ittirmeye başladığı an hep yapıyor. Ve artık her beslenmede yapıyor. Memede uyuyakalmıyor ayrıca uzun süredir. Biz Sab Simplex kullanıyoruz ama işe yaradığını düşünmüyorum. Siz me kullanıyorsunuz?

Di mi yaaa? Çok sinir bozucu Aslında ben de uykuluyken bi denemem lazım aynen.

Pes etmek değil de, bu ittirme vs. aşırı sinir bozucu. Bir de her beslenmede yapmaya başlayınca

He yaaa meme akmaması iyi bişeymiş. Ben kötü sanıyordum Genelde her emme esnasında bu ittirmeyi yaptığı için ardına mama vermek zorunda kalıyorum. O yüzden de bir sonraki acıkması en az 4 saat sonra oluyor. Eğer bu olay sırf gazdansa umarım biter bir an önce ve şu mamayı bırakırız.

Hava yutunca yapıyı benim oğlan emmek istiyo ama ememiyo ittiriyo ben ağzına sokmaya çalışınca midesi bulaniyo gegirtene kadar kucağımda sırtına vuruyrm gaz çıkınca emiyor geri

İşte ben onu hep yaptığım hâlde emmeye geri dönmüyor o ittirmeyi bi kez yaptığı an devam ediyor.

Aaay çok geçmiş olsun

Aaay yesinler onun burnunu minnoş. Azcık büyüseler de biraz düzene otursa şu işler yaa.

Güzel bilgiler, paylaşımın için teşekkürler canım Şu serçe parmağı olayını ben emzikle yapıyorum Emzik verir gibi kandırıp memeyi sokuyorum. Toplamda max.zorlaaaaa 5 dk. anca uzatıyorumdur süreyi (bazen o kadar bile değil) Sonra ona da kanmıyor. Emzirirken havlu koymak yerine de kiraz çekirdeği yastığını ısıtıp koymayı da denedim, o da işe yaramadı. Çıplak emzirmeyi hiç denemedim daha, hatta bir de duşta öneriyolar su akarken onu da denemedim. Bu bilgilerden işine yarayan olur inşallah

200-300 ‘den çok hatırlamam doğalgaz. Bize de 700 tl geldi, içimize öküz oturdu resmen

Çıplak emzirmek bu havada olmaz zaten evler nekadar sıcak olursa olsun kis gunu yapılacak ismi...duşta emzirmekde garip geldi

Hemen sonra mama vermesen nasıl olur belki de mamaya alıştı ondan yapıyor.ittirince bırak yarım saat bir saat sonra tekrar meme vermeyi dene.acıkınca illaki alır.mamayı neyle veriyorsun ağzına kolayca aktığı için alışmıştır belkide emmek zor geliyordur
Ne güzel 700 gelmiş size 700e bile razıydık şu gelene bak bizimde içimize öküz oturdu 200 300 artık hayal oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…