2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canım senin bebeğin kolik mi gazı mı çok var neden öyle? Bu ara benimki de çok huysuz gündüzümüz her kucakta geçiyor ama geceleri en azından yatağına yatırıyorum uyuyor ben de gece dinlenmiş oluyorum senin anladığım kadarıyla öyle de olmuyor

Bize de süt ürünleri diyeti verdiler bugün malesef 😞valla çok üzüldüm dünyam başıma yıkıldı resmen o kadar kapsayıcı ki herşey bi şekilde süt içeriyor nerdeyse Allah yardımcımız olsun…
Kalsiyum olarak ne kullanıyorsunuz? Bana badem sütünden yoğurt yapmamı önerdi doktor hatta tarifini verdi
Evet gazlı bebek 🥺 belki öyle olmasa uyurdu yavrum, bilmiyorum 🥺
Kızlar bugün 2.ay asilarimizi yaptırdık.3 aşı yapıldı rota aşısı dahil.Ates yok ama bebeğim aşırı huzursuz ağlama krizlerine girio.Sizde nasıl olmuştu.
biz de rota ile beraber olmuştuk, ağlama krizi ondan değildir bence 🤷🏻‍♀️

melinda- melinda- doktorumuz ağlama krizine girebilir demişti canım.Ama ben doktor dese de panik oluyorum aşırı derecede.Elimde değil.
Haklısın insan öyle oluyor, elimizde değil 🥺 Şimdi benimkini zar zor uyuttum kucaktan indirdiğim an çığlığı basıyor…Valla delirmek üzereyim artık

melinda- melinda- benimki biraz bıraktı o olayı canım.Uyumaya başladı yatağında ya da pusette.Ama hergun değil tabiki.Bazen meme çılgınlığı tutuo.Sabahlioruz memede Ağzından çıktığı an krize girio😕

Günaydınlar herkese☺ biz bugün aşımızı olduk inş.ateşsiz atlatırız.3 gün gecikmeli oldu bu ay.Bu arada kızlar kilosu tartılırken 500 gr kıyafet saydılar sizde nasıl? kıyafetler bu kadar eder mi ki?
Geçmiş olsun 🌸Yok etmez bizim kıyafeti 170gram saydılar bu ay.2 kat giydiriyorum
Ya kızlar bu bebişler aç olup ağlamamazlık yapmazlar dimi .Kafayı bozdum iyice 😞
açsa ağlar:/
Kızlar bugün 2.ay asilarimizi yaptırdık.3 aşı yapıldı rota aşısı dahil.Ates yok ama bebeğim aşırı huzursuz ağlama krizlerine girio.Sizde nasıl olmuştu.
ağrısı vardır calpol verseydin canım bir çay kaşığı ağrısını keser.bize bile aşı yapılınca kaç gün kolumuz ağrıyor ufacık bebeler napsın.huzursuzluğu geçtiyse tabi gerek yok

Birkaç hafta sonraya kontrol verdi o zaman kilo kontrolü yapılacak emzirme 3saati bulmaısn dedi
Ben saat başı emziriyorum.birkaç hafta bence de saat başı emzir.yorucu ama yeter ki doysunlar güzelce büyüsünler.bir de emzirirken uzun uzun istediği kadar memede kalsın diğer memeye geçirme boşalana kadar emsin boşalınca zaten ağlar.maksat arka sütü yağlı kısmı alsın

😔😔😔 Ege’nin şu emerken ittirme olayı geçmedi. Hatta daha da kısaldı süre. 5 dk. anca emiyo ve memeyi ittirmeye başlıyo. Artık her emmede yapıyor hemde, istisnasız. Çözüm de bulamadım, neden yapıyor anlamıyorum da. Memeyi boşaltmadan, doymadan aç olmasına rağmen bırakıyor memeyi 😩 Mama sayısını çoğalttım mecbur bu sebeple de. Saldım artık ya, amaaaaan. Süt gitcek diye korkuyorum bitek, bu kadar az emmeye. Eskisi gibi de şiş olup akma olmuyor zaten, sabah kalkışlarımda hep akmış olurdu önceden 😕

😔😔😔 Ege’nin şu emerken ittirme olayı geçmedi. Hatta daha da kısaldı süre. 5 dk. anca emiyo ve memeyi ittirmeye başlıyo. Artık her emmede yapıyor hemde, istisnasız. Çözüm de bulamadım, neden yapıyor anlamıyorum da. Memeyi boşaltmadan, doymadan aç olmasına rağmen bırakıyor memeyi 😩 Mama sayısını çoğalttım mecbur bu sebeple de. Saldım artık ya, amaaaaan. Süt gitcek diye korkuyorum bitek, bu kadar az emmeye. Eskisi gibi de şiş olup akma olmuyor zaten, sabah kalkışlarımda hep akmış olurdu önceden 😕
Genellikle gazdan yapıyorlar canım meme ittirmeyi. Emzirirken sık sık gaz çıkarmak gerekiyor. Bırakınca direk omzuna alıp gazını çıkar sonra tekrar memeye tuttur. Ben öyle yapıyorum eğer çok huzursuzsa sağ sol sırayla veriyorum.

Memenin akmaması memelerin terbiye oldu demek artık süt depolanıyor bebek emdikçe süt üretiyor şanslısın yani ben hala sabah akan sütler uğraşıyorum umarım kısa sürede terbiye olur.

Benimde öyle arada yapıyor yine ,bı akşam instagramdan bi eğitime katılıcam işe yarar umarım

Şiş olmaması, akmaması iyi birşey, terbiye olmuş demek, benim ilk ay dışında hiç akmadı onda da sadece tek meme ve çok az akıyordu🤷🏻‍♀️Mama destekli gidiyorduk ama son bir aydır da doymaya başladı, biberona resmen sinirleniyor mamayı kesmek üzereyiz maşallah diyeyim 🧿ama burda da gördüm ki günden güne herkesin durumu değişiyor ne biz ne bebişler sabit durumda olamıyoruz maalesef… memenin haline ya da bebişin emmesine takılma diye yazıyorum hiçbir zaman öyle arkadaşlardaki gibi taş gibi olan süt fışkıran memelerim olmadı 😬 emerken memeyi İtme olayı bizde de oluyor, gazdan diyorlar…gerçekten kıvranıyor benim oğlum..biraz dikkat dağıtıp dolaştırıp gaz çıkarıp tekrar deniyorum, olmazsa da oynatıyorum yorulunca uykusu gelince tekrar deniyorum 🤷🏻‍♀️Gaz damlası da iyi geldi bize, şimdi daha güzel emiyor

Yapıyım valla ne bilim anlayamadım desem gerçekten 3aylık oldu hareketli bide bez durumuda ortada beslenme az olsa bez az yapar diye düşünüyorum bilemeidm kafam çok karıştı üzüldüm
Üzülme cnm dediğimi yap..bunu günlükte yapabilirsin. Günde 30 gram alıyorsa yada o civarı yeterli. Almıyorsa mama ver uzulme
Benimki arada yapiyo hakkaten çok zor ben burnunu açıyorum gene yapıyorsa gaz diyorum

Benim bu olay doğduğundan beri var aşırı sinir bozucu. Ben çareyi uyurken emzirmekte buldum . Gece uykulu haliyle güzel emiyodu zaten gündüzde 2saatte bir pilates topunda zıplayarak uykusunu getiriyorum iyice mayiştıginda emziriyorum. Uykuya daliyo zaten. Tabi bazen buda ise yaramiyo🤦

Sen bence haftalık kilo kontrolü yap evde kendin...eğer açsa niye bekleyeceksinki birkac hafta dimi ama...Bir hafta bekle kilo alımına bak cnm tartil bebeginle ben hep evde öyle tartiliyorum
Söylediğine katılıyorum en gelişme dönemleri zaten ilerleyen zamanlarda hem diş vs.sıkıntıları olunca daha az alacaklar o yüzden beklemeye gerek yok gibi yinede her anne kendi doğrusunu bilir zaten bebeğini tanır.

Yapıyım valla ne bilim anlayamadım desem gerçekten 3aylık oldu hareketli bide bez durumuda ortada beslenme az olsa bez az yapar diye düşünüyorum bilemeidm kafam çok karıştı üzüldüm
Üzülme canım ya sağlıklı ya en büyük şükür bu daha güzel gelişir hem öyle bak sen.Için rahat sonuçta hem mama hem meme gideceksin anne sütü alacak.Aldığı sür ona ilaç gibi gelecek birçok arkadaş böyle yapıyor.😊

Ben saat başı emziriyorum.birkaç hafta bence de saat başı emzir.yorucu ama yeter ki doysunlar güzelce büyüsünler.bir de emzirirken uzun uzun istediği kadar memede kalsın diğer memeye geçirme boşalana kadar emsin boşalınca zaten ağlar.maksat arka sütü yağlı kısmı alsın
Öyle yaptım valla gece boyu emzirme işindeydik zor ama yeter ki kilo alsın

Bizim biberon olmadığı halde 3 gün boyunca böyle yaptı.Belki atak dönemi belki de gaz .Hatta gece kolik ağlamaları var emzik veriyordum sevdirmeye çalışıyordum acaba emzikden kaynaklı mı diye düşündüm.Burada arkadaş yazmıştı ben de dün gece hiç vermedim gezdirdim durdum.Bende de akma yok ben de azalma hissediyorum.Gaz damlası kullanıyor musun? Arkadaşlar eds yapıyor onu denesen Allah yardımcın olsun bence pes etme canım.

Üzülme canım ya sağlıklı ya en büyük şükür bu daha güzel gelişir hem öyle bak sen.Için rahat sonuçta hem mama hem meme gideceksin anne sütü alacak.Aldığı sür ona ilaç gibi gelecek birçok arkadaş böyle yapıyor.😊
Yapacağım valla zaten gece boyu saat başı emzirdim uzun uzun emdi bıraktı geri verdim uykusuzum ama olsun

Bende boyunu merak ediyordum bizim kız biraz kısa galiba☺ 54 55cm arası gidip geldi hemşire bana az geldi .Oğlum çok uzundu kız tam tersi canı sağolsun hiç belli olmaz ileride.😅 Tek kat giyili değildi benim gibi çok pimpirikli biri asla tek katla götüremem😅hasta olur korkusu var.
Bizde gittik geldik gelişimi güzel çok şükür hastanede 8 gün yattı taburcu olduğu günde kilosu aynıydı hiç kilo almadi 8 gün boyunca ama eve gelince arayi kapatmış bu ay çok almaz ama uzun uyuyor emmesi azaldi

X