2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Aynı sorun bizde de var bir haftadır. Şimdi birde üzerine atak haftamız başladı ne emiyo ne uyuyo gündüzleri eziyet ediyo çok fazla. Sütüm azalmış benim biraz sağıp bakıyorum normalde tek sağımda 150 çıkardı artık 60-90 falan anca geliyo bende senin gibi mamayı artırdım. Günde bir kez uyumadan önce verirdim artık memede çekiştirip ağlama krizine girince mecbur veriyorum. Ne zaman geçer şu çekiştirme olayı ya birde burnunu sürtüyo göğsümü acıtıyo burnunu ona ağlıyo daha çok. Geçen yaşlı bi teyzem var o gördü dedi ki aynı kuzular gibi bebeklerde süt insin diye burnunu sürterlermiş göğse. Muhtemelen süt istediği tazyikte gelmiyor diye huysuzlanıyor memede.

Ah bu drlar..Bi ortası yokmu bunların ya
Ben ilk oğlumda yaptırmadım bunda da yaptırmam yaptıran arkadaşların çocukları rota oldu hastanede yatti
Benim kuzen yaptirmamisti cocuk rota kaptı baya ağır geçirdi hastanede yattı o yüzden riske atmak istemiyorum
Cok geçmiş olsun bol vitamin al..İnş hafif atlatırsin

Evet gazlı bebek belki öyle olmasa uyurdu yavrum, bilmiyorum

biz de rota ile beraber olmuştuk, ağlama krizi ondan değildir bence
Evet canım tahmin ettim gaz uyutmuyor. Bizim de -5-6. Haftalarda çok şiddetliydi uyumuyordu Çünkü. Gaz sorunununuz geçince uyur merak etme çoğu gitmiş azı kalmış az daha sık dişini.
Neler yapıyorsun gaz sorunu için peki? O çözülürse uyku da çözülecek rahatlayacaksın. Memeye de ondan sarıyor çocuk emdikçe gazı da çok oluyor. Tam bir kısır döngü çok zor

Bizde de iz yapıyor o yüzden ayak bileği ince diye bilekten olan çoraplarını giydiriyordum..onlarda küçüldü topuk kısmı ortada.çorap alma zamanı geldi
İlk iki ay iyiydi kilo alımı sarılıktan sonra baya düzelmişti şimdi böyle olunca şaşırdım
Büyüdüğü içindir belki.bakalım bizde 3.aya yeni girdik yeterince alabilecek miyiz.hepimize bol sütlü günler
Benim eşim nezle olsa ölüyorum diye yatıyor bende dahil etrafımdaki kadınlar daha güçlü

Bagisiklikla ilgili aslında ben çok yoruluyorum işte ve orda beslenme de düzenli dengeli değil kahvaltıda her gün simit poğaça yersem bağışıklık çok da sağlıklı olmaz bide 2 kat maske 24 saat taktım ben covitkwn oğlum benle yatıyordu çünkü temiz hava alamadm maske degissem bile su bile icemiyrdum vucut iyice direncsizlesti agirlastm 95 yaşında babannem geçirdi evde geçirdi benim gibi akciğere inmedi mesela

Kızlar gaz konusunda yeni bir şey keşfettim benim kızda çok gazlı maalesef Bağdaş kurup kucağıma uzandırıyorum yüzüstü ya sırtını ovalıyorum yada poposunu pışpışlıyorum hoşuna gidiyor bayağ ayaklarını da hareket ettiriyor sonra bayağ güzel gaz çıkıyor.Bizde gaz olayı çok sıkıntı bi tane bile çıkaramıyor alttan Meme çekiştirme meme de ağlama bi kaç gündür bizde de çoktu bugün hava karardı lambayı açmamıştım daha güzel emdiğini fark ettim.İsterseniz karanlık loş ve sessiz ortamda deneyin emzirmeyi sanırım bazen gaz bazen uykusuzluk bazen de meme reddi yapıyo bu meme çekiştirme olayını.

Bizde sadece anne sütü ile devam ediyoruz geçen ayda bu ayda 1 kilo almış, çok kilolu değil bebeğim ama doktor normal dediği için yeterli. Hiç takmıyorum kiloyu
Gayet güzel almış canım maşallah. Bizim de reflü var o yüzden çok almıyor ben de çok takılmıyorum gelişimi normal ya şükür bunada

Masaj yapıyorum, probiyotik damla ve gaz damlası kullanıyorum(sab simplex) kendim de yediklerime çok dikkat ediyorum sürekli aynı şeyleri yiyorum zaten bu kadar gazlı bebek ben görmedim meme sorunumuz da var zaten, bazen hiç ayrılmıyor bazen de almıyor, beni çok üzüyor

Benimki saat başı emiyor ama benim süt artmıyor nedense, doymuyor çok fazla ağlayınca mecbur mama veriyorum saldırıyor mamaya mamayıda az veriyorumki tekrar her saat emsin diye nasıl olacak böyle bilmiyorum

Çok geçmiş olsun aynen bünye meselesi demek ki.bende düzenli yemem ama herhalde soğuk bir odada büyüdüğüm için bağışıklığım iyi..2maskeyle çok zor olmuştur tek bir taneyle nefes alamıyorum seni düşünemiyorum..hastalık bir daha uğramaz inşallah Eski topraklar daha mı sağlam ne..babaanneye maşallah uzun sağlıklı ömürler dilerim

2 gündür benim kızda uyumuyor, bugün sürekli ağladı, battaniyede salladık öyle uyudu her seferinde o da tikli uykusu
Battaniyemi abowww dikkat et tekrar istemesin
Cnm 3 aylik olmuş nerdeyse...hareketidir bacakları felan ...o kadar gaz olmamali sanki..belki distir huysuzlugu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…