2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bence etmez tek kat giydiyse 200 300 dusuyorlardi ilk oğlumda bunda yarın gorecez ilk ayında yoğun bakımda olduğu için çıplaktı zaten sadece bez ağırlığı dusuyorlardi boyu kaç cm uzadı ilk ay ve bu ay ben boyu merak ediyrm

Bende boyunu merak ediyordum bizim kız biraz kısa galiba☺ 54 55cm arası gidip geldi hemşire bana az geldi .Oğlum çok uzundu kız tam tersi canı sağolsun hiç belli olmaz ileride. Tek kat giyili değildi benim gibi çok pimpirikli biri asla tek katla götürememhasta olur korkusu var.

Allahım yine mi atak haftası ya kafayı yiyeceğim asla emmiyo,uyumuyo,susmuyo. Dünden beri memeyi verdiğim an basiyo çığlığı mamada icmiyo hasta olucak
Benimkide öyle geçen yine olmuştu geçmişti .Meme reddi oluyor diye dün bi gruba üye oldum eğitim verecek bir emzirme danışmanı ,yarın akşam 2 saatlik canlı yayına katılacağım.Ama normalde huysuzluğu yok aç olsada yıkar ortalığı diye düşünüyorum .Ağzına meme değdiği an kızarana kadar ağlıyor .Ayakta loş ortamda emzirirsem emiyor ama o da bana zor oluyor artık ağırlaştılar haliyle .İnşallah çözülür ya

Sibelim84 canm az dediğin kaç dk emiyor .Benimkide az az emiyor ama sık acıkıyor bu seferde .3 saati beklemek ne mümkün

Sifa olsun.asilari canim. Genelde 300 gr düşüyorlar ama bezi cisli ve elbisesi 2 kat filansa 400 filan tutabilit 500 çok gibi

Günaydın arkadaşlar bizim bugün 3ay kontrolümüz vardı boyu 60olmuş 5cm uzamış ama kilosu için aynısını diyemeyeceğim az kilo almış 450gr bazen gündüz uyumayıp gece uyuyo bende uyanamıyorum bu ara ondan kilo aldıramadım sanırım şubatta 4ay aşısı olacak o zamana kadar sıkı takibe alacağım. Sizin ekstra özen gösterdiğiniz besleyici yiyecekler var mı bebeğe daha faydalı olan

Bugün hem ikinci ay kontrolü hem de ikinci ay aşıları vardı. Çok ağladı yavrum aşı olurken sağlık ocağındaki ebelerimiz çok tatlılar sağolsunlar. 5,5 kilo olmuş boyu da uzamış sütün çok iyi dedi ebe. Biraz ateşten korkuyorum calpol aldık eğer huzursuzlanırsa altı saat sonra bir çay kaşığı calpol verebilirsin dediler. Hem ateş düşürücü hem ağrı kesici olduğu için ağrısı olursa da huzursuzlanabilir dedi şimdi uyuyor bu saatlerde pek uyumazdı aşıların ağırlığı çöktü herhalde

Şifa olsun canım bizde de 100 Gr sayıyorlar bez ve kıyafetleri ama ben ince giydirdim bugün aşı olurken kolaylık olsun diye

Teşekkür ederim normal ateşimizdenn yükselmeye başlayınca korktum açıkcası da şuan iyi takiptekiyim sürekli
kolay gelsin sana da
Geçmiş olsun öncelikle bizim sutumuzden herşey geçtiği için doktor sana kullanman için vitamin verdiyse muhakkak onları düzenli iç cnm sütünden onada geçer bizim bebisin B12 su eksik çıktı mesela ben B12 olilaci kullaniorum sütünden ona geçtiği için bu şekilde verdiler c vitamini icebiliyirmuyuz bilmiorum ama bana bebiş doğduğunda emziren anneler için vitamin verdi doktor onu iciorum.ben istersen onun adını fotosunu atarım sana

Mama veriyorum musun cnm ver demişlerdir sanırım. Gündüz açsa çok ağlar öyle yapıyor mu

Sifa olsun.asilari canim. Genelde 300 gr düşüyorlar ama bezi cisli ve elbisesi 2 kat filansa 400 filan tutabilit 500 çok gibi
Sağol canım.❤Bilemiyorum ki ilk ayki ölçümde 100gr elbise saymıştı.Kilo alımını hep yanlış hesaplamışım o zaman daha az almış benim sandığımdan.

Geçmiş olsun şifa olsun.Bizim de ebelerimiz çok iyi tatlılar. Bizim de sizinle aynı kilo da reflüsü var aşırı kusuyor uykusuz bırakıyor yavrumu 2 gündür kendini geri atıyor emmek istiyor ağlıyor savaş veriyoruz resmen anlamadım neden yine atak günlerimi uykusu geliyor gibi sallıyorum uyuyor ama gazdan kıvranma reflü uyutmuyor.Gerçekten çok zorlanıyorum artık.

Hayır yapmıyor çok nadir huysuz olduğu gün içerisinde çok hareketli. Mama almıyor bi ara verecektim istemedi içmiyor
En iyisi sen bilirsin bebegini cnm...açsa anlar anneler zaten. Gerekirse mama vermeli
Bende ilk defa haftaya dışarıya çıkacağım avmye...sütümü sagsam az çıkıyor normal göğüs pompasi bendeki.mama bıraksam ya yemezse diyorum

Çok iyi olur gaz sancı yapar korkusuna mandalina vs c vitaminli meyve yiyemiyorum ilacı alırım en azından doktora da danışırım Bi

Aaay dikkat edin aman.. Çok geçmiş olsun..

Bizim pattis çıplak ve bezsiz tartılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…