2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
En iyisi sen bilirsin bebegini cnm...açsa anlar anneler zaten. Gerekirse mama vermeli
Bende ilk defa haftaya dışarıya çıkacağım avmye...sütümü sagsam az çıkıyor normal göğüs pompasi bendeki.mama bıraksam ya yemezse diyorum
Bilemedim ki valla 1saate bir emzirecem yeter ki normale dönsün

Bugün hem ikinci ay kontrolü hem de ikinci ay aşıları vardı. Çok ağladı yavrum aşı olurken sağlık ocağındaki ebelerimiz çok tatlılar sağolsunlar. 5,5 kilo olmuş boyu da uzamış sütün çok iyi dedi ebe. Biraz ateşten korkuyorum calpol aldık eğer huzursuzlanırsa altı saat sonra bir çay kaşığı calpol verebilirsin dediler. Hem ateş düşürücü hem ağrı kesici olduğu için ağrısı olursa da huzursuzlanabilir dedi şimdi uyuyor bu saatlerde pek uyumazdı aşıların ağırlığı çöktü herhalde 🥰
Sifa olsun aşıları kuzuya ❤🙏

Ya kızlar bu bebişler aç olup ağlamamazlık yapmazlar dimi .Kafayı bozdum iyice 😞
Yok cnm aç olurlarsa ağlarlar zaten egleyemezsin
Bilemedim ki valla 1saate bir emzirecem yeter ki normale dönsün
Saatte bir emzirirsen gaz yapar sindiremez bu sefer onla uğraşırsın. İki saat ideal bence ama durmadigi zamanlarda yada az emdiği zamanlarda benimde bazen saatte bir emdiği oluyir

Veriyoruz canım bazen alıyor bazen almıyor, ama memede sürekli gece gündüz🥺 valla bu hep böyle gidecek herhalde 🤷🏻‍♀️ Şu anda da öyle.Sürekli kucakta.Puset, otomatik anakucağında da durmuyor.Oyun halısında maksimum 10 dk duruyor.Onun dışında hep yapışığız🥺
Canım senin bebeğin kolik mi gazı mı çok var neden öyle? Bu ara benimki de çok huysuz gündüzümüz her kucakta geçiyor ama geceleri en azından yatağına yatırıyorum uyuyor ben de gece dinlenmiş oluyorum senin anladığım kadarıyla öyle de olmuyor
Canım kalsiyumumuz düşüyormuş süt ürünleri diyeti yaptığımız için dün bende öyleydim tüm kemiklerim ağrıyordu halada öyleyim çocuk doktorumuz söyledi sana kalsiyum yazayım yoksa heryerin ağrır diye .Muhakkak kullan sende vitamin .Beniö bide sağ göğsüm şişti o da ateş yaptı yatak döşektim dün eşim baktı bebişe emzirmeden emzirmeye getirdi bana
Bize de süt ürünleri diyeti verdiler bugün malesef 😞valla çok üzüldüm dünyam başıma yıkıldı resmen o kadar kapsayıcı ki herşey bi şekilde süt içeriyor nerdeyse Allah yardımcımız olsun…
Kalsiyum olarak ne kullanıyorsunuz? Bana badem sütünden yoğurt yapmamı önerdi doktor hatta tarifini verdi

Yok cnm aç olurlarsa ağlarlar zaten egleyemezsin

Saatte bir emzirirsen gaz yapar sindiremez bu sefer onla uğraşırsın. İki saat ideal bence ama durmadigi zamanlarda yada az emdiği zamanlarda benimde bazen saatte bir emdiği oluyir
Valla moralim bozuldu öyle aman aman ağlayıp huysuzluk yapmadı da bilemedim valla

Sen bence haftalık kilo kontrolü yap evde kendin...eğer açsa niye bekleyeceksinki birkac hafta dimi ama...Bir hafta bekle kilo alımına bak cnm tartil bebeginle ben hep evde öyle tartiliyorum
Yapıyım valla ne bilim anlayamadım desem gerçekten 3aylık oldu hareketli bide bez durumuda ortada beslenme az olsa bez az yapar diye düşünüyorum bilemeidm kafam çok karıştı üzüldüm

X