2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Dr ne diyor bu duruma canım
YouTube dan bakara suresi aç biraz sakinleştirir kuran okunan odada uyut belki uyur bn çoğunluk öyle yapıyorum
Kontrolümüz 23 unde canım.Ve hala uyumuyo.Gezinmek istio.Ne diyim bilemedim.Zaten asiya goturucez hazirlicam birazdan

Bizim düzen sizinkinin tam tersiydi bugüne kadar; gece uykusu düzenli, gündüz uykusu bölük pörçük ve çok düzensiz, kısa. Şimdi o düzensizlik gece uykusuna da sıçrarsa diye çok gerginim, o zaman hiç dinlenemem, işe dönemem, çocuğun gelişimini etkilemesi de cabası. Atak haftası başlamış olabilir bizde, ama önceki atakta gece uykusu etkilenmemişti…

Bu çocukların uyumamasının bir sebebi olmalı. Bizim de kontrolü 3 Ocakta, o zaman soracağım doktoruna. Sen bu uykusuzlukla ilgili bir yorum alırsan paylaşır mısın?

Çok geçmiş olsun inşallah çabucak iyileşir
Maşallah maşallah benim de istediğim öyle olması ama her bebek bir olmuyo demekki bir de dışardan müdahale etmeseler iyi olur düzeni de bozacaklar

İnşallah canım içimi rahatlattın sağolasın

Paylaşırım tabi canım.Ve hala uyumadı.Bu nasıl bünye ben anlamadım.

Kizlar bebegi derin uykuya diye yatırdıktan sonra 5 dk içerisinde uyanması tek bizde mi oluyor 2.5 saattir aynı döngü uyut yatır tekrar uyanıyor.Son kez yatırdım umarım kalkmaz artik
Bizde de öyle özellikle gündüz....
Cok cok geçmiş olsun...Rabbım tez sifasini versin cnm
Masallah duzeni kurmuşsunuz...bizim düzenli olduğumuz tek saat sabah 9.11 arası uyku onuda sürekli uyanıyor salliyorum...birde sabah 5ten sonra çok mizikliyor...senin oglen 12den akşam 6 ya kadar nasıl uyuyormuki...onca saat
İnşallah canım içimi rahatlattın sağolasın
Bazen yeşil kaka yediklerimizdende olabiliyor...ben roka ıspanak yediysem ogun kakasını yeşil oluyor mesela sırf anne sütü aldığı icin

Oğlan her yere hapsurdu oksurdu uzak tutsam da bulaşmış

Sabah 7/9 arası bizim de en sevdiğim saatler mutlu uyanıyor altını açıyorum biraz havalnsın diye çok mutlu oluyor öyle olunca konuşup gülüp duruyor

Benim kayınvalidem de bebek uyanıp ağlayınca benden önce koşuyor yarış gibi, benden önce alacak çocuğu kucağına sinir oluyorum az kaldı neyse ki gidecekler çok şükür biz de bir rahatlarız diye umuyorum öyle olunca. Güya ben yemek yiyim diye tutuyormuş gibi yapıyo sen ye yemeğini yiyip geliyorum ağlıyo çocuk diyo ki devam et sen yemeğe hey Allahım bitti bitmese niye geleyim yani çocuğu vermek istemiyor ben de öyle olunca onunla bırakmak istemiyorum çocuğu

Arkadaşlar benim bebeğim gece 18/21 arası çok huzursuzlanıyordu daha önce bahsetmiştim hatta kolik mi acaba diye ağlıyor meme emmek istiyor meme veriyorum almıyor kucakta durmuyor yatmak istemiyor gibi durumlar vardı. Bugün Instagram'da şöyle bir paylaşıma denk geldim meğer bu genel bir şeymiş bebekler 18/22 arası huzursuzlanormış küme beslenme diye adı da varmış. Aynı sorunu yaşayanlar varsa kolik demeden önce bu paylaşıma bir baksın derim. G Germinal galiba sizin de o saatlerde huzursuzlanıyordu

Canim teşekkürler benimkinde asiri ağlama olmadı bir daha en son aşıdan sonra artık kolik degildir diye düşünüyorum ama mesela gece 3 saat uyutup tekrar uyanma olayı yaşadık ama arkadaşların cogu yazmıştı hepsi aynı sorunu yaşıyormuş bu günlerde atak haftası olabilir okuyacağım attığın paylaşımı teşekkürler

Kantoron yağı da iyidir derler.

Benim ilk çocuğumda böyleydi sinirlerim harap olmuştu tabi acemilikte vardı.Üstelik tek başımaydım.Senin annen yanında ne güzel canım destekçin var.☺Annen olmasa daha zorlu geçerdi öyle düşün.Oğlum büyüdükçe o kadar güzel ve tatlı bi bebiş olmuştu ki herşey unutuldu tabi ama mizacı öyleydi anlamak gerekiyordu.Büyüdükçe uysallaştı şükür.Şu an yine aynı kızda çok uyuyan bi bebek değil ama sabır çekiyorum yapacak bişey yok ve bu süreç hızlı geçiyor aslında uykusuzluk sinirleri yıpratıyor.Arada okuyun bebişe rahatlar inş.ayetel kürsi nazar ayetlerini okuyabilirsin istersen.

Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin canım biran önce evine gelsin kuzu kavuştursun sizi Rabbim.Oğlumda çok hastalanan bi çocuk bu yüzden korkudan tekrar anasıfina başlayamadık.Hastalandım hafif geçti maskeyle emziriyordum.

Çok geçmiş olsun canım, sağlıkla yanınıza gelsin bi an önce

Evet öyleymiş dereotu falan yiyorum belki de ondan oluyordur
Oğlan her yere hapsurdu oksurdu uzak tutsam da bulaşmış
geçmiş olsun canım inşallah çabucak toparlar kuzu
Bizim mutlu olduğumuz saat 10-11 arası Benim kvde başta öyle almaya çalışıyordu elinden ala ala alıştı almamaya.yemek yiyince bir tek baktırıyordum iki dakika yiyip geliyordum.kimseye vermek istemiyorum kucakta hararetli hararetli poposuna vura vura sallanmasına,en iyi o bilirmiş gibi hareketlerine sinir oluyordum çok şükür gelmicek artık.kırkımız çarşamba çıkacak eşim daha yeni gelme anne yalnız kalsınlar dedi şaka gibi.iki gün daha sabrederdim oysaki insanın evde rahatça dolaşması emzirmesi gibisi yokmuş darısı size

Aynısını yaptım hem de saatlerce.Kesinlikle uyumuo.Saatlerce emdi.Meme ağzından çıktığı an sanki krize girio nefes nefese kalıo aramaya baslio memeyi en sonunda da basio çığlığı.
Canim yanlış anlama gecenlerde cok kola tuketiyorum yazmıştın ya bu kadar siddetli huzursuzluğu gaz sancisi vardir belki ondandir bi icmeyip dene istersen birde gaz damlasi kullaniyor musunuz

Bizde bugün 1 aylık olduk. Başlarda nasıl zordu, lohusalık nasıl etkilemişti beni. Ev kalabalık duzenim değişmişti. Şükür bitti gitti her sey. Artik evimizde yalniziz bebegimle. Sessizligi özlemişim..
1. Ay aşımızı olduk, şimdi onun etkisiyle uyuyor Alin'im.❤ bende kahvelenmece.
Yarin da doktor kontrolümüz var, banada evden çıkmak için bahane

Biz de her gece bunu yaşıyoruz nerdeyse doğduğundan beri canım. Ve ben de mama veriyorum hep gece yatarken ama çok değil az miktarda. Yoksa gerçekten olmuyor çocuk ağlayıp duruyor.
Bu yazıyı daha önce de gördüm biliyorum ama bizdeki uygulama bunu tutmuyor yani

Bunu yazmak icin girdim suan yazini okuyunca agliyorum dun disari ciktim kizim evdeydi esimle. Ben cikinca uyanmis kosa kosa geldim cok aglamis. Geldim oksuruyor emin olamadim cok agladigindan mi acaba dedim. Sabaha kadar uyumadim diyebilirim anne sutu iyi gelir diye surekli emzirdim cok uzgunum sesi bile kisildi cok agladigindan mi hasta oldugundan mi bilmiyorum aksam esimle doktora gidicez cunku tek basima gidecek kadar guclu hissetmiyorum kendimi hic iyi degilim cok korkuyorum. Dun esimin kucaginda olmasina ragmeb var gucuyle agliyordu ben aldim durdu. Alirlarsa kuveze yavrum ne yapar ben ne yaparim diye agliyorum.. Ozur dilerim senden alinti yaptim senide uzmek istemedim ama anlamadigim internetten cok baktim kuveze alinan gormedim baska ama banada gecen doktor kuveze alinabilir hasta olursa demisti neye gore acayip kotuyum. Ne diyor doktor kac gun kalirmis ne kadar sure gorebiliyorsun ? İlk kizimda kalmisti. 3. Gun almislardi benden o ana gidiyorum. İlk 3 gun hastaneden eve gelmiyoduk diyebilirim ona ragmen gunde 1 dk hatta dahada saniyeler icinde gormemize izin veriyorlardi. Sonra emzirmeye azicik izin vemislerdi 5 gun kalip cikmisti yavrum cok kotu gunlerdi. Ve simdi bu kadar kokumuza alismisken daha zor geliyor diger anlamadigim seyde komsum o zamanlar demisti ki benim oglum kuvezdeyken bize oda verdiler bende refakatci kaldim oyle yapan hastane var mi istanbulda bildiginiz var mi dua edermisiniz bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…