2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kizlar bebegi derin uykuya diye yatırdıktan sonra 5 dk içerisinde uyanması tek bizde mi oluyor 2.5 saattir aynı döngü uyut yatır tekrar uyanıyor.Son kez yatırdım umarım kalkmaz artik

Evet çok sık oluyor bu. Kucakta veya yanıma yatırıp uyuttuğum bebe (ki gayet dalmış görünüyor) yerine koyduktan max. 5-10 dk. sonra uyanıp anında huysuzluğa başlıyor. Uykusu olsa, gözleri kapansa bile. Enteresanlar

Geçmiş olsun Beni silikon uç iyileştirmişti tabi sadece atletle durup havalandırmamın da faydası olmuştur.
Evet canım çok kola içen bendim.Cok haklısın doktorum da içme dedi ama ben kendimi tutamiorum.Vazgecsem iyi olacak kola bagimliligimdan.
koladaki kafein süte geçiyordur ondan uyumuyordur.bir kere bir bardak içtim de o akşam gözünü kırpmadı.kahve hiç hiç içmiyorum :/

Ayran çok severim süt yaptığını bilmiodum içim bol bol canım

Geçmiş olsun Beni silikon uç iyileştirmişti tabi sadece atletle durup havalandırmamın da faydası olmuştur.

Silikon uçla rahat edemedim ben. Avent kullanmıştım. Vakumladığı için meme ucunu şişiriyordu benim. Bir de şu an yarık gibi yara var ve kanıyor sağma yaptıkça. O yüzden krem vs. bişey lazım diye düşünüyorum. Sırf silikon uç kurtarmaz sanırım.

Kizlar bebegi derin uykuya diye yatırdıktan sonra 5 dk içerisinde uyanması tek bizde mi oluyor 2.5 saattir aynı döngü uyut yatır tekrar uyanıyor.Son kez yatırdım umarım kalkmaz artik
Uzun süredir gündüzleri böyleyiz, şimdi ilk gece uykusuna yatarken de başladı. Sinirlerim biraz toparlanmıştı, yüne dağıldım! Uykusuzluk tansiyonumu çıkarıyor, sabah 4ten akşam 9a kadar bir ben bir annem uğraştık biraz uzun uyusun diye, normalde akşam 8de uykuya geçer, bu akşam 9 oldu 10 oldu uyku yok, sürekli uyanıyor.
Annem aldı götürdü yanında yatırdı, ben de uyudum. 1de uyandı diye yanıma getirdi, mamasını yedirdim, geri götürdü. Şimdi de madem sadece mama için getirecektin, beni neden uyandırdın diye deliriyorum! Uyku falan kalmadı gözümde, sinirden uyuyamıyorum.

Allah’ın gücüne gitmesin de ben çocuğumdan nefret eder hale geliyorum uyumadığı zaman, aşırı sinirleniyorum artık.

Doktor bide gazı için banyo suyuna birkaç damla lavanta yağı damlatın dedi cesaret edemedim suyu yutarsa falan zararı olurmu ki
Zararı olacağını sanmam zaten damlatacaksın sadece sırf lavanta olmayacak ya su
Mecbur sallıyoruz şu gaz sancıları olmasa alıştırılır emzirip yatırmaya ama olmuyo illa uyanacak gündüz zaten 5 dk bilemedin maksimum yarim saat uyuyo gece uykusuna zor geçiyo çok uzun sürüyo sallayıp duruyorum mecbur ben de geriye doğru yatıyorum öyle ayağımda uyuyorum
Ben bu akşam iyi dayandım ama baya bi ağlattım işlerimi yaparken kimse de yoktu ağladı dinlendi tekrar ağladı bi ara uyuya kaldı ağlamaktan ama 10 dk sürdü o da tekrar uyandı ağladı demekki senin kaynana beni görse çocuğu öldürecek ağlatmaktan der
Atak haftasında olmuştu bizde bir de şimdi oluyo ama en azından bazen uyuyabiliyo o zaman hiç uyku yoktu bir de gaz sancısı olunca öyle oluyo yani genelde öyleler hep

11kasımda doğum yapan var mı 40ımız pazartesi mi salı mı çıkıyo ilk gün sayan var saymayan var
Ben 10 kasımda yaptım hastaneye göre doğduğu gün sayılmıyo mantıklı olan da o değil mi ertesi gün 1 günlük olmuş oluyo aslında
Bizim de buhün 20 aralık 40. Gün

Böyle düşünmemeye çalış canım bak hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz bu saat oldu hala kucağımda ve ayakta gezdiriyorum.belim koptu ağrıdan. Yanımda da kimsem yok hatta tanıdığım bı komşu bile yok yasadigim yerde. Bende çok sinirleniyorum ama gecicek diye kendimi motive ediyorum. Bu günler gecicek az kaldı ve biz bu küçücük hallerini çok ozlucez .

Kanama için söyleyebilirim ki benim kırkım çıkana kadar az da olsa oldu kırkım çıktı bitti

Valla ben artık özleyeceğimi hiç sanmıyorum. Hamileliğim ne kadar kolay geçtiyse bebeğin ilk ayları bir o kadar zor geçiyor. Annem de artık sinirimi bozmaya başladı; ben uyuyayım diye çocuğu götüreceksen eğer, sadece mama yedirmek için beni niye uyandırıyorsun? Hiç mi kafan çalışmıyor yani?
3 saat olacak geri uykuya dalamadım sinirimdem, çatlicam şimdi hırsımdan.

Canım benimkininki de yeşil renkli ama maşallah ayda 1 kg aldı öyle düşünme. Farklı Sebepleri var
Canım ben de geçen hafta süt kanalı tıkanıklığı yaşadım 3-4 güne anca geçti. Sürekli sağım, emzirme, masaj ile. Çatlak sorunu içinse hametan iyi gelmişti bana günde 1 kez sürmüştüm. Tabi silmen gerekiyor emzirmeden önce. Ve de arkadaşların dediği gibi mutlaka emzirme sonrası sütünden sür kurusun öyle kapat kesinlikle dar kıyafet giyme sadece fanila ike duruyorum ben hava alsın diye

Kizlar bebeğim abisinden mikrop kaptı öksürük hapşırık vardı 3 yaş oğlumda bana da bulaştı oksurmekten sezeryan dikisim ağrıyı artık bebeğimde de çok kötü öksürük vardı yeni doğan yoğun bakıma yatırıldı akciğer enf. Çıktı antibiyotik başladılar inşaallah toparlar bian once daha 1 aylık yavrum

Çok geçmiş olsun canım en kısa zamanda iyileşip gelsin bebişin .. bizimde abilerden biri öyle dün gece acile götürdü babası ödüm kıpuyor bebeğe gelecek diye . Zaten sürekli.öpme peşinde elini öpebilirsin die alıştırdım ilk günden . İyi ki öyle yapmışım şimdi hayır desem üzülürdü

Bu saat baranın en sevdiği saat.. anne ile başbaşa sakin ve UYANIK :)) Sabah 10-12 arası uyanık akşam 6-8 arası uyanık birde bu saat 5_7 arası .nazar değmesin yine de ne diyim . Gazımız yok çok şükür dün kola bile denedim sütüm az benden geçmeye fırsat kalmıyor demekki. Kakamız 1 gün atlayarak oluyor %90. 2numara bezi bile 2-3 saatte taşırabiliyoruz
Sallamadan mmama içerken uyuyor genelde gaz çıkarırken bazen uyanıyor yattığı yerden mama veriyorum 20 ml filan dalıyor genelde. Kv ellemese bozulmayacak düzeni de mama içerek uyumadım diye kucağına alıp sallıyor mama kalmasın mış ağzında. Tüm bebekler emerek uyuyor diyorum anlamıyor ben görmezken bebek hep kucağında. Emzirdiğim saatleri saymazsak doğduğundan beri bebek daha çok onun kucağında .sonra da kucakçı olmuş bu demiyor mu öldürüyor beni

Ah canım aynı şeyler içimden geciodu bı girdim sen yazmışsın.Bu saat oldu gözünü kırpmadı.Ben delirmek üzereyim.Bagirarak aglayasim.var.Uyumuyo,uyumuyo.Nasil bebek bu anlamadım.Bu yaşımda benim uykum geliondayananiorum.Bir aylık bebek cin gibi oturuo karsimda.Cildiricam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…