2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kizlar bebegi derin uykuya diye yatırdıktan sonra 5 dk içerisinde uyanması tek bizde mi oluyor 2.5 saattir aynı döngü uyut yatır tekrar uyanıyor.Son kez yatırdım umarım kalkmaz artik

Evet çok sık oluyor bu. Kucakta veya yanıma yatırıp uyuttuğum bebe (ki gayet dalmış görünüyor) yerine koyduktan max. 5-10 dk. sonra uyanıp anında huysuzluğa başlıyor. Uykusu olsa, gözleri kapansa bile. Enteresanlar

Derdim : Emzirme acısı/ağrısı + şimdi de meme ucunun kahverengi bölge ile birleşim yerinde yarık/kanama sorunu 😥

Gerçekten çok yanıyor canım. Hiç keyfim yok. Moralim de bozuk. 2 gündür emziremiyorum. Sağıyorum sürekli, öyle veriyorum. Normalde benim sağarken acı olmaz, ilk kez onda da acıyor çok. Zor dayanıyorum.

Bu tarz sorun yaşayan, çare bulanınız var mı ya? 😭

Bu arada denediklerim..
* lansinoh krem (hiç bir işe yaramadı)
* Gümüş kapak (aslında işe yaradı ama o ara mantar oldu göğüste, et gibi kızarma şişme oldu ve doktor kullanma dedi diye mecbur bıraktım)
* Ardına da hem doktorun verdiği, hem bir arkadaşımın önerdiği bir kaç çeşit krem

Hâlâ net etki eden, iyileştiren ya da hafifleten bir şey bulamadım. Çok çaresizim.

Bu arada benim tenim çok hassastır, canım da aşşşııırııııı tatlıdır. Sürekli acı olması ve tekrarlaması, zor iyileşmesi vs. bu yüzdendir belki ama bir umut işte. Belki birinizin deneyimi bana da çare olur 🥴
Geçmiş olsun Beni silikon uç iyileştirmişti tabi sadece atletle durup havalandırmamın da faydası olmuştur.
Evet canım çok kola içen bendim.Cok haklısın doktorum da içme dedi ama ben kendimi tutamiorum.Vazgecsem iyi olacak kola bagimliligimdan.
koladaki kafein süte geçiyordur ondan uyumuyordur.bir kere bir bardak içtim de o akşam gözünü kırpmadı.kahve hiç hiç içmiyorum :/

Valla kola içmek cesaret ister canım benim geçen canım istedi görünce içmedim tuttum kendimi.Normalde de eve gazlı içecek almıyorum yaz ayı nadiren alınıyo oğlum hiç içmez mesela.Kararlı ol bu konuda hem hiçbir faydası yok içindekilerden dolayı bağımlılık yapıyo bebişede hiç faydası onun yerine ayran tüketebilirsin bol bol sütte yapıyor☺
Ayran çok severim süt yaptığını bilmiodum içim bol bol canım🥰❤️

Geçmiş olsun Beni silikon uç iyileştirmişti tabi sadece atletle durup havalandırmamın da faydası olmuştur.

Silikon uçla rahat edemedim ben. Avent kullanmıştım. Vakumladığı için meme ucunu şişiriyordu benim. Bir de şu an yarık gibi yara var ve kanıyor sağma yaptıkça. O yüzden krem vs. bişey lazım diye düşünüyorum. Sırf silikon uç kurtarmaz sanırım.

Kizlar bebegi derin uykuya diye yatırdıktan sonra 5 dk içerisinde uyanması tek bizde mi oluyor 2.5 saattir aynı döngü uyut yatır tekrar uyanıyor.Son kez yatırdım umarım kalkmaz artik
Uzun süredir gündüzleri böyleyiz, şimdi ilk gece uykusuna yatarken de başladı. Sinirlerim biraz toparlanmıştı, yüne dağıldım! Uykusuzluk tansiyonumu çıkarıyor, sabah 4ten akşam 9a kadar bir ben bir annem uğraştık biraz uzun uyusun diye, normalde akşam 8de uykuya geçer, bu akşam 9 oldu 10 oldu uyku yok, sürekli uyanıyor.
Annem aldı götürdü yanında yatırdı, ben de uyudum. 1de uyandı diye yanıma getirdi, mamasını yedirdim, geri götürdü. Şimdi de madem sadece mama için getirecektin, beni neden uyandırdın diye deliriyorum! Uyku falan kalmadı gözümde, sinirden uyuyamıyorum.

Allah’ın gücüne gitmesin de ben çocuğumdan nefret eder hale geliyorum uyumadığı zaman, aşırı sinirleniyorum artık.

Doktor bide gazı için banyo suyuna birkaç damla lavanta yağı damlatın dedi cesaret edemedim suyu yutarsa falan zararı olurmu ki
Zararı olacağını sanmam zaten damlatacaksın sadece sırf lavanta olmayacak ya su
Bende sallamak istemiyorum ama ağlayınca hafif sallayınca susuyor yoksa keşke nerde emse koysak beşiğine uyusa 😂 sonra o rahat biz rahat 😂 ya bizimkiler çocuk görmemiş valla cidden kızımın maşallahı var ıh dese kaynanam ağladı sayıyor ödü kopuyor kadının ağlatacak diye 🤯 karnı tok olunca gazını çıkarınca yattığı yerden ellemiyoru bile istiyor ki 7/24 uyusun çocuk öyle bebek varmı acaba
Mecbur sallıyoruz şu gaz sancıları olmasa alıştırılır emzirip yatırmaya ama olmuyo illa uyanacak gündüz zaten 5 dk bilemedin maksimum yarim saat uyuyo gece uykusuna zor geçiyo çok uzun sürüyo sallayıp duruyorum mecbur ben de geriye doğru yatıyorum öyle ayağımda uyuyorum
Ben bu akşam iyi dayandım ama baya bi ağlattım işlerimi yaparken kimse de yoktu ağladı dinlendi tekrar ağladı bi ara uyuya kaldı ağlamaktan ama 10 dk sürdü o da tekrar uyandı ağladı demekki senin kaynana beni görse çocuğu öldürecek ağlatmaktan der 🤣
Atak haftasında olmuştu bizde bir de şimdi oluyo ama en azından bazen uyuyabiliyo o zaman hiç uyku yoktu bir de gaz sancısı olunca öyle oluyo yani genelde öyleler hep

Uzun süredir gündüzleri böyleyiz, şimdi ilk gece uykusuna yatarken de başladı. Sinirlerim biraz toparlanmıştı, yüne dağıldım! Uykusuzluk tansiyonumu çıkarıyor, sabah 4ten akşam 9a kadar bir ben bir annem uğraştık biraz uzun uyusun diye, normalde akşam 8de uykuya geçer, bu akşam 9 oldu 10 oldu uyku yok, sürekli uyanıyor.
Annem aldı götürdü yanında yatırdı, ben de uyudum. 1de uyandı diye yanıma getirdi, mamasını yedirdim, geri götürdü. Şimdi de madem sadece mama için getirecektin, beni neden uyandırdın diye deliriyorum! Uyku falan kalmadı gözümde, sinirden uyuyamıyorum.

Allah’ın gücüne gitmesin de ben çocuğumdan nefret eder hale geliyorum uyumadığı zaman, aşırı sinirleniyorum artık.
Böyle düşünmemeye çalış canım bak hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz bu saat oldu hala kucağımda ve ayakta gezdiriyorum.belim koptu ağrıdan. Yanımda da kimsem yok hatta tanıdığım bı komşu bile yok yasadigim yerde. Bende çok sinirleniyorum ama gecicek diye kendimi motive ediyorum. Bu günler gecicek az kaldı ve biz bu küçücük hallerini çok ozlucez .

Merhaba kızlar şöyle bi göz attım 🙈 problemler bitmek bilmiyor 1 ay oldu hala kanamam devam ediyor normal diyorlar umarım öyledir. Göğüs ucum yarılmıştı böyle ortasında resmen delik vardı ne kremler sürdüm falan yok açıyor hala emerken ki sırtımdan başlıyor sızlamaya yanıyordu resmen eskiye nazaran iyi ama 🙃 1 aylık olduk 🥰 artık gözüyle takip ediyor bizi vakit buldukça konuşuyoruz tebessüm ediyor 🤪 gaz olayı bizde de var damla aldım daha denemedim yemek olayına gelince ne pişirirsem onu yiyorum mecburen kendim yemek seçecek kadar lüksüm yok 😂 eşim elektrikli salıncak aldı bayağı bi işimi görüyor uyku zamanı karnını doyurup gazını alıp içine koyuyorum bende evin işine bakıyorum 🥰
Kanama için söyleyebilirim ki benim kırkım çıkana kadar az da olsa oldu kırkım çıktı bitti

Böyle düşünmemeye çalış canım bak hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz bu saat oldu hala kucağımda ve ayakta gezdiriyorum.belim koptu ağrıdan. Yanımda da kimsem yok hatta tanıdığım bı komşu bile yok yasadigim yerde. Bende çok sinirleniyorum ama gecicek diye kendimi motive ediyorum. Bu günler gecicek az kaldı ve biz bu küçücük hallerini çok ozlucez .
Valla ben artık özleyeceğimi hiç sanmıyorum. Hamileliğim ne kadar kolay geçtiyse bebeğin ilk ayları bir o kadar zor geçiyor. Annem de artık sinirimi bozmaya başladı; ben uyuyayım diye çocuğu götüreceksen eğer, sadece mama yedirmek için beni niye uyandırıyorsun? Hiç mi kafan çalışmıyor yani?
3 saat olacak geri uykuya dalamadım sinirimdem, çatlicam şimdi hırsımdan.

Sadece anne sütü alan bebeklerin kakası sarı,hardal rengi olmalıymış.yeşil olması üşütmesinden ya da annenin sadece ön sütünü yani yağsız kısmını aldığını gösterirmiş.benim arada sarı oluyor.uzun uzun emziriyorum ama sanırım sütüm yağlı değil.kilo alımı ondan çok değil..sütün kalitesini arttırmak için kırmızı et,balık,tavuk yumurta,süt,yoğurt yemek lazımmış ki ben bunları şu sıralarda yemiyorum.yediklerimize dikkat etmek lazım arkadaşlar 😔
Canım benimkininki de yeşil renkli ama maşallah ayda 1 kg aldı öyle düşünme. Farklı Sebepleri var
Derdim : Emzirme acısı/ağrısı + şimdi de meme ucunun kahverengi bölge ile birleşim yerinde yarık/kanama sorunu 😥

Gerçekten çok yanıyor canım. Hiç keyfim yok. Moralim de bozuk. 2 gündür emziremiyorum. Sağıyorum sürekli, öyle veriyorum. Normalde benim sağarken acı olmaz, ilk kez onda da acıyor çok. Zor dayanıyorum.

Bu tarz sorun yaşayan, çare bulanınız var mı ya? 😭

Bu arada denediklerim..
* lansinoh krem (hiç bir işe yaramadı)
* Gümüş kapak (aslında işe yaradı ama o ara mantar oldu göğüste, et gibi kızarma şişme oldu ve doktor kullanma dedi diye mecbur bıraktım)
* Ardına da hem doktorun verdiği, hem bir arkadaşımın önerdiği bir kaç çeşit krem

Hâlâ net etki eden, iyileştiren ya da hafifleten bir şey bulamadım. Çok çaresizim.

Bu arada benim tenim çok hassastır, canım da aşşşııırııııı tatlıdır. Sürekli acı olması ve tekrarlaması, zor iyileşmesi vs. bu yüzdendir belki ama bir umut işte. Belki birinizin deneyimi bana da çare olur 🥴
Canım ben de geçen hafta süt kanalı tıkanıklığı yaşadım 3-4 güne anca geçti. Sürekli sağım, emzirme, masaj ile. Çatlak sorunu içinse hametan iyi gelmişti bana günde 1 kez sürmüştüm. Tabi silmen gerekiyor emzirmeden önce. Ve de arkadaşların dediği gibi mutlaka emzirme sonrası sütünden sür kurusun öyle kapat kesinlikle dar kıyafet giyme sadece fanila ike duruyorum ben hava alsın diye

Kizlar bebeğim abisinden mikrop kaptı öksürük hapşırık vardı 3 yaş oğlumda bana da bulaştı oksurmekten sezeryan dikisim ağrıyı artık bebeğimde de çok kötü öksürük vardı yeni doğan yoğun bakıma yatırıldı akciğer enf. Çıktı antibiyotik başladılar inşaallah toparlar bian once daha 1 aylık yavrum 🥺

Kizlar bebeğim abisinden mikrop kaptı öksürük hapşırık vardı 3 yaş oğlumda bana da bulaştı oksurmekten sezeryan dikisim ağrıyı artık bebeğimde de çok kötü öksürük vardı yeni doğan yoğun bakıma yatırıldı akciğer enf. Çıktı antibiyotik başladılar inşaallah toparlar bian once daha 1 aylık yavrum 🥺
Çok geçmiş olsun canım en kısa zamanda iyileşip gelsin bebişin .. bizimde abilerden biri öyle dün gece acile götürdü babası ödüm kıpuyor bebeğe gelecek diye . Zaten sürekli.öpme peşinde elini öpebilirsin die alıştırdım ilk günden . İyi ki öyle yapmışım şimdi hayır desem üzülürdü

Bu saat baranın en sevdiği saat.. anne ile başbaşa sakin ve UYANIK :)) Sabah 10-12 arası uyanık akşam 6-8 arası uyanık birde bu saat 5_7 arası .🧿🧿nazar değmesin yine de ne diyim . Gazımız yok çok şükür dün kola bile denedim sütüm az benden geçmeye fırsat kalmıyor demekki. Kakamız 1 gün atlayarak oluyor %90. 2numara bezi bile 2-3 saatte taşırabiliyoruz
Sallamadan mmama içerken uyuyor genelde gaz çıkarırken bazen uyanıyor yattığı yerden mama veriyorum 20 ml filan dalıyor genelde. Kv ellemese bozulmayacak düzeni de mama içerek uyumadım diye kucağına alıp sallıyor mama kalmasın mış ağzında. Tüm bebekler emerek uyuyor diyorum anlamıyor ben görmezken bebek hep kucağında. Emzirdiğim saatleri saymazsak doğduğundan beri bebek daha çok onun kucağında .sonra da kucakçı olmuş bu demiyor mu öldürüyor beni 🤣🤣

Ah canım aynı şeyler içimden geciodu bı girdim sen yazmışsın.Bu saat oldu gözünü kırpmadı.Ben delirmek üzereyim.Bagirarak aglayasim.var.Uyumuyo,uyumuyo.Nasil bebek bu anlamadım.Bu yaşımda benim uykum geliondayananiorum.Bir aylık bebek cin gibi oturuo karsimda.Cildiricam.

X