2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Oy maşallah hemen iyileşir de çok üzmez annesini inşallah
Amin cnm sagol
Benim sütüm 3 saatte 30ml çıkıyor, o yüzden doktor yönlendirmesiyle mama kullanıyoruz ne yazık ki. Ne yaptıysam da artmadı, hala her uyandığında önce meme sonra mama.
Olsun sağlık olsun kizimda hem mama hem memeye büyümüştü sağlıklı olsunlarda önemli olan o
Bizim sünnet çok kolay geçti, hastanede 1-2 saat huzursuzdu o kadar. Merak etme, kolay geçecek dye düşün
Anestezi etkisi geçince nasıl oldu onu merak ediyorum. Cis yaptıkça canı açımıştır ya kuzum...
Deniz bey in doğacağı tarih 2021 miş nasip :) biz de bir iki sene içinde ev düşünüyoruz ama kredinin bitmesini beklersek bir ömür bekleriz
Aynen borçlar bitmiyor cnm
Ablayı sen bırakıyorsun dogru zor o zaman cnm bizim babamız birakiyo dedemiz aliyo
Uyumamis cunku kusmus insallah reflu degildir kusmasi artiyor
Ben dra sordum bir yemek kasigi kusmalar normal dedi ama bizimde artıyor sanki...Hem ağızdan hem burundan
Arkadaşlar 1 aylıktan sonra hangi kontrolleri oluyor bebeklerin bilgi verebilir misiniz?
30 ile 40 günler arasi kalca ultrasonu göz kontrolü...30 gün asi...boy kilo kontrolü...sonra ikinci ay üç asi birden malesef
Takma cnm benim annemde goguslerin cıvık sutun yok dedi masallah ilk ay 1500 kilo aldık...Anne lohusaya öyle söylenmez diyorum ertesi gün gene aynı takmiyorum neyseki

Bende unuttum sormayı ya ben yaptircam kizimida yaptırmıştim kuzen yaptirmamisti rotadan yattı cocuk hastanede insan korkuyo

Devletin rutin aşı listesinde yok bildiğim kadarıyla, özel bir aşı. Ben yaptıracağım .3. Ayda aşısı olmadığından o ay yaptırın diyorlarmış genelde

Sağolun kızlar.Ben de yaptiricam.23 ünde kalça ultrasonu randevumuz var o gün sorim doktorumuza da yaptırım.

Hangi aşılar verem var başka?

Ay bu kv'ler ve anneler ya herkes sütüme takmış durumda onu yapma sütün kesilir bunu yapma sütün kesilir. Çok şükür geliyor sütüm böyle diye diye kesecekler yeminle insanın aklına da hiç yoktan acaba sorusu ekip duruyorlar dün biraz yıpranmış hissediyordum kendimi bir de lohusa melankolisi var tabi durmadan ağlamak istiyor canım. Kv'ler 20 gündür bizde sağolsun her işimi görüyor Allah razı olsun da dün biraz ağladım hemen gelip ay ağlama sütün kesilir diyor sanki elimde bir de onun korkusunu salıyorlar ağlamadn rahatlayamıyor insan valla aç kalmaya razıyım diyecek ne zaman gideceklerini de söylemiyorlar baya yerleştiler yani

Hepsi bitiyor ama değil mi :/
Bitiyor sonra o kuzu gelip seni opuyor annem annem guzel annem diye sarkilar souluyor
Pekiiii benim bu zor gunlerim bitecek mi.. Bugun fena halde zor bir gundu sabahta simdide atletim su icinde dusun bu havada. Daha vahimi eve bi geldim kizimin atlette su gibi ona cok uzuldum. Sabahta boyleydi anne diyo icim yandi kendime kizginim.. yetisemiyoruz cok hizli yuruyoruz yolda uzun. Pazartesi sirtina bisey koyayim diyorum elimden geldigincede yavas yurucem okulun kapisinda sirtindakini ceker alirim en azindan atleti kuru olur en zor bugundu benim icin hep kostum asiri kostum. İnsallah kilo veririmde ise yarar
Yaa deme oyle hepsi gececek iyiki dogurmussun.
Ah canim acma telefonlari ciddiyim bak mesaj at arada bazen ac. Kafan az rahatliyor aman o kirilmasin bu uzulmesin dedikce hep uzuluyor insan dun kv aradi konustu konustu aman cocuklari usutme yollarda diyo bana saka gibi sanki ben gezmeye goturuyorum laf mi bu yani bende ceren agliyo dedim kapattim. İlkinde de boyle yapiyordu en sonunda bi acmaya bi acmamaya basladim telefonu. He problem oldu mu oldu ama bende tek basimayim telefonu acacak vaktim yok dedim bitti simdi beklentileri daha az.
Sutun var hepte olacak insallah emziren onlar mi hayir doktorda degiller
Cok sanslisin desem sana cidden bak yoruldugun anlarda beni dusun iyi gelir

Ay inşallah bizde öyle alırız 10 gün var kontrole Bende uyardım lohusaya denmez diye yine aynı.
Valla ya konuşa konuşa zorla kesecekler..hepsi aynı demek ki.sizinki baya kalmış benimki de 11 gündür bizde akşama kadar duruyor.yemek yapıyor sadece Allah razı olsun ama artık onu da istemicem yollucam dediğin gibi aç kalmaya razıyım.kaldı ki aç da kalmayız hiç yoktan babalarına bırakırız iki dakika da bir şeyler hazırlarız.40a kadar gelecekmiş daha 20 gün var düzenime geçmem lazım acilen.emzirirken bile rahat edemiyorum izliyor diye
inşallah o güzel günleri görürüz hepimiz sütü bol bol olsun inşallah senin işin daha zor fiziksel olarak da çok yoruluyorsun Allah kolaylık versin Kilo vermişsindir baya Dediğin gibi pazartesiden itibaren sırtına havlu koyarsın bu seferlik dalgınlık olmuş insanlık hali her yere hızlı hızlı yetişemezsin ki sıkma canını.Geç kalsanız da sağlık olsun sizden değerli değil öğretmen de halden anlar..
Çok haklısın telefonları hep açmıcam artık biraz da onlar sıkılsın kırılsın.
Kv sanki sen çocuklara bakmıyormuşsun gibi boş konuşmuş bu kadar düşünüyorsa gelsin Ceren’e baksın evde yada büyüğü okula götürsün.akıl veren çok yardım eden yok..sıkça konuşmamak daha iyi gerçekten yoksa çekilmez.bende odama kapandım kv içerde tek kaldı bugün kimseyi görmek istemiyorum sıkıldım.

Ben sanırım lohusa depresyonuna girdim eğer bu yaşadığım oysa.Cocuga fena halde taktım.İsiligi olsa hüngür hüngür ağlıyorum.Aglasa içim parçalanio ben de agliorum.Surekli nefesini dinliorum.Adi geçse basliorum ağlamaya.Kimsenin kucağına veresim gelmiyo.Ay sonu Kıbrıs'a gidicez eşim Kıbrıslı.Ben şimdiden depresyona girdim.Ya dedesi kucağına alırsa,ya tutamazsa,ev dubleks merdiven var evin içinde.O merdivenden nasıl inicez ben çıkarsam inmem bı kaç gün yukardan falan diorumbu yaşadığım ne kızlar.Nolucam ben böyle.Hic iyi değilim.

Evet ya ben de bugün eşime dedim zaten psikolojim iyi değil bir de kayınpederim de burda rahat edemiyorum kendi evimde sen artık yavaştan anne biz hallederiz bundan sonrasını de dedim. Kv Laps diye dalıyo yatak odasına emzirirken gözünü dikip bakıyor rahatsız oluyorum zaten yeni yeni alıştığımız şeyler bir de öyle izleyince insan sinirleniyor. Yenidoğan bebek ağlar yani ağlarken de sürekli bitti bitti bitti diye tepemde çocuğu avutmaya çalışıyor bebeğin ağlamasından daha rahatsız edici iki ayağım bir pabuca giriyor çocuk ağlarken ama çocuğun ağlaması dan değil kvnin bitti demesinden dolayı. Kayın peder de her ağladığında niye ağlıyo bu çocuk diyo her zaman nedenini de bilemiyor insan bebek işte ya açtır ya gazı vardır yani ters bir şey söylememek için kendimi zor tutuyorum. Ama onlara sorsan ben ağlayınca sütüm kesilir. Bunlar daha büyük stres kaynağı valla inşallah tez vakitte düzenimize döneriz herkes çekilince daha rahat edecekmişim gibi hissediyorum.

Canım çok üzüldüm, lohusa depresyonu ve lohusa melankolisi birbirine karıştırılabilir. Ben de çok iyi bir ruh hali içinde değilim bazı günler sürekli ağlayalım geliyor gece gündüz farketmeksizin. Geçici bir süreç. Ben de bebeğimi kvden kpden kıskanıyorum biraz vermek istemiyorum hiç çok zor durumda kalmadıkça. Böyle hissetmemiz normal. Bir sürü hormon bombardımanı altındayız şu an. Yeni bir hayata alışmaya çalışıyoruz. Duygularını paylaşınca rahatlıyor insan bazen çok çaresiz çok yetersiz hissediyorum. Dün ilk defa eşime dedi çok zorlanıyorum diye o zaman biraz rahatladım kendime de söylemişim açık açık zorlandığımı. Bir de başkalarının da aynı süreçleri yaşadığını görünce insan biraz daha rahatlıyor yalnız olmadığını anlıyorsın. Geçici süreçler zorlayacak bizi biraz ama geçecek canım. Ben de hep geçecek diye düşünmeye çalışıyorum

İnşallah canım.Yalniz olmadığımı bilmek biraz moral oluo bana.Demek bunlar herkesin yaşayabileceği seylermis diorum

İnşallah canım.Yalniz olmadığımı bilmek biraz moral oluo bana.Demek bunlar herkesin yaşayabileceği seylermis diorum
Öyle canım sen gene de kendini takip et eğer ciddi bir sıkıntı yaşıyorsan yani gerçekten lohusa depresyonu yoksa bir terapistten yardım alabilirsin Ben terapi alıyorum mesela şu an

Arkadaşlar günaydın sizin bebeklerde sabahlıyır mu öleceğim bugün uykusuzluktan hala uyumadı. Uyuyor ama nasıl 5dk valla sonra uyanıyor nasıl uyutuyorsunuz yapmadığım şey kalmadı
Beyaz gürültü sesi de deneyebilirsin canım anne karnı içi sesine denk geliyormuş
Benim sütüm 3 saatte 30ml çıkıyor, o yüzden doktor yönlendirmesiyle mama kullanıyoruz ne yazık ki. Ne yaptıysam da artmadı, hala her uyandığında önce meme sonra mama.
Aynen canım benimde sütüm öyle belki daha da az.. bırakmasalar bari de az uz emseler.

Öyle canım sen gene de kendini takip et eğer ciddi bir sıkıntı yaşıyorsan yani gerçekten lohusa depresyonu yoksa bir terapistten yardım alabilirsin Ben terapi alıyorum mesela şu an
Ben de aynı durumdayım ikinci çocuğu kabullenemedim sanki cok seviyorum ama hep neden yaptım diyorum,bu duygular kalıcı olacak diye çok korkuyorum kendim gibi birileri var mı atlattılar mi acaba?Dünyam yıkılmış gibi bazen...

Odaya dalması ne ayıp ! Bebektir ağlar ne kadar saçma davranıyorlar benim kv de de öyle davranıyor sanırsın hasta çocuk.birde senin başında kayınpeder var Allah sabır versin.gerçekten yokyere insanı strese sokup sütü keserler.ben de eşime dicem ister kendi desin ister ben diyim gidince daha rahat olucam gibi

Olsun sağlık olsun kizimda hem mama hem memeye büyümüştü sağlıklı olsunlarda önemli olan o

Anestezi etkisi geçince nasıl oldu onu merak ediyorum. Cis yaptıkça canı açımıştır ya kuzum...
Evet, sağlıklı olsun da. Doktor kontrolü vardı bugün, 5cm uzamış, 1.1kg da doğum kilosunun üzerine almış. Doktor normal dedi

Lokal anestezinin etkisi ne kadar sürede geçiypr bilmiyorum ama bizimki sonradan hiç ağlamadı. Çiş yaparken de hiç zorlanma göstermedi, her altını açtığımda işesin diye biraz bekliyordum, görmek için, hiç canını yandığını hissetmedim.

Aynen canım benimde sütüm öyle belki daha da az.. bırakmasalar bari de az uz emseler.
Bizimki memeyi 2 haftalıkken falan tuttu, şimdi çok güçlü çekiyor ama süt artmıyor, ne yapayım. Doktor da mamaya devam dedi, istediği kadar verin dedi, öyle alt üst limit yok. Kilo alımı her ay normal oldukça sorun yok.

İlk günler ben de aynısını hissettim; neden çocuk yaptım, bakamayacağım, mutsuz olup mutsuz edeceğim, hayatım asla eskisi gibi rahat olmayacak diye çok dertlendim, hatta ağladım ama kimseye söylemedim tabi. Şimdi atlattım o duyguları. Tabi ailem çok yardımcı, annem yükümü inanılmaz hafifletti, o çok iyi geldi bana. Bir de sürekli “iyi ki doğurmuşsun bunu” diyenler var, o da beynime işlemiş olabilir

Olur canım bazen ben de ne yaptım ben diyorum hala ama alışma evresi geçecek hepsi biliyorım. Kendimi suçlu hissetmemeye çalışıyorum. Lohusalıkta herkes aşağı yukarı aynı şeyleri hissediyor. Bir gün bir bakmışız ki hepsi geçmiş gitmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…