2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ben de günde 13 saat uyurdum en çok bu zor geliyor sanırım. Bu renkli hayatı gerçekten biz mi seçtik

Kızlar bizim dün göbek bağımız düştü ama içi böyle hafif bişeyler var ben temiz suyla temizledim geçer mi ne zaman düzelir
Çarşamba günü doktorumuzdaydik canım.Bizim de göbek bağımız düştü ama hafif bişi kalmıştı içinde.Doktor oraya çubukla bı solüsyon sürdü ve tamamen geçti.

Aynı durumdayim canım.Surekli memede uyumak istio.Guc bela yatağına yatırdım.Emzik almio,24 saat emiyo.Cok obur bı kız babası baktı 2.30 a kadar.Sonra ben de devraldım mesaiyi.

Bende anlamiyorum alissa ne olacak bir omur kucakta kalmiyor. Kucaga gelmeye alisacak olan elin cocuguda degil ki. Zaten kucaga alisma diye birsey olsa anne sutu alan cocuklarin komple olmasi lazim surekli kucaktalar.
Evet efendim daha once yazmistim sana mi yazmistim hatirlamiyorum. İnsan ilk cocukta cok umutsuz oluyor bu gunler bitmeyecek diyor ama elbet bitecek gunu var herseyin ikincide bunu biliyorsun kimileri diyirdu ki bana 40 ciksin duzelir umutla bekledim tabi ama ilkinde o asla olmadi. Bir sitede biri yazmisti kisinin doktoru demis ki 100 gun sonra hersey rayina oturacak. İnanmadim ama bir umudum olmustu. Neyse efendim hic unutmuyorum bir gece kayinvalidemler bizde kaliyor anaaa masallah biizimki o gece ilk kez uyuyor uyan da da arada tabi nasil mutluyum ve bir an aklima geldi gunleri saydim veee tami tamina 100 gun olmus yani bizde tastamam dogru cikmisti. Baska hicbir yerde bu bilgiye rastlamamistim

Gunaydin hanımlar, benim kızımın göbeği dışa dönük. Sizin de öyle mi? Içe çöksün diye bel kemerleri varmış, aldim, o kadar büyük ki ben nasıl sarayım çocuğumu ona vazgeçtim..
Doktora gittiğimde danışacağım ama kontrolümüz tee 21 inde..

Bizimde distaydi annem o icine girer demisti yavas yavas giriyor bazen biraz daha disarida oluyor bazen daha iceride

Arkadaşlar günaydın sizin bebeklerde sabahlıyır mu öleceğim bugün uykusuzluktan hala uyumadı. Uyuyor ama nasıl 5dk valla sonra uyanıyor nasıl uyutuyorsunuz yapmadığım şey kalmadı

Yarin işitme testi için randevu aldim, bakalım nasıl bi testmis
Cok basit kulağa aletle dinliyorlar o kadar
O ne demekmis
Peynir yumurtada yemiceksem ne yicem arkadas
Bazı bebeklerde ateş yapabiliyor..yaparsa surup veriliyor zaten
Sap siblex eşim 110 a almis ben baska yerde 80e sorduydum eczaneden eczaneyede fark var anlasilan
Kaka hep sarı ve puturlu...normali bu
Hersey gaz yapiyo hersey
Tamı tamına 4,5 saattir uyumayan bir bebeğim var. Çişimi bile zor yaptım, yıldım vallahi yaaa
Geceden beri 1 saat uykuyla duruyorum resmen
Koydummu biraktimmi uyaniyo

Arkadaşlar günaydın sizin bebeklerde sabahlıyır mu öleceğim bugün uykusuzluktan hala uyumadı. Uyuyor ama nasıl 5dk valla sonra uyanıyor nasıl uyutuyorsunuz yapmadığım şey kalmadı
Dun resmen gece 1 saatlik uykuyla durdum...koydunm uyandı koydunm uyandı...gündüzde öyle...derin uykuya geçemiyor ...gaza bağlıyorum ben aslında bayada atiyo pırt pırt damla kullanıyoruz çünkü...
Simdi ayağımda salliyorum ama biliyorumki indirmem uyanacak

Mandalin portakal direk asitli gaz yapabilir gozlemleyin bebeginizi duymuyorsa bundan olabilir duruyorsa devam...iştahını nasıl yok yahu ben dünyaları yiyeceğim nerdeyse
Mamaya kilo alımı azsa başlayın kafaya göre değil...benim bebisde sürekli emmek istiyor kilo alımı fazla bile çıktı dr çok sık emzirme dedi ama çok aranıyor napayim
Ya ben gaz ilacı vermeden nasıl gazı engellerim masaj işe yaramıyor bu oglumda
Vermeden olmuyor mutlaka verin bence
Bizede probiyotik verdi dr ama sanki pek işe yaramadı arti gaz damlasına basladik
Ayni ben emzik oldu ikinci adım..Dr kilo alımı fazla beslenme aralarini aç dedi ama nafile bazen durmuyor 1.5 saatte emiyor öyle uyuyor...on dakika sonra gene uyanıyor offfff offf
Bende uykuyu çok severim kizim 8 yaşında...rahat battı rahat gece gunduz derin uyumuyor
Ben anlatayım kizimda hic uyumayan bebekti herkes dediki kırkı ciksin duzelir. Hic unutmuyorum kirkbirinci gün bir güzel uyudu aha dedim meğer doğruymuş...sonraki gün ne mi oldu...memeden ayrılana kadar yani tam iki sene gene uyumadi
Bende dra sordum göbek kordonu çok cekistirmis icerde o yüzden dedi...kızımın öyleydi fıtık dediler fıtık gecti ama göbek öyle kaldı...simdi oğlumda disarda göbeği...fıtık başlangıcı dedi dr...bir yaşına kadar genelde geçiyormuş. Banada büyükler birseyler baglamami söyledi ama yapmadim

Kızlaar hello,
Dün açtım su sesi dinlettim. Uyudu valla
Hatta ben de uyumuşum

Buzuki Orhan'ın kolik bebekler için bir albümü var albümü açtığımız gibi susuyor hatta uykuya geçmesi kolaylaşıyor onu da denemeni tavsiye ederim

Bizimki de dışa dönüktü zamanla vücut büyüdükçe içe doğru dönecek dedi doktor

Ben de ayağımda sallıyorum ilk defa yoksa memeden başka yerde uyumuyor kurudum valla

Ben de günde 13 saat uyurdum en çok bu zor geliyor sanırım. Bu renkli hayatı gerçekten biz mi seçtik
kader ortağım evet biz seçtik
Aynı durumdayim canım.Surekli memede uyumak istio.Guc bela yatağına yatırdım.Emzik almio,24 saat emiyo.Cok obur bı kız babası baktı 2.30 a kadar.Sonra ben de devraldım mesaiyi.
maşallah obur olmaları güzel ama biz analar çok yoruluyoruz keşke bizim baba da baksa işe erken gidiyo diye bak diyemiyorum da yılbaşı tatili gelse bende bir hafta rahatlıcam
Evet bana demiştin bir umut ben de 100 ü bekliyorum azı gitti çoğu kaldı ama bir yandan bebekliğini özlerim diye büyümesin istiyorum zor ikilem
siz arayı fazla açmışsınız iyi cesaret ben 3 4 sene dinlenip 2.ye geçicem inşallah biz gündüz daha iyiyiz az biraz dinlenebiliyorum ama ev iş yapamadan akşam oluyor

Aynen çok açmamak lazım.. biz sıfır araba almıştık onun kredisi varken cocugu düşünemedik..sonra 1 sene uğraştık olması için kuzumun
Oy maşallah hemen iyileşir de çok üzmez annesini inşallah

Mamaya kilo alımı azsa başlayın kafaya göre değil...benim bebisde sürekli emmek istiyor kilo alımı fazla bile çıktı dr çok sık emzirme dedi ama çok aranıyor napayim
Benim sütüm 3 saatte 30ml çıkıyor, o yüzden doktor yönlendirmesiyle mama kullanıyoruz ne yazık ki. Ne yaptıysam da artmadı, hala her uyandığında önce meme sonra mama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…