2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ay inşallah bizde öyle alırız 10 gün var kontrole 🤲🏻 Bende uyardım lohusaya denmez diye yine aynı.

Valla ya konuşa konuşa zorla kesecekler..hepsi aynı demek ki.sizinki baya kalmış benimki de 11 gündür bizde akşama kadar duruyor.yemek yapıyor sadece Allah razı olsun ama artık onu da istemicem yollucam dediğin gibi aç kalmaya razıyım.kaldı ki aç da kalmayız hiç yoktan babalarına bırakırız iki dakika da bir şeyler hazırlarız.40a kadar gelecekmiş daha 20 gün var düzenime geçmem lazım acilen.emzirirken bile rahat edemiyorum izliyor diye

inşallah o güzel günleri görürüz 💕 hepimiz sütü bol bol olsun inşallah 🤲🏻 senin işin daha zor fiziksel olarak da çok yoruluyorsun Allah kolaylık versin🤲🏻 Kilo vermişsindir baya 👍🏻Dediğin gibi pazartesiden itibaren sırtına havlu koyarsın bu seferlik dalgınlık olmuş insanlık hali her yere hızlı hızlı yetişemezsin ki sıkma canını.Geç kalsanız da sağlık olsun sizden değerli değil öğretmen de halden anlar..
Çok haklısın telefonları hep açmıcam artık biraz da onlar sıkılsın kırılsın.
Kv sanki sen çocuklara bakmıyormuşsun gibi boş konuşmuş bu kadar düşünüyorsa gelsin Ceren’e baksın evde yada büyüğü okula götürsün.akıl veren çok yardım eden yok..sıkça konuşmamak daha iyi gerçekten yoksa çekilmez.bende odama kapandım kv içerde tek kaldı bugün kimseyi görmek istemiyorum sıkıldım.
Amin canim ya sanki boza fayda etti denedigimde gunluk olarak. Oda kilo yapar sanirim. Bugun sutum mu yok anlamadim surekli uyaniyor. Kv gelince cok mu kaliyor ? Aman cidden insan beden yorgunluguna razi oluyor. Suan benim tek kafa yorgunlugum ben yatak odasinda emzirirken kizim diger odalarda ne yapiyor ne yaramazliklar pesinde oluyor dua ediyorum oldugum yerden 😁 iyi yapmissin bosver anlasin belki gider 😁 esinle konussan anne artik gidebilirsin biz hallederiz dese ?
Ben sanırım lohusa depresyonuna girdim eğer bu yaşadığım oysa.Cocuga fena halde taktım.İsiligi olsa hüngür hüngür ağlıyorum.Aglasa içim parçalanio ben de agliorum.Surekli nefesini dinliorum.Adi geçse basliorum ağlamaya.Kimsenin kucağına veresim gelmiyo.Ay sonu Kıbrıs'a gidicez eşim Kıbrıslı.Ben şimdiden depresyona girdim.Ya dedesi kucağına alırsa,ya tutamazsa,ev dubleks merdiven var evin içinde.O merdivenden nasıl inicez ben çıkarsam inmem bı kaç gün yukardan falan diorum🙁😟bu yaşadığım ne kızlar.Nolucam ben böyle.Hic iyi değilim.
O kimseye vermemek kimsenin kucagina gitmesin demek bende 5 yildir mevcut. Neden ya hastalik kapacak dusuncesi ve birde insanlara guvensizlik bir ara burda bir konu vardi cok yazan olmustu. Cocuklugunda halasinin bile tacizine ugrayanlar vardi 🙁 bu iki sebepten hala gitmesin istiyorum. Hele hele bir bebegi almalarina hic gerek yok kucaklarina zaten bebeginde onlara ihtiyaci yok keske az dusunceli olsalar tamam torun ama.
Ben de aynı durumdayım ikinci çocuğu kabullenemedim sanki cok seviyorum ama hep neden yaptım diyorum,bu duygular kalıcı olacak diye çok korkuyorum kendim gibi birileri var mı atlattılar mi acaba?Dünyam yıkılmış gibi bazen...
Plansiz miydi ? Yada ilki cok kolay bir bebekmiydi belki sebep bu ikisinden biridir. Yoksa tecrubeli anne olarak yasayacaklarimizi biliyorduk 😊 suan zorlandigin seylerin hepsi gececek biliyorsun. Hani stres falan anliyorum sanki biraz fazla. Eger cidden son cumlende yazdigin gibi dusunuyorsan yardim almak daha iyi saniyorum

İlk günler ben de aynısını hissettim; neden çocuk yaptım, bakamayacağım, mutsuz olup mutsuz edeceğim, hayatım asla eskisi gibi rahat olmayacak diye çok dertlendim, hatta ağladım ama kimseye söylemedim tabi. Şimdi atlattım o duyguları. Tabi ailem çok yardımcı, annem yükümü inanılmaz hafifletti, o çok iyi geldi bana. Bir de sürekli “iyi ki doğurmuşsun bunu” diyenler var, o da beynime işlemiş olabilir 😊
Canim geçmedi bende umarım yakında gecer

Amin canim ya sanki boza fayda etti denedigimde gunluk olarak. Oda kilo yapar sanirim. Bugun sutum mu yok anlamadim surekli uyaniyor. Kv gelince cok mu kaliyor ? Aman cidden insan beden yorgunluguna razi oluyor. Suan benim tek kafa yorgunlugum ben yatak odasinda emzirirken kizim diger odalarda ne yapiyor ne yaramazliklar pesinde oluyor dua ediyorum oldugum yerden 😁 iyi yapmissin bosver anlasin belki gider 😁 esinle konussan anne artik gidebilirsin biz hallederiz dese ?

O kimseye vermemek kimsenin kucagina gitmesin demek bende 5 yildir mevcut. Neden ya hastalik kapacak dusuncesi ve birde insanlara guvensizlik bir ara burda bir konu vardi cok yazan olmustu. Cocuklugunda halasinin bile tacizine ugrayanlar vardi 🙁 bu iki sebepten hala gitmesin istiyorum. Hele hele bir bebegi almalarina hic gerek yok kucaklarina zaten bebeginde onlara ihtiyaci yok keske az dusunceli olsalar tamam torun ama.

Plansiz miydi ? Yada ilki cok kolay bir bebekmiydi belki sebep bu ikisinden biridir. Yoksa tecrubeli anne olarak yasayacaklarimizi biliyorduk 😊 suan zorlandigin seylerin hepsi gececek biliyorsun. Hani stres falan anliyorum sanki biraz fazla. Eger cidden son cumlende yazdigin gibi dusunuyorsan yardim almak daha iyi saniyorum
İşin ilginç tarafı iki çocuğum da tüp bebek ama ben depresyona girdim😄yardım alıyorum şu an.

Kızlar uyansın minnosum ilk banyomuzu yapicaz.Youtube da göbeği dusmediyse içme suyunu ısıtıp,düştüyse musluk suyuyla yikayabilirsiniz dio.Siz nasıl suyla yıkadiniz bı de ısısını nasıl ayarlarınız?Philips avent in işi olcerini alicam.Ama şuan bı işi olcerimiz yok.Ne yapalım işi konusunda kızlar.

Kızlar uyansın minnosum ilk banyomuzu yapicaz.Youtube da göbeği dusmediyse içme suyunu ısıtıp,düştüyse musluk suyuyla yikayabilirsiniz dio.Siz nasıl suyla yıkadiniz bı de ısısını nasıl ayarlarınız?Philips avent in işi olcerini alicam.Ama şuan bı işi olcerimiz yok.Ne yapalım işi konusunda kızlar.
Göbek düştükten 3 gün sonra yıkadık biz, musluk suyu ile.
Su sıcaklığını da eve gelen hemşiremiz öğretmişti bana, elimi suya tuttuğumda hafif ısıtacak, üşütmeyecek de yakmayacak da. Öyle ısı ölçere falan gerek yok hiç.

Göbek düştükten 3 gün sonra yıkadık biz, musluk suyu ile.
Su sıcaklığını da eve gelen hemşiremiz öğretmişti bana, elimi suya tuttuğumda hafif ısıtacak, üşütmeyecek de yakmayacak da. Öyle ısı ölçere falan gerek yok hiç.
Canim çok teşekkür ederim cevabın için.Bende aşırı bı panik ve hassasiyet oluştu bebeğe karşı.Herseyden nem kapar oldum.Babasinin kucağına versem adamın üstünü penye battaniyeyle ortuyorum saçı sakalı falan düşer bebeğin üstüne diye.İyice paranoyak oldum.

Biz musluk suyuyla yıkadık.Ben dirseğimi batırıyordum yakmayacak çok ılıkta olmayacak annem söyledi o yıkarken gördüm.Şu an kendim banyosunu yaptırıyorum ama.

Gunaydin hanımlar, benim kızımın göbeği dışa dönük. Sizin de öyle mi? Içe çöksün diye bel kemerleri varmış, aldim, o kadar büyük ki ben nasıl sarayım çocuğumu ona vazgeçtim..
Doktora gittiğimde danışacağım ama kontrolümüz tee 21 inde..
Bizim kızın ki de bu şekilde beni de üzdü biraz annemlere de söyledim onlarda fıtık mı acaba dedi.Oğlumun göbeği daha güzel şekil olarak,o yüzden şaşırdım kızın böyle olunca.Hastanede gösterince yoo gayet normal dendi.🙄

Stres olmayayım bebek hisseder diyorum bu insanlar ne kadar düşüncesiz biri kv biri anne olcak..gece uyumuyor gündüz seviyor uykuyu dediğim halde annem gece mama versene doymuyordur diyor sonra yok rahat uyusun diye diyorum zaten doyuyordur diye kıvırdı.baştan beri sütün yok diyip duruyordu hemşire var dediği halde böyle.psikolojim bozulur sütüm kesilir diye kafa takmıyım var diyip durdum kalkmış hala aynı şeyi diyor ben ne diceğimi şaşırdım artık.kendimde arıyorum gerçekten doymuyor mu ondan mı uyumuyor diye? Kv ayrı bir dert çocuğun gazını çıkartamayıp yatırınca uykusunda mızırdanıyor eşimi arayıp çocuğu doktora götürelim bir şeyi var belliki demiş.bir şeyi yok gaz dediğim halde..hasta diye diye hasta edecek korkuyorum.kimseyle ne konuşcam ne görüşcem o olcak
Benim kvde de sürekli sütün yok çocuk hep aranıyor emmek istiyor dedi.Bugün birileri sordu gece uyumadı çocuk dedim aç bu çocuk dediler aç olsa anlarım gaz sancısı çekiyor dedim ağızlarını kapattım.Hem 2 .çocuğum nasıl anlamam ki dedim bazı insanlar çok bilmişlik yapıyor sinir oluyorum.

Burayı okuyup okuyup çok bilmiş insanlara nasıl bileniyorum bilemezsiniz 😑
Şu süt yetmiyor muhabbeti yapanlar kendileri inekmiymişler acaba zamanında çok merak ediyorum .
Benim kaynanam süt muhabbetini bitirdi şuan çocuğumu sürekli kendine eşine kızına benzetiyor .Aha aynı dedesi ,aha aynı ben ,aha aynı halası gibi .En son kumral olan bebeğimin saçını kendi kömür karası saçlarına benzetti,benim saçlarım gibi dedi, kahkaha attık eşimle ikimiz 🤷‍♀️😃
Bana benzetiyor herkes nasıl bozuluyor içten içe ama şurasıda oğluma benziyor diyor hemen 😀.Allahım sabır 🙏🏻

Bizim kızın ki de bu şekilde beni de üzdü biraz annemlere de söyledim onlarda fıtık mı acaba dedi.Oğlumun göbeği daha güzel şekil olarak,o yüzden şaşırdım kızın böyle olunca.Hastanede gösterince yoo gayet normal dendi.🙄
Inşallah zamanla düzelir minnoslarin göbeği 🥰

X