2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Oldun sanırım 40+2 canımdoktorun ne diodu bu saate kadar.Bebegin suyu,kalbi genel durumu hakkında.Nasil müdahale edilicek.Nolir beni de etiketle bilinmezin içinde gibi hissediyorum kendimi
39+6 da gittim ultrason su nst hepsi normal dedi özel hast. Olsam beklerim ama devlet olduğu için kendi Dr uma denk gelmek istiyorum o da bugün var sabah 9 gibi gidecem telefon da yasak sanırım artk sonra yazarım ne olursa

Suyunuz gelince ne zaman doğum yaptınız sancılarım sıklaşıyor hastane odasındayım geziyorum yatılmıyor
Valla yaşamadım doğum herkeste farklı ama bu bakmışsın bı kac saate doğmuş bir bakmışsın doğum uzun sürmüş acilman olsun da inşallah uzun sürmez bende refluden uyandım ya yanıyorum ilaç diktim kafaya

Olumsuz birsey yoksa tabiki bekle canim daha neki neden bu kadar aceleci doktorun genelde sezeryan taraftari sanirim
Ya ben de bilmiorum.Resmen ikide kaldım.Cocuk kakasını Yaparsaymis dio.Az önce eşime ben çok korkuyorum doğal yolla başlasın doğum en azından 40 hafta tam dolsun diorum o da yok gidelim cumartesi,ya çocuğa bişey olursa diye tutturduarada kaldım ve çok korkuyorum,tedirginim.

Bende gümüş kapağı burada duyup araştırdım biraz ama mantığını anlayamadım, nemli mi tutuyor nasıl fayda sağlıyor ve nasıl kullanıyorsunuz ? Göğüs kalkanı da aynı işlevi görür mü sizce?

Selam kızlar bende 9 kasımda sancılarım vardı açılmam da olduğu için dr doğuma aldı normal doğumla oğlum dünyaya geldi yazmak istedim sizlere . Göğüs yaram önceki doğumlarda olmuştu günlerce haftalarca sürmüştü ama bunda olmadı çok şükür gümüş kapak kullandım bende. Öncekiler de de hindistan cevizi yağı bide ayva çekirdeğini suya koydum ,oluşan jel iyi gelmişti. dr un verdiği kremler hiçbir işe yaramamıştı. En güzeli gümüş kapak ama 37. Haftada başladım kullanmaya. Hamile arkadaşlar da sağlıcakla kucaklarına alsınlar inşallah

İlk doğumum da benimde dr başlattı. Ve yatıs yaptıktan 10 saat içinde oğlum kucagımdaydı normal doğum oldu. doktorunuzu dinleyin bence benim bu seferki doğum da bebek kanal a haftalar önce girdi ama bekleyelim dedik mos mor doğdu bilsem riske atmazdım

Çok teşekkür ediyorum.İcime su serpti bu cevap.

Bence takip edilerek 40 dolmasını beklesen zaten aksi bir durum farkederse doktor hemen alır seni

Amin amin sancılarım falan başladı gelem suyummuş yatış verdiler ama doğuma daha var dedi allahım inşallah kolay geçer eşimi eve gönderdiler doğuma yakın gelecek

Suyunuz gelince ne zaman doğum yaptınız sancılarım sıklaşıyor hastane odasındayım geziyorum yatılmıyor
Hadi geliyo senin bebiş te inşallah sabah veya en geç öğlen kucağına alırsın suyun geldiği için beklemez daha fazla allah kolaylık versin yardımcın olsun

Şifa olsun inşallah evet çoğu kişi faydasını görmüş ben dün alamadım bugün aldırıp kullanmaya başlıcam inşallah faydasını görürüz
aklıma gelmemişti aynen sertlikten olabilir pompa yeni alıcam dediklerinizi uygulayayım çok sağolun

Merhaba kızlar. Dün 2.30 da hastaneye yatışım yapıldı. Son kez muayene etti ve ultrasonda baktı doktor ama duruş, pozisyon ve vaziyet normal doğuma uygun değildi yine. Suni sancı başlasak bile çok uzun ve zor bir doğum olur ve çok büyük ihtimalle en sonunda acil sezeryana döneriz durum öyle görünüyor dedi. Doktoruma çok güveniyorum beni hiç sezeryana yönlendirmedi ve gerçekten sonuna dek bekledi ama hayırlısı buymuş demek ki.
Saat 3.5 gibi sezeryana alındım. Ben aslında epey dayanıklıyımdır ama çok farklı bir duyguymuş bu. Geçmiş psikolojik rahatsızlığımdan ötürüo rada biraz kötü oldum ama ameliyat ekibi ve eşim sakinleştirdiler biraz. İnanılmaz bir duyguymuş gerçekten de. Kızımı görünce yine coştum ağlamamı durduramadım ve kendimi sarstığım için ağrım çok oldu. Kızımı yukarı çıkarınca doktor bana artık sakinleştirici bişey yapmak zorunda kaldı uy uyumuşum. Oradam odaya çıkarken uyanmışım ama pek hatırlamıyorum. Odaya girerken annemin sesini duyduğumu hatırlıyorum sonrası kızımı göğsüme verdiler yine gözyaşı Ağrım çok oldu iğne istedim ekstra sonra kendime geldim çok şükür.
Şu an iyiyiz Allah'a şükür. Herşeye değer...

İnsallah karar veremeden dogum baslarda gonlundeki olur.
Amin canim insallah of sutum yine azaldi gibi inisli cikisli gelip gidiyor. İsirgan otu ve cemen tohumunotu iyi yazms herkes onlari aldircam esime haftasinu insallah fayda eder.

Ayyy hadi inşallah en kısa zamanda kavuşursun bbişine

Ayy Allahım güç sabır versin inşallah, benim de sanırım sancılarım başladı yataktan uyandırdı 12 dk da bir giriyor adet ağrısı alt kasıklara ve 30-40 sn sürüyor, şimdi kalktım pilates topumda oturuyorum daha hafifledi sanki beklemedeyim yalancı mı değil mi diye, sizin sancılarınız nasıl??

Allahım hepimizi kurtarsın, ben öğlede kontrole geldim her şey iyiydi dedim şükür en azından stres olmuyorum eli kulağında ne zaman gelir dedik ama akşam yemek yaptım çocukların ödevi falan derken belim kırıldı ama wc gitmedim sonra gittim geldim yatakta oturuyordum karnım iki kere kasıldı toplanıyım derken o anı unutmuyorum altımdan pat diye ses geldi bismillah dedim kalktım ama giden gidiyor acaba dedim altıma mı yapıyorum ama ped koydum olmadı hasta beİne geçtim hafif hafifi sancılar derken hastanede yatıyorum sancılar geliyor hemşire yat diyor güç topla uyu diyor ama zor açılmayı bekliyorum burda sabahın 5 oldu

Şükür iyisiniz allah analı babalı büyütsün canım
Güçsüz kalma bence de güç çok önemli benim gücüm hiç kalmamıştı sezeryan ihtimaliyle de yemek yedirmediler gözlerimi bile açamoyodum zor oldu o yüzden ıkınmak

Tamamdır srninki de akşamı bulur hadi inşallah sağlıkla gelsin düzenli geliyorsa dk aralıkları yalancı değildir

Kalkan meme ucunun çamaşıra değmesini engelleyip sürtünmeyi yok ediyor, daha kolay iyileşmesine yardımcı oluyor.
Ama gümüşte durum farklı. Gümüş madeni yara iyileştirme özelliğine sahip, google’da gümüş ile yara tedavisi diye araştırırsanız yanık ve yara tedavisinde kullanıldığını görürsünüz. Hatta gümüş içeren yara örtüleri vs var. Bildiğim kadarıyla eski zamanlarda da kullanılırmış gümüş.

Bende sadece kasılma sancı olmuyooo

Teşekkür ederim, anladım peki bu gümüş kapak yara olmasına da engel oluyor değil mi, önlem amaçlı da takılıyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…