2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bir hafta önce bugün sezaryen olmuş biri olarak kendi deneyimlerimi aktarayım.
Ben de genel istiyordum ama Doktorum diğerini tavsiye edince tamam madem demiştim ameliyathaneye girdik açıkçası çok endişeli değildim Spinal takılırken çok hafif bir sızı hissettim sadece ama acı gibi de değildi ardından uyuştu bacaklarım. Sonda takılıyor dediler hiç bişi hissetmedim. Şimdi temizliyoruz dediklerindeyse dokunuş hissettim. Bir anda çok gerildim ve bayılacak gibiyim beni genele alın dedim. Gerçekten birinin dokunduğu hissiyle inanılmaz nabzım yükseldi bişeyler oldu.Bayılmak için en güvenli yer burası hiç bişi olmaz dediler muhtemelen sonrasında bir miktar daha uyuşturdular beni çünkü sonra hiç bir dokunuş hissetmedim. Şimdi biraz basınç hissedebilirsin vs dediklerinde de hiç hissetmedim. Öyle yattığım yerden onların muhabbete falan katıldım bebeği yıkamalarını izledim, sonra bebiş geldi, ardından babasına götürdüler ben biraz daha kalıp dikişin bitmesini bekledim. Dikiş izlerine ne sürsem diye sordum sonra odaya geçtik, zaten ayık olduğum için ağrı vs olmadı o anda. Sonrasında da epidural takılıykrn hayat mis gibiydi ağrı olunca basıyorsun düğmeye hayat çok güzel oluyor. Bir tek hastaneden çıktığım gün ve ertesi gün biraz evde ağrım oldu. Ama yine yürüyebiliyorsun bir şekilde bebekle vs ilgilenebiliyorsun, aşırı şiddetli değil. Spinal ya da genel hangisi olursa olsun umarım çiçek gibi bir doğum olur

Doktordan çıktım kızımın geleceği yok haftaya kontrol verdi her şey gayet iyi gözüküyor maşallahımız var ne zaman geleceği belli değil bi kaç gün içinde de olabilir miş 39+3 üz 3900 olmuşuz ayın 18’inda doğurmak istemiyordum sayısal olarak hani 20 21 22 gayet uygundu umarım öyle olur

İnsallah yarar. Yok almamistim. Once acik birakiyordum kac gundur sindide strecle kapatiyorum belki yumusak olunca gecer diye lansinoh kizimda iyi gibiydi cunku sut sagma makinesinin yaptigi yarayi gecirmisti. Ama bu uc olayi fenaymis hoic ise yaramadi

Aynı şeyleri bende yaşadım ancak meme ucumda yaralar kabuk bağlamıştı, memeniz sert ve dik olduğu için yara oluyor ne yazıkki, biraz sağıp sonda bebeğe vermek gerekiyor, bana garmaston kremi tavslye ettiler, her emzirmeden sonra sürüp göğüs kalkanı kullandım, inanın çok faydasını gördüm, göğüs kalkanı muhakak edinin nemli tutuyor daha çabuk iyileşmesine sebep oluyor ben iki gün boyunca meme veremedim sağmak zorunda kaldım, kabuk bağladığı için almıyordu, iyileşene kadar sağmanızı tavslye ederim.

kızlarr selamm, bende ınsallaha aranıza katılırım :)
ben 6kasımda aşılama yaptırdım dün kan testım 24 çıktı yarın tekrar yaptıracagım umarım bende bu tapopikte yer alırım
Hayırlı olsun inşallah sağlıkla dünyaya gelir bebeğin sanırım ağustos annesi olacaksın 2022 de
Sağlıkla gelsin ben de 1.11.21 tarihinde doğar diye düşünmüştüm uyumlu olsun diye eşim de 11.11.21 de uyumlu demişti o tarih geç oluyo o zaman a kalmaz demiştim ama gel gör ki 10 kasım da doğdu biz planlıyoruz ama o istediği zaman geliyo boşa konuşuyoruz

Ne güzel benim büyük oğlan 22.12.2010 normal doğumlu küçük te 28.01.2015 bu biraz uyumsuzda beni. Kendi günüme 4 gün kaldı umarım 22.11.2021 yada 21’de gelsin

İnşallah canimmm hayırlısıyla gelsinler hepiniz sağlıkla kucaklarında alın bebeklerinizi inşallah.

Evet inşallah Ağustos görünüyor

Yazdığını okuyunca kendimi kastığımı fark ettim, kasılma gelince yere çömeliyorum artık

Birsey sorabilirmiyim... Kac saat sonra uyusukluk geciyor..herseyi cikariyolar... Yurutuyolar

Kizlar bebegim 20 günlük oldu bir tane mememi emiyor zar zor tutturdum onu da diğer gogsumu emmiyor . Bende takviye mama veriyorum . 60 ml yeterli oluyormudur

Kizlar bebegim 20 günlük oldu bir tane mememi emiyor zar zor tutturdum onu da diğer gogsumu emmiyor . Bende takviye mama veriyorum . 60 ml yeterli oluyormudur
Bende de durum aynı, diğer memeyi sağarak boşaltıyorum.
Benimki doymadan asla uyumuyor, sürekli ağlıyor, o yüzden rahatça anlıyorum doyup doymadığını :) Bence sabit bir ml hesabı yok, her bebek kendine özel, kimi az kimi çok istiyor. Eğer çişli bez sayısı vs de uyumluysa, bence içgüdülerinize güvenin bu doyma konusunda.

İnşaallah bişey soracam bu baskı hissi olduğunda idrar yaparken ağrı oluyor mu ve tam rahat yapamıyorum idrar enf. Olduğunu sanmiyrm
Ayni sey bugun bende de var canim yayarken kalktigimda tuvaleee oturdugumda siddetli baski oluyor hareketleniyor sanki tam asagisa gibi acaba kanala girme belirtisi falan mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…