2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Yaa benim de son 4 gündür her gün yanıyo artık midem akşama doğru başlıyo bitiriyo beni ama şuana kadar hiç ilaç içmedim neyse zaten doğdu doğacak az daha sabredeyim bari bugün 1 kere tuvaletten sonra bulanık bi akıntı geldi ama devamı yok sancı da yok öyle hareketleri de iyi yarın öbür gün doğar heralde 😊
Bende nişan görmek istiyorum meraktan ama bişey yok son 11 gün

a da tv, telefon çok istiyor.Şimdi
Kreş az gitmiş olmasına ragmen bizimkinin de sosyal becerisini çok olumlu etkiledi.
Bu arada konuşma geliştirme için bol bol çocuk kitabı okumanızı öneririm nacizane. Bizde etkisi cok olumlu.

Aynı doktora gidiyosan dediğin kadar normal yanlısı bir doktor sezaryene mecbur kalabilirsin diyorsa bir bildiği vardır canım üzme tatlı canını 🥰 benim şuan gittiğimde tam doğalcı yani mecbur kalmadıkça asla sezaryene almıyor anne tercihi değilse tabi
Aynı doktora gitmiyorum canım, bir sebepten sogumustum ondan. Şimdiki de sezaryene çok meyilli degildi aslında ama gectigimiz aylarda aniden bir beyin ameliyatı oldu. sahalara döner mi dönmez mi beklerken hasta bir insanı yarı yolda bırakmayayım düsüncesi ile doktor değiştirmedim. Bir sure dogumlara girmedi sadece muayene yaptı simdi dogumlara tekrar basladı. ama sanırım rahatsızlıgın etkisi ile kendinin rahat edeceği sekilde sezaryan yapmaya meyli arttı. ama bu konuda cok da ısrarcı degil hakkını yiyemem.

serenity16 serenity16 merhaba, yukarıda bebeğiniz iri olduğu halde normal doğum yaptığınızla ilgili bir şey yazmışsınız, onu gördüm de bir şey sormak istiyorum. Bebeğinizin haftası da önden mi gidiyordu hamilelik takiplerinde? Ve kaç hafta önden giderken kaçıncı haftada kaç kg doğurdunuz?

Benim bebişim de çok iri de, epey de önden gidiyor. İlk doğumum olacak, baştan beri normal doğum istiyordum ama doktorlarım artık sezeryana yeşil ışık yakmaya başladı bebeğin iriliğinden ötürü. O sebeple soruyorum. Hâlâ normal doğum şansım olabilir mi diye ☺️

Çok çok iri degildi. haftası öndeydi biraz ama tam ne kadar hatırlamıyorum. zaten ultrason mesela boyunu eksik ölçmüştü. Tam olarak 3660 gr. 53 cm. ve başı büyüktü (genetik yapı). ama benim dr 4 kg ve üzerine bile normal dogum yaptırmaya meyilli idi. Sizinki kaç gr hangi haftada?

Arkadaşlar benim yuzumde baya cillenme lekelenme oldu ya hatta tüylenme de var yanaklarda falan doğumdan sonra gecer mi ya önceki hamileliklerimde olmamıştı sanki böyle bu kız olunca mi oldu acaba
Kanayan yaram. ilk çocugum erkek. lekelenme hamilelikte başladı. iki kaş ortası, kaşların üst kenarları, elmacık kemik üzeri ve en fenası bıyık bölgesinde. hamilelik sonrası gecer diye özen göstermedim. güneşe parka vs çok çıktık ve güneş kremi sürme huyum pek yoktu. Dogmdan bir süre sonra küçük olan bu lekeler epeyce yayıldı ve kalıcı hale geldi. o yüzden ilk tavsiye sürekli güneş kremi.. hormonlar tetikliyormus ama güneş de arttırıp kalıcı hale getiriyor yani.
Gecen sene ekim ayı gibi emzirme süreci de bitmiş sonbahar da hazır gelmişken leke tedavisi olayım dedim. 3 içerikli kapsamlı bir tedavi oldum lazer vs. Biraz maliyetli ve biraz da acılı idi. 3 seansın sonunda tam sonuc aldım derken bu gebeligi öğrendim ve solmus lekeler tekrar hızla geri geldi :KK43: Seneye sonbaharda yine tedavi olurum muhtemelen ama ömür boyu dikkat etmek gerekirmiş.
Bu arada tedavi için gittiğim cilt doktoru gunes kremi etkisi 2 saatte bir gectigi için surekli yenilemem gerektigini, ev içindeki normal gün ışıgının, telefon ve bilgisayar ısıgının da lekeyi tetikledigini bu yuzden evde de surmem gerektigini soylemişti.

Belki ayakta olduğun için anlamıyorsundur canım. İş güç yaparken insan takip edemeyebiliyor ki ben şu zamana kadar hiç takip etmemiştim. O an artık nasıl denk geldi bilmiyorum ufacık bir kıpırtı bile olmayınca çok korktum.
Benim de artık çoğu zaman kıpırdanma şeklinde hareketleri zaten, eskisi gibi tekmeler filan öyle çok olmuyor onlar normal. Ufacık hareketlenseler de endişe etmeye gerek yok😊 aman doğsalar da kurtulsak gözümüzün önünde dursalar bari, o zaman da nefes alıyor mu diye bakar dururum ben herhalde😅

Ayakta olunca cidden anlasılmıyor ama bazen o kadar yoruluyoruym ki otursam yatsam da kımıldamkıypor.

Bugun 9 saat dısarda kaldım tam. Buyuk bi kısmı oturma seklinde olsa da epey de yürüdüm. su an bacaklarım pert :) bu bebek iyi dayanıyor annesine.

Kızlar bebeğimin burnu tıkandı ,aspiratör deniz suyu sterimar hepsini almıştım ama genzine kaçar diye korkuyorum tecrübeliler sizler nasıl yapıyorsunuz

Biz sterimarı gec kesfettik 2 yas sonrası falan. ama ondan once de dr yonlendirmesi ile eczaneden serum fizyolojik alıp yanlıs hatırlamıyorsam 5 ml lik enjektör ile burun deliklerine sıkıyorduk. Burna sf sıkarken bebek dik konumda olmalı ki geniz ve kulaga kacmasın. bir delikten sıkınca diger delikten su çıkmalı. bunun olması için de elini korkak alıstırmadan hafif tazyikli olacak sekilde orta hızda sıkmak lazım sfyi.

Oğlum çok severek gidiyor. Bu hafta gönderemicem haftaya da tatil zaten. Sonraki haftaya kadar bebişte kendini toplar rahat gider geliriz diye düşündüm. Oğlumun mutlu olduğunu bildiğim için götürücem 😊

Bende ilk gün verdim gayet güzel almıştı. Ama sonra memeyi almamaya başladı diye korktum vermeyi bıraktım. Biraz büyüsün denicem ama 😊

İşte işin bu sosyal ve duygusal boyutu cok önemli bence de. biz bugun cocuk druna tekrar danıstık. doguma kadar gonderecegim. dogum sonrası 1 ay ara verip sonra tekrar gondereceğim

Napalım onlar güzel olsun artık o kadar çirkinleşmeye güzel doğcak galiba🤣 kiminde olmuyomuş kızda olsa anneme çekmişim ablamla bende lekelenmiş genetik demekki
Benim ilk dogum oglandı, ve lekelendim

İlaç kullanmak istemiyorsan bir kahve fincanı soğuk süt içebilirsin yanma hissettiğinde. Normalde hafif düzeydeyse ve yara yoksa iyi gelebilir.
Bugün benim de değişik bir akıntım oldu. Şeffaf, renksiz ama uzayan jel gibi bir akıntı. Benim daha günüm gelmedi ama her an doğuverecekmiş gibi geliyor. Son zamanlarım hep korkuyla geçiyor.
Geçici rahatlatıyo ama tam geçirmiyo neyse zaten bitti sayılır artık son günümdür belki de o bulanık akıntı şüphelenirdi beni pembe falan da değildi ama bejrengi gibiydi inşallah nişandır artık 😄
Yok kız ben bekledim ha doğdu ha doğacak diye ama gelen giden olmadı korkma sen de😊
Benim çenemde ve dudak üstünde leke oldu aylardır duruyor doğumdan sonra gider diye umuyorum.bizimki de kız 🙈

bana sadece bir saat etki ediyor sonra yanmaya devam ediyor.baştan beri kullanıyorum 4.şişem sanırım.inşallah saçlı doğarlar 😄

nişan geldi sanırım o zaman yakındır 😍
İnşallah nişandır pek anlayamadım ama pembe de değildi bej rengiydi ondan sonra hafif bi adet ağrısı geldi 5 dk falan geçti sonra tık yok az önce yine bi hafif ağrı hissettim ılık suyla duş aldım geçti ama bunlar iyiye işaret bence yarın öbür gün tamamdır artık 🤷‍♀️😊
Bende nişan görmek istiyorum meraktan ama bişey yok son 11 gün
Ben de çok stres yapmıştım niye hiç belirtim yok diye ama günüm geçti başladı artık galiba belirtiler sen de sabret hiçbişey olmayıp bi anda bile suyu gelip doğuran oldu burda 😁

Yuzde lekelenme kızıma hamileyken hic yaşamadım bebek gibi cildim vardı. Ama oglumda bir sürü lekem oldu şimdilik geçmedi de bakalım geçecek mi zamanla :KK43:
Benimde erkek ve lekelenmem çok fazla sizlerin Sadece yüzünüzde mi var ya benim koltuk altım boynum ve hatta göğsümde de var 😔 hiç hoşlanmadım bu işten

Geçici rahatlatıyo ama tam geçirmiyo neyse zaten bitti sayılır artık son günümdür belki de o bulanık akıntı şüphelenirdi beni pembe falan da değildi ama bejrengi gibiydi inşallah nişandır artık 😄
Yok kız ben bekledim ha doğdu ha doğacak diye ama gelen giden olmadı korkma sen de😊

İnşallah nişandır pek anlayamadım ama pembe de değildi bej rengiydi ondan sonra hafif bi adet ağrısı geldi 5 dk falan geçti sonra tık yok az önce yine bi hafif ağrı hissettim ılık suyla duş aldım geçti ama bunlar iyiye işaret bence yarın öbür gün tamamdır artık 🤷‍♀️😊

Ben de çok stres yapmıştım niye hiç belirtim yok diye ama günüm geçti başladı artık galiba belirtiler sen de sabret hiçbişey olmayıp bi anda bile suyu gelip doğuran oldu burda 😁
İlla pembe olmasına gerek yokmuş bence de 2 güne gelir 😍 ben artık doğurmak istemiyorum galiba 😅 sanki böyle rahat gibi gözüm korktu niyese 😅

Daha 35 tesin ultrasyon ölçümleri yaniltici olabiliyor da mesela bu haftada kac kilo bebis?benim ilk oglumda iri bebek basladi öyle bitti normal doğum istedim ilerleme yavas oldu doktor ilerlemiyor bebek iri vakumla cekmek zorunda kalirim falan diye korkutup bizi sezeryana aldi beni 3640 dogdu oğlum evet minnak birsey degildi ama 4 kilo üstü normal doğuranlar var hemen sezeryan meyillisi olmasinlar gercekten ihtiyaç oldugunda sezeryan tabi ki hayat kurtarici o ayri
Bugün kontrole gittiğimde kilosu 2748 g idi. Haftası 34+2 olmasına rağmen
Baş çevresi 37+3 haftalık,
Karın çevresi 36+1 haftalık çıktı.

Boyu da FL x 7'den 45,99 yani 46 cm çıktı.

İlla pembe olmasına gerek yokmuş bence de 2 güne gelir 😍 ben artık doğurmak istemiyorum galiba 😅 sanki böyle rahat gibi gözüm korktu niyese 😅
İnşallah sağlıkla kolaylıkla doğururuz hiç korkmasın gözün allah verir kolaylık o kadar haftaları günleri geçirdik ne zorluklarla.. yavrularımıza kavuşalım artııııkkk 😍😁

Kızlar aynı akıntı bendende geldi ya balla ilkinde kahverengi gelmişti ama bilemedim resmen nişan gibi akıntı değil bence ama bilemedim.

Boyu da FL x 7'den 45,99 yani

Boyu da FL x 7'den 45,99 yani 46 cm çıktı.
Bas cevreniz büyük canim benim bebeklerin hepsi de öyle oldu hep genetik birsey bu galiba ama hemen sezeryan demesin son zamnlarda belli olur hayırlısıyla saglikla doğsunlar ins

Kreş az gitmiş olmasına ragmen bizimkinin de sosyal becerisini çok olumlu etkiledi.
Bu arada konuşma geliştirme için bol bol çocuk kitabı okumanızı öneririm nacizane. Bizde etkisi cok olumlu.

Aynı doktora gitmiyorum canım, bir sebepten sogumustum ondan. Şimdiki de sezaryene çok meyilli degildi aslında ama gectigimiz aylarda aniden bir beyin ameliyatı oldu. sahalara döner mi dönmez mi beklerken hasta bir insanı yarı yolda bırakmayayım düsüncesi ile doktor değiştirmedim. Bir sure dogumlara girmedi sadece muayene yaptı simdi dogumlara tekrar basladı. ama sanırım rahatsızlıgın etkisi ile kendinin rahat edeceği sekilde sezaryan yapmaya meyli arttı. ama bu konuda cok da ısrarcı degil hakkını yiyemem.

Çok çok iri degildi. haftası öndeydi biraz ama tam ne kadar hatırlamıyorum. zaten ultrason mesela boyunu eksik ölçmüştü. Tam olarak 3660 gr. 53 cm. ve başı büyüktü (genetik yapı). ama benim dr 4 kg ve üzerine bile normal dogum yaptırmaya meyilli idi. Sizinki kaç gr hangi haftada?

Kanayan yaram. ilk çocugum erkek. lekelenme hamilelikte başladı. iki kaş ortası, kaşların üst kenarları, elmacık kemik üzeri ve en fenası bıyık bölgesinde. hamilelik sonrası gecer diye özen göstermedim. güneşe parka vs çok çıktık ve güneş kremi sürme huyum pek yoktu. Dogmdan bir süre sonra küçük olan bu lekeler epeyce yayıldı ve kalıcı hale geldi. o yüzden ilk tavsiye sürekli güneş kremi.. hormonlar tetikliyormus ama güneş de arttırıp kalıcı hale getiriyor yani.
Gecen sene ekim ayı gibi emzirme süreci de bitmiş sonbahar da hazır gelmişken leke tedavisi olayım dedim. 3 içerikli kapsamlı bir tedavi oldum lazer vs. Biraz maliyetli ve biraz da acılı idi. 3 seansın sonunda tam sonuc aldım derken bu gebeligi öğrendim ve solmus lekeler tekrar hızla geri geldi :KK43: Seneye sonbaharda yine tedavi olurum muhtemelen ama ömür boyu dikkat etmek gerekirmiş.
Bu arada tedavi için gittiğim cilt doktoru gunes kremi etkisi 2 saatte bir gectigi için surekli yenilemem gerektigini, ev içindeki normal gün ışıgının, telefon ve bilgisayar ısıgının da lekeyi tetikledigini bu yuzden evde de surmem gerektigini soylemişti.

Ayakta olunca cidden anlasılmıyor ama bazen o kadar yoruluyoruym ki otursam yatsam da kımıldamkıypor.

Bugun 9 saat dısarda kaldım tam. Buyuk bi kısmı oturma seklinde olsa da epey de yürüdüm. su an bacaklarım pert :) bu bebek iyi dayanıyor annesine.

Biz sterimarı gec kesfettik 2 yas sonrası falan. ama ondan once de dr yonlendirmesi ile eczaneden serum fizyolojik alıp yanlıs hatırlamıyorsam 5 ml lik enjektör ile burun deliklerine sıkıyorduk. Burna sf sıkarken bebek dik konumda olmalı ki geniz ve kulaga kacmasın. bir delikten sıkınca diger delikten su çıkmalı. bunun olması için de elini korkak alıstırmadan hafif tazyikli olacak sekilde orta hızda sıkmak lazım sfyi.

İşte işin bu sosyal ve duygusal boyutu cok önemli bence de. biz bugun cocuk druna tekrar danıstık. doguma kadar gonderecegim. dogum sonrası 1 ay ara verip sonra tekrar gondereceğim

Benim ilk dogum oglandı, ve lekelendim
Evet canim bana da evde bile güneş kremi kullanacaksin denildi cikarken hep sürdüm kapaliyim zaten birde maske gözlük falan yazin yüzümde görünen yer kalmiyor aslında😁 ama yine de oldu

Kızlar aynı akıntı bendende geldi ya balla ilkinde kahverengi gelmişti ama bilemedim resmen nişan gibi akıntı değil bence ama bilemedim.
İlkinde derken doğum olarak mı yoksa akıntı tekrar mı geldi bende de 1 kere oldu ama emin değilim kahve pembe değildi bulanıktı sadece 🤷‍♀️

34+2 haftada 2748 g çıktı bugün. Karın ve baş çevresi de en az 2 hafta önden gidiyor baştan beri.

İlkinde derken doğum olarak mı yoksa akıntı tekrar mı geldi bende de 1 kere oldu ama emin değilim kahve pembe değildi bulanıktı sadece 🤷‍♀️
Yok ilk doğumda kahverengi gelmişti ama araştırdım sanırım açılma esnasında kılcal damarlar çatlıyorsa kanlı yani renkli akıntı oluyor çatlamazsa renksiz akıntı oluyor önemli olan sümüksü bir yapıda olmasıymış

X